Gönderen Konu: Fenerbahçe Kadın Basketbol Play-Off Dönemi (2013-14)  (Okunma sayısı 60292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
Meselenin inanip inanmama meselesi oldugunu sanmiyorum.  Cogumuzda, inanmamaktan ziyade sonucu umursamama var.  Bu ikisi farkli seyler bence.

Umursamama veya kuskunluk daha dogru olurmuş...haklısın

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
Bence de ama macın basında gerı duşmemelıyız....hatta 10 sayı farkı bız bulmalıyız kı saha ve seyırcı dezavantajına takılmayalım

Dediğiniz gibi şampiyonluğun anahtarı ilk çeyrekte.
Bir taraftar dediğinizi doğrulayan, seriyle alakalı bir istatistik vermiş.

İbrahim Akif ‏@avganli 9 dk.
Bayan basketçilerin dört maçtaki ilk çeyreklerin toplamında fark yiyoruz (62-84); ikinci çeyreklerde daha büyük fark atıyoruz (82-50)!!!
...

Çevrimdışı bugra

• Üye
Kaybettiğimiz her iki maç da avcumuzun içine kadar gelmişti ama beceremedik. 5. maçta becerebilirsek büyük iş olur 2-0'dan dönüş olması açısından.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
Artık mental avantaj da bız de....2-0'dan serıyı kaybederlerse buyuk darbe yerler

Çevrimdışı TitoSantana

• Üye
  • Yer: Adana
Umursamama derken (Aha, klavyeyi ters çevirip bir kaç kere bir ucundan defalarca çarpıp içindeki sigara küllerini dökünce düzeldi, A4 Tech netekim) evet, ben de farkındayım ki bundan sonra ne yaparsak yapalım karşı takım taraftarları "Ama ama biz avrupa şampiyünüyüz deyip yıllarca kafamızı ütüleyecekler mantığından bakarsak haklı bir eleştiri gibi görünmekle beraber, bu sene Futbol takımımızın şampiyonluğunda artık bu argümanı kullanamadıklarını, aksine Cas Mas Kas diye bidi bidi ettiklerini hepimiz gördük.

Bu akşam saatlerinde bile, alışveriş yaptığım yerde FB'li sahibinin telefonuna gelen mesajda "Aziz bitti, yarın tutuklanacak" anlamında nasılsa üyesi olduğu Fanatik gazettasından gelen mesajdan sonra çok canım sıkıldı ve NTVspor'u açtırdım. Bu Flaş haberdi ama orada yoktu.
Hemen oradaki bilgisayara baktım, hiç bir yerde böyle bir haber yok. Son olarak Fanatik gazetta bozuntusuna baktım netten, başlık ve içeriğindeki haberin alakası yoktu.

Neyden korkmuştum, eğer haber doğru ise hem bu akşam oynayacağımız FB-GS bayan basket hem de yarın oynayacağımız FB-Vakıf bayan volley maçlarında kızların morali bozulup maçlarını kaybedeceklerdi.

Amaç buydu.

Şimdi 3 Temmuz 2011 tarihinden bu yana bunun gibi, Fenerbahçemiz ne zaman başarı kazansa bu tür haberler anında piyasaya sürüldü.

O kadar ki, Bayan basket takımımız için lig şampiyonluğu bile fayda etmeyecek noktaya getirildi yandaş medya tarafından.

Nasıl da inanılmaz ahlaksızlıklar yapıldı mesela Caner için, takım tam da şampiyonluğa giderken.
Onun için ben burada Vera olayında tepki gösterdim, bunu da kullanacaklar diye.

Sonuç olarak, son 12 yıllık sistem, bizi sürekli bildiğimiz gerçeklerin hepsinin yanlış olduğuna ikna etmek için her türlü ahlaksızlığı yapmaktan bir an bile geri durmuyor.

Nerden nereye dersek, pazartesi GOB'u sahasında yeneriz veya yeniliriz:

- Yenersek, "Bana ne, hiç bir anlamı yok bunun" diyen kimi FB'li arkadaşlar olacak anlaşılan.

- Yenilirsek,  "İyi oldu, başkan ve yönetim dahil hepsini atalım yenisini alalım" diyen ve kendisini FB'li tarif eden kimi arkadaşlar da olacak anlaşılan.

Bu arkadaşlardan kimileri gençliklerinde FB için tüm otorite ile fiziksel kavga etmiş de olabilir, saygı duyarım.

Netice ve talep:

FB bayan basket takımı pazartesi şampiyon olursa çok sevinirim. Apartmanı ayağa kaldırırım, Denetçileri olaraktan.  ;D

Yenilirsek de Youtube'dan müzik dinlerim.   :D

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
Elbette galibiyete seviniyorum, ligi kazanırsak da sevinirim ama her galibiyet bir yandan da EL finalinin üzüntüsünü perçinliyor.
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı gozkus

• Üye
Fenerbahçe bayan basketbol takımı euroleague şampiyonu olsun diye kurulmuştur ama kupayı ezeli rakibine vererek bir çuval inciri berbat etmiş bu misyonunu kaybetmiştir...

Önümüzdeki senelerde bayan basketbol takımının gerçek manada tarih yazması lazımdır. 3 sene arka arkaya bu kupayı alarak mesela. Fenerbahçe bayan basketbol takımının önünde zor olan bir şey yoktur artık. Fenerbahçe bayan basketbol takımının önündeki engel sadece kendileridir.

Türkiye lig kupasını zaten alıyor Fenerbahçe bu senede belki alır es kaza gs kötü gününde olursa. Bu sezon için tek teşekkür noktam sağolun kendi evinizde maç vermediniz.

Çevrimdışı SARI KANARYA

• Üye
  • Yer: İZMİR
Bu maçı bize getirenler başta esmeral sonra birsel sonra olmuştur.Onların skora katkıları bu seviyede oldukça maçlarımızı deplasman da dahi olsa zor kaybederiz.Özellikle bencten gelen esmeralın katkısı maçı bize getiren etken olmuştur.

Cappy yine üçlük atışlarda 5 te 0 çekerek skora 3 sayılık katkıda bulunmuştur.Bu takımın yıldızı cappy ise böyle maçlarda itikrarsız görüntü sergilemesi kabul edilemez bir gerçektir.3 lüğü atarken hiç olmazsa pota altında veya etrafında oyuncularımız olursa hücüm riabuntlarını toplayabilirler.Cappy 3 lüklerden ziyade içeri penetre ederek bulacağı sayılar veya penetre ederek boş oyunculara vereceği asistler rakip takımın dengesini bozacağı gibi bizim de üstünlük kurmamızı sağlayacaktır.

Şuta dayalı oyun her zaman tehlikelidir.Girmediği zamanlarda takımın morali bozulur güveni kaybolur.İki tane şutu iyi olmayan pota altı oyuncumuz var.Onları pota altında besleyebilirsek topu pota altına indirebilirsek maçlarımızı kazanabiliriz.

Yakubu çok büyük eleştiri alıyor.Topu yakubuya verip basket bekliyorsun.Yakubu bir kere baskı altında Onu tutan sıkı defans yapıyor.Bir an bırakmıyor.Topu alıp kendi kendine pozisyon yaratıp şutu deniyor.Haliylede hep zor durumlarda şutu kullanıyor.Yapmamız gereken topu iyi dolaştırıp boş oyuncuyu topla yerinde buluşturup şutu kullanmaktır.

Klasik fenerbahçe odeabank maçı izledik.İlk periyotta 12 fark yapan odeabankı yakalamak için çalışıp durduk.Bu kaçıncı böyle maç oldu sayısını bilmiyorum.Böyle her zaman kazanamazsın.Kendi evinde şampiyonluğu belirleyebilecek hayati maçta 8-4 den 15-0 lık seri yiyorsun.Sonra da toparla toparlayabilirsen.Deplasman da o ambiyansta bir kez daha böyle oynarsan o farkı kapatabileceğimizi sanmıyorum.