Gönderen Konu: Fenerbahçe | Şampiyonlar Ligi (2024-25 Sezonu)  (Okunma sayısı 4745 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Şampiyonlar Ligi
« Yanıtla #60 : 30 Temmuz 2024, 23:54:40 »
Bir değil iki tane orta saha almamız lazım.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #61 : 30 Temmuz 2024, 23:58:52 »
Arkadaşlar 2. maçtan kıyameti koparmanın alemi yok. Şuan başımızdaki hocayı düşünün ve sakin olun.  Her sene lige hızlı başlayıp sonunda nefesimiz kesiliyordu bu sene böyle olmayacaktır. Lütfen biraz sabır.

99 puanla şampiyonluk gitti. Lige tökezleyerek girersen pek şansın kalmaz.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #62 : 31 Temmuz 2024, 07:23:17 »
Arkadaşlar 2. maçtan kıyameti koparmanın alemi yok. Şuan başımızdaki hocayı düşünün ve sakin olun.  Her sene lige hızlı başlayıp sonunda nefesimiz kesiliyordu bu sene böyle olmayacaktır. Lütfen biraz sabır.
1-0'da bombos golü kaçırmasa adamlar belki elenmistik. O zaman görürdün asıl kıyameti. Sabır kelimesi ve bu camia yan yana gelemez. Sabir diyenleri de muhtemelen maurinho gibi zihniyetler asla istemez bu klupte. Adam imza töreninde diyeceğini dedi.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #63 : 31 Temmuz 2024, 07:58:20 »
bence sorun takımın form durumu veya performansı değil hocanın felsefesi ve mevki tercihleri. dün 15. dakikada 1-0 yenikken orta saha oyuncularımız kendi ceza sahası yayımızın hemen önünde blok defans yapıyordu. sadece dzeko yoktu. geçen hafta da maçın başı öyleydi hatta hull city maçı da. bu oyuncularla, bu kadroyla bu oyun tercih edilir mi? herkesi yerinden etmesi de ayrı saçmalık. tadic sola irfan sağa geçti 5 dk sonra gol attık. anlayışta ve tercihlerde problem görüyorum.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #64 : 31 Temmuz 2024, 08:18:20 »
Eğer hoca yönetim cl istiyorsa lille maçından önce orta sahayı getirmeleri lazım bana göre eldekiler lille turu için yetersiz, hocanın ismail'e ön yargısı var deniyor dün umarım bu ön yargıyı kırmıştır çünkü krunic ile bu iş olmaz sadece geriden oyun kursun diye oynatıyor ama biz oyun kurmayı geçtim ilk yarı topa sahip olup pas alışverişi bile yapamadık.

Bana kalırsa sağda İrfan oynamalı bu konuda macera aramaya gerek yok her türlü tehdide sahip. Artık belirli oyuncuların mevkileri belirlenip onun üzerinden devam etmek şart
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2024, 08:18:43 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #65 : 31 Temmuz 2024, 09:14:44 »
bence sorun takımın form durumu veya performansı değil hocanın felsefesi ve mevki tercihleri. dün 15. dakikada 1-0 yenikken orta saha oyuncularımız kendi ceza sahası yayımızın hemen önünde blok defans yapıyordu. sadece dzeko yoktu. geçen hafta da maçın başı öyleydi hatta hull city maçı da. bu oyuncularla, bu kadroyla bu oyun tercih edilir mi? herkesi yerinden etmesi de ayrı saçmalık. tadic sola irfan sağa geçti 5 dk sonra gol attık. anlayışta ve tercihlerde problem görüyorum.

Kaç maçtır berbat oynuyoruz. Adamın oyuncu tercihleri de futbol felsefesiyle ilgili. Misal Becao niye oynamıyor ve ille Krunic oynuyor? Çünkü Krunic'i stoperlerin arasına sokup bekleri çizgiye, ileri üçlünün kanatlarını da içe sokuyor. Sağ stoperin topa vurabilmesini ve oyun kurabilmesini istediği için orada Becao'yu oynatmıyor ama Becao üçlüde çok başarılıydı İtalya'da. İsmail yerine de ayağı daha iyi bulduğu için muhtemelen Krunic'i koyuyordur. Oraya yine ayağı iyi, uzun boylu birini aldırıp topu ona verecek.

Bu sistemde orta saha çöktüğü gibi savunma her maç bir araba gol yiyor, hücumda da Tadic'in etkinliği, İrfan'ın olmayışı filan fena göçtük.

İyi antrenör hatalarından ders alır. Umarım bu saçmalıklardan erken vazgeçer. İsmail'in takımını diz aynen, aynı topu oynat, camiaya liderlik et, iki tane iyi oyuncu aldır. Bitti gitti. Böyle oynarsa takımla, hiçbir şey olmaz bu sene.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #66 : 31 Temmuz 2024, 09:43:43 »
Ben bazı yorumları anlamıyorum. Adam her basın toplantısında hangi oyunu kaç antrenman yaptı onu bile paylaşıyor. Hazırlık maçları dahil tüm maçları izledim ve her maçta hemen hemen ikinci yarı açıldı takım. Yükleme seviyesi çok yüksek. Bunun ekmeği yenecek.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #67 : 31 Temmuz 2024, 09:55:59 »
Ben bazı yorumları anlamıyorum. Adam her basın toplantısında hangi oyunu kaç antrenman yaptı onu bile paylaşıyor. Hazırlık maçları dahil tüm maçları izledim ve her maçta hemen hemen ikinci yarı açıldı takım. Yükleme seviyesi çok yüksek. Bunun ekmeği yenecek.

Bu oyuncular bu mevkilerde oynarsa yiyeceğimiz tek şey... Neyse.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #68 : 31 Temmuz 2024, 10:11:37 »
Valla şunu anlar şunu bilirim; Dünyanın en zor işlerinden birisi Fenerbahçe 'de yönetici, sporcu olmaktır. 

Bakıyorum da  herkes uzman, herkes en iyi bilen. Keşke imkan olsa da 1'er yıl arayla takımı o iyi bilenlere teslim edip görsek!

Bir işi değerlendirmek için sonucunu beklemek lazım.  Lig başlamamış, sezon bitmemiş hemen şunu asalım, bunu keselim v.s.

Not: Mesajım belli bir isim veya yorum sahibi için değildir. Yıllardır birçok branşta aynı şeyi yapan tüm kişiler içindir.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #69 : 31 Temmuz 2024, 10:25:50 »
*Defansın göbeğine Çağlar'ın yerine Becao veya Jayden
*Ferdi sol beke
*Kurinic yerine İsmail
*İrfan sağa
*Tadic sola

Bence de bu şekilde olmalı. İsmail Kartal'ın yaptığı da yukarıdaki gibiydi, Kurinic istisnası oldu ve bu da başını yaktı.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #70 : 31 Temmuz 2024, 11:26:23 »
abi sorun performans değil. oynattığı bu oyunu çok iyi oynatsa da lugano gibi bi takıma karşı ben bu oyunu istemiyorum. benim tuttuğum takım böyle bi takıma bu topu oynayamaz.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #71 : 31 Temmuz 2024, 11:34:19 »
yani şahsen ben ne görüyorsam onu söylüyorum. kovun bu adamı falan dediğim de yok tabi ki. bence cl’ye kalma ihtimalimiz de mourinho faktöründen dolayı çok yüksek. ama ve lakin dünden beri defalarca yazdığım gibi bu oyun anlayışı olmaz abi. bunun antrenman sayısıyla, oyuncuların hazır olmasıyla ilgisi de yok pek çünkü mourinhoyu herkes tanıyor. ben bundan 3-4 sene önce erol bulutun anlayışına da, başlarda vitora da anlayış gösterdim, gördüğüm şeyleri daha erken ya diyip boşverdim sonrasında da kişisel olarak daha da pişman oldum.

en büyük şaşkınlığı da acun yaşayacak. hull citydeki hocaları savunma yaptırıyor diye kovan acun bakalım mourinhoyla neler yaşayacak :D

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #72 : 31 Temmuz 2024, 13:43:58 »
abi sorun performans değil. oynattığı bu oyunu çok iyi oynatsa da lugano gibi bi takıma karşı ben bu oyunu istemiyorum. benim tuttuğum takım böyle bi takıma bu topu oynayamaz.
Lugano'ya karşı bu topu oynatmak istediğini sanmıyorum. Hele de iç sahada. Ama mesele her daim bakış açısıyla alakalı. Mourinho'nun ne yapacağını da beklemeyeceksek kimi bekleeceğiz? Sürekli "sabır kalmadı" tayfasının zılgıtlarıyla sezonlara girip sonucunda da bişey kazanamıyoruz. Sabrın kalmadıysa ne yapalım kardeşim, bi tanrısal müdahale şansımız yok, malum. Sana değil lafım tabii ki.

Öyle ya da böyle sabretmeyi öğreneceğiz. Olmazsa olmuyor çünkü.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2024, 13:44:27 Gönderen: Umut »
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı agha

• Üye
« Yanıtla #73 : 31 Temmuz 2024, 14:51:13 »
Herkes haklı olarak Rade’ ye sallamış, ama Sebastian’ ı kimse görmemiş. ;D

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #74 : 31 Temmuz 2024, 20:45:29 »
Modern futbol 3 tane ağır, pres yapamayan oyuncuyu kaldırmıyor. Dzeko, Tadic ve Krunic ile ligde bile önde basamazsın, topu kaybettin mi geri kazanma süren çok artar.

Bunlara ek olarak yerleşim ve agresif olamama da eklenince kötü bir görüntü çıktı ortaya.

Hocanın bence Crespo'yu saf dışı bırakması ve Krunic'i oynatması çok büyük hata. Crespo, İsmail ve MHY bile Lille eşleşmesi için yeter aslında. Gerçekten idrak edemiyorum neden Crespo değil de Krunic?

Lille eşleşmesi için Djiku orta sahaya çekilebilir bence bizim adımıza iyi bir hamle olacaktır.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2024, 20:46:46 Gönderen: Kubilay Can »