Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304795 defa)

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1110 : 06 Haziran 2015, 17:08:31 »

sekiz oyuncu on oyuncu alalım diyenler acaba kulübün elindeki oyuncuları hiç önüne alıp düşündü mü? taraftar hadi bir şekilde ama başkan ve yöneticiler de bunu yapmıyor anlaşılan. zaten başkanın umurunda mı? onun tek düşüncesi gündemi değiştirmek, koltukta oturmaya devam etmek başarı kulübün çıkarları ikinci planda.

transfermarkta göre bu sene kadroda 23 oyuncu var bunların 7 tanesinin sözleşmesi bu sene bitiyor,

sözleşmesi bu sene biten oyuncular kuyt, emre, selçuk, egemen, bekir, webo, mert,
sözleşmesi devam eden oyuncular alves, meireles, mehmet topuz, krasic, kadlec, sow, gönül, serdar, diego, volkan, hasan ali, emenike, alper, erten
kiralık oyuncular ertuğrul, berkaycan, gökay, ibrahim serdar, muhammed, erdi, salih uçan, holmen, recep niyaz, gökhan, stoch, beykan, semih

caner'in sözleşmesi önümüzdeki sene bitiyor az akıllı olup bu seneden sözleşmesi uzatılmalı,
sow bonservisi para edebilecek birkaç oyuncudan biri alırken bir çuval da bonservis ödedik ya sözleşmesi bitmeden satıp para kazanmaya bakıcaksın yada sözleşmesini uzatacaksın
mert günok kesin sözleşmesini uzatacaksın
kuyt zaten gitti bekir ve selçuk 'a da teşekkür edilmeli
egemen gayet faydalı yaşına rağmen sözleşmesi uzatılmalı
emre hakkında birçok olumsuzluğa rağmen uzatılmalı
webo yaşlı, ilk 11 oyuncusu değil ama sonradan girdiğinde beklentiyi hep karşıladı düşünülebilir.
hakan cinemre transfermarkt u21 kadrosunda yer alıyor o yüzden görememişim onunda sözleşmesi bu sene bitiyor onun da uzatılmalı.

sözleşmesi devam eden oyunculardan satılabilecek oyuncu sayısı belli, istemediğimiz oyunculardan da örneğin krasic alacaklarından vazgeç bonservisini al git dense de bizden aldığı parayı başka yerden almayacağı için kabul etmez. al bu sezonki alacağını git demek yapar bizim kulüp o ayrı da yabancı sınırının bu derece yüksek olduğu yerde akla mantığa sığmaz.

bu kulübe bu şartlarda 8-10 yeni oyuncu transfer etmek hem mali olarak aptallık, hem de futbol olarak baktığımızda da aptallık.başkan ve yönetim için kulübün başarısı ve çıkarları ikinci planda olduğu için bunu yaparlar, taraftarlar için de transfer demek hoşuna giden birşey ama az akıllı olmak lazım.
Bu takım bu sene yenilenmeli artık, eğer geçen sene yapılabilseydi haklıydınız ancak , avrupanın yaş ort en fazla olan 2. Takımıyız, elimizde ne kanat var, ne doğru dürüst santrfor ve stoper, volkan bu sene çok formsuzdu, kale ne olacak o da muallak, takımda güvenebileceğin caner,gönül,topal ve bi nebze de sow ilk 11 için , 8-10 transfer yapmayıp bu takımı yenilemezsek , özellikle otobüsün arka 4 lüyü dağıtmazsak seneye de işimiz çok zor olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #1111 : 06 Haziran 2015, 17:09:16 »
adam gibi bir hoca olsa 5-6 transferle de ligde sampiyon olabilirsin.

transfere kaleciden baslamak lazim, iyi bir kaleci bulmaliyiz , gerekirse bonservis de verilebilir.

kaleci
gokhan
egemen
stoper
caner
topal
box to box
diego
stoch
sag kanat
santrafor

5 transfer bile yeter ilk 11'e, ama once koc sonra da iyi bir kaleci, muslera gibi.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #1112 : 06 Haziran 2015, 17:15:29 »
senin isine saygi gostermeyen bir patron'la ayni sirketde calisir misin ?
diyelim ki bir proje yaptin basarili oldu , sirketin gelirleri bire bes artti , sonra patron herkesin onun de exex mi yapti ? ben yaptim benim sirketimin yurekli iscileri yapti dese , sen de istifa etsen , 2 sene sonra tekrar doner misin o is yerine ?

ersun yanal icin de soyluyorum aykut kocaman icin de , donerlerse karaktersizler bana gore, bana gore diyorum.
sana gore birsey olmayabilir tabi onu ben bilemem, sahsi fikrindir.

dediğinde haklısın ama işler yolunda giderse agustosta baskan baska olacak .Ali KOÇ rica etse hangisi yok der ? etmezde mesela yani

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #1113 : 06 Haziran 2015, 17:16:38 »
adam gibi bir hoca olsa 5-6 transferle de ligde sampiyon olabilirsin.

transfere kaleciden baslamak lazim, iyi bir kaleci bulmaliyiz , gerekirse bonservis de verilebilir.

kaleci
gokhan
egemen
stoper
caner
topal
box to box
diego
stoch
sag kanat
santrafor

5 transfer bile yeter ilk 11'e, ama once koc sonra da iyi bir kaleci, muslera gibi.

santrafor = tevez

• Üye
« Yanıtla #1114 : 06 Haziran 2015, 17:23:33 »
Hazır yabancı kontenjanı açılmışken, genç , maliyeti fazla olmayan oyuncularla , hem gelecek için, hem de rekabet için anlaşılmalı bence, örneğin şenerin gelmesini , gökhan gönül açısından çok istiyorum.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #1115 : 06 Haziran 2015, 17:32:34 »
Bu takım bu sene yenilenmeli artık, eğer geçen sene yapılabilseydi haklıydınız ancak , avrupanın yaş ort en fazla olan 2. Takımıyız, elimizde ne kanat var, ne doğru dürüst santrfor ve stoper, volkan bu sene çok formsuzdu, kale ne olacak o da muallak, takımda güvenebileceğin caner,gönül,topal ve bi nebze de sow ilk 11 için , 8-10 transfer yapmayıp bu takımı yenilemezsek , özellikle otobüsün arka 4 lüyü dağıtmazsak seneye de işimiz çok zor olur.

sportif direktör getirildi en az pahalı bir futbolcu kadar da para alıyordur muhtemelen. bu adam geldiyse yönetimin ve başkanın takım ve teknik kadro ile alakası kalmamalı. hoca seçiminde etkin rol oynamalı hoca ile birlikte transferlerde söz sahibi olmalı takıma ve teknik kadroya hem yardımcı hem danışman hem de denetleyici olmalı. bizde böyle olacağına pek emin değilim. bu hamle de bizim için ceo getirmek gibi başkanın taktik bir hamlesi (herkes unuttu ama ceo gitti yeni ceo kim ben bilmiyorum bilen var mı)

ikincisi transferlere başlamadan önce teknik direktörü belirlersin ondan sonra onun fikirlerini alarak oyuncu ve teknik kadroyu oluşturursun. böyle bir şey yok kaldı ki bizde teknik direktör değişikliği olacağı bu sene ismail kartal takımın başına getirildiğinde belliydi.

8-10 oyuncu getirmek neden aptalca sebeplerini de sıralıyım.

-1 milyar borçtan bahsediliyor sadece bu sebep bile yeter de artar bile.
-kadro 23-24 en fazla 25 kişiden oluşur (bizde 30 kişi bile olduğu olmuştu buna şimdi yorum yapmaya gerek yok) bizim sözleşmesi devam eden zaten çok fazla oyuncu var 8-10 oyuncu transfer etmek bu oyuncuların bonservisine ve kendisine ödenecek paranın yanında göndereceğin oyunculara da para ödemek demek,
-bizim bu sene esas sorunlarımız teknik direktörümüzün köü olması, başkanın takıma müdahaleelri, futbolcuların hocanın kuyusu kazmaları  ve kendi oyunlarının haricindeki şeylere de kafa yormaları ve karışmaları.
-kadro şu haliyle dahi takım olarak baktığında galatasaray ve beşiktaşın üstünde, 
-takım yaşlı kabul de geçen sene şampiyon olduğunda sadece 1 sene daha gençti yani başarısızlığın sebebinin bu olmadığı çok açık. kadroyu gençleştireceksen kabul bunu yapacaksan birkaç sene de yaparsın
-ben bir kadlecin bir diegonun kötü oyuncu olduğuna kesinlikle katılmıyorum bizim için hele hiçte kötü oyuncular değil. iş biraz da oyunculardan faydalanabilmekte kimler geldi kimler geçti bu takımdan.

• Üye
« Yanıtla #1116 : 06 Haziran 2015, 17:55:59 »

sportif direktör getirildi en az pahalı bir futbolcu kadar da para alıyordur muhtemelen. bu adam geldiyse yönetimin ve başkanın takım ve teknik kadro ile alakası kalmamalı. hoca seçiminde etkin rol oynamalı hoca ile birlikte transferlerde söz sahibi olmalı takıma ve teknik kadroya hem yardımcı hem danışman hem de denetleyici olmalı. bizde böyle olacağına pek emin değilim. bu hamle de bizim için ceo getirmek gibi başkanın taktik bir hamlesi (herkes unuttu ama ceo gitti yeni ceo kim ben bilmiyorum bilen var mı)

ikincisi transferlere başlamadan önce teknik direktörü belirlersin ondan sonra onun fikirlerini alarak oyuncu ve teknik kadroyu oluşturursun. böyle bir şey yok kaldı ki bizde teknik direktör değişikliği olacağı bu sene ismail kartal takımın başına getirildiğinde belliydi.

8-10 oyuncu getirmek neden aptalca sebeplerini de sıralıyım.

-1 milyar borçtan bahsediliyor sadece bu sebep bile yeter de artar bile.
-kadro 23-24 en fazla 25 kişiden oluşur (bizde 30 kişi bile olduğu olmuştu buna şimdi yorum yapmaya gerek yok) bizim sözleşmesi devam eden zaten çok fazla oyuncu var 8-10 oyuncu transfer etmek bu oyuncuların bonservisine ve kendisine ödenecek paranın yanında göndereceğin oyunculara da para ödemek demek,
-bizim bu sene esas sorunlarımız teknik direktörümüzün köü olması, başkanın takıma müdahaleelri, futbolcuların hocanın kuyusu kazmaları  ve kendi oyunlarının haricindeki şeylere de kafa yormaları ve karışmaları.
-kadro şu haliyle dahi takım olarak baktığında galatasaray ve beşiktaşın üstünde, 
-takım yaşlı kabul de geçen sene şampiyon olduğunda sadece 1 sene daha gençti yani başarısızlığın sebebinin bu olmadığı çok açık. kadroyu gençleştireceksen kabul bunu yapacaksan birkaç sene de yaparsın
-ben bir kadlecin bir diegonun kötü oyuncu olduğuna kesinlikle katılmıyorum bizim için hele hiçte kötü oyuncular değil. iş biraz da oyunculardan faydalanabilmekte kimler geldi kimler geçti bu takımdan.
Şampiyonken de bu takım yine gençleşme lazımdı zaten, ayrıca sadece türkiye standartlarında değerlendirmemek lazım, maliyetler önemli burada , emenikeye verdiğiniz 13 m e ile 4 tane oyuncu alırsınız, sözleşmesi biten oyuncularla imzalarsınız, 8 tane yıldız alınmalı demiyorum zaten, ayrıca geçen sene tek transferle kapadık, bunun nedeni biraz da maddi sıkıntıların yanı sıra, avrupada olmamamızdı,hocanın yetersizliği vs. Katılıyorum ancak avrupada oynayacaksak, as oyuncuların yan gelip yatmamasını sağlayacaksak bence bu 8-10 transfer işi şart.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1117 : 06 Haziran 2015, 20:05:10 »
santrafor = tevez

mukemmel oyuncu tevez .. alabilir miyiz ki ?
boyu kisa olmasina cussesi iyi,  sirti donuk oynayabiliyor arti hizi da iyi.
man.united'den beri begeniyorum ama karakter sorunu var gibi geldi yoksa manu gondermezdi.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1118 : 06 Haziran 2015, 20:19:20 »
tevez i akşam izleriz ancak
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1119 : 06 Haziran 2015, 21:34:23 »
gokhan sazdagi da var , gokhan super lig icin en hazir oyuncumuz hakan cinemre ile birlikte.
gokhan > beykan + recep.
ama gokhan'in biraz futbol disi olaylari var , kafasini tam futbola verse buyuk yetenek.

burda videosu var , zamani olan izlesin ..bu sene bizim takimda boyle oyuncu yoktu.  surda > https://www.youtube.com/watch?v=8jFHcV7TNIA

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #1120 : 07 Haziran 2015, 01:33:41 »
mukemmel oyuncu tevez .. alabilir miyiz ki ?
boyu kisa olmasina cussesi iyi,  sirti donuk oynayabiliyor arti hizi da iyi.
man.united'den beri begeniyorum ama karakter sorunu var gibi geldi yoksa manu gondermezdi.

ailesini ozlemis o yuzden bocaya donecekmis .birde sozu varmis sanirim orada birakacakmis

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #1121 : 07 Haziran 2015, 01:34:00 »
tevez i akşam izleriz ancak

pek etkili degildi sanki

Çevrimdışı GoFBahceGo

• Üye
« Yanıtla #1122 : 07 Haziran 2015, 09:12:55 »
Açıkçası herkesin diline pelesenk olan Aykut savunma futbolu oynatıyor düşüncesi bence yanlıştı. 2011 sezonunun 2.yarısı Fenerbahçe'nin en coşkulu oynadığı maçlardı. Adam pas ve koşu üzerine oyun kurduğu için bir idam edilmediği kaldı. Bence Aykut Kocaman uzun vadede bizi Avrupa'da başarıya götürecek sistemi kuruyordu ama tek hatası vardı; o da Türkiye'de takım çalıştırdığını unutmasıydı.
Aynen katiLiyorum

Çevrimdışı GoFBahceGo

• Üye
« Yanıtla #1123 : 07 Haziran 2015, 09:25:04 »
Dünya da kaç tane iyi kaleci varda
Kafayi kaleciye taktiniz
Tamam hayali goller yedi ama
Bir cirpita atilcak oyuncu değil
Adam gibi iki golcü
Giren çikan birbirini aratmayacak
Oyuncular alinmali
Defansin göbeği yeniLenmeLi
TopaLin yanina Appiah gibi oyuncu aLinmaLi
Forvete adam gecen oyuncular aLinmaLi
İtAlyan hoca oLmamaLi

• Üye
« Yanıtla #1124 : 07 Haziran 2015, 10:19:08 »

Dünya da kaç tane iyi kaleci varda
Kafayi kaleciye taktiniz
Tamam hayali goller yedi ama
Bir cirpita atilcak oyuncu değil
Adam gibi iki golcü
Giren çikan birbirini aratmayacak
Oyuncular alinmali
Defansin göbeği yeniLenmeLi
TopaLin yanina Appiah gibi oyuncu aLinmaLi
Forvete adam gecen oyuncular aLinmaLi
İtAlyan hoca oLmamaLi
Bu işin hangi milletten olduğuyla ne alakası var, spalettiyle di matteo, mancini bir mi mesela, ya da allegriyle capello, nasıl aykut kocamanla ersun yanalın oynattığı futbolun alakası yoksa her italyan savunma oynatır, bizde başarısız olur demek fazlasıyla yanlış.