Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1312637 defa)

efeovic ve 88 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #255 : 11 Mayıs 2014, 16:10:08 »
Diego bu sene serbest galiba.İmza parasıdır büyük ihtimal o 5 m euro.Hem ne gerek var abi bizim takımda teknik adama.Koşu mesafesi yüksek olsun bide yanındakine pas verebilsin yeterli.Fazlasına gerek yok :)

değil mi ama, oyuncu değil de 3-5 tane at arıyoruz koşsunlar yeter :)

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #256 : 11 Mayıs 2014, 22:54:25 »
Ersin Düzen aldığım habere göre Ersun Yanal'la sözleşme yenilendi dedi bakalım ne olacak.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #257 : 13 Mayıs 2014, 01:05:38 »
6+2+... ile yola devam edilir büyük ihtimalle. 5+0+3 sıkıntı olur.

Mevlüt Erdinç  veya  Deniz Yılmaz ve bir avrupalı veya brezilyalı  golcü alınmalı. Webo Sow Emenike den en az 1 tanesi gider büyük ihtimalle.Kadlec kalırsa 1 yerli stopere , giderse 1 yabancı stopere ihtiyaç var. Topuz sag bek oynayamıyor. orayada bir çözüm lazım.
ortasahada kafamız rahat , bir hücumcu veya kafası ile oynayabilecek orta saha ile kadroyu tamamlarız. Ersun hocanın sisteminin 3 forvet olduguna inanmıyorum hala. 2 kanattan en az bir tanesi sag açık tadında bence hocanın.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #258 : 13 Mayıs 2014, 16:52:32 »
Kevin Kample'ı Leverkusen alacakmış galiba,valla ilerde çok pişman olacağız hem de çok.Bari Salzburg'dan Mane'yi kaçırmasak,o da müthiş bir sol kanat oyuncusu.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #259 : 15 Mayıs 2014, 13:21:57 »
Kevin Kample'ı Leverkusen alacakmış galiba,valla ilerde çok pişman olacağız hem de çok.Bari Salzburg'dan Mane'yi kaçırmasak,o da müthiş bir sol kanat oyuncusu.
Ne yazık ki yıllardır süre gelen kötü bir alışkanlığımız var. Bize karşı hangi oyuncu iyi performans gösterse ya da gol atsa transfer ediliyor veya taraftar transferini istiyor. Kample ve Mane iyi futbolcu olabilirler fakat İngiltere, İspanya, İtalya'dan ilk 5 teki, Almanya ve Fransa'dan ilk 3 takımdan bu oyunculara talip olan var mı? ya da talip olupta alamayacak olan? Tamam kötü oyuncu değiller ama biz isteyince sadece bonservise 8-10 milyon euro istiyorlar ki el-insaf. Galatasaray Drogba'ya imza parası, bonuslar, primler dahil 1,5 yıllığına 10 milyon verdi. Sneijder'e 8 milyon. Drogba geçen sene tek başına şampiyon yaptı, Sneijder'in ise bu sene özellikle şampiyonlar liginde verdiği katkı ortada.
FENERBAHÇE

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #260 : 15 Mayıs 2014, 18:21:37 »
Ne yazık ki yıllardır süre gelen kötü bir alışkanlığımız var. Bize karşı hangi oyuncu iyi performans gösterse ya da gol atsa transfer ediliyor veya taraftar transferini istiyor. Kample ve Mane iyi futbolcu olabilirler fakat İngiltere, İspanya, İtalya'dan ilk 5 teki, Almanya ve Fransa'dan ilk 3 takımdan bu oyunculara talip olan var mı? ya da talip olupta alamayacak olan? Tamam kötü oyuncu değiller ama biz isteyince sadece bonservise 8-10 milyon euro istiyorlar ki el-insaf. Galatasaray Drogba'ya imza parası, bonuslar, primler dahil 1,5 yıllığına 10 milyon verdi. Sneijder'e 8 milyon. Drogba geçen sene tek başına şampiyon yaptı, Sneijder'in ise bu sene özellikle şampiyonlar liginde verdiği katkı ortada.
Ben en az 10 tane maçını seyretmişimdir abi Salzburg'un,uefada nerdeyse bütün maçlarını seyrettim.Sadece 1 maçla kimseyi değerlendirmiyorum,bütün özelliklerine bakıyorum,bu 2 adamda birazcık güç hariç tüm özellikler var.Tam Ersun Yanal'ın sevdiği tipte oyuncular,hem çok yetenekliler hem de çok koşuyorlar.Valla şöyle söyleyim,bu 2 oyuncuyu alalım seneye ligin oynanmasına hiç gerek yok,1. belli 2. kim durumu olur :)

Ben  Arsenal'in Kample'ı istediğini okudum bir yerde,zaten Bayern Leverkusun de daha 3-4 hafta önce almanya liginde 2. sıradaydı.

Emenike için dua ediyorum ben.İnşallah dünya kupasında iyi oynar da iyi bir fiyata satılır diye.İyi gibi görünen ama heralde Emenike kadar bir takıma zarar veren adam yoktur şu dünyada.Şöyle söyleyim yarın bir gün avrupaya gittiğimizde Emenike bizde olursa bütün fenerliler sinir krizlerine girecek.Ben bu kadar bencil bir oyuncu hayatımda görmedim,arkası dönük top oynamayı bilmez,oyun zekası ve çevre görüşü inanılmaz düşüktür,top rakipteyken koşmak nedir bilmez,karşı karşıya kaçırma riski fazladır.O yüzden satılsın çok iyi olur.Emenike'den gelen parayla bu 2 adam alınsa süper olur ama özellikle Kample kaçacak elimizden çok büyük ihtimal.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2014, 18:40:18 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #261 : 15 Mayıs 2014, 18:40:32 »

Bir de şu pencereden baksakmı, eğer oyuncuyu zaten Real, Barça,Liverpool, MANU vs istiyorsa sen nasıl alacaksın bu mümkün mü. adam daha onların istediği kıvama gelmeden yeteneklerini görüp alabilirsen işte o zaman gerçekten iş yapmış olursun.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #262 : 16 Mayıs 2014, 13:00:04 »
Bir de şu pencereden baksakmı, eğer oyuncuyu zaten Real, Barça,Liverpool, MANU vs istiyorsa sen nasıl alacaksın bu mümkün mü. adam daha onların istediği kıvama gelmeden yeteneklerini görüp alabilirsen işte o zaman gerçekten iş yapmış olursun.
Bu saydığınız takımları geçtim, onlarla zaten baş edemeyiz. Bunların bir alt grubuyla dahi adı anılmıyor. (Valancia Everton Sevilla Napoli Tottenham vs ) Bunun yanında Salzburg bu sene gerçekten keyifli, göze hoş gelen kollektif  futbol oynadı. Yani burada Kampl'ın performansı bizi yanıltabilir. Biz aynı hatayı Stoch'da yaşadık.  Stoch'u bu seneki Salzburg'a koysan belki Kampl'dan + performans izleme ihtimalimiz oldukça kuvvetliydi diye düşünüyorum. Ayrıca 10 milyon euro çok uçuk bir rakam, bana Belhanda'yı hatırlattı. Onda da aynı paralar konuşuluyordu, gide gide Ukrayna ligine gitti. ne isaya yar oldu ne de musaya. şu anda esamesi okunmuyor. 
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #263 : 16 Mayıs 2014, 18:15:50 »
Gelecek sezonki kadroları kurarken işe yarayacak şöyle bir bilgi var;

Fenerist ‏@Feneristcom 15 dk.

BİLGİLENDİRME | Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, gelecek sezon yabancı oyuncu sayısının 5+3 olacağını açıkladı.

« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2014, 18:16:03 Gönderen: Bülent »
...

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #264 : 16 Mayıs 2014, 18:48:57 »
Bu saydığınız takımları geçtim, onlarla zaten baş edemeyiz. Bunların bir alt grubuyla dahi adı anılmıyor. (Valancia Everton Sevilla Napoli Tottenham vs ) Bunun yanında Salzburg bu sene gerçekten keyifli, göze hoş gelen kollektif  futbol oynadı. Yani burada Kampl'ın performansı bizi yanıltabilir. Biz aynı hatayı Stoch'da yaşadık.  Stoch'u bu seneki Salzburg'a koysan belki Kampl'dan + performans izleme ihtimalimiz oldukça kuvvetliydi diye düşünüyorum. Ayrıca 10 milyon euro çok uçuk bir rakam, bana Belhanda'yı hatırlattı. Onda da aynı paralar konuşuluyordu, gide gide Ukrayna ligine gitti. ne isaya yar oldu ne de musaya. şu anda esamesi okunmuyor.
Abi Stoch oyuncu mu ya?Fizik gücü yoktur,korkaktır,hiç koşmaz,rakibin sağ beki hızlıysa çok zorlanır,adamın tek yaptığı topu sağa çekip şut atmak,en başta da o kadar güçsüzdür ki artık dünya futbolunda başarılı olmanın ilk şartı fizik gücü.Stoch gibi oyuncular yarardan çok zarar verir,Salzburg'un sisteminde Stoch yedek bile olamaz,en başta çok fazla koşmayan bir oyuncu ki Salzburg'un başarısı da burdan geliyor,adamlar hem çok yetenekli hem çok koşuyorlar.Kample Stoch da olmayan her özelliğe sahip.Bir adam her özelliğe sahipse dünyanın bütün takımlarında iş yapar.

Belhanda ile Kample çok farklı tipte oyuncular.Belhanda forvet arkasından başka hiçbir yerde oynayamaz çünkü koşmaz,defansa hiç yardım etmez ama Kample orta saha,sağ-sol kanat,forvet arkası her yerde oynar çünkü çalım  da atar,asist de yapar,pres de yapar,fizik gücü de çok iyidir.Salzburg'un sisteminden bahsediyorsun,haklısın ama Salzburg'un bir sistemi varsa işte o sistemin oluşmasını sağlayan adam Kample'dır,en büyük pay Kample'ındır,alan ve Mane ile birlikte.Alan'ı alalım desem çok haklısın çünkü Alan sadece Salzburg'da katkı verebilir,bizim gibi takımlarda hiç iş yapmaz ama Kample ve Mane müthiş iş yapar.

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #265 : 16 Mayıs 2014, 18:59:57 »
Kampl'ın istenmemesini anlamıyorum. Di Maria bize geliyorda biz mi almıyoruz:)) büyük takımların istedikleri hiçbir oyuncuyu alamayacığımız gerçeği var ortada. Uefa avrupa liginde bu sezon dikkat çeken 3 isimden birisi kampl'dır. Her türlü sistemde oynar 4-4-2 de , 4-5-1 de,4-3-3 de özellikle kuytun hücumda daha yaratıcı hali olup onun kadar olmasa da dinamık bır oyuncu.. Niçin bu kadar karşı çıkılıyor anlamış değilim..
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #266 : 17 Mayıs 2014, 02:41:28 »
Yabanci siniri 5+3 olarak netlesti.bu da demek oluyor ki seneye afrika kupasi sacmaligi olmasaydi en duz mantikla bruno alvesi yedege cekip egemen bekir savunmasi bizi kurtarirdi.ama hem takim yaratici oyuncu eksikligi hissettiği icin hem de afrika kupasi oldugu icin:
Kesin gitsin dediklerim:
Baroni
Yobo
Stoch
Krasic
Holmen
Webo
Serdar
Emre
Volkan (gitmese de mert birinci kaleci olmali)
Dunya kupasindan sonra gidebilir-gitsin dediklerim:
Emenike
Raul meireles
Sow
Hatta bruno alves
Bunların yerine de:
Yabanci-turk ilk onbire forvet
Turk forvet en az bir tane
Yaratıcı orta saha ilkonbire
Mehmet topala yedek (selcuk yetersiz)
Gokhan gonul yedek
Savunmaya yedek ve ya ilk onbir oyuncusu turk

Yabanci siniriyla ilgili dusuncem de serbest birakilmali.net.volkanin emrenin kadlecin topuzun selcugun serdarin cristianin aldiklari paralar hakkettikleri oynadiklari oyuna gore hak ettikleri paralar degil.yabanci siniri kalkarsa piyasa dogru sekilde hakedene forma ve para egilimine girer.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2014, 02:47:25 Gönderen: onee »

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #267 : 17 Mayıs 2014, 13:31:07 »
diego hayırlı olsun. Sanırım sözleşmeside hazırmış. Birde 5 milyon euro lafı var. imza parasımı yıllık mı o kadarını bilemicem ama imza parasıdır tahminimce

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #269 : 17 Mayıs 2014, 13:54:38 »
Alex sonrası 10 numara hasretimiz parçalının Hagi sonrası 10 numara hasretine dönmez umarım.
Ben transfer edilecek hiç bir 10 numaranın(ne kadar kalibresi yüksek olursa olsun) Alex'in çeyreği kadar bu takıma katkı sağlayabileceğine inanmıyorum.
Bana göre oyuncu arayışında artık bitmiş bir oyuncu profili olan 10 numara yerine modern futbolun gereklerine uygun olan 8 numara olarak adlandırılabilecek çift yönlü oyuncu arayışında olmalıydık.
Diego kötü oyuncu mudur?
Defolarına rağmen kesinlikle çok iyi bir oyuncu ama Alex kadar katkı verebileceğine inanmıyorum.
Çünkü bizim Alex ile dna'larımız uydu ve çok verimli sezonlar geçirdik.
Şayet söylenti resmiyete kavuşursa -umarım yanılan ben olurum diyerek- Diego hayırlı olsun.
Bu arada Aziz Yıldırım'ın Diego Ribas'ı daha 17-18 yaşından beri istediğini bildiğimden(o dönemlerde 40 milyon dolarlık bonservislerden bahsediliyordu) bu transferin kesinlikle Ersun Yanal transferi olmadığını söyleyebilirim.
...