Gönderen Konu: Nick "The Bald Eagle" Calathes  (Okunma sayısı 6151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Nick Calathes
« Yanıtla #60 : 09 Mayıs 2024, 13:58:39 »
Herkesin görüşüne saygım büyük. Fakat biraz ön yargılı olmuyor mu bu Calathes 1. gard olursa olmaz ifadesi, hali hazırda o şekilde F4 yapmışken? Mesele bence o aksadığında ipleri eline alacak birini bulmak. Ben de isterim Evans gelsin ama o iş bitti artık. O ayarda oyuncu bulmak lazım.

Umarım da kendisi kalmak ister seneye, bir de o tarafı var işin. Göndermeye çalıştın, mecbur kaldın, seni F4'e taşıdı. Şimdi cüzi miktara kalmayı kabul eder mi Milano falan varken işin içinde?

Ağbi oyun aklı, takımı çekip çevirme bağlamında bütün yükü Calathes'e yüklemek büyük sıkıntı. Calathes merkezli, yani onun defolarını kapatacak bir kadro kimyası kurulacak ise 1 yıl değil 2 yıl daha kalsın.  İzlemek çok büyük zevk. Öte yandan şu anki gibi yanına 2 deli  ile bir de günah keçisi vereceksen hem Calathes'e hem de bize yazık.

Bir diğer soru işareti; camia gereken saygıyı gösterebilecek mi bu adama karşı? Ben hala emin değilim bundan. Menejerinden seyircisine adamı rencide edecek her haltı yaptılar. Erdal Koşan ile falan karşılaştıran abuk subuk yorumlar yazıldı çizildi. Final four dahilinde olası bir vasat performansında bugüne kadar yaptıklarını unutup başlar yine millet abuk subuk şeyler yazmaya.

Zor bir karar...   

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Nick "The Bald Eagle" Calathes
« Yanıtla #61 : 09 Mayıs 2024, 14:21:49 »
Calathes'e burda ne saygısızlıklar yapıldı, Nick Koşan diyen diyeneydi sırf şut sokamıyor diye.

Oysa Calathes her zaman Calathes'tir, oyuna akıl koyan, doğru bir kadro yapılanmasında takımı hârika yöneten bir oyun kurucuydu, en azından safkan 1 numaraydı. Şut sokamaması zaman zaman benim gibi destekçilerini bile usandırdı ama Calathes burda yapılan saygısızlıkları asla hak edecek bir adam değildi.

Evet sorumluluk alıp büyük oynadı ama son maçta yaptıkları her zaman gerçekleşmez, bu da bir gerçek. Yıllarca alıştığı rolünün dışına çıkarak Mike Jamesvâri bir şekilde maç almak Calathes'in yetenek yelpazesinde yok, bunu göz ardı edemeyiz. Bu yüzden muhakkak birisini almalıyız, bunu Calathes'i seven birisi olarak söylüyorum.

Ne olursa olsun, saygıyı çok ama çok hak ediyor. 35 yaşında dış şut çalıştığı o kadar belli ki kendini belli bir seviyeye getirmesi müthiş bir iş. Zâten %38-40 bandında şut soksaydı yolu hiçbir zaman Avrupa'ya düşmezdi.

F4'de çok beklentim yok ama gerçek olan şu ki Calathes bu sezona damgasını vurmuştur ve bir daha hadsizce kendisine saygısızlık yapanlara güzel bir cevap vermiştir.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
Ynt: Nick "The Bald Eagle" Calathes
« Yanıtla #62 : 12 Mayıs 2024, 21:52:27 »
Calathes bu sene şampiyonluğa götürürse bizi karakteriyle kulüp efsanelerinden olur, ben dahil eleştirenlere de kapak olur inş.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2024, 21:54:26 Gönderen: akıllıdeli »