Gönderen Konu: Türkiye Erkek Basketbol Milli Takımları  (Okunma sayısı 79384 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Türkiye Erkek Basketbol Milli Takımları
« Yanıtla #90 : 03 Ağustos 2014, 22:47:09 »
Egemen Güven turnuvanın MVP'si seçildi.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #91 : 03 Ağustos 2014, 22:58:09 »
çok yürekli oynadı bütün çocuklar .
hepsine helal olsun ..
çok sevindim izlerken maçlarını ..
işte şimdi daha çok çalışıp bu başarılarını esas liglerde sergilemeleri gerekiyor

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #92 : 04 Ağustos 2014, 00:20:03 »

Bu Furkan Korkmaz albenisi çok yüksek bir oyuncu olacak; nazar değmezse...

Hakan abi seni hayal kırıklığına uğratmak istemem ama Furkan'ın en beğendiği oyuncular bölümünde Bojan Bogdanovic'in olduğunu belirteyim. :)
...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #93 : 04 Ağustos 2014, 05:54:05 »
Hakan abi seni hayal kırıklığına uğratmak istemem ama Furkan'ın en beğendiği oyuncular bölümünde Bojan Bogdanovic'in olduğunu belirteyim. :)

Bir adamın kokoreçi beğenmesi onun koyun bağırsağı olduğunu göstermez yahu. :D

Hem en beğendiği oyuncu Kevin Durant'miş. Oradan dengeler vaziyeti. :)

İşin şakası bir yana, doğruya doğru, eğriye eğri diyeceksek; Furkan'ın Bojan seviyesine gelebilmesi için daha 10 ambar ekmek yemesi lazım.

« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2014, 05:59:52 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
U 18 Gençler Şampiyonası
« Yanıtla #94 : 04 Ağustos 2014, 06:07:08 »
Final maçı ve üçüncülük maçından seçilmiş en iyi beş hareket:

Top 5 plays – 03 August – 2014 U18 European Championship
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2014, 06:11:08 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
U 18 Gençler Şampiyonası - Bireysel Ödüller
« Yanıtla #95 : 04 Ağustos 2014, 06:12:27 »
MVP and All-Tournament Team - Highlights - 2014 U18 European Championship Men

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #96 : 12 Ağustos 2014, 16:53:27 »
Bu akşam İspanya ile oynayacağımız hazırlık maçı Ntvspor'dan naklen yayınlanacak.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #97 : 12 Ağustos 2014, 23:22:43 »
galiba bu gergin milli takımı kullanarak kendi oyuncularını performansını arttırmaya çalışacak.furkanın sırtı dönük oyun oynamaya çalışması orta mesafe denemesi cenk in penetre ve ikili oyun çabaları bunları gs de niye yaptırmadın diye sorarlar adama.melih i kadroya almazsa yazık olur.melih cenk,serhat ve cediden bence  çok daha fazla iş yapar.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #98 : 12 Ağustos 2014, 23:51:50 »
milli takımın(!) uzak ara en önemli oyuncusu emir preldzic tir.ona gereken sorumluluğun verilmesi lazım bir şeyler yapmak istiyorsak.

Çevrimdışı berker

• Yönetici
  • Üye
    • berkerbyc
« Yanıtla #99 : 13 Ağustos 2014, 00:04:56 »
Melih'in kadroda olmaması yanlış tercih olur.guard rotasyonunda kerem-ender-barış ve o işi kotarabilecek emir-cedi varken şutuna güvenmeyen doğuş yerine Melih tercih edilmeli.üst düzey maçlarda diğer takımların uzunlarıyla boy ölçüşecek uzunlarımız olmadığı için iş dış şutlara kalacak.topa baskıda artık çok etki etmiyor.
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2014, 00:07:38 Gönderen: Walter White »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #100 : 13 Ağustos 2014, 00:19:26 »
Melih'in kadroda olmaması yanlış tercih olur.guard rotasyonunda kerem-ender-barış ve o işi kotarabilecek emir-cedi varken şutuna güvenmeyen doğuş yerine Melih tercih edilmeli.üst düzey maçlarda diğer takımların uzunlarıyla boy ölçüşecek uzunlarımız olmadığı için iş dış şutlara kalacak.topa baskıda artık çok etki etmiyor.
ben barışı da almam kadroya.oyun içinde hiç etkinliğ yok.çok kolay maçlarda etkili olabilir sadece.fenerbahçe de olduğu için söylemiyorum ama can altıntığ ı kadroya dahil edebilirdi enerjisiyle patlayıcılığıyla belki etkili olurdu.bence yapılması gereken kadro.

ender-kerem
melih-sinan-cedi
emir-cenk-serhat
kerem-furkan(mecburiyetten burası)
ömer-oğuz

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #101 : 13 Ağustos 2014, 12:31:24 »
ispanya maçını izledim biraz
söyleyebileceğim:
ispanyanın 1 numarası bizim 5 numaralardan daha iyi post up oynuyor
5 numaraları da bizim 1 rotasyonundan daha iyi pas yapıyor
Ergin'in takıntıları çok zayıf bir takıma sevketmiş durumda
yarın canlı izleyip daha okkalı küfrederiz
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #102 : 13 Ağustos 2014, 13:29:16 »
İlk yarısını izledim. Belki henüz erken ama milli takımın daha bir 20 fırın kadar ekmek yemesi gerek.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
« Yanıtla #103 : 13 Ağustos 2014, 16:28:33 »
Selam arkadaşlar. Öncelikle hayırlı olsun. Forumu uzun zamandır takip ediyorum ve aranıza katılmaya karar verdim.

Milli takıma gelirsek eğer, sistemsizlik kadro seçimleri ve doğru vizyon hedefleri koyamamak yine fiyasko bir turnuva yaşamamıza sebeb olacak gözüküyor. Seyrettiğim kadro gruptan çıkmayı bırak maç bile zor kazanır gözüküyor. Bu takım da Kerem Gönlüm, Kerem Tunçeri, Cenk Akyol, Ender Aslan hala forma alıyorsa fazla hayal kurmaya gerek yok. Gergin efendi inşallah turnuvadan sonra başarısızlığın hesabını verir . Çünkü çok atıp tutuyordu yok ben böyle koçum yok şöyle koçum. Gergin malesef söylemleri ve eylemleri ile oyuncular ve basketbol camiasında prestijini sıfırladı. Gergin'in yerine Murat Didin'i tercih ederdim. Bari genç oyuncu ağırlıklı bir kadro ile katılsaydık da turnuva deneyimlerini artırsaydık.

İspanya maçında gördüklerime gelirsek; Sete set oyunda penetre ederken kimse kat etmiyor. Ender'in elinde top en az 12 sn ye kalıyor. Bu arada Allaha şükürler olsun az kalsın bize geliyordu..Hızlı top dolaşımını sağlayıp defansın dengesini bozamadığımızdan İspanyollar faul yapma gereği bile duymadı dolayısıyla faul çizgisine bile doğru düzgün gidemedik. Oysa biz rakip hücumları savunma yapmadan durdurma telaşı ile her period da 3 dk içinde dört faul hakkını doldurduk. Kısacası benim gördüğüm uzun zamandır bir şampiyonaya bu kadar hedefsiz ve arzusuz gidiyoruz..

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #104 : 13 Ağustos 2014, 17:16:30 »
Selam arkadaşlar. Öncelikle hayırlı olsun. Forumu uzun zamandır takip ediyorum ve aranıza katılmaya karar verdim.

Milli takıma gelirsek eğer, sistemsizlik kadro seçimleri ve doğru vizyon hedefleri koyamamak yine fiyasko bir turnuva yaşamamıza sebeb olacak gözüküyor. Seyrettiğim kadro gruptan çıkmayı bırak maç bile zor kazanır gözüküyor. Bu takım da Kerem Gönlüm, Kerem Tunçeri, Cenk Akyol, Ender Aslan hala forma alıyorsa fazla hayal kurmaya gerek yok. Gergin efendi inşallah turnuvadan sonra başarısızlığın hesabını verir . Çünkü çok atıp tutuyordu yok ben böyle koçum yok şöyle koçum. Gergin malesef söylemleri ve eylemleri ile oyuncular ve basketbol camiasında prestijini sıfırladı. Gergin'in yerine Murat Didin'i tercih ederdim. Bari genç oyuncu ağırlıklı bir kadro ile katılsaydık da turnuva deneyimlerini artırsaydık.

İspanya maçında gördüklerime gelirsek; Sete set oyunda penetre ederken kimse kat etmiyor. Ender'in elinde top en az 12 sn ye kalıyor. Bu arada Allaha şükürler olsun az kalsın bize geliyordu..Hızlı top dolaşımını sağlayıp defansın dengesini bozamadığımızdan İspanyollar faul yapma gereği bile duymadı dolayısıyla faul çizgisine bile doğru düzgün gidemedik. Oysa biz rakip hücumları savunma yapmadan durdurma telaşı ile her period da 3 dk içinde dört faul hakkını doldurduk. Kısacası benim gördüğüm uzun zamandır bir şampiyonaya bu kadar hedefsiz ve arzusuz gidiyoruz..
aramıza hoşgeldiniz :)