Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305119 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2970 : 31 Ağustos 2018, 04:05:48 »
Madem ki Berke 3. kaleci olacaktı, niye Altınordu'ya o kadar bonservis ödedik diyenler var... Bence sorun Berke'ye ödenen bonservis değil, Volkan'la sözleşme yenileme gafleti... Harun transferi olana kadar geçen süreçte kaleye Berke geçseydi ve Kameni yedek olsaydı, daha kötü sonuçlar almazdık.
Keşke daha Temmuz ayı sonunda bile kaleci Rotasyonumuz Harun Berke Erten şeklinde olsaydı abi valla.. Belki kura çekimindeydik biz de ŞL için

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2971 : 31 Ağustos 2018, 07:18:15 »
Jailson için Aurelio gibi, hatta daha iyisi diyorlar. Umarım öyledir, ama Baroni, Josef ayarında çıksa bile ben ok im. Josef in 1/4 ü maliyete geldi, mevcut koşullarda oldukça makul bir bir değişim. İnternette iki tane flood görüm kendisiyle ilgili, gayet umut vericiydi yazanlar;

https://twitter.com/ErsinSezer_/status/1035061429248897024?s=08
https://twitter.com/FrdNigdelioglu/status/1035242527404818432

Ben, gençlerin Cocu ile şans bularak kendilerini geliştireceğini ve eğer istikrarlı bir şekilde devam edersek gelecek sene takımın çok daha iyi olacağını ve sonrasındaki yıllarda ise lige damgasını vurabileceğine inanıyorum. Bu yıl da lig ilk 2 de bitirebilirsek ve avrupada da 1-2 tur atlarsak çok iyi olur tabiki.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2972 : 31 Ağustos 2018, 13:25:34 »
Tolga Ciğerci ve Benzia :/

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2973 : 31 Ağustos 2018, 15:46:32 »
Tolga Ciğerci ve Benzia :/
Benzia kesin olmuş sanırım kiralık olarak. Tolga için de 500k Euro ve sakatlıkta sözleşme feshi deniyor. Fakat esas meselemiz olan sol beke duyum yok. Bunların yanına bir de genç bir sol bek eklenirse ben tamamım. 8)

Yalnız bence Benzia transferini yapmayıp dizilişi 4-4-2 yapsak da güzel olurdu. Neyse...

-------------------------------------------HARUN----------------------------------------
--------------------------------------(Berke, Volkan)-----------------------------------

-------------------------------REYES-----------------SKRTEL-----------------------------
--------------------------(Burak, Roman)-----------(Yiğithan)---------------------------

-----ISLA-------------------------------------------------------------------------
----(Şener)---------------------------------------------------------------(İsmail, Ali)-

----------------------------------------JAILSON-----------------------------------------
--------------------------------------(Oğuz, Topal)-------------------------------------

-------------------------------ELJIF----------------BENZIA------------------------------
--------------------------(Ekici, Tolga)------------(Ferdi)-----------------------------

-----------------AYEW--------------------------------------------VALBUENA---------------
----------------(Barış)-------------------------------------------(Alper)---------------

-----------------------------------------MICHAEL----------------------------------------
-----------------------------------(Slimani, Soldado)-----------------------------------
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2974 : 31 Ağustos 2018, 17:16:10 »
öyle ya da böyle bu şartlarda 11 tane oyuncu alındı.
Ali Koç başkanım elinden geleni fazlasıyla yaptı
Comolli de satış ve alış anlamında özellikle ekonomik olarak çok başarılı işler yaptı.

bundan sonra top cocu ve oyuncularda.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2975 : 31 Ağustos 2018, 17:24:42 »
öyle ya da böyle bu şartlarda 11 tane oyuncu alındı.
Ali Koç başkanım elinden geleni fazlasıyla yaptı
Comolli de satış ve alış anlamında özellikle ekonomik olarak çok başarılı işler yaptı.

bundan sonra top cocu ve oyuncularda.
Ekonomi Okay abi haklısın ama kadro kalitesinin 1 tıktan daha fazla yükseldiğini düşünmüyorum.. Aziz Yıldırım'dan nefret eden biri olarak söylüyorum bu transferleri o yapsaydı aldılar adı Sanı duyulmadık adamları diye çok eleştirilirdi. Transfer dönemini çok daha iyi geçirebilirdik bence ama olsun yapacak bişey yok hep destek tam destek Ali Başkan'a

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2976 : 31 Ağustos 2018, 17:30:35 »
Benzia benim adıma hayal kırıklığı.. İnşallah şaşırtır ama Fransa Ligi'nden bildiğim kadarıyla Dirar'dan daha az sövmeyiz kendisine. Adamlar Emre Akbaba alıyor Ndiaye Belhanda Fernando var kalite inanılmaz yüksek diye serbest bıraktıkları Adamı alıyoruz biz de. İşte daha da açılan kalite farkının somut örneği.

Harun
Isla
Skrtel Reyes
Hasan Ali (Buraya Adam almadılar ya ben onların futbol bilgisinden şüphe duyarım)
Jailson
 Eljif
 Valbuena (Orta Sahadaki ikilinin önünde serbest oyuncu)
 Barış Sağda
 Ayew  Solda
 Slimani
Bence eldeki kadrodan ortaya çıkabilecek en iyi 11 bu. Benzia yer bulamaz bu takımda o yeterlilikte değil. Frey de Slimani varken eldeki ilk hamle oyuncusu olarak kulübede bekler

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2977 : 31 Ağustos 2018, 18:28:25 »
Benzia benim adıma hayal kırıklığı.. İnşallah şaşırtır ama Fransa Ligi'nden bildiğim kadarıyla Dirar'dan daha az sövmeyiz kendisine. Adamlar Emre Akbaba alıyor Ndiaye Belhanda Fernando var kalite inanılmaz yüksek diye serbest bıraktıkları Adamı alıyoruz biz de. İşte daha da açılan kalite farkının somut örneği.

Harun
Isla
Skrtel Reyes
Hasan Ali (Buraya Adam almadılar ya ben onların futbol bilgisinden şüphe duyarım)
Jailson
 Eljif
 Valbuena (Orta Sahadaki ikilinin önünde serbest oyuncu)
 Barış Sağda
 Ayew  Solda
 Slimani
Bence eldeki kadrodan ortaya çıkabilecek en iyi 11 bu. Benzia yer bulamaz bu takımda o yeterlilikte değil. Frey de Slimani varken eldeki ilk hamle oyuncusu olarak kulübede bekler

Bence bekleyip görelim, "DİRAR'dan daha az sövmeyiz" ağır bir laf bence :D

Bir kaç tane skill videosu izledim, vizyonu ve pas yeteneği hiç de fena değil gibi görünüyor. Videolar üzerinden oyuncu hakkında yorum ve tespit yapmak pek mantıklı değil tabi, bir kaç maç oynasın da görelim meziyetlerini.

Alemci Marco Fabian yerine aldığımız düşünülürse daha makul bir hamle. Fransa ligi fizik bakımından zorlayıcı olduğu için fizik olarak da dirençli hale gelmiştir diye düşünüyorum.

Ekleme:

Aslında şurada bir terslik var; defansif orta saha oyuncusunu Brezilya'dan ve ofansif orta sahayı Fransa'dan almak yerine tam tersini yapmak gerekirdi.

Bu arada anlaşılan o ki sol bek işi yattı, kötü oldu bu. Ocak ayında bir hamle yapılır umarım.
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2018, 22:40:26 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2978 : 01 Eylül 2018, 00:20:25 »
                                        Harun
                          Skrtel.                Reyes
       Isla.           (YİĞİTHAN).        (Roman)        HAK
(Şener Dirar).                                                (İsmail)

Jailson.              Eljif
                        (Topal).             (Ekici)

Barış.                          Valbuena                    Ayew
(Ferdi).                         (Benzia).                   (Aatıf)

Slimani
                                 (Frey,Soldado)

Bence en iyi çıkacak 11 bu ve as yedekler de bunlar.
Ferdi kanat oyuncusuna evrilebilir ki özellikleri de buna çok uygun
Plaseler Volkan Kameni(gitmedi sanırım) Burak Oğuz Kağan Tolga Alper Mahsun Ömer Faruk Beyaz

Ocak ayında kiralık gönderelim rotasyona girmeyen gençleri ama oynayabilecekleri takımlara mümkünse Hollanda Belçika'ya falan

Pozisyon olarak bakarsak kale eskiye göre iyi duruyor, stoperlerin pek bir eksiği yok diğer takımlardan, bekler diğer takımlardan çok geride. Orta saha soru işareti Galatasaray'ın çok çok iyi Beşiktaş'ın iyi, kanat performansında orta saha etkinliği ve Ayew'in solda oynayıp verim vermesi çok belirleyici olacak. Santrafor bölgesinde ise uzun süredir ilk defa diğer takımların çok çok önündeyiz. Slimani çok sağlam adam yanındakiler daha etkili olursa artık hayvani bir performans gösterir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2979 : 01 Eylül 2018, 00:31:20 »
Ekonomi Okay abi haklısın ama kadro kalitesinin 1 tıktan daha fazla yükseldiğini düşünmüyorum.. Aziz Yıldırım'dan nefret eden biri olarak söylüyorum bu transferleri o yapsaydı aldılar adı Sanı duyulmadık adamları diye çok eleştirilirdi. Transfer dönemini çok daha iyi geçirebilirdik bence ama olsun yapacak bişey yok hep destek tam destek Ali Başkan'a
Sanırım etrafımda kurulan kadroyu süreci beğenmeyen tek sen varsın
Ben ilk defa böyle bir yorum gördüm
Şaşkınlık içinde okudum
Allah iyilik versin ne diyim

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2980 : 01 Eylül 2018, 01:07:50 »
Bek pozisyonları hariç gayet iyi bir kadro oldu bence. Tabi bekler de öyle böyle değil, rakiplere kıyasla berbat.

Diğer transferlerin yanında Josef ve Giuliano gibi 29 yaşındaki oyuncuları €12M'lara satıp, yerlerine potansiyeli olan Jailson ve Benzia gibi 22-23 yaşındaki oyuncuları €4M'lara almak iyi hamlelerdir bence.

Biz sol bek alamadık diye yakınıyoruz da Galatasaray'da durum daha korkunç; adamlar forvet bile alamadı ve taraftarları resmen yıkıldı :D

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #2981 : 01 Eylül 2018, 01:17:45 »
Yapılan transferlere verilen paralar gönderilenlerden aldığımız paralar en azından paraları sokağa dökmediğimizi transferlerde akıllı, futbolu bilen adamların el attığını gösteriyor ben bu sebeple memnunum.
Ben bu 11 transferle kadronun uçtuğunu,çok güçlendiğimizi düşünmüyorum.Bence hala Gs ve Bjk’nin kadrosu bizden iyi mesela.Ancak kadromuz çok çok vasattı çok yaşlıydı şimdi bakıyorum kiralık Slimani ve Ayew’i saymazsak aldığımız 9 oyuncunun yaş ortalaması 22,8 içlerinde Avrupanın en potansiyelli kalecilerinden biride var,Porto’da oynamış bedavaya alınmış defansta,Çok büyük potansiyelinin olduğu düşünüldüğü Benzia’da.Gs’de 3,5 m kazanan Tolga’nın maaşı 500 bin euro Michael Frey’in yıllık ücreti 630 bin euro Dirar’a Kameni’ye kaç milyonlar veriyoruz.Comolli ekonomik imkanları en tutumlu şekilde kullanarak yeniden bi kadro yarattı.Belki bu sene bu kadro çok acayip diyemiyoruz ama seneye eldeki çöplerin sözleşmesi bitince ffp’den kurtulunca az ve öz transferlerle bu vasat Fenerbahçe’den kurtulmuş olacak genç ve yetenekli bi takım olucaz.Bu kadar düşük ücretlerle yeni Fenerbahçe’nin temellerini atan Comolli çok başarılı bir dönem geçirmiştir bence.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2018, 01:34:34 Gönderen: south »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2982 : 01 Eylül 2018, 02:17:03 »
Uzun yillar sonra ilk kez takima gercekten isindim. Bence kalan tek sey pisikolojik esik. Bir kac mac ust uste kazanirsa bu takim bir anda cehre degistirecektir.

bana gore;
1-takim genc ve potansiyelli oldu
2-bu genclesme sirasinda para kaybetmedik, hatta kazandik.
3-bence kalite kesinlikle dusmedi, hatta bir iki oyuncunun parlamasi ile ustune cikacaktir.
4-uzun yillar kullanilabilecek bir kemik kadronun temeli atildi.

Bu anlamda basarili bir transfer donemi oldu.

Hele ara transferde Kameni, Dirar ve Valbenua da elden cikarsa ciddi anlamda basarili bir sene olacaktir.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2018, 02:19:22 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2983 : 01 Eylül 2018, 02:27:25 »
Harun-Berke-Volkan-Kameni
Dirar-İsla-Şener
Diego-Roman
Skrtel-Yiğithan
Ayew-Hasan-İsmail
Jailson-Topal-Uygar
Elif-Tolga-Ozan
Alper-Barış
Benzia-Ekici-Ferdi
Valbuena-Atıf
Slimani-Frey-Soldado

Ozan, İsmail, Şener, Hasan Ali elimizde kaldı ama Soldado, Atıf, Isla ve Kameni'ye inşallah bir yerlerden teklif gelir.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2984 : 01 Eylül 2018, 02:28:45 »
Sanırım etrafımda kurulan kadroyu süreci beğenmeyen tek sen varsın
Ben ilk defa böyle bir yorum gördüm
Şaşkınlık içinde okudum
Allah iyilik versin ne diyim
Abi beğenmiyorum değil, ama Nasıl diyim sana romantik davranıyoruz biraz.. Mesela birebir aynı hamleleri Aziz yapsa ıh mıh ederdik net.(ki bi Ali Koç aşığı Aziz'den nefret eden biri olarak söylüyorum bunu) ama Başkan Ali Koç olduğu için biraz fazla şişirip polyannacılık yapıyoruz gibi sanki yeni transferler hakkında. Yani transferleri Ali Koç yaptığı için. Uzun vadede Okay güzel hamleler ama hepsinin patlama yapacağı kesin değil risk almaya değer mi değer tabi o ayrı. Ama bu seneyi de kurtarabilmek iyi olurdu sanki diye düşünüyorum.
Kaleci hamleleri Okay gayet iyi ama ne vereceği belli bir sol bek kesin beklerdim mesela..
Stopere de normalde tercihim Rojo falan olurdu ama yaşı ve tapusunu alma açısından Reyes te mantıklı umarım iyi performans gösterir çünkü pek izleyemedim oyuncuyu
Souza - Jailson değişimi maddi olsun yaş olsun mükemmel bir hareket.
Ama Benzia değil de daha güvenilir kaliteli bir isim beklerdim şahsen

Yani patlama bekleyeceğimiz ve kapalı kütü transferimiz biraz fazla ama şu açıdan da heyecan verici : daha bir merakla izleyeceğiz atacakları her adımı falan