Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305493 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1065 : 03 Haziran 2015, 16:13:38 »
Fernandao Bursa'dan değil de Valencia'dan gelseydi farklı konuşulurdu. Biraz ön yargılı bakılıyor. Çok iyi oyuncu bence.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2015, 16:14:18 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #1066 : 03 Haziran 2015, 16:20:27 »
Fernandao Bursa'dan değil de Valencia'dan gelseydi farklı konuşulurdu. Biraz ön yargılı bakılıyor. Çok iyi oyuncu bence.

sorun iyi ve ya kotu olmasinda degil , birkac gun once bende yazmisim fernandao'yu istedigimi burda  http://parkedefener.com/forum/index.php?topic=43.msg101536#msg101536

ama benim senin onun istemesi onemli degil , koc gelsin o karar versin kim kalacak kim gidecek kim alinacak.
koc belli olmadan nerde gorulmus transfer yapilmasi.. chelsea mou'dan izinsiz oyuncu alabilir mi ?

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #1067 : 03 Haziran 2015, 18:10:28 »

benim önyargımı olusturan etkenler sadece geldigi takım degil emenikeler zafer biryollar... kücük takımın büyük oyuncusu tabiri bence cok dogru bir tabir ve bu adama cok yakısıyor. aynı gekas gibi. bence ülke içindeki adamlara sulanmak yerine ülke dısına acılmalıyız ne fernandaolar ne van persieler var adam akıllı scouting yapmamız lazım...
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #1068 : 03 Haziran 2015, 21:06:33 »
Scouting herkesin hayali, fantezisi.
Ama ben özellikle gelecek vaadeden genç transferine karşıyım. Türkiyede beklenen gelişmeyi göstereceğine inanmıyorum. Emenike de başında hoca varken gayet faydalıydı. Ben özellikle de yabancı sınırı artmışken bu tip patlama yapmış isimlerin denenmesini doğru buluyorum. Gekas bile bizde olsa en az Sow kadar atardı. Bir sürü olumsuz örnek de sayılabilir tam tersi de.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #1069 : 03 Haziran 2015, 21:30:06 »
Fernandao büyük topçu kesinlikle, hangi hoca gelirse gelsin böylesine kuvvetli santraforlardan vargeçmez bence. İşi sıkı tutup kaçırmamak lazım.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1070 : 03 Haziran 2015, 22:30:22 »
Ben de siyahi oyuncu alınmasına karşıyım. Bu adamların oyun zekası futbol için yetmiyor maalesef.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
    • basarbukucu
« Yanıtla #1071 : 04 Haziran 2015, 00:18:38 »
sorun iyi ve ya kotu olmasinda degil , birkac gun once bende yazmisim fernandao'yu istedigimi burda  http://parkedefener.com/forum/index.php?topic=43.msg101536#msg101536

ama benim senin onun istemesi onemli degil , koc gelsin o karar versin kim kalacak kim gidecek kim alinacak.
koc belli olmadan nerde gorulmus transfer yapilmasi.. chelsea mou'dan izinsiz oyuncu alabilir mi ?

Bu konuda kesinlikle haklısınız. Hoca gelince hocaya da danışılır diye tahmin ediyorum.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
    • basarbukucu
« Yanıtla #1072 : 04 Haziran 2015, 00:20:48 »
benim önyargımı olusturan etkenler sadece geldigi takım degil emenikeler zafer biryollar... kücük takımın büyük oyuncusu tabiri bence cok dogru bir tabir ve bu adama cok yakısıyor. aynı gekas gibi. bence ülke içindeki adamlara sulanmak yerine ülke dısına acılmalıyız ne fernandaolar ne van persieler var adam akıllı scouting yapmamız lazım...

Bu tarz santraforların Fenerbahçe'de başarısız olduğu çok az görülmüştür. Mesela Webo da Büyükşehir Belediye'den geldi ama fazlasıyla iş yaptı. Fernandao da Emenike değil, Webo tarzında bir oyuncu. Onun tarzında ama ondan daha iyi. Güçlü, hava hakimiyeti çok iyi ve sırtı dönük top alıp kullanabilen tipte bir oyuncu. Ben başarılı olacağını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2015, 00:22:41 Gönderen: Başar Bükücü »

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #1073 : 04 Haziran 2015, 01:45:26 »
Teknik direktör önce

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1074 : 04 Haziran 2015, 02:29:46 »
Ben de siyahi oyuncu alınmasına karşıyım. Bu adamların oyun zekası futbol için yetmiyor maalesef.

Siyahi olmasi ile zeka arasinda ne gibi bir baglanti var izah eder misin?  Irkci soylemler bunlar: foruma yakismiyor. 

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1075 : 04 Haziran 2015, 02:54:13 »
Siyahi olmasi ile zeka arasinda ne gibi bir baglanti var izah eder misin?  Irkci soylemler bunlar: foruma yakismiyor.

Siyahi olması ile zeka arasında bir bağlantı iddia etmedim zaten. Siyahi olması ile oyun zekası arasında bir bağlantı olduğunu iddia ettim ve eser miktarda istisnalar dışında bu söylediğimin arkasındayım.

Tıpkı Türklerin ve Hırvatların baskı altında çuvallama konusunda bir dünya markası olduklarını düşündüğüm gibi.

Her ırkın kendine has çok güçlü ve karakteristik özellikleri olduğu gibi çok eksik ve yetersiz özellikleri de olduğunu düşünüyorum. Yine aynı örneklerden gitmemiz gerekirse siyahi insanların atletik özellikleri herkesin malumudur ama öte yandan işin soyut kısmında diğer milletler kadar etkili olduklarını düşünmüyorum. Türkler ve Hırvatlar üzerinden yorum yapmak gerekirse iki ırk da son derece mücadeleci, tutkulu insanlardan oluşur. Diğer yandan son derece disiplinsiz, hazırcı insanlardır.

Konuyu ırklar üzerine çekmek doğru değil ama siyahi futbolcular genel olarak teknik becerisi yerlerde, oyun zekası düşük ama atletizm ve dayanıklılığı sayesinde iş yapan oyuncular ve ben artık bu tarz oyuncuları Fenerbahçe'de görmek istemiyorum. Görmek istemememin sebebi siyahi olmaları değil, taşıdıkları özellikler.

Basketbolda da Hırvat oyuncu alınmasına karşıyım. Kendime ait basketbol takımım olsa hiçbir Hırvat ve Türk oyuncuyu kulübün kapısından sokmam şahsen.

« Son Düzenleme: 04 Haziran 2015, 02:58:43 Gönderen: yusufkaleli »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1076 : 04 Haziran 2015, 09:19:09 »
Birisi herhangi bir yerde Michael Jordan ve Kobe Bryant'ın baskı altında çuvalladığını, Magic Johnson ve Isiah Thomas'ın oyun zekasının düşük olduğunu iddia etse herhalde onu sorgusuz sualsiz tımarhaneye kapatırlar.

Futbola gelince... Pele, Ronaldinho, Thery Henry, Riijkard, Gullit, Neymar... Bunların oyun zekalarını sorgulamak da bence oldukça komik olur. Hatta basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en zekilerinden Jason Kidd'de, futbolda Alex De Souza'da beyaz görünümlerine rağmen siyahi ırktan kan taşıyan parlak spor zekalarıdır.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1077 : 04 Haziran 2015, 11:05:20 »
Ben yazacaktım aynı isimleri ki çok rahat çoğaltılabilir, Okocha, Mosheu, Uche (defans olmasına rağmen), Amokachi, Nouma, Drogba, Thuram, Desailly, Paul Ince, John Barnes, Malouda, Elber, cafu, roberta carlos, dani alves.. hepsi kendi mevkilerine göre yetenekli ve oyun zekası üst seviye isimler. Tabi tersi de mümkün, siyahi olmayıp da pek oyun zekası yüksek olmayan oyuncularda hiç de az değil.
Aynı şekilde, hırvat ekolü içinde looser demek yada baskı altında çuvallar demek Drazen Petrovic, Toni Kukoc, Dino Radja, Ante Tomic, Marko Tomas gibi isimlere karşı biraz ayıp olur.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1078 : 04 Haziran 2015, 11:44:12 »
siyahi konusunu başlatan benim yazılanları izninizle üzerime alıyorum.
yahu defalarca yazdım yine yazıyorum konu siyah beyaz yeşil mavi değil
AFRİKA KÖKENLİ İYİ FUTBOL HOCASI söyleyin , iyiyi geçdim tek afrikalı ve ya afrika kökenli antrenör söyleyin ?
afrika ülkeleri bile futbol takımlarına avrupalı hocalar getiriyor.

m.jordan kobe örneği bu konuya uygun değil , futbolçular da afrika kökenli değil hiç biri.
afrikalı futbolçuların çoğunun futbol zekası (mısır , elcezair, tunus gibi kuzey afrika ülkeleri hariç) düşük.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1079 : 04 Haziran 2015, 11:47:27 »
ırkçılık falan ağır konular , bu konuda kesin emin olmadan kimseye ırkçılık yapıyorsun demeyin , ima da etmeyin.
afrikadan td çıkmaz demek ırkçılık değil , türkiyeden son yıllarda stoper çıkmıyor demek de ırkçılık değil.