Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305014 defa)

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1080 : 04 Haziran 2015, 13:30:13 »
Emin, gelen cevapların hiçbiri sana değildi.
Sen afrikalı hoca olmaz diyince viera için var diye 2 örnek verdik. Viera da kökeni ne olursa olsun, futbol hayatını Fransa-İngiltere-İtalyada, avrupanın devlerinde geçirmiş, premier lig, serie a, şampiyonlar ligi, dünya kupası, avrupa kupası kazanmış, devamlı en üst seviyede oynamış bir isim. dolayısıyla onu da rijkaard, tigana ile aynı sınıfa koymak gerekir bence.

Türkiyeden futbolcu çıkmıyor demek ırkçılık değil tabiki ama "siyahilerin futbol zekası az oluyor demek" çok da "hoş" görünmüyor göze.
Aynı milleteniz, aynı kaderi paylaşıyoruz. Baku de bir sürü ingiliz, amerikalı vs var. Bize bakışları nasıl ? Kendi aralarındaki türklerden/azerilerden kimse bunu anlayamaz, onlar beceremez düşüncesi (davranışlarından çok net anlaşılıyor) bence biraz ırkçılık, en hafifiyle küçümseme oluyor malesef
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2015, 13:30:53 Gönderen: ayhan »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #1081 : 04 Haziran 2015, 13:52:10 »
Emin, gelen cevapların hiçbiri sana değildi.
Sen afrikalı hoca olmaz diyince viera için var diye 2 örnek verdik. Viera da kökeni ne olursa olsun, futbol hayatını Fransa-İngiltere-İtalyada, avrupanın devlerinde geçirmiş, premier lig, serie a, şampiyonlar ligi, dünya kupası, avrupa kupası kazanmış, devamlı en üst seviyede oynamış bir isim. dolayısıyla onu da rijkaard, tigana ile aynı sınıfa koymak gerekir bence.

Türkiyeden futbolcu çıkmıyor demek ırkçılık değil tabiki ama "siyahilerin futbol zekası az oluyor demek" çok da "hoş" görünmüyor göze.
Aynı milleteniz, aynı kaderi paylaşıyoruz. Baku de bir sürü ingiliz, amerikalı vs var. Bize bakışları nasıl ? Kendi aralarındaki türklerden/azerilerden kimse bunu anlayamaz, onlar beceremez düşüncesi (davranışlarından çok net anlaşılıyor) bence biraz ırkçılık, en hafifiyle küçümseme oluyor malesef

abi türkiye hakkında konuşamam her ne kadar bir millet iki devlet olsakda.
ama ben bunu çok net söyleyebilirim ki , Azerbaycan takım sporlarında çok zayıf , bunun nedeni de fiziksel özellikler değil tamamen karakteristik sebebler.
mesela güreş, boks, karate jüdo gibi bireysel sporlarda Azerbaycan dünyada çok net en önde olan ülkelerden.
ama takım sporlarında başarısızız , ve 10 sene 20 sene sonra da değişmeyecek bu.
voleybolda eskiden Azerbaycan iyiydi , çünkü 6 tane rus oyuncuya pasaport yapıp milli takımda oynatmıştık, hatırlayanlar olur belki valeria korotenko, parxomenko, natalia , shabovta vs..hepsi rus kökenli idi. Takım sporlarında zayıfız bunu kim dese de ben şahsen kötü algılamam.
afrikalılarda da atletizm kas kitlesi dayanıklılık muazzam ama teknik taktik futbol "zekası" olarak biraz gerideler , Beş parmağın beşi de aynı değil, onları da bizi de allah yaratmış.
benim yazdıklarım bana göre durum tespiti , kenardan biraz öyle görünebilir ama niyetim kesinlikle o değil abi.

Çevrimdışı nuevitas

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1082 : 04 Haziran 2015, 15:02:26 »
Irkçılık gibi algılanabilir ama bende afrika kökenli oyuncu istemiyorum futbol altyapısını avrupada alanlar haric

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #1083 : 04 Haziran 2015, 17:14:05 »
Birisi herhangi bir yerde Michael Jordan ve Kobe Bryant'ın baskı altında çuvalladığını, Magic Johnson ve Isiah Thomas'ın oyun zekasının düşük olduğunu iddia etse herhalde onu sorgusuz sualsiz tımarhaneye kapatırlar.

Futbola gelince... Pele, Ronaldinho, Thery Henry, Riijkard, Gullit, Neymar... Bunların oyun zekalarını sorgulamak da bence oldukça komik olur. Hatta basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en zekilerinden Jason Kidd'de, futbolda Alex De Souza'da beyaz görünümlerine rağmen siyahi ırktan kan taşıyan parlak spor zekalarıdır.

2 şey söyleyeyim ben.

1.si benim yazılarımda siyahi oyuncular olan bütün kısımları Altyapısını Afrika'da almış ve Afrika kökenli oyuncular olarak güncelleyeyim.
2.si de Kobe'yi Jordan'ı baskı altında çuvallamakla falan itham etmedim ben. Baskı altında çuvallayanlara örnek olarak Türkler ve Hırvatları vermiştim ve hala dediğimin arkasındayım.

Eğer ben gerçekten ırkçıysam kendi ırkını dahi aşağılayan bir gerizekalıyım demektir.

« Son Düzenleme: 04 Haziran 2015, 17:17:29 Gönderen: yusufkaleli »

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #1084 : 04 Haziran 2015, 17:16:55 »
Ben yazacaktım aynı isimleri ki çok rahat çoğaltılabilir, Okocha, Mosheu, Uche (defans olmasına rağmen), Amokachi, Nouma, Drogba, Thuram, Desailly, Paul Ince, John Barnes, Malouda, Elber, cafu, roberta carlos, dani alves.. hepsi kendi mevkilerine göre yetenekli ve oyun zekası üst seviye isimler. Tabi tersi de mümkün, siyahi olmayıp da pek oyun zekası yüksek olmayan oyuncularda hiç de az değil.
Aynı şekilde, hırvat ekolü içinde looser demek yada baskı altında çuvallar demek Drazen Petrovic, Toni Kukoc, Dino Radja, Ante Tomic, Marko Tomas gibi isimlere karşı biraz ayıp olur.

Yetenekli olmalarını tartışmıyorum ama yazdığınız siyahi oyunculardan oyun zekası yüksek diyebileceğim tek oyuncu Okocha. Alves, Carlos, Cafu gibi oyuncular için bir önceki mesajımda yazdım bir yanlışlık yapıp tüm siyahi oyuncular katmışım, doğrusu Afrika kökenli ve altyapı eğitimini Afrikada almış oyuncular olmalı.

Öte yandan saydığınız Hırvat isimlerden Tomic ve Tomas'ı ayırırsak diğer 3 isim de Hırvat altyapısıyla değil, Yugoslav altyapısıyla yetişmiş isimler. Tomas bir nebze ama Tomic baskı altında çuvallamada bir dünya markası bence. Aynı sebepten Tomic'i de Fenerbahçe'de görmek istemem açıkçası.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1085 : 04 Haziran 2015, 20:39:10 »
Turkler ve Hirvatlar irk degil, millettir; etnik bir gruptur.  Irk ile karistirmamak lazim. 

Siyahi oyuncularin zeka seviyesi cok dusuk demek zeka seviyesi ile irk arasinda baglanti kurmaktir ki, bu da yanlistir.  Bir insanin zeka seviyesi bircok kompleks faktore baglidir.  Gelismis ulkelerde yasayan siyahilerin, Afrika'daki siyahilerin zeka seviyesinden daha yuksek oldugunu biliyor muydunuz?  Peki, bahsi gecen siyahilerin asirlarca kole olarak kullanilip, ucuncu sinif insan olarak muamele gorduklerini? 

Eminim ki amaciniz irkcilik yapmak degil, bunun farkindayim.  Ama sosyal hayatinizda, yabancilarla farkli ortamlara girdiginizde bu tur ifadelerin irkcilik olarak algilanacagini izah etmeden gecmek istemedim.  Dogru olsa, bu tur seylere karsi hassas olmak lazim.  Eger biz hassas olmaz isek, yurtdisinda ayni tutumun bir magduru olabiliriz. 

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #1086 : 04 Haziran 2015, 22:03:20 »
Turkler ve Hirvatlar irk degil, millettir; etnik bir gruptur.  Irk ile karistirmamak lazim. 

Siyahi oyuncularin zeka seviyesi cok dusuk demek zeka seviyesi ile irk arasinda baglanti kurmaktir ki, bu da yanlistir.  Bir insanin zeka seviyesi bircok kompleks faktore baglidir.  Gelismis ulkelerde yasayan siyahilerin, Afrika'daki siyahilerin zeka seviyesinden daha yuksek oldugunu biliyor muydunuz?  Peki, bahsi gecen siyahilerin asirlarca kole olarak kullanilip, ucuncu sinif insan olarak muamele gorduklerini? 

Eminim ki amaciniz irkcilik yapmak degil, bunun farkindayim.  Ama sosyal hayatinizda, yabancilarla farkli ortamlara girdiginizde bu tur ifadelerin irkcilik olarak algilanacagini izah etmeden gecmek istemedim.  Dogru olsa, bu tur seylere karsi hassas olmak lazim.  Eger biz hassas olmaz isek, yurtdisinda ayni tutumun bir magduru olabiliriz.

Amacımın ırkçılık yapmak olmadığı konusunda hemfikir olmamıza sevindim.

Yalnız hala anlaşamadığımız bir husus var. Ben siyahi oyuncuların zeka seviyesiyle ilgili yorum yapmıyorum zaten, sadece izlediğim gördüğüm kadarıyla siyahi oyuncuların bir çoğunun oyun zekasının düşük olduğunu söylüyorum. Her neyse bunu uzatmanın pek alemi yok. İşin özeti Emenike gibi oyuncuları görmek istemem Fenerbahçe'de.

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #1087 : 04 Haziran 2015, 22:05:50 »

Siyahi oyuncularin zeka seviyesi cok dusuk demek zeka seviyesi ile irk arasinda baglanti kurmaktir ki, bu da yanlistir.
Abi yalnız adam zeka seviyesi düşük demedi ki oyun zekası düşük dedi ordaki oyun kelimesi olaya çok şey katıyor.Siyahi oyuncu diye sayılan oyuncuların çoğu güney amerikalı ya da fransa'da felan yetişmiş oyuncular o oyun zekası düşük diyen arkadaşın  bahsettiği kişiler daha çok gana,nijerya,gine felan genelleme yapmak doğru değil tabi çok iyi oyuncular,oyun zekası yüksek oyuncularda çıkıyor ama adamlar fiziksel olarak beyaz oyunculardan bi tık üstte olduğu için orda yetiştirilen oyuncular işin teknik taktiğinden çok güce,hıza dayalı bir eğitim alıyorlardır belkide bundan ötürü oyun zekalarını fazla geliştiremiyorlardır.sen daha siyahilerin çok olduğu, siyahilerin beyazların bir arada yaşadığı yerde yaşıyorsun onların nasıl algılayacağı konusunda bizden daha bilgilisindir tabiki de ama bence ırkçılık olarak algılanmamalı.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2015, 22:10:40 Gönderen: south »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1088 : 05 Haziran 2015, 21:33:33 »
birkac dakika sonra 6 haziran olucak ama Fenerbahce'nin hala kocu yok.
29 mayisda Terreno geldi , ustunden 1 hafta gecmis , 1 haftaya bulamadilar takima koc.
100 tane td var , aralarinda hucum oynatan birini getirin arkadas bu kadar mu zor ?
daha td gelecek , oyuncular alinacak , transferler kampa yetismez o allahin emri de, bu koc meselesi 3-4 gun daha uzarsa yeni sezon planlamasinda da gecikmeler olucak , kamp yeri , hazirlik maclari vs vs.
fernandao ve sener'i neye gore aliyorsun arkadas belki yeni gelecek kocun sistemini uymuyor ? bunlari begenmedim gonder dese nasil vereceksin tazminatlarini ?
artik on elemede young boys falan yok, 3. on elemede de artik tassakli takimlar var , playoff zaten cok zor.
neyse Allah yolumuzu acik etsin , 7 temmuzda da aziz beraat etsin de komple kurtulalim.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1089 : 05 Haziran 2015, 22:13:55 »

birkac dakika sonra 6 haziran olucak ama Fenerbahce'nin hala kocu yok.
29 mayisda Terreno geldi , ustunden 1 hafta gecmis , 1 haftaya bulamadilar takima koc.
100 tane td var , aralarinda hucum oynatan birini getirin arkadas bu kadar mu zor ?
daha td gelecek , oyuncular alinacak , transferler kampa yetismez o allahin emri de, bu koc meselesi 3-4 gun daha uzarsa yeni sezon planlamasinda da gecikmeler olucak , kamp yeri , hazirlik maclari vs vs.
fernandao ve sener'i neye gore aliyorsun arkadas belki yeni gelecek kocun sistemini uymuyor ? bunlari begenmedim gonder dese nasil vereceksin tazminatlarini ?
artik on elemede young boys falan yok, 3. on elemede de artik tassakli takimlar var , playoff zaten cok zor.
neyse Allah yolumuzu acik etsin , 7 temmuzda da aziz beraat etsin de komple kurtulalim.

Tabiki de hoca getirmek o kadar kolay bir iş değil , ha deyince uygun bir hoca bulunamıyo, ayrıca her hücum oynatan hoca fenerbahçe için yeterli midir ya da başarılı olacağının garantisi var mıdır ? Savunma ağırlıklı oynatan bir hoca da başarılı olabilir. Ayrıca bu işlerle şu an sportif direktör ilgileniyor , ne alakası var aziz yıldırımla, her olumsuz düşünülen konunun sonuna artık şu aziz gitsin de kurtulalım söylemleri de affedersiniz ama artık fazla gelmeye başladı, alakalı alakasız her konu aziz yıldırıma bağlanıyor ,  sempatizanı olarak söylemiyorum bunu ama , her okuduğum şeyin sonu da aziz yıldırıma nefret kusma olunca affedersiniz ancak biraz gına getiriyo bu durumdan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1090 : 05 Haziran 2015, 23:22:29 »
Tabiki de hoca getirmek o kadar kolay bir iş değil , ha deyince uygun bir hoca bulunamıyo, ayrıca her hücum oynatan hoca fenerbahçe için yeterli midir ya da başarılı olacağının garantisi var mıdır ? Savunma ağırlıklı oynatan bir hoca da başarılı olabilir. Ayrıca bu işlerle şu an sportif direktör ilgileniyor , ne alakası var aziz yıldırımla, her olumsuz düşünülen konunun sonuna artık şu aziz gitsin de kurtulalım söylemleri de affedersiniz ama artık fazla gelmeye başladı, alakalı alakasız her konu aziz yıldırıma bağlanıyor ,  sempatizanı olarak söylemiyorum bunu ama , her okuduğum şeyin sonu da aziz yıldırıma nefret kusma olunca affedersiniz ancak biraz gına getiriyo bu durumdan.

turkiyede son 5 senede sampiyon olan takimlara bakin, biz aykut kocaman'la (ilk sezonu ikinci devre)  gs iki kez terimle biz ersun hoca ile son olarak da yine gs hamza ile.
hepsinin ozelligi hucum oynatmasi , artik defansif hocalarla sampiyon olmak imkansiz turkiyede.
saldiracaksin sagli sollu cift forvet , 3 forvet ne kadar ofansif gucun varsa kullanacaksin.
ismail'in kovulacagi cokdan belliydi zaten , terrenoe isi de 1-2 gunun isi degil.
bu kadar zaman bulamadilarsa beceriksizlikdir , is bilmemezlikdir.
on eleme var , 25 haziranda kamp yapmaliyiz en gec, ne zaman gelecek ne zaman oyuncular alinacak belli degil.

evet nefret ediyorum aziz'den, nisanda sampiyon yapan hocayi kovmasa sneijder karaktersizi fener aglama diye dalga gecmeyecekdi bizimle. 
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2015, 23:22:55 Gönderen: emindesouza »

• Üye
« Yanıtla #1091 : 06 Haziran 2015, 01:20:57 »

turkiyede son 5 senede sampiyon olan takimlara bakin, biz aykut kocaman'la (ilk sezonu ikinci devre)  gs iki kez terimle biz ersun hoca ile son olarak da yine gs hamza ile.
hepsinin ozelligi hucum oynatmasi , artik defansif hocalarla sampiyon olmak imkansiz turkiyede.
saldiracaksin sagli sollu cift forvet , 3 forvet ne kadar ofansif gucun varsa kullanacaksin.
ismail'in kovulacagi cokdan belliydi zaten , terrenoe isi de 1-2 gunun isi degil.
bu kadar zaman bulamadilarsa beceriksizlikdir , is bilmemezlikdir.
on eleme var , 25 haziranda kamp yapmaliyiz en gec, ne zaman gelecek ne zaman oyuncular alinacak belli degil.

evet nefret ediyorum aziz'den, nisanda sampiyon yapan hocayi kovmasa sneijder karaktersizi fener aglama diye dalga gecmeyecekdi bizimle.
Aykut hoca pek hucüm futbolu oynuyor sayılmazdı, sağa sola pas oyunu, hamza hoca da aynı şekilde , sağdan soldan saldıran bi galAtasaray göremedik , daha çok bir tane atıp üstüne yattılar, duruma göre esnek , türkiyede farklı avrupada farklı oynatabilecek bi hoca lazım bence , tabiki bende di matteo değil spalettiyi isterim, fenerbahçenin genlerinde bu var , ayrıca 3-4 oyuncuya teklif yapıldı şimdiden , anlaşılanlar var, güney afrikada scoutingle bulunmus oyuncular için de hoca bekleniyor, ayrıca bu görüşülen hocalarla , bu anlasılan oyuncular hakkında gorusmeler yapılıyordur, biz anlaşalım da fernandaoyla kenarda dursun, yani kamp falan gecikmiş bişey yok, örneğin acele edip di matteo alcağımıza biraz bekleyip spalettiyi alalım.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1092 : 06 Haziran 2015, 08:45:17 »
tek tek alıntı yapmıyorum ikinize de cevabı burdan yazıyorum.
ben aykut kocaman ofansif hoca demedim , 2010-2011 ikinci devre maçlarını izleyin , alex, stoch, niang, dia beraber oynadığı maçlar var idi , o 17 maçlık periodda hücum futbolunun kralını oynuyorduk.
fatih terim de aynı şekilde 4-4-2 ile saldırgan hücum futbolu oynatıyordu , 2 sene arka arkaya şampiyon oldular. 
ersun yanal'ın futbolunu anlatmaya gerek yok.
hamzaoğlu da terim'in talebesi , terimle tarzları benzer.
sneijder, yasin, bruma, burak, emre çolak aynı anda sahada oldukları maçlar var , bu oyuncuların hiç birinin defansif özelliği yok, ama buna rağmen kazanıyordular, rakiplerin gözlerini korkutuyordular.

dediğim o ki bu ligin raconu belli , saldıracaksın sağlı sollu , topu rakibe vermeyeceksin , hücum oynayacaksın.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1093 : 06 Haziran 2015, 08:53:52 »
hoca seçiminde gecikiyoruz yazmışım bunun nesi yanlış ?
yeni hocamız her kim olucaksa fernandao ve şeneri tanıyorsa ben de bir bok bilmiyorum.
olması gereken , hocayı alacaksın , hoca maçları izler takımı araştırır , eksik ne tespit eder, sistemine uyan beğendiği oyuncuların listesini verir , yönetim de transferini hall eder.

fernandao ve şener transferleri bizzat başkan ve ya yönetim transferidir, aksi mümkün değil.

• Üye
« Yanıtla #1094 : 06 Haziran 2015, 14:36:42 »
hoca seçiminde gecikiyoruz yazmışım bunun nesi yanlış ?
yeni hocamız her kim olucaksa fernandao ve şeneri tanıyorsa ben de bir bok bilmiyorum.
olması gereken , hocayı alacaksın , hoca maçları izler takımı araştırır , eksik ne tespit eder, sistemine uyan beğendiği oyuncuların listesini verir , yönetim de transferini hall eder.

fernandao ve şener transferleri bizzat başkan ve ya yönetim transferidir, aksi mümkün değil.
Yeni gelen sportif direktör izleyip onay vermese bu transferler olmazdı, örneğin elinize uygun bir fırsat geçse ozan tufanı almayacak mısınız? İlla hocanın tanıması gerekmiyor , türk pazarına hakim olan kaç tane yabancı hoca var ki zaten, güney afrikada bulunan oyuncular için zaten hoca bekleniyor, ayrıca çok hücumcuyla oynamak, iyi hücum futbolu oynamak anlamına gelmiyor , ne aykut hoca döneminde , ne de hamza hocanın döneminde o dediğininiz oyuncularla oynanan bir hücum futbolu göremedim, zaten bu takımların ismi yetiyor, berabere ve öne geçtiğinde anadolu takımlarının geriye çekilmesine , yıllardır bu fenerbahçenin bir kontraatak planını bile göremedik, bursaya şenol hoca 1 senede kazandırdı, koy hücumcuları saldır demekle olmuyor, hücumcu hoca demekle de olmuyor, sistemi planı olacak , uygun bir hoca bulunmalı, doğru hoca bulunamadıysa al bi hücum oynatan hoca demekle olmuyor diyorum, sonra 4 çekerler avrupada her maç.

« Son Düzenleme: 06 Haziran 2015, 14:42:10 Gönderen: HakeemOlajuwon »