Gönderen Konu: Fenerbahçe Ülker Beko Basketbol Ligi (2013 - 2014)  (Okunma sayısı 231183 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemagrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Beko Basketbol Ligi (2013 - 2014)
« Yanıtla #60 : 06 Aralık 2013, 23:51:51 »
Beyler bu arada Bo McCalebb in sankı şutunda bir gelişme olmuş bu konu hakkında görüşleriniz neler ?

Asıl sebep doğru seçilmiş pozisyonda şut atıyor olması. Muhakkak şut çalışıyordur ve katkısı olmuştur ama Bo hiç bir zaman şutör değildi ve bundan sonra da çok zor olmalı (şut stili gereği)
Siena da son sezonunda %50 nin üzerinde üçlük atıyordu, önceki sezonunda da %40 üzeri. Az ama öz atıyordu.
Geçen sene herşey kötü gittiği için o da boş olsa bile kaçırıyordu

O şut stilinin hakkı, düzenli üçlük kullandığında %25-30 arasıdır  :(

Bo şu anda  8 maç % 50 ile 3 sayılık atıyor.  Sanırım 18/ 9 gibi.
Tam emin değilim kaç tane attığından ama doğru şut seçimi dediğin givi çok önemli.
Ayrıca bo duraksamadan 3 sayılık attığı zaman o top giriyor :)
Yeterki düşünmesin hemen atsın  8)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
Ynt: 09.12.2013 20.30 Ligtv3 Galatasaray Liv Hospital-Fenerbahçe Ülker
« Yanıtla #61 : 06 Aralık 2013, 23:54:10 »
Ben çok iyimser değilim bu maçla ilgili.Özellikle erkek basketbol derbilerinde saha avantajı çok belirleyici oluyor.Abdi ipekçi'deki atmosferi de düşünürsek işimiz oldukça zor.Öte yandan bir yabancımızı da tribüne çıkarmak zorundayız.Koç hangi oyuncuyu keserse ayrı sıkıntı olacak.
Atmosfer derken PIONIR arenadan çıkmış takımız :) bence atmosfer işi Obradovic ve bu takımın karakterini düşündükten sonra artık bitmiştir ki bitmeside lazım çünkü sen BÜYÜK bir koçun BÜYÜK bir takımısın öyle bir lüksün yok etkilenmek gibi ..

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #62 : 07 Aralık 2013, 00:02:40 »
Ben çok iyimser değilim bu maçla ilgili.Özellikle erkek basketbol derbilerinde saha avantajı çok belirleyici oluyor.Abdi ipekçi'deki atmosferi de düşünürsek işimiz oldukça zor.Öte yandan bir yabancımızı da tribüne çıkarmak zorundayız.Koç hangi oyuncuyu keserse ayrı sıkıntı olacak.
Atmosfer derken PIONIR arenadan çıkmış takımız :) bence atmosfer işi Obradovic ve bu takımın karakterini düşündükten sonra artık bitmiştir ki bitmeside lazım çünkü sen BÜYÜK bir koçun BÜYÜK bir takımısın öyle bir lüksün yok etkilenmek gibi ..

Partizan'dan daha kaliteli bir takımla oynayacağımız gerçeği de var yalnız.Öte yandan ortada ezeli bir rekabet de var.Ergin ataman da obradovic karşısında kendisini göstermek isteyecektir mutlaka.Yani bu açılardan bakarsak burda olay daha farklı bence.

#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
Ynt: Fenerbahçe Ülker Beko Basketbol Ligi (2013 - 2014)
« Yanıtla #63 : 07 Aralık 2013, 00:24:43 »
Bo'nun şut stilinin kötü olduğuna ben inanmıyorum. Çünkü özellikle orta mesafe şutlarının isabet oranı çok yüksek. Aynı şut stilinde attığı bu topların girme olasılığı yüksek iken çizgi gerisinden atılanların düşük olmasının nedeni bence kafada. Dış şutu atarken hep bir acaba yaşadığını düşünüyorum. Cem Abi'nin de söylediği gibi şutunu düşünmeden, kafasında -acabaları- oluşturmadan atması isabet yüzdesini arttırıyor. Obradovic ona bu konuda yeterince güven aşılamış olacak ki son dönemde üç sayılık isabet oranı oldukça arttı.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

kylmz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #64 : 07 Aralık 2013, 05:45:19 »
İçimden bi ses yabancı sınırına takılmazsa Linas Kleiza şov yapacak diyor.Hadi hayırlısı...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #65 : 07 Aralık 2013, 07:56:58 »
Adettendir;

Kemal Sunal Film Müziği (Kibar Feyzo 1978)

Çevrimdışı arg1907

• Üye
« Yanıtla #66 : 07 Aralık 2013, 09:58:01 »
forum hayırlı olsun..bu maçında bayan voleybol maçı gibi küfürden yarı kalacağını düşünüyorum..

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #67 : 07 Aralık 2013, 12:43:27 »
Beni tek endişelendiren nokta Bonsu'nun ribaund ve blok tehlikesi, Bonsu'nun hücum yönü yok o yüzden sıkıntı yok.İlkan-Oğuz iyileşmediği için yerli kalitemiz istenilen düzeyde değil.İlkan olsaydı muhtemelen 5 oynayacaktı ve atletik özellikleri ile Bonsu ile baş edebilirdi.Herşeye rağmen rakibimiz bize göre daha stresli,umarım kazanırız,her şeye rağmen kazanacağımızı umuyorum.Son olarak kendisi benim için ortalama bir oyuncu fakat yinede Cenk'in dış atışlarda ritim bulmasını engellemeliyiz.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 13:00:20 Gönderen: cemagrak »

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #68 : 07 Aralık 2013, 14:02:23 »
Beni tek endişelendiren nokta Bonsu'nun ribaund ve blok tehlikesi, Bonsu'nun hücum yönü yok o yüzden sıkıntı yok.İlkan-Oğuz iyileşmediği için yerli kalitemiz istenilen düzeyde değil.İlkan olsaydı muhtemelen 5 oynayacaktı ve atletik özellikleri ile Bonsu ile baş edebilirdi.Herşeye rağmen rakibimiz bize göre daha stresli,umarım kazanırız,her şeye rağmen kazanacağımızı umuyorum.Son olarak kendisi benim için ortalama bir oyuncu fakat yinede Cenk'in dış atışlarda ritim bulmasını engellemeliyiz.
Onlar için ciddi anlamda kırılma maçı lig için ve piskolojik açıdan .. Eğer bir kere daha kaybederlerse bize hem obradovic ergin ataman muhabbetinde kendi taraftarıda belli şeyleri kabullenecek hemde fenerbahce ülker ile aralarındaki kalite farkını görmüş olacaklar.. ve açıkçası düşüncem şu yönde maç ile ilgili olası senaryo ;
Maça seyirci desteği ile fırtına gibi girerler 3 sayılıklar, hızlı hücumlar derken 15-5 gibi bir skora ulaşırlar ama çeyrek sonuna doğru düşen tempoları ile çeyrek 22-18 gibi biter ilk yarıda kafa kafaya biter. 3. çeyreğin ortasından itibaren oyuna hükmetmeye başlarız ve son çeyreğe 5-6 sayı farkla önde girdikten sonra bir anda üst üste hataları sonucu fark çift hanelere çıkar ve maç 4. çeyreğin ortasına kopar lehimize..

• Üye
« Yanıtla #69 : 07 Aralık 2013, 16:32:16 »
Onlar için ciddi anlamda kırılma maçı lig için ve piskolojik açıdan .. Eğer bir kere daha kaybederlerse bize hem obradovic ergin ataman muhabbetinde kendi taraftarıda belli şeyleri kabullenecek hemde fenerbahce ülker ile aralarındaki kalite farkını görmüş olacaklar.. ve açıkçası düşüncem şu yönde maç ile ilgili olası senaryo ;
Maça seyirci desteği ile fırtına gibi girerler 3 sayılıklar, hızlı hücumlar derken 15-5 gibi bir skora ulaşırlar ama çeyrek sonuna doğru düşen tempoları ile çeyrek 22-18 gibi biter ilk yarıda kafa kafaya biter. 3. çeyreğin ortasından itibaren oyuna hükmetmeye başlarız ve son çeyreğe 5-6 sayı farkla önde girdikten sonra bir anda üst üste hataları sonucu fark çift hanelere çıkar ve maç 4. çeyreğin ortasına kopar lehimize..
Bende maçı son çeyrekte koparabileceğimizi düşünüyorum.

• Üye
« Yanıtla #70 : 07 Aralık 2013, 22:02:39 »
Henry Domercant yerine Malik Haisrton'a lig lisansı çıkartılmış,pazartesi parkede olacak.

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : 07 Aralık 2013, 22:13:07 »
Rahat bir galibiyet bekliyorum. Son çeyreğin büyük bölümü "Başarılar gelir geçer" bestesiyle geçilir..

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #72 : 08 Aralık 2013, 09:39:02 »
Bu maçı aliriz bakalım bu sefer Ergin röportaj verebilecek mi mac sonunda :)
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2013, 09:41:14 Gönderen: Solamnus »

Çevrimdışı bödöfff

• Üye
  • Yer: mersin
    • @bodofff
« Yanıtla #73 : 08 Aralık 2013, 15:17:49 »
ben, beklenilenin aksine rahat bir galibiyet beklemiyorum. abdi ipekçi'de gs taraftarı bu maça büyük ilgi gösterecektir. bazen taraftarlar da maç kazandırabilir. kleiza muhtemelen yabancı sınırına takılacak. galatasaray istediği kadar malik'i, bonsu'yu alsın dudley gibi orta mesafeli şutları sokabilecek bir uzun bulamadı. bu şampiyonluk yolunda büyük handikap. galatasaray elbet tökezlemeye başlayacaktır ligde. umarım bu maçla başlar. ayrıca zoric'ten ziyade vidmar'dan faydalanabildiğimiz kadar faydalanmalıyız. bonsu ile baş edebilecek tek uzunumuz.
en kötü gün bugünse, bugün de fenerbahçe.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #74 : 08 Aralık 2013, 15:21:54 »
gs'de malik hairstan'ın lisansı çıkartılmış. Domerkant yerine kadroda Hairstan olacak deniliyor. Bizde kim dışarıda kalacak çok merak ediyorum. Çünkü bu tercih maç kazanmak için büyük önem taşıyor bizim için.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic