Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304718 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1560 : 10 Ağustos 2015, 18:50:52 »

....

Fenerbahce'nin isteyip de alamayacagi oyuncu sayisi 10'u gecmez suan dunyada.

O kadar da değil be Emin. Keşke öyle olsa. Hoş öyle olsa bile gidip gene en komik transferleri yaparız ya biz..

Çevrimdışı yes

• Üye
« Yanıtla #1561 : 10 Ağustos 2015, 22:06:03 »
Laf sokma vs için yazmıyorum yanlış anlaşılmayayım, EPL'nin yanında Fenerbahçe kim diye bakmak lazım. İngiltere'nin köy takımı Stoke 20 milyon Euro verip Shaqiri'yi alabiliyor. Geçen sene orta sıra takımı Everton 35 milyon paund verip Lukaku'yu aldı örnekler çoğaltılabilir... EPL'de oynayan bir takımla herhangi bir Türk takımını kıyaslamam ben. Türkiye oyuncular için vergi cenneti olmasa gelen yabancıların da çoğunu alamayız.

Lig kötü, ülke kötü.. Kulüplerin herhangi bir başarısı yok, bu ülkeye gelip de top class takımlara sıçrama yapabilmiş oyuncu yok. Para dışında cezbedilecek bir şeyin yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #1562 : 10 Ağustos 2015, 22:26:58 »
Laf sokma vs için yazmıyorum yanlış anlaşılmayayım, EPL'nin yanında Fenerbahçe kim diye bakmak lazım. İngiltere'nin köy takımı Stoke 20 milyon Euro verip Shaqiri'yi alabiliyor. Geçen sene orta sıra takımı Everton 35 milyon paund verip Lukaku'yu aldı örnekler çoğaltılabilir... EPL'de oynayan bir takımla herhangi bir Türk takımını kıyaslamam ben. Türkiye oyuncular için vergi cenneti olmasa gelen yabancıların da çoğunu alamayız.

Lig kötü, ülke kötü.. Kulüplerin herhangi bir başarısı yok, bu ülkeye gelip de top class takımlara sıçrama yapabilmiş oyuncu yok. Para dışında cezbedilecek bir şeyin yok.

Fenerbahce forumunda epl yanında Fenerbahce kim demek ne oluyor ya nasıl yazabiliyorsunuz bunu hayret.
sokayım epl'e de la liga'ya da , epl'den 5 la liga'dan da 4 takımı çıkar geri kalanların toplamı Fenerbahce etmez..west ham leiçester levante osasuna mı Fenerbahce'den daha büyük takım ?

inşallah Fenerbahce'nin ne olduğunu dost düşman görecek az kaldı , ali koç geliyor az daha sabır.

ayrıca shaqiri'ye 20 veren takım gerizekalıdır , iyi ki biz almadık o paralara..Nani yüz kat daha iyi oyuncu hem de 6 milyon.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2015, 22:28:46 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1563 : 10 Ağustos 2015, 22:28:17 »
nerden biliyorsun bizzat işin içinde misin ? kendini kandıran falan yok , direk ağzından çıkan kelimeyi yazdım , ha kjaer yalan söylüyor diyorsan orasını bilemem.
ama adam "teklif gelmedi l'pool'dan" da diyebilirdi , her yerde gündem olmuştu o cevap.

Kjaer yalan söylüyor. Fenerbahçe, Liverpool'la aynı parayı önerse hangi takıma transfer olacağı konusunda tereddüt dahi yaşamayacağına eminim.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #1564 : 10 Ağustos 2015, 22:31:00 »
Fenerbahce forumunda epl yanında Fenerbahce kim demek ne oluyor ya nasıl yazabiliyorsunuz bunu hayret.
sokayım epl'e de la liga'ya da , epl'den 5 la liga'dan da 4 takımı çıkar geri kalanların toplamı Fenerbahce etmez..west ham leiçester levante osasuna mı Fenerbahce'den daha büyük takım ?

inşallah Fenerbahce'nin ne olduğunu dost düşman görecek az kaldı , ali koç geliyor az daha sabır.

ayrıca shaqiri'ye 20 veren takım gerizekalıdır , iyi ki biz almadık o paralara..Nani yüz kat daha iyi oyuncu hem de 6 milyon.

Biz böyle düşünüyoruz da elin futbolcusu Fenerbahçe varken epl ne la liga ne diye düşünmüyor işte. Everton'ın, Stoke'un Fenerbahçe'den büyük takımlar olmadığı kesin ama oyuncu alma yarışında Fenerbahçe'den önde oldukları da kesin. Üstelik yüksek vergi kesintilerine rağmen.

Çevrimdışı yes

• Üye
« Yanıtla #1565 : 10 Ağustos 2015, 22:38:29 »

Bu üslupla yazacağını bildiğim için başta yazdım laf sokma derdim yok diye ama dümdüz gitmişsin neyse yine de düzgün cevap vereyim. Nerede ne yazacağımı gayet iyi biliyorum senden öğrenecek değilim.

Mevzu büyük takım olayı değil anlayamadığın şey o zaten, senin çok taraftarın olabilir daha köklü takım olabilirsin ama Avrupa futbolunda bir yabancının gözünde son sıradasın. EPL'nin son sıradaki takımın yayın hakkından aldığı para senin liginin şampiyonuna denk geliyor bilmem farkında mısın?

Shaqiri konusunda oyuncunun o parayı edip etmeyeceğinin bi önemi yok örnek olsun diye yazdım, ligin vasat altı takımı bir oyuncu için çıkarıp 20 milyon euro verebiliyor var mı öyle bir bütçen? Ben cevap vereyim yok.

Bu üslupla yazacaksan da alıntı yapıp cevap verme.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1566 : 10 Ağustos 2015, 22:50:45 »
Bu üslupla yazacağını bildiğim için başta yazdım laf sokma derdim yok diye ama dümdüz gitmişsin neyse yine de düzgün cevap vereyim. Nerede ne yazacağımı gayet iyi biliyorum senden öğrenecek değilim.

Mevzu büyük takım olayı değil anlayamadığın şey o zaten, senin çok taraftarın olabilir daha köklü takım olabilirsin ama Avrupa futbolunda bir yabancının gözünde son sıradasın. EPL'nin son sıradaki takımın yayın hakkından aldığı para senin liginin şampiyonuna denk geliyor bilmem farkında mısın?

Shaqiri konusunda oyuncunun o parayı edip etmeyeceğinin bi önemi yok örnek olsun diye yazdım, ligin vasat altı takımı bir oyuncu için çıkarıp 20 milyon euro verebiliyor var mı öyle bir bütçen? Ben cevap vereyim yok.

Bu üslupla yazacaksan da alıntı yapıp cevap verme.

yazdım işte benim takıldığım nokta epl yanında Fenerbahce kim cümlesi , Fenerbahce forumunda bu yazılmaz , yazıyorsan da kendi bileceğin iş, bana göre doğru değil tespitin, hadi diyelim doğru , yine yazılmaz.
epl'e sokayım dediğim için mi üslupta sıkıntı gördün ? bunu neden yanlış anladın ? sana karşı birşey mi var yazıda anlamadım.

Çevrimdışı yes

• Üye
« Yanıtla #1567 : 10 Ağustos 2015, 23:39:25 »

yazdım işte benim takıldığım nokta epl yanında Fenerbahce kim cümlesi , Fenerbahce forumunda bu yazılmaz , yazıyorsan da kendi bileceğin iş, bana göre doğru değil tespitin, hadi diyelim doğru , yine yazılmaz.
epl'e sokayım dediğim için mi üslupta sıkıntı gördün ? bunu neden yanlış anladın ? sana karşı birşey mi var yazıda anlamadım.

Yabancı futbolcu gözünden bakınca EPL yanında Fenerbahçe de herhangi bir Türk takımının da Katar'dan farkı yok sen ister katıl ister katılma.

Üslup konusuna gelecek olursak EPL'ye La Liga'ya sokup çıkarman değil, direkt kavga modunda yazman sorun..

Wanyama da aranan oyuncu tipine uygun değil diyerek konuya döneyim. Hamsik tarzı bir adam bulmak lazım.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #1568 : 10 Ağustos 2015, 23:48:24 »
Oli de oynayan sirp oyuncu insallah gelmez birak 9 u 5 etmez.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1569 : 11 Ağustos 2015, 08:12:05 »
Arkadaşlar, geçin epl yi championship yanında bile Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş kim bugünlerde ?

Ülkenin güneydoğusunda savaş var, batısında canlı bombalar, her yerinde bombalama, karakollara saldırı eylemleri, tatil yörelerinde havuzlarda boğulmalar, turistlere tecavüz eden polis haberleri yabancı gazetelerde, 16 yaşındaki çocuğa tecavüz edip "yabancıydı, karımdan daha güzeldi" diye kendini savunanlar....

Diğer yanda, buraya geldiği için parlayamayan, şans bulamayıp kaybolan "geleceğin yıldızları", bruma gibi, stoch gibi...

Bende yabancı futbolcu olsam gelmem diğer alternatif ingiltereyse, fransaysa, almanyaysa.. Çocuğunuzun nerede okumasını istersiniz ? Nerede büyümesini istersiniz? Hatta, eşinizin nerede doğum yapmasını istersiniz ? Gelenler de zaten (istisnası vardır mutlaka) ya katar vb öncesi son durak olarak geliyorlar ya son şans olarak milli takım vs için.

Sadece spor kulubu olarak değerlendiirsek Eminin dediği doğrudur ama tarihimiz de zaragozalara, betislere, cannes lara karşı alınan zaferlerle doğru değildir. Biz 2-3 tane yabancı, iyi yabancı aldık diye seviniyoruz ama westham, fulham gibi takımlar senede 20 tane maç yapıyorlar o seviyede ve daha iyi futbolculara karşı. Gerçek anlamda o takımlardan iyi olmak istiyorsak kültürümüz olmalı, istikrarımız olmalı, bir politikamız moda tabirle vizyonumuz ve misyonumuz olmalı. Türkiye adına konuşmayacağım ama Aziz Yıldırımın son 7-8 senelik vizyonu sadecegs yi geçmekten ibaret..

edit : imla hatalarını düzelttim...
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2015, 08:13:21 Gönderen: ayhan »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1570 : 11 Ağustos 2015, 11:23:11 »
neyse bu konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yok.

şimdi de ozan tufan diyorlar guya 3 büyük takım peşindeymiş ozan'ın.
Fenerbahce'nin maçları hariç futbol maçı çok nadiren izlerim , bizim maçlarda gördüğüm Ozan bizim ihtiyacımız olan orta saha değil, şener ve fernandao için gs ile oynadıkları kupa finalini izlemişdim orda da pek bi numarası yoktu , o maçta Belluşi'yi beğenmişdim , mükemmel oyuncuydu Belluşi , o maç hariç bizim maçlarda da iyiydi , Belluşi'nin yaşı 28'den azsa onu alalım kat kat iyi Ozan'dan.
bide 6 milyon diyorlar , ozan 6 milyonluk ne yapmış şaka gibi.

Appiah tarzı orta saha alacağız diyip Ozan'ı alırlarsa rezalet olur, Ozan'ın Appiah'la tek benzer yönü futbolcu olmaları.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2015, 11:24:10 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #1571 : 11 Ağustos 2015, 12:46:51 »
neyse bu konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yok.

şimdi de ozan tufan diyorlar guya 3 büyük takım peşindeymiş ozan'ın.
Fenerbahce'nin maçları hariç futbol maçı çok nadiren izlerim , bizim maçlarda gördüğüm Ozan bizim ihtiyacımız olan orta saha değil, şener ve fernandao için gs ile oynadıkları kupa finalini izlemişdim orda da pek bi numarası yoktu , o maçta Belluşi'yi beğenmişdim , mükemmel oyuncuydu Belluşi , o maç hariç bizim maçlarda da iyiydi , Belluşi'nin yaşı 28'den azsa onu alalım kat kat iyi Ozan'dan.
bide 6 milyon diyorlar , ozan 6 milyonluk ne yapmış şaka gibi.

Appiah tarzı orta saha alacağız diyip Ozan'ı alırlarsa rezalet olur, Ozan'ın Appiah'la tek benzer yönü futbolcu olmaları.

belluschi meksika'ya gitti. bence de ozan biraz abartılıyor. ayrıca Dünkü yayında kilo fazlası var gibi gözüküyordu, yönetimiyle de sorun yaşadı. istanbul'da daha da gevşemeyeceğinin garantisi yok. o orta saha appiah tarzı olmayacaktır, gene gidip hücuma çıkmayan bir ön libero alırlar.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #1572 : 11 Ağustos 2015, 13:05:44 »
Sanırım hoca Fenerbahçe'de bir deney yapmaya karar verdi. Eğer bu Olympiakos'taki Sırp oyuncuyu da alırlarsa hoca hakkında kafamda ciddi soru işaretleri oluşacak.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1573 : 11 Ağustos 2015, 13:08:47 »
Appiah mi ariyorsun ? al sana Appiah.. bu adam eger Ozan'dan daha az katki verirse ben de birsey bilmiyorum.
ozan'a 6 verecegine , 4 ver al bunu.

https://www.youtube.com/watch?v=WNe1XAwcQ8o

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #1574 : 11 Ağustos 2015, 13:35:38 »
Appiah mi ariyorsun ? al sana Appiah.. bu adam eger Ozan'dan daha az katki verirse ben de birsey bilmiyorum.
ozan'a 6 verecegine , 4 ver al bunu.

https://www.youtube.com/watch?v=WNe1XAwcQ8o
Raheem Lawal Romaya transfer oldu diye hatırlıyorum.