Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1315230 defa)

0 Üye ve 89 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7800 : 12 Ağustos 2023, 00:41:18 »
pasör ve daha net bir 6 numarayı tercih ederim ndombele’ye.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7801 : 12 Ağustos 2023, 05:04:20 »
nihayet kusursuza yakin bir kadro kurulmak uzere.

fakat su peresi ilk 11 kadrolarina yazmayi birakin be abi hicmi futboldan anlamiyoruz oyle stoper olmaz olsun bu kadar yumusak dengesiz agresif olamayan agresif oldugunda surekli zamanlama hatasiyla kart goren dandik bi adam.

ben olsam king crespo ve peresden cikarim.

stoperde zaten elinde becao-djiku-serdar-samet var peres bukadar boktan bi adamken ve 5-7 arasi bir bonservis alma sansinda varken cikmamak cok yanlis olur.

kingde suan tamamen fazlalik

solda tadic-kent sagda cengiz-irfan-emre

crespo zaten resmen adam futbol oynamayi unuttu derhal yollanmali.3-5 ne gelirse kardir.

soyle bir baktigimizda

STOPER

becao-djiku-serdar-samet

SOL BEK

ferdi-jayden

SAG BEK

osayi-mert

ORTA SAHA

ismail-mert hakan-fred-zajc-szymanski

SOL KANAT

kent-tadic

SAG KANAT

cengiz-irfan-emre

FORVET

dzeko-batsuayi-umut

ben kaleye kesinlikle yabanci kaleci alirim altayi hemen yollarim.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #7802 : 12 Ağustos 2023, 05:06:57 »
ayrica kesinlikle 1 orta saha daha alirim tercihen defansif yonu kuvvetli olmasi gerektigini dusunuyorum ama 3 lu orta saha oynadigimiz icinde ndombele cok keyif veriyor isim olarak.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #7803 : 12 Ağustos 2023, 08:28:41 »
6 numara ve kaleci kesin geliyor okuduklarım kadarıyla. Tahminim King gönderilip bir tane de yabancı kanat oyuncusu alınacak. Kadro tamamlanmak üzere ama daha önce de dediğim gibi Merih Demiral'da pusuda kalmayı bırakmamamız lazım.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #7804 : 12 Ağustos 2023, 10:52:38 »
İrfan Can bu saatten sonra olmaz. Tribünler birisine kafayı taktı mı o iş bitmiştir. Keza kaleci Altay. O da İrfan Can gibi tribünlerin hedefindeki diğer isim.  O bakımdan hem fazla zorlamamak hem de vakit kaybetmemek için bu isimlerin acilen değiştirilmesi gerekiyor. Cengiz büyük bir sürpriz olmazsa gelecek gibi ve İrfan Can sorunu bu şekilde çözülür. Ama kaleci işi ne olacak bilmem. Tutturduk bir Livakoviç onunla yatıp onunla kalkıyoruz. Yazılıp çizilenlere bakınca Livakoviç te aman aman yaramıza merhem olacak bir isim değil.  Madem o sene bu sene olacaksa ne yapıp edip gözü kapalı kaleyi teslim edeceğimiz bir isim getirilmeli.
Yani kaprisili ama her dediği olacak bir insan gibi mi görmeliyiz tribünü abi? Afedersiniz, herkesten çok çok özür dilerim ama sikeyim öyle tribünü.

Bugün Altay, İrfan; yarın büyük bir hızla ve hiç vakit kaybetmeden başka birisi olacak çünkü bu işi yapanlar psikolojik sorunu olan insanlar. Alex'i bile yuhladı bu tipler, onların davranışlarına uygun hareket edeceksek biz bitmişiz, geçmiş olsun.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #7805 : 12 Ağustos 2023, 10:58:19 »
Yani kaprisili ama her dediği olacak bir insan gibi mi görmeliyiz tribünü abi? Afedersiniz, herkesten çok çok özür dilerim ama sikeyim öyle tribünü.

Bugün Altay, İrfan; yarın büyük bir hızla ve hiç vakit kaybetmeden başka birisi olacak çünkü bu işi yapanlar psikolojik sorunu olan insanlar. Alex'i bile yuhladı bu tipler, onların davranışlarına uygun hareket edeceksek biz bitmişiz, geçmiş olsun.

Alkışlıyorum bu yorumu ..

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #7806 : 12 Ağustos 2023, 11:45:11 »
Şimdi rotasyon olarak bakarsak eğer;
Kaleci Rotasyonu Transfer İrfan yeter
Sağ bek Osayi Ferdi Mert Müldür yeter
Sol bek Ferdi Oosterwolde Peres yeter
Stoper Becao Djiku Peres Serdar yeter
Üçlünün defansifi Transfer İsmail yeter
Üçlünün çift yönlüsü Fred Zajc MHY(gerekirse) yeter
Üçlünün hücumcusun Szymanski MHY İrfan yeter
Sağ Kanat Cengiz Emre İrfan yeter
Sol kanat Tadic Kent Emre yeter
Santrafor Dzeko Batshuayi Umut yeter

Bu duruma göre ıskartaya çıkan herkesi de üçe beşe bakmadan satarım direkt.

1999 sonrası doğumlu yabancımız olduğu için de son hakkımı Ekambi tarzında bir kanat forvete ya da Guiliano tarzında bir sahte 9’a harcarım bitiririm transferi.

Bu kadro gayet iyi ve şampiyon olabilecek bir kadro.
Galatasaray’ın kadrosu da öyle ama Beşiktaş bence geride kalıyor.

Geriye psikolojik ve saha dışı savaşı vermek kalıyor. Bunu iyi yapan şampiyon olur bence ama maalesef Galatasaray bu konuda bizden iyi.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #7807 : 12 Ağustos 2023, 11:54:58 »
Şahsi fikrim;

-Gerçek anlamda "oha" dedirtmeyecek bir 6 yerine İsmail. Bence bir eksiği yok ve bu sezon biraz daha dengeli ve oynadığı her maç fark yarattı. Fred-Şima-İsmail üçlüsü gayet kaliteli ve yeterli,
-Liva gibi çok da net olmayan bir kaleci yerine Altay devam/Navas olur ayrıca,
-Cengiz'in vereceğinden çok daha fazlsını bence İrfan verir. İlla alınacaksa da sıkıntı yok yerli olduğu için.
-Bats 10+m satılıp yerine Ekambi tarzı bir oyuncu olabilir.

Maribor maçında da görüldü ki kaliteli bir kadro içerisinde İrfan farklı şeyler verebiliyor. Dzeko'ya attığı pas, attığı goldeki poziyon alışı, kilit paslar vs. İrfan'a neden bu kadar cephe alındığını da bir türlü anlayamıyorum. Geçen sene EL'de misal her iki Rennes maçında da gidişatı değiştiren oyuncu oldu. Elinden geleni de her daim yapıyor. Hiç mi hata yapma hakkı olmayacak? Yenilen gol de Altay'ın hatası değil bence.

Ama olacak olan/görünen Ndombele geliyor. İstediğimiz 6 değil ve karakteri de sorunlu. Liva da büyük beklentiyle kaleye geçecek. Bu tarz hikayelerin nasıl sonlandığını biliyoruz. Umarım İsmail hoca bu olası sorunları halleder.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #7808 : 12 Ağustos 2023, 12:27:58 »

Söylediklerinize katılıyorum ama unutulmaması gereken şey tüm gösteri faaliyetlerinde seyirci (yani tribün) etkisi çok büyüktür.  İster tiyatro olsun, ister sportif faaliyet. Sizi izlemek için orada bulunan kişilerin olumlu-olumsuz tepkileri direkt performansınızı etkiler.

Futboldan örnek vermek gerekirse; Düşünün, İrfan Can'a her top geldiğinde protestolar, uğultular...!  İrfan Can hangi motivasyonla futbol oynayacak. Keza diğer takım arkadaşları da aynı şekilde. Takım arkadaşları sürekli protesto edilirken onların oyuna konsantre olmasını bekleyebilir misiniz? Bu durumda ya seyircisiz oynayacaksınız ya da protesto edenleri tribünlere almayacaksınız ki bu da mümkün olmadığına göre maalesef haksız da olsalar bazen seyircinin sesine kulak vermek gerekir. Yoksa yıllar önce Rüştü Reçber'e yapıldığı gibi İrfan Can ve Altay'ın da aynı akıbeti yaşamayacağını kimse garanti edemez.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #7809 : 12 Ağustos 2023, 13:51:51 »
İrfan Can bu saatten sonra olmaz. Tribünler birisine kafayı taktı mı o iş bitmiştir. Keza kaleci Altay. O da İrfan Can gibi tribünlerin hedefindeki diğer isim.  O bakımdan hem fazla zorlamamak hem de vakit kaybetmemek için bu isimlerin acilen değiştirilmesi gerekiyor. Cengiz büyük bir sürpriz olmazsa gelecek gibi ve İrfan Can sorunu bu şekilde çözülür. Ama kaleci işi ne olacak bilmem. Tutturduk bir Livakoviç onunla yatıp onunla kalkıyoruz. Yazılıp çizilenlere bakınca Livakoviç te aman aman yaramıza merhem olacak bir isim değil.  Madem o sene bu sene olacaksa ne yapıp edip gözü kapalı kaleyi teslim edeceğimiz bir isim getirilmeli.

abi tribünle ne alakası var adam fenerbahçe kalecisi değil işte kaç tane daha şampiyonluk vereceğiz tirbün keyfinden mi takıyor ona ilk gelen her top gol oluyor ligdeki sıralaması ortalrda şampiyonluğa oynayan takımın kalecisi böyle olmaz tribünün halini ben de beğenmiyorum ama sanki tribün takmış da yoksa iyi kaleci kafasından çıkmak lazım hakeza irfan saçma sapan oladık yerde kırmızı kart görüyor dengesiz bir oyunu var hızı yavaş ve bizim lig formasyonu için uygun bir oyuncu değil.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
« Yanıtla #7810 : 12 Ağustos 2023, 15:16:29 »
abi tribünle ne alakası var adam fenerbahçe kalecisi değil işte kaç tane daha şampiyonluk vereceğiz tirbün keyfinden mi takıyor ona ilk gelen her top gol oluyor ligdeki sıralaması ortalrda şampiyonluğa oynayan takımın kalecisi böyle olmaz tribünün halini ben de beğenmiyorum ama sanki tribün takmış da yoksa iyi kaleci kafasından çıkmak lazım hakeza irfan saçma sapan oladık yerde kırmızı kart görüyor dengesiz bir oyunu var hızı yavaş ve bizim lig formasyonu için uygun bir oyuncu değil.

Tribün keyfinden mi takıyor diyorsunuz da takıyor işte. İrfan Can'ı bahsettiğiniz sebeplerden dolayı çok beğenen birisi değilim. Dolayısı ile onu savunduğum da yok. Ama en son oynanan maçta ki bana göre çok ta iyiydi neden protesto edildi o halde? Nedeni basit, tribünlerin takmış olması. Bundan sonra bunun değişeceğine ben pek ihtimal vermiyorum. Takımın aldığı her kötü sonuç oynadığı müddetçe İrfan Can'a mal edilecek, protesto yiyecek. Bunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok.

Onun için diyorum ki zaten son oynadığı maça kadar çok olumlu bir görüntü çizmediği için, sizin tabirinizle bizim lig formasyonu için uygun olmadığı ve tribünlerin hedefinde olduğu için kadromuzda olmaması lazım.

Ha takımda kalır ve son oynanan maçtaki gibi bir görüntü çizerse itirazım olmaz. İrfan Can ve diğer takım açısından tribünlerden olur olmadık zamanlarda İran Can'a gelecek protestolar sorun olmayacaksa valla benim açımdan zaten sorun olmaz :)

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #7811 : 12 Ağustos 2023, 15:49:38 »
Ben genel olarak beğenmem böyle "adam" tipleri geçen sene de bu sene de mhy ve irfan aslında mücadele ediyorlar mhy elinden geleni yapıyor ve hem o hem de irfan rotasyon oyuncusu olarak kalmasının faydalı olacağını düşünüyorum ama irfanın sonradan oyuna girip saçma salak kırmızı kartlar görmemesi gerekiyor ama Altay konusu bambaşka kiralık mı verilir satılır mı ne olur bilmiyorum adamın zamanlama problemi var bir kere ne zaman çıkacağını bilmiyor, hem öne hem de yan toplarda dengesiz, büyük takım kalecisnde olması gereken en önemli özelliklerden birisi ve bu düzelecek bir durum değil aynı şeyi tekrar tekrar denemenin hiç bir anlamı yok.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #7812 : 12 Ağustos 2023, 16:26:27 »
Söylediklerinize katılıyorum ama unutulmaması gereken şey tüm gösteri faaliyetlerinde seyirci (yani tribün) etkisi çok büyüktür.  İster tiyatro olsun, ister sportif faaliyet. Sizi izlemek için orada bulunan kişilerin olumlu-olumsuz tepkileri direkt performansınızı etkiler.

Futboldan örnek vermek gerekirse; Düşünün, İrfan Can'a her top geldiğinde protestolar, uğultular...!  İrfan Can hangi motivasyonla futbol oynayacak. Keza diğer takım arkadaşları da aynı şekilde. Takım arkadaşları sürekli protesto edilirken onların oyuna konsantre olmasını bekleyebilir misiniz? Bu durumda ya seyircisiz oynayacaksınız ya da protesto edenleri tribünlere almayacaksınız ki bu da mümkün olmadığına göre maalesef haksız da olsalar bazen seyircinin sesine kulak vermek gerekir. Yoksa yıllar önce Rüştü Reçber'e yapıldığı gibi İrfan Can ve Altay'ın da aynı akıbeti yaşamayacağını kimse garanti edemez.
İyi de hocam, bu hastalık gibi birşey ve bugün MHY, İCK, Altay gitsin, yerine takacak birini hemen bulurlar ve böyle devam eder. Ne yapacağız, bütün sistemi taraftarın yuhlamalarına göre mi şekillendireceğiz?

Çevrimdışı Semazen

• Üye
« Yanıtla #7813 : 12 Ağustos 2023, 17:23:34 »
İyi de hocam, bu hastalık gibi birşey ve bugün MHY, İCK, Altay gitsin, yerine takacak birini hemen bulurlar ve böyle devam eder. Ne yapacağız, bütün sistemi taraftarın yuhlamalarına göre mi şekillendireceğiz?

Elbette o kadar da değil. Ama civa arkadaşımız da dediği gibi tribünler durduk yerde bir isme takmıyor. Birisine taktı ise bu belli bir birikim sonucu oluyor. Durup duruken bir günde karar verip te birisine takılmaz. Bugün itibari ile hedefteki isimler Altay ve İrfan Can ki önceki performanslarına bakınca taraftar haksız da değil. Misal siz karar verici olsanız sırf taraftar taktı diye Altay ve İrfan Can'da ısrar edip yerine adam almaz mısınız?

Belki aynı şeyleri tekrar edip durmuş oluyorum ama benim ilk mesajımdan itibaren söylemek istediğim şu. Bu iki arkadaşımız kurulmaya çalışılan kadroda bana göre maalesef çok fazla güven vermiyor. Ha belki bir bilemedin iki maç iyi sonuç alınınca gündeme gelmez ama istenmeyen birkaç sonuçla birlikte anında kelleleri istenmeye başlanacaktır. Bu konu o kadar net görünürken bu işi uzatmak sadece zaman kaybı olur.

Kısacası, seyircinin her protestosuna göre sistem değişmez ama bu protesto ne kadar uzunsa ve sorunlar da devam ediyorsa bir oturup düşünmek lazım.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #7814 : 12 Ağustos 2023, 18:34:32 »
Cengiz de açıklandı.

Şimdi 2,5 oyuncu belirsizliği kaldı. Ndombele ve Liva gelecek mi? Buçuk olansa Batshuayi, sezon boyu sorun yaratacak mı yoksa durumu kabûllenecek mi?

Bir de Merih konusunda kesinlikle pusudayız bence de. Transferin son günlerinde durumu çözülmezse satın alma opsiyonuyla hemen kiralamalıyız.