Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304804 defa)

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1965 : 13 Haziran 2016, 14:32:18 »
kariyerinde galatsaray olmasına rağmen daha ılımlı tavır sergileyen ve tekrar anlaşan Mehmet Topal'ı tebrik ediyorum. Bilmiyorum menejerinin taktiklerine istinaden, bilmiyorum gerçekten Fenerbahçe'den ayrılmak istediği için, bir sürü gerekesiz sebep ortaya koyup birde üstüne vay başkan arasaydı, vay bilmem ne deyip, birde Fenerbahçe'nin önerdiğinin bir kuruş üstüne imza atmayacağım artistiğini yapıyorsa bence artık kimse bu konu için başkana kızmasın ama dünyanın en iyi sağ beki de olsa Gökhan Gönül bu takımda kalmamalı. Rüştü gibi üç kuruş fark için parayı seçti. Yolu açık olsun.

tabi bu saatten sonra takımda kalırsa eğer ki benim için süpriz olur,  bir sürü tutarsız konu ortaya çıkarki o zaman  tartışılır.

Boyle bir Baskan'in oldugu takimda kalan Mehmet Topal'i ben kutlayamiyorum.  Biraz kafasi calisan biri zannederdim.  Ciddi bicimde onurunu ayaklar altina alan, manipulator bir yonetim ile anlasmayi secti.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2016, 14:33:02 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1966 : 13 Haziran 2016, 15:00:52 »
gökhan gönül ve caner ile de anlaşılmış olsaydı başkan mı çok iyi olacaktı, yoksa oyuncuların mı kafası çalışmıyor olacaktı.

Fenerbahce konteksinden bagimsiz olarak konusacak olursak, bu uc oyuncu da elde tutulmasi gereken oyuncular.  Fenerbahce konteksine donecek olursak: Birini vasifsiz bir Hoca, digerini ise Baskan'in kaprisleri sayesinde kacirdik.  Baskan'in yaptigi aciklamalarin ardindan ise kalan Turk oyuncularin aklindan suphe ederim. 

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1967 : 13 Haziran 2016, 15:04:21 »
Boyle bir Baskan'in oldugu takimda kalan Mehmet Topal'i ben kutlayamiyorum.  Biraz kafasi calisan biri zannederdim.  Ciddi bicimde onurunu ayaklar altina alan, manipulator bir yonetim ile anlasmayi secti.
Mehmet Topal'ın içini bilemem ama gerçekten dürüst ve taraftara saygısı olan bir çocuk.En azından ben öyle düşünüyorum.
Başkan hakkında asla olumlu düşünmüyor ama yukarıdaki nedenlerle bana göre de  zor olanı(aziz yıldırım'la devam  etmek) seçti.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #1968 : 13 Haziran 2016, 15:32:09 »
aziz denen adamin genel kurulda gokhan icin " 8 senedir takimda 2 kez sampiyon olmus" dedikden sonra siz olsaniz ne yapardiniz ?

gs macinda bos kaleye atmak yerine fernandao'ya pas atan diego icin bir kez bile konusmus mu boyle ?

ne sucu var gokhan'in kacan sampiyonluklarda ? 

gokhan eger her hangi bir takima 2.250 milyon euro'dan daha az paraya giderse demek ki olay para meselesi degil, tavir meselesi.

mehmet gitse mehmet de mi hain olacakdi ? o zaman bu haberi okuyun, gokhan niye gitmis anlarsiniz.

http://www.sporx.com/fenerbahce-mehmet-topali-boyle-ikna-etti-SXHBQ549130SXQ

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1969 : 13 Haziran 2016, 15:38:34 »
bi de bu meseleye ilave olarak neden topal'a 2.6 gokhan'a 2 teklif etmisler yillik ?

e madem evladimiz, camianin cocugu diyorsunuz, gokhan 8 senedir burda topal 4.

burda her hangi biriniz gokhan'in 8 senede kotu mucadele ettigini gordu mu ?

aziz yildirim 18 senede cogu insana haksizlik etti, gokhan da bunlardan 1 tanesi sadece.

ama gokhan bjk'ye giderse camiasiz olur evet burasi kesin.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1970 : 13 Haziran 2016, 15:46:04 »
bi de bu meseleye ilave olarak neden topal'a 2.6 gokhan'a 2 teklif etmisler yillik ?

aziz yildirim 18 senede cogu insana haksizlik etti, gokhan da bunlardan 1 tanesi sadece.

Topalın zaten aldığı bir önceki ücret 2.6, gökhan 1.750 alıyordu.2.250 ye kadar çıkılmış daha ne yapılsın, topala da aynı ücret verilmiş, ayrıca gökhanın sürekliliği ve performansıyla topalınkini karşılaştırmamak bile lazım bence.4 sene daha fazla oynadı diye daha fazla mı teklif edilmesi gerekiliyordu?

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Üye
« Yanıtla #1971 : 13 Haziran 2016, 15:49:15 »
aziz denen adamin genel kurulda gokhan icin " 8 senedir takimda 2 kez sampiyon olmus" dedikden sonra siz olsaniz ne yapardiniz ?

gs macinda bos kaleye atmak yerine fernandao'ya pas atan diego icin bir kez bile konusmus mu boyle ?

ne sucu var gokhan'in kacan sampiyonluklarda ? 

gokhan eger her hangi bir takima 2.250 milyon euro'dan daha az paraya giderse demek ki olay para meselesi degil, tavir meselesi.

mehmet gitse mehmet de mi hain olacakdi ? o zaman bu haberi okuyun, gokhan niye gitmis anlarsiniz.

http://www.sporx.com/fenerbahce-mehmet-topali-boyle-ikna-etti-SXHBQ549130SXQ

Yahu kim verecek gökhana 2 250 den fazlasını zaten, yapmayın etmeyin ya.menejer parasıyla cartı curtuyla avrupadaki kulübün kasasından 5 m cıkması demek o paraları kimse vermez avrupada.verirse beşiktaş verir.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1972 : 13 Haziran 2016, 15:50:58 »

kötü mücadele ettiğini gördüm. Alex'in de gördüm, PvH'da gördüm, Tuncay'ın da gördüm. Aziz Yıldırım ülkedeki en haksız, en boş konuşan, en gereksiz, en itici adamların başında geliyor, çok doğru. Ama Gökhan konusunda -söylemleri hariç- tavrı doğru.

Ben bu takımın kaptanıyım deyip para muhabbeti yapacak , bu sene çok büyük paralara takım kuruldu bunun karşılığını vermemiz gerek diyecek, maçtan sonra çıkıp taraftarın gazını almak için laf geveleyecek, daha yarı başında bjk ile anlaştığı haberleri ayyuka çıkacak, Ersun'un kuyusunu kazacak adam kusura bakmayın da gitsin.

Hafıza tazeleyin daha ilk parladığında sözleşmemi yenileyin araba aldım diyen adam Gökhan Gönül. Keşke kalsaydı çok seviyordum ama bu saatten sonra yeri yurdu olmaz. yolu açık olmasın.

Mehmet Topal gitse aynı lafı etmezdim. sebebi belli. hala gs forması giymiş olmasının bi burukluğu var. oyununa karakterine çok büyük saygım var, çok severim. Yüksek ihtimal kaptan olacak, çok da yakışacak. Ama 4 sene sonra GG gibi, Rüştü gibi davranırsa ona da eyvallah derim. Kaptan olacak adam kulübün değerini bilecek. Ona göre davranacak.

Bu kulüpten Aykut, Oğuz, Alex resmen kovularak gitti. Şuan ki takımdan kim giderse gitsin umurumda olmaz.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1973 : 13 Haziran 2016, 15:53:04 »
Topalın zaten aldığı bir önceki ücret 2.6, gökhan 1.750 alıyordu.2.250 ye kadar çıkılmış daha ne yapılsın, topala da aynı ücret verilmiş, ayrıca gökhanın sürekliliği ve performansıyla topalınkini karşılaştırmamak bile lazım bence.4 sene daha fazla oynadı diye daha fazla mı teklif edilmesi gerekiliyordu?

hayir topal 2.6 almiyordu,  http://cdn.fenerbahce.org/pic_lib/fbsportif/20120701-mehmet-topal-transferi.pdf

sureklilik olayina gelirsek , sadece bu sene 25 macdan az oynamis ligde http://int.soccerway.com/players/gokhan-gonul/20229/

gokhan'in defalarca igneyle maci ciktigini doktorlari bile aciklamis, topal 30 , gokhan 31 yasinda, evet gokhan'a da en az topal'a verilen para teklif edilemli idi.

• Üye
« Yanıtla #1974 : 13 Haziran 2016, 16:04:02 »
hayir topal 2.6 almiyordu,  http://cdn.fenerbahce.org/pic_lib/fbsportif/20120701-mehmet-topal-transferi.pdf

sureklilik olayina gelirsek , sadece bu sene 25 macdan az oynamis ligde http://int.soccerway.com/players/gokhan-gonul/20229/

gokhan'in defalarca igneyle maci ciktigini doktorlari bile aciklamis, topal 30 , gokhan 31 yasinda, evet gokhan'a da en az topal'a verilen para teklif edilemli idi.

Sadece maç değil performans sürekliliğinden de bahsediyorum ben.Son yıllarda üstüne bir gram koyamamış,sürekli sakatlık yaşayan gökhanın 35 yaşına kadar 2.750 net, 500 menajer,bir de maç başı almasını oldukça mantıksız buluyorum benim fikrim bu, burda yönetimde de hiç bir suç bulmuyorum.(yukarda diğer arkadaşın dediği gibi 8 yıl 2 şampiyonluk gibi söylemlerin dışında).Yabancı sınırlaması varken bi nebze kabul edilebilirdi belki ama bu şartlarda bu paranın ancak  yarısını avrupadan alabilcek performans sergileyen oyuncular burda böyle rakamlar istiyorlar.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1975 : 13 Haziran 2016, 16:04:07 »
kötü mücadele ettiğini gördüm. Alex'in de gördüm, PvH'da gördüm, Tuncay'ın da gördüm. Aziz Yıldırım ülkedeki en haksız, en boş konuşan, en gereksiz, en itici adamların başında geliyor, çok doğru. Ama Gökhan konusunda -söylemleri hariç- tavrı doğru.

Ben bu takımın kaptanıyım deyip para muhabbeti yapacak , bu sene çok büyük paralara takım kuruldu bunun karşılığını vermemiz gerek diyecek, maçtan sonra çıkıp taraftarın gazını almak için laf geveleyecek, daha yarı başında bjk ile anlaştığı haberleri ayyuka çıkacak, Ersun'un kuyusunu kazacak adam kusura bakmayın da gitsin.

Hafıza tazeleyin daha ilk parladığında sözleşmemi yenileyin araba aldım diyen adam Gökhan Gönül. Keşke kalsaydı çok seviyordum ama bu saatten sonra yeri yurdu olmaz. yolu açık olmasın.

Mehmet Topal gitse aynı lafı etmezdim. sebebi belli. hala gs forması giymiş olmasının bi burukluğu var. oyununa karakterine çok büyük saygım var, çok severim. Yüksek ihtimal kaptan olacak, çok da yakışacak. Ama 4 sene sonra GG gibi, Rüştü gibi davranırsa ona da eyvallah derim. Kaptan olacak adam kulübün değerini bilecek. Ona göre davranacak.

Bu kulüpten Aykut, Oğuz, Alex resmen kovularak gitti. Şuan ki takımdan kim giderse gitsin umurumda olmaz.

1. gokhan'in kotu mucadele ettigini ben gormedim, kotu oynamis olabilir, ama kotu mucadele etmemis.

2. ersun hoca'nin kuyusunu kazdigina dair bir delil var mi ?  eger bunu siz biliyorsaniz ersun hoca da biliyordur degil mi ?

3. mehmet topal cok iyi bir insan olabilir, karakterli de olabilir, iyi futbolcu da olabilir ama kaptan olamaz.

kupa finalinde selcuk hasan ali'yi az daha dovecekken gidip hasan'i cekiyordu, oyle kaptan olmuyor turkiye'de.

benim en sevdigim oyuncu Alex , 2. Van Hoijdonk.. gokhan van hoijdonk'un bile ceyregi olamaz , alex'e gelmiyorum bile.

ama dogrulari da soylemek lazim, aziz yildirim her gidene yaptigi muamaleyi gokhan'a da yapti..alex sinsi, ersun zampara, gokhan paragoz

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #1976 : 13 Haziran 2016, 16:14:30 »
1. gokhan'in kotu mucadele ettigini ben gormedim, kotu oynamis olabilir, ama kotu mucadele etmemis.

2. ersun hoca'nin kuyusunu kazdigina dair bir delil var mi ?  eger bunu siz biliyorsaniz ersun hoca da biliyordur degil mi ?

3. mehmet topal cok iyi bir insan olabilir, karakterli de olabilir, iyi futbolcu da olabilir ama kaptan olamaz.

kupa finalinde selcuk hasan ali'yi az daha dovecekken gidip hasan'i cekiyordu, oyle kaptan olmuyor turkiye'de.

benim en sevdigim oyuncu Alex , 2. Van Hoijdonk.. gokhan van hoijdonk'un bile ceyregi olamaz , alex'e gelmiyorum bile.

ama dogrulari da soylemek lazim, aziz yildirim her gidene yaptigi muamaleyi gokhan'a da yapti..alex sinsi, ersun zampara, gokhan paragoz

kötü mücadele etmek ayıplanacak bir şey değil. sadece sürekli olması sıkıntı yaratır, sonuçlarına da katlanılır. Gökhan da her futbolcu gibi kötü mücadele ettiği zamanlar, kötü günleri, kötü oynadıkları olmuştur. Makina değil bu adamlar.

Ersun Yanal'ın ses kaydı soyunma odasından çıktı. Soyunma odasındaki konuşmalar Başkan'a iletildi. Herkesin bildiği üzere Azizle arası iyi fubolcular belliydi. İftira atmıyoruz burada, bileneni tekrar ediyoruz.

Mehmet Topal basbayağı kaptan olabilir ki olacak da. H.Ali'yi korumadı diye savunma olmaz Emin, kusura bakma. Alex kaptanken kaç tane kavgaya girip rakibe sataştı? Tuncay kaç kere kavga etti rakiple?  Herkes kavgacı olmak zorunda değil. Karakter meselesi bu. Hatta böyle olması daha iyi. Saçma sapan sinirden kırmızı kart görmeleri, maçı kazanmaktan daha önemli değil benim nezdimde.

Azizin vefasızlığı karaktersizliği başka konu. sonuna kadar da haklısın. Ama bir takımın kaptanı bu şekilde gitmez. Azize gelene kadar gökhanı asar keserim ben. sonra ötekilere bakarım.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1977 : 13 Haziran 2016, 16:17:28 »

Benim bu hususlardaki genel gorusum su sekilde:

Gokhan'dan taraftarlar belli bir prensip dahilinde hareket etmesini bekliyorlar.  Prensip dahilinde hareket etme, ancak o prensiplerin mevcut oldugu bir ortamda mumkun olur.  Fenerbahce'de bugun gerek yonetim gerekse taraftar bazinda, mevcut hicbir prensip yok.  Gokhan Gonul, hangi prensibe istinaden, oyle hareket edecekti ki?  Bakin, en basarili isimlerin birer birer kovuldugu bir ortamdan bahsediyoruz.  Suc sadece bunlari yapan yonetimde degil.  Bizde de suc var.  Hangisinde sokaklara tasip, adam gibi protestoda bulunduk?  Hangisinde gidenlere sahip cikti.  Soyleyeyim. Hicbiri (sadece Alex'e sahip cikan bir azinlik oldu). 

Ilginctir ki, bizi Ersun Yanal'in mont giyilecek kadar erken sampiyon yaptigi bir sezonun ardindan "parayi ben verdim, sampiyon oldular"; "benim aslan oyuncularim sampiyon oldu" gibi soylemlerle Aziz Yildirim'in Hoca'yi nasil kucultugune sahitlik ettik.  Simdi ayni adam cikmis, Gokhan Gonul'u elestiriyor.  Nasil en tekinsiz semtlerde buyuyen cocuklar hirsiz ve katil oluyorsa, Fenerbahce gibi prensiplerin artik olmadigi bir ortamda da maalesef bu tarz davranislari beklememek lazim. 

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1978 : 13 Haziran 2016, 16:28:15 »
kötü mücadele etmek ayıplanacak bir şey değil. sadece sürekli olması sıkıntı yaratır, sonuçlarına da katlanılır. Gökhan da her futbolcu gibi kötü mücadele ettiği zamanlar, kötü günleri, kötü oynadıkları olmuştur. Makina değil bu adamlar.

Ersun Yanal'ın ses kaydı soyunma odasından çıktı. Soyunma odasındaki konuşmalar Başkan'a iletildi. Herkesin bildiği üzere Azizle arası iyi fubolcular belliydi. İftira atmıyoruz burada, bileneni tekrar ediyoruz.

Mehmet Topal basbayağı kaptan olabilir ki olacak da. H.Ali'yi korumadı diye savunma olmaz Emin, kusura bakma. Alex kaptanken kaç tane kavgaya girip rakibe sataştı? Tuncay kaç kere kavga etti rakiple?  Herkes kavgacı olmak zorunda değil. Karakter meselesi bu. Hatta böyle olması daha iyi. Saçma sapan sinirden kırmızı kart görmeleri, maçı kazanmaktan daha önemli değil benim nezdimde.

Azizin vefasızlığı karaktersizliği başka konu. sonuna kadar da haklısın. Ama bir takımın kaptanı bu şekilde gitmez. Azize gelene kadar gökhanı asar keserim ben. sonra ötekilere bakarım.

azizin vefasizligi baska konu diyemeyiz iste bu geldigimiz nokta ile bizzat alakasi var cunku.

tekrar ediyorum, gokhan eger 2.250 milyondan daha asagi bir paraya giderse baska takima demek ki para icin gitmiyor, azizin taviri ve soylemleri yuzunden gidiyor, dogru mu yanlis mi o ayri konu, ama paragoz imasi yapmak icin bekleyelim biraz diyorum.

kaptanlik olayina gelince de evet bir kaptanin illa hakeme kufur etmesi kavga cikarmasi gerekmez, alex'de bunlar yoktu ama liderlik ozelligi vardi, adam brezilya milli takiminin bile kaptanligini yapmis, dogusdan gelen ozellik liderlik. Topal'da yok o ozellik.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #1979 : 13 Haziran 2016, 16:28:32 »
@sporx  : West Ham United, Feghouli'yi bugün sağlık kontrolünden geçirecek.

haydaaa.. hani anlaşılmıştı.