Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1312130 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı shadowturk

• Üye
  • Yer: ankara
    • @cumhurturkfb
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3315 : 10 Haziran 2019, 23:14:24 »
her transferde fiyat ve ücretler kulübün adına göre değişir ancak http://tr.beinsports.com/haber/trabzonspor-novaki-acikladi-iste-detaylar haberinde de göreceğiniz üzere novak'ın Kulübüne 1 milyon 900 bin avro, kendisine de 2,5 yıllığına toplam 2 milyon 150 bin avro garanti ücret ödeyerek transfer etmiş trabzon. adam çok yetenekli ve bence de çok başarılı bir transfer. rizenin yapmış olduğu devre arası sol bek transferi de çok başarılı. scouting midir nedir yapmak istersen çok alternatif var. yani demem o ki değerini bulan her adam ile gelecekte köprüleri atmayacak şekilde güzelce ayrılabilinir.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3316 : 11 Haziran 2019, 09:50:31 »
Stoper,kanat forvet ve santrafor alın çekilin kenara boşuna 10 tane adam alıp takımı çöplerle doldurmayın. 3 tane yapın sağlam yapın,kampa yetiştirin başka bir şey istemiyorum. Yoksa gidip yine akşam pazarına kalacaksak geçmiş olsun.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3317 : 11 Haziran 2019, 19:51:47 »
Bizim Juventus futbol klübü ile şu an ne ekonomik anlamda ne sponsorluk anlamında hiç bir benzerliğimiz yok..Lütfen gerçekci olalım..Fenerbahçe forması bile her zaman ilk dörde yarışır..Bu sezon yaşanan başarısızlık gereken mevkilere yanlış transfer seçimleri ve teknik kadronun hataları ,hakem hataları sıralanabilir.. 'Büyük takımlar oyuncu satmaz' söylemi tamamen içi boş aptalca bir söylemdir..Günümüzün ekonomik şartlarında takımımız için en akılcı yönetim şekli zirveye oynayan kadro da en az üç genç oyuncu parlatıp sezon sonu satabilmek gibi gözüküyor.Yoksa her sene FENEROL kampanyası yapsan bile nafile..
Bence yazdigimi tekrar oku. Ben oyuncu satılmasın demiyorum .... Her oyuncu satılmaz diyorum.

Hasan Ali özelinde konusursak;
1- bu adamın alternatifini bırak yedeği yok halihazırda. Zaten bu pozisyona en az 1 ek transfer şart. Oda giderse 2 oyuncu lazım.
2-defans, forvet, kanat, vs vs çok pozisyonda eksiğimiz var. Bu pozisyonları yüksek ihtimalle yabancı ile dolduracağız, bir yabancı daha alırsak ta 11 yabancı ile sahaya çıkma şansımızda olmadığına göre al başına belayı... yada alternatifi Caner vs gelecek, o da içine sinerse .....
3- hadi diyelim 5milyona gitti yerine 3 milyona oyuncu aldık. Geçen seneki gibi süper kariyer vs vs .... ya tutmazsa bir 3 daha verip birini arayacagiz ... kazandığın para bitti gitti....

Ama aynı durum orta sahada geçerli değil... giden gitsin 3e 5e bakmadan satmak lazım...

Ha yok bu sene genç biri alınır yedekten 2-3 maç girer. Sakatken 2-3 maç çıkarır.... dersin ki satalım olmadı bu çocuk oynar (keza porto, benfica, vs vs hepsi bunu yapıyor). Yada bahsi geçen 10-20-30 mılyon gibi kaçırılmayacak tekliftir kimse laf edemez.

Yani satacak o kadar adam varken sıra ona gelmemeli ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
« Yanıtla #3318 : 12 Haziran 2019, 11:08:17 »
Bence yazdigimi tekrar oku. Ben oyuncu satılmasın demiyorum .... Her oyuncu satılmaz diyorum.

Hasan Ali özelinde konusursak;
1- bu adamın alternatifini bırak yedeği yok halihazırda. Zaten bu pozisyona en az 1 ek transfer şart. Oda giderse 2 oyuncu lazım.
2-defans, forvet, kanat, vs vs çok pozisyonda eksiğimiz var. Bu pozisyonları yüksek ihtimalle yabancı ile dolduracağız, bir yabancı daha alırsak ta 11 yabancı ile sahaya çıkma şansımızda olmadığına göre al başına belayı... yada alternatifi Caner vs gelecek, o da içine sinerse .....
3- hadi diyelim 5milyona gitti yerine 3 milyona oyuncu aldık. Geçen seneki gibi süper kariyer vs vs .... ya tutmazsa bir 3 daha verip birini arayacagiz ... kazandığın para bitti gitti....

Ama aynı durum orta sahada geçerli değil... giden gitsin 3e 5e bakmadan satmak lazım...

Ha yok bu sene genç biri alınır yedekten 2-3 maç girer. Sakatken 2-3 maç çıkarır.... dersin ki satalım olmadı bu çocuk oynar (keza porto, benfica, vs vs hepsi bunu yapıyor). Yada bahsi geçen 10-20-30 mılyon gibi kaçırılmayacak tekliftir kimse laf edemez.

Yani satacak o kadar adam varken sıra ona gelmemeli ....

Asıl sen benim yazdıklarımı iyi okumadan cevap vermişsin.Bu yüzden anlaşamıyoruz..Ben içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar yüzünden her sene hedef yapıp 2-3 genç futbolcuyu parlatıp satmayı planlamaktan
bahsediyorum.Bunu yaparken de hoca ile iyi işbirliğinde bir scouting ekibi ile bunu başarabileciğimizi düşünüyorum ve belittim..

Takım da kim varsa satalım paraya dönüştürelim gibi bir ifadem de olmadı..Ederini bulduğumuzda iyi teklif gelmişse oyuncu satışından aman yerini dolduramayız diye korkmamalıyız.Şu an ki futbol takımımızda ederini bulduğunda satılamayacak oyuncu olmadığını ifade ettim..

İçinde bulunduğumuz şartlarla bizim Juventus ile bir benzerliğimizin bulunmadığını belirttim..Bu seneki kadromuzdan Allah aşkına şu oyuncu giderse yeri dolmaz diyebileceğimiz bir oyuncu var mı?.Kadromuz da Alex gibi taraftarın sevgisini ve saygısını kazanmış yetenekli simge bir futbolcu olur anlarım..Her oyuncu satılmaz demişsin ve Hasan Ali den örnek vermişsin..Yahu Hasan Ali karakteri ve iş ahlakı düzgün ama futbol yetenekleri sınırlı,bence vasat bir sol bek tir..Yeri doldurulamayacak bir sol bek hiç değildir..Bunu dün akşam da gördük..Maç boyu eline fırsatlar gelmesine rağmen çizgiye inip defans dengesini bozabilecek ken her topu Hakan Çalhanoğlu'na bırakarak işlemeyen bir sol kanat haline getirdi.

Eğer kulübe gelen 5 milyon  euro gibi bir teklif varsa ki ben olduğunu düşünmüyorum,satılmasında hiç bir sakınca görmüyorum .Alternatif olarak da Caner'i belirtmişsin..Binlerce futbolcu havuzundan bu oyuncuların alternatiflerini arayıp bulmak ne benim ne senin işin..Zaten böyle bir zamanım da yok. Bu scout ekibinin ve hocanın işi..Bunun için çalışıp para kazanıyorlar..

Ben içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılardan kurtuluş için bir fikir sundum katılırsın veya katılmazsın bu senin düşüncen..

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3319 : 12 Haziran 2019, 12:49:14 »
Gecmiste istisnasiz teklif geldiginde satmadigimiz appiah ve stoch' lara kadar kim carsa elimizde patladi.

Yeri dolmayacak oyuncu yok ama bizim dolduramama gibi bir durum olursa bunun en buyuk sebebi futbol takiminin kotu yonetilmeai olur

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3320 : 12 Haziran 2019, 21:31:30 »
Değerini ve pazarının en üst sınırını bulan her oyuncu satılır. Bok fibi sezon geçirmeyip Avrupada olsak eğer satmadan o arenaya çıkartıp daha yükseğe satalım derdim

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3321 : 12 Haziran 2019, 21:58:44 »
Şu an takımda en güvendiğim 2 adam Jailson ve Dirar(sağ bek)
Dirar zaten 33 yaşında ve seneye sözleşmesi bitiyor, pek para etmez ama Jailson piyasası olan bir adam 10 milyon euronun altına satmamak gerek.
Jailson'u ayırırsam Elif, Zajc, Ozan Tufan, Tolgay, Serdar, Hasan Ali transfermarkt'de değerleri en yüksek diğer oyuncular ama bence alayı vasat oyuncu bu oyunculara teklif varsa satarak hem ekonomiyi toparlamalıyız hem de mümkün mertebe kadro kalitesini yükseltme yoluna gitmeliyiz.
Elif'i 15'e, Zajc'ı 5'e, Ozan'ı 5'e, Tolgay'ı 3'e, Serdar'ı 2'ye, Hasan Ali'yi 5'e satsak keşke.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3322 : 12 Haziran 2019, 22:54:18 »
Şu an takımda en güvendiğim 2 adam Jailson ve Dirar(sağ bek)
Dirar zaten 33 yaşında ve seneye sözleşmesi bitiyor, pek para etmez ama Jailson piyasası olan bir adam 10 milyon euronun altına satmamak gerek.
Jailson'u ayırırsam Elif, Zajc, Ozan Tufan, Tolgay, Serdar, Hasan Ali transfermarkt'de değerleri en yüksek diğer oyuncular ama bence alayı vasat oyuncu bu oyunculara teklif varsa satarak hem ekonomiyi toparlamalıyız hem de mümkün mertebe kadro kalitesini yükseltme yoluna gitmeliyiz.
Elif'i 15'e, Zajc'ı 5'e, Ozan'ı 5'e, Tolgay'ı 3'e, Serdar'ı 2'ye, Hasan Ali'yi 5'e satsak keşke.

Jailson için de Lazio söylentileri çıktı, bonservisi için €12M teklif edileceği söyleniyor. Sezon başında €4M'ya transfer ettiğimize göre, €8M'luk bir kâr fena olmaz.

Bu arada, sol bek için Kolarov'la anlaştığımız ve işin imzaya kaldığı haberleri çıktı. Geçen sezon 43 maçın 36'sında ilk 11 başlamış, 8 gol ve 1 asisti var.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3323 : 13 Haziran 2019, 00:53:03 »
Bazı oyuncular vardır ilk 11de adının olması bile iş yapar işte Kolarov da o tarz bi bek

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3324 : 13 Haziran 2019, 13:05:28 »
Kolarav iyi bir oyuncu.İnşallah olur.

Az önce Emre Bol'u izledim.
Uefa, ''Fener Ol kampanyasından gelen parayı transferde kullanamazsınız'' gibi bir şey demiş.''Kampanyayı tabana yaymanız'' gerekiyor demişler.
O'da ''Daha ne kadar tabana yayılacak'' dedi.
Hakikaten daha  ne olacakmış.7'den  70'e herkes destek verdi.

Transferde hala net değiliz.Senelerdir yaptığımız hatayı yine yapıyoruz.Temmuz başına tam takım girelim.Kamp başladığında herkes orada olsun.
Sonradan gelen hem uyum süreci, hem kondisyon bakımından geride kalıyor.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3325 : 18 Haziran 2019, 09:00:39 »
Uefa'nın kararını ve Ziraat Bankası'nın borçları yapılandırmasını bekliyoruz bildiğim kadarıyla.
Uefa'nın kararı, Ziraat Bankası'nın yapılandırmasına mı bağlı?
Dolayısıyla bu yapılandırmadan sonra  bizim bunu Uefa'ya beyan etmemize göre mi olacak?

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #3326 : 19 Haziran 2019, 01:45:08 »
1- Merti alabilirsek Mert, alamazsak Harun kalede devam eder.
2- Skrtel kalırsa Kolarov dışında savunmaya takviye olmaz.
3- Fejsa veya Mahmut alınır.
4- Ozan geri geldi ve Emrede alındı başka 8 numara alınmaz.
5- Sol kanat kesin alınacak, moses gitmezse sağ kanat alınmaz.
6- Elif gitmezse, Zajc ve Ekici de kalacağını düşünürsek 10 numarada alınmaz.
7- Bi tane as bi tanede yedek forvet alınır.

Şu ana kadar 9 oyuncu gitti (Valbuena, Soldado, Roman, Ayew, Slimani, Benzia, Şener, İsmail, Erten) Reyes, Kameni ve Frey'de bence kesin gider. Kalanlar değerini bulursa satılabilir.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3327 : 19 Haziran 2019, 18:15:01 »
Ben bu seneyi feda senesi olarak görmeye karar verdim kendi adıma. Olur da güzel transfer yapılırsa benim için bonus olur.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #3328 : 19 Haziran 2019, 18:34:05 »
Belçika uyruklu stoper, Dino Arslanagic ile anlaştığımız haberi çıktı.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3329 : 19 Haziran 2019, 19:11:50 »
Belçika uyruklu stoper, Dino Arslanagic ile anlaştığımız haberi çıktı.

Önümüzdeki sezon için iddialı bir kadro kurmayı hedefleyen Fenerbahçe, Belçika Ligi'nde Antwerp forması giyen stoper Dino Arslanagic ile anlaştı.

Belçika basınından Gazet Van Antwerpen'in haberine göre 26 yaşındaki oyuncu, 2+1 yıllık sözleşme konusunda Sarı-Lacivertliler ile anlaşmaya vardı.

Bosna-Hersek asıllı Belçikalı stoper, bu sezon Antwerp ile 37 maçta forma giydi.

İçinden ne çıkacağı belli olmayan sürpriz yumurta gibi transferle "iddialı kadro" kurmak  :D

----

Belçika'da yayım yapan La Derniere Heure gazetesi, santrfor arayışında olan Genk ve Anderlecht'in İsviçreli golcü Michael Frey'le ilgilendiğini yazdı. Sarı Lacivertli golcünün Genk'e daha yakın olduğunun belirtildiği haberde Anderlecht'in sportif direktörü Frank Arnesen'in de oyuncuyu çok iyi tanıdığı belirtildi. Öte yandan transfer için ödenmesi gereken bonservis bedelinin ise en az 4 milyon euro olduğu kaydedildi.

Kaynak Belçika gazetesi olduğu için bu haberi de buraya bırakayım. Michael Frey için €4M çok iyi para.

----

Bu arada Eljif için Sevilla ve A. Madrid arasında rekabet olduğu yönünde haberler var. €14M gayet iyi filan derken bu sayede miktar artarsa süper olur.