Gönderen Konu: Nate Sestina  (Okunma sayısı 1776 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
Nate Sestina
« : 14 Temmuz 2023, 12:05:12 »
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Birleşik Amerikalı uzun forvet Nate Sestina (1997, 2.06) ile 1+1 yıllık anlaşmaya varmıştır.

Nate Sestina kimdir?

12 Mayıs 1997 tarihinde St. Marys, Pennsylvania’da dünyaya gelen Nate Sestina, kolej yıllarında Bucknell (2015-2019) ve Kentucy (2019-20) formaları giydi.

Sestina, 2020-21 sezonunda ise G-League ekiplerinden Long Island Nets formasıyla mücadele etti. Oyuncumuz, bu organizasyonda 15 maça çıktı ve 7.7 sayı, 2.7 ribaund ortalamaları tutturdu. 2021’in Mart ayında İsrail temsilcisi Hapoel Holon’a transfer olan Sestina, 14 maça çıktığı İsrail Ligi’nde ise 10.4 sayı, 3.6 ribaund ortalamaları yakaladı.

2021 yazında Utah Jazz ile NBA Yaz Ligi deneyimi yaşayan Sestina, 2021-22 sezonunu ülkemizde Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket ile geçirdi. Sporcumuz, ligimizde oynanan 30 maçın tamamında forma giyerken, 9.9 sayı, 4.4 ribaund, 1.3 asist ortalamaları üretti. Sestina, %45.5 üç sayı yüzdesi ile dikkat çekiyordu.

2022 yazında ise Sacramento Kings organizasyonuyla NBA Yaz Ligi’nde bir kez daha boy gösteren Sestina, son olarak Türk Telekom formasıyla hem ligimizde hem de EuroCup’ta forma giydi. Başarılı uzun forvet, 22 maçta forma giydiği EuroCup’ta 10.4 sayı (%37.2 üç sayı, %55.9 iki sayı, %84.4 serbest atış), 4.6 ribaund, 1.0 asist; 36 karşılaşmada parkeye çıktığı Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde ise 10.8 sayı (%44.5 üç sayı, %58.4 iki sayı, %77.4 serbest atış), 3.4 ribaund, 0.8 asist ortalamaları yakaladı.

Özellikle dış atışlardaki etkinliği ve güçlü fiziğiyle tanınan Sestina, aynı zamanda çember etrafındaki bitiriciliği ile dikkat çekiyor.

Bu anlaşmanın Kulübümüze ve Nate Sestina’ya hayırlı olmasını diliyor, oyuncumuzun sarı-lacivertli forma altında zaferlerle dolu sezonlar yaşamasını temenni ediyoruz.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
Ynt: Nate Sestina
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2023, 12:14:10 »
Hayırlı olsun. Birçok kişideki olumsuz görüşün aksine ben faydalı olacağını düşünüyorum.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2023, 12:28:36 »
Bir zamanlar Marc Salyers vardı bizde, Oyak Reno'dan almıştık, beğendiğim bir 4 numaraydı. Onunla kıyaslarsak hangisi iyidir?

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2023, 13:32:52 »
Bir zamanlar Marc Salyers vardı bizde, Oyak Reno'dan almıştık, beğendiğim bir 4 numaraydı. Onunla kıyaslarsak hangisi iyidir?

Sestina
statik sutor ozelligi cok gelismis
hareketli sutu orta mesafede ortalama
Hareketli 3 lugu oldugunu sanmiyorum/yada hatilamiyorum
rebound katkisi fena sayilmaz (eurocup ta 4.7 yapti 10 dakika ortalama ile)
ve savunmasi be yazik ki ortalama alti ...

yani 2-3 gibi oynayan bir 4 numara diyebiliriz sanirim
Yani set cizersen iyi 3luk atar... 5-6 dakikadan fazla alacagini sanmiyorum (aslinda umuyorum ki almaz)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2023, 14:08:09 »
nba’de özellikle verimli hücum eden yarı saha takımlarında 1-2 tane köşe üçlükçüsü olur. görevi sadece iyi bir spacingi tamamlayıp gelen şutu sokmak olur, sestina’nın da ne bundan fazla bir role sahip olacağını ne de bundan fazlasını yapabileceğini düşünmüyorum. çok katkı vereceği maçlar olacaktır, özellikle de pierre’in köşe şutlarını sokamadığı maçlarda ama savunmasından dolayı ne kadar sahada kalabilecek bunu zamanla göreceğiz.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2023, 14:08:31 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2023, 21:43:13 »
Nate Sestina benim için "OK" transferdir. Boyu posu yerinde, savunmacı bir koçun elinde az çalışıp savunmayı öğrensin mis gibi 3-4-5 (yeri gelirse) back up olur. Her yeni gelen "0" km dir. Kasım-Aralık 'a kadar krediyi hak eder. 2024 den önce et mi, balık mı, tavuk mu belli olur.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2023, 10:07:11 »
Faydalı olacak gibi geliyor bana ama zaten beklentim 10-15dk Hayes'i yedeklemesi.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2023, 10:36:24 »
Seneye göndeririz. Cok da yoruma gerek yok.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8 : 16 Temmuz 2023, 15:58:11 »
Değerli koçumuz Sayın Dimitris Itoudis'in istediği bir başka transferdi, hayırlı olsun. Ben, beklentilerin aksine bir performansla rotasyonda kilit rol alabileceğini ve 15 dakikalık sürelerde önemli katkı yapacağını düşünüyorum. BSL'de beğendiğim yabancılardan biriydi. Süre almazsa arıza çıkartmaz, surat asmaz, aldığında elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Keşke yabancı serbestliği olsa da, değerinin üstüne paralar döktüğümüz yerliler yerine, yarı fiyatına aynı işi yapacak Sestina tarzı oyuncuları alsak.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #9 : 24 Eylül 2023, 18:51:26 »
Tepki çeken transferdi.Şimdilik iyi gidiyor.Tabi esas maç haftaya.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2023, 19:57:14 »
Bu adam.olur.Çok çalışkan savunma hucumda iyi ribaund sezgisi baya iyi ve disiplinli.Bence avrupada süre alabilir.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2023, 19:57:51 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #11 : 17 Kasım 2023, 17:10:13 »
İlk 9 maç sonunda Euroleague'de 12 dakika süre aldı 1.9 sayı ortalaması ve 1/16 ile %6 3'lük ortalaması tutturdu.Uzun zamandır bu kadar boş bir transfer görmemiştim.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12 : 17 Kasım 2023, 17:21:59 »
Bomboş topçu, iyi yaptığı hiçbir şey yok.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #13 : 17 Kasım 2023, 17:25:44 »
Bunu alan enayilerde akıl aramak ahmaklık olur.

Bu kolsuz herife bile 1+1 yıl sözleşme veriyorlar. Artı 1 koymuşlar umutla yani.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #14 : 17 Kasım 2023, 17:38:32 »
Nate Sestina benim için "OK" transferdir. Boyu posu yerinde, savunmacı bir koçun elinde az çalışıp savunmayı öğrensin mis gibi 3-4-5 (yeri gelirse) back up olur. Her yeni gelen "0" km dir. Kasım-Aralık 'a kadar krediyi hak eder. 2024 den önce et mi, balık mı, tavuk mu belli olur.
Kredisi bitmek üzere. Hızla, et balık kurumundan bile uzaklaşmak üzere! Çin mutfağına çok yakın hatta...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis