Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304996 defa)

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3555 : 30 Temmuz 2019, 23:29:57 »
Jailson'u gerçek yerine çekip en azından defans oyuncusu olan Reyes'i stopere koyunca 2. yarı skoru 1-1

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #3556 : 30 Temmuz 2019, 23:36:16 »
Jailson'u gerçek yerine çekip en azından defans oyuncusu olan Reyes'i stopere koyunca 2. yarı skoru 1-1

Düzgün göbekle çıkmazsak böyle.Tabi güç farkı var arada.Eksiksiz çıkılsada bayern istediği an dağıtıyor.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3557 : 30 Temmuz 2019, 23:46:40 »

Sanki ilk yarıdaki skordan sonra maçı bırakmalarının etkisi daha büyük gibi :D

6 numara alınacaksa Jailson ve ayrıca Zajc satılabiliyorlarsa hemen satılmalı. Reyes kalıyorsa 1 net stoper, Kolarov, Ben Arfa, bir de foret alınabiliyorsa alınmalı. Bizim geçen seneden kalan ruh halimizle iyi bile maç oynadık. Ama lig başlamadan eksikleri kapatmak lazım. Sonrasını da göreceğiz.

Ben Arfa'nın La Liga'da oynamak istiyormuş, o götoş galiba gelmeyecek... Başka liglerde sürtüp, 2 sene sonra Sivasspor veya Antalyaspor'a gelecekmiş gibi bir his var içimde. Bir de; kaliteli oyuncu ama son durumu da önemli. En son 15-16 sezonunda Nice'te 34 maçta 17 gol & 6 asistle oynayarak ciddi performans göstermiş. Geçen sezon 26 maçta 7 gol & 2 asist yapmış. Arada yedek takıldığı PSG dönemi var. Bunlar sadece istatistikler tabi, Ligue 1'i takip eden varsa daha detaylı bir şeyler söyleyebilir.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2019, 16:08:32 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #3558 : 30 Temmuz 2019, 23:48:56 »
Skrtel'in sözleşmesinin biteceği belliyken 2 ay boyunca bir stoper alamamak acizliktir. Şu takıma Kolarov ve Kjaer alınmazsa şampiyonluk mücadelesine bile giremeyiz. Kongrede gereksiz yere Ersun hocaya laf atıp kadronun çok iyi(!) olduğunu iddia eden Ali Koç şu 2 takviyeyi bile yapamayacaksa hiç boşuna uğraşmasın.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3559 : 31 Temmuz 2019, 00:00:38 »
2 stoper,1 sol bek,1 sol kanat,1 orta saha,1 yedek forvet lazım
Moses-Garry kanatları ile de birsey olmaz.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3560 : 31 Temmuz 2019, 00:06:28 »
Ben bu tip maçların yapılmasına karşı değilim. Net olarak eksiklerimizi görmek, neyi yanlış yaptığımızı fark etmek adına Boluspor yerine Bayern maçını tercih ederim her zaman.

Evet yavşak tayfası twitter'da, sözlüklerde, forumlarda taşak geçiyor şu an ama bu maçlardaki yenilgiler bize mutlaka artı olarak geri dönecek.

Moral bozmayın, gerekli transferler yapıldıktan sonra iyi olacağız, şampiyon olacağız inşallah.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #3561 : 31 Temmuz 2019, 00:25:18 »
2 stoper,1 sol bek,1 sol kanat,1 orta saha,1 yedek forvet lazım
Moses-Garry kanatları ile de birsey olmaz.

Rodrigues'in skora doğrudan katkısı var ama Moses konusunda hemfikirim; gole doğrudan katkısı çok kısıtlı. Chelsea'nin şampiyon olduğu ve Moses'ın banko oynadığı 16-17 sezonunda 3-4-3 diziliminde kanat beki olarak oynamış.

Eljif'in üstüne Zajc ve Jailson da satılırsa gayet yeterli para gelmiş olur ve bu gelirlerin önemli kısmını kullanarak şampiyon olmak için gerekli takviyeler yapılmalı. Bonservis bedeliyle (€5M) Juan Jesus gibi bir oyuncu ve Kjaer gibi kiralık olarak bir oyuncu ile defansın ortası tamamlanır, bonservis bedeliyle (€8-9M) orta sahayı toparlayacak klasta M'Vila alınır, forvet ve ofansif orta saha için gerekli olanlardan biri de bonservis bedeliyle, diğeri de kirallık veya boşta olan oyuncu havuzundan takviye yapılabilir. Kolarov için de gerekirse €2-3M verilebilir; 33 yaşında olsa da, en üst seviyede banko oynuyor adam.

Biz eksik çok diyoruz ama başkanın 2-3 transfer olacak demesi pek hayra alamet değil maalesef. Bir de bunun üstüne, kalan takviyeler için gene gecikecekmiş gibi bir hissiyat oluşmaya başladı.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3562 : 31 Temmuz 2019, 00:48:25 »
Hamle şansımızı ve alanımızı iyice daralttık Ağustos oldu hala 5-6 takviye lazım. Kolarov ve Kjaer yada Jesus mutlaka mutlaka alınmalı. Hatta mümkün olsa 3ü birden. Ayağı düzgün 6 ve 8 numara oynayabilen oyuncu mutlaka alınmalı. Nicelik var ama nitelik yok orda. Ekici Tolga Tolgay Ozan ile falan olacak iş değil. Ya sağa ya da sola teknik çabuk bir kanat alınmalı.(Sürati olmasın dert değil) ve bir de baba forvet. Bakın açık konuşayım bu saydığım takviyelerden 1 ya da ikisi eksik yapılsın şampiyonluk yarışını dahi unutun. Gelelim bugünkü oyunculara; Harun--> Fatih Öztürk'ten dahi fazlası yok. Isla normalde çok beğenirim bugün çok kötüydü ama Dirar ile ikisi beki kotarır en olmadı bugün sırıtmayan hatta kaliteli bindirmeler yapan Murat oynar. Sadık bas bas bağırıyor ben 4. Tercih olurum stoperde diye. Reyes'in performansı yanıltmasın çünkü Bayer üzerimize gelmedi. O fizikte stoper olmaz. Hasan Ali idare eder moddaydı çıkana kadar. Dirar dinamikti ancak yerini fazlasıyla yadırgadı. Ekici için söyleyecek söz bulamıyorum. Almanya'ya dönüp çalışıp burdan daire falan alsın.
Ozan birkaç pozisyonda iyi top taşıdı ancak 3lü dinamik Bayern orta sahası karşısında doğal olarak ezildi. Lig maçlarında belli olacak neyin ne olduğunu.
Jailson Aurelio tarzına çok müsait. Takımda kalmalı. Çünkü satıp ya saçma sapan birini alırlar ya da hiç almazlar.
Ferdi sorumluluk almaya çok yeltenmedi ama soğukkanlı ve isabetli paslarla oynadı. Bi Velçika ya da Hollanda kiralama durumu şart.
Moses ligimizdeki ağır beklere karşı güçlü ve seri iş yapacaktır.
Rodrigues umarım böyle devam etmez çünkü hazırlık maçlarında 0 etki.
Kruse=Kalite ancak zamana ihtiyacı var.
Vedat hem takımın rakip alana yerleşmesine çok katkı sağlar hem de yerleşilince skor yapar.
Allahyar'dan fazla bişey beklemenin alemi yok. Çok yetenekli falan değil sadec yaş grubuna oranla baya güçlü kuvvetli
Zajc kalitesi topa dokunuşundan dahi belli ama var bi sıkıntı. Uymadı bir türlü gitti

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #3563 : 31 Temmuz 2019, 08:34:21 »
Ben bu maç analizinden çok başka bir hususa takıldım.  Mehmet EKİCİ hala ne gösterecek diye bekler haldeyiz.Ben açıkcası ümidimi kaybettim. Öte yandan dün sakatlığı nedeniyle maçta yoktu ama Tolgay hakeza, ondan da hiç umutlu olmadım. Dolayısıyla ortasaha da kurtulacaksak bunlardan da kurtulup yerlerini ikame edelim(Jailson ve Zacj satılınca).  Forvet ve stoper sonrası ne vereceğini bildiğimiz 1-2 ortasaha adamı alalım.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2019, 08:35:43 Gönderen: Murat »

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3564 : 31 Temmuz 2019, 09:34:05 »
Orta sahada top tutacak, topu saklayacak ve doğru pası atacak adam ihtiyacı o kadar bariz ki.
Alex gibi, Emre gibi birine ihtiyacımız var.
Emre yaşı icabı bunu hem oyun içi süre olarak hem lig devamında istikrarlı olarak yapabilecek durumda değil.Çabuk sakatlanıyor.
Bu tip adamı bulamazsak işimiz zor.
Mehmet Ekici ve Tolgay konusunda benimde hiç umudum yok.İkisi de istikrarsız ve  etkisizler.
Birde  defansif orta sahadan bahsediliyor.Kesinlikle katılmıyorum buna.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
« Yanıtla #3565 : 31 Temmuz 2019, 10:04:59 »
Kolarov-Kjaer-Ben Arfa-Mert Genç-Mvila acilen gelmeli.Zaten Kjaer bedelsiz kiralanacak,Ben Arfa'nın bonservisi elinde,Eljif'ten gelen para diğerlerine yeter.Mehmet Ekici,Alper,Tolgay mümkünse dakika almasın.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #3566 : 31 Temmuz 2019, 11:49:42 »
Schnederlin, Gustavo gibi bir 6 numara
Kolarov
1 tane stoper
Bide hem kanat hem forvet oynayan bir oyuncu alır toplamda 4 transferle kapatırız

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3567 : 31 Temmuz 2019, 15:47:53 »
Cenâbetliğimiz kaldığı yerden devam ediyor. Serdar ve Tolgay'dan sonra Hasan Ali de sakatlanmış 2 ay yok diyorlar.

Guduric'in gidişinin De Colo'nun gelmesine sebebiyet vermesi gibi, umarım Hasan Ali'den sonra Kolarov bitirilir artık.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2019, 15:48:10 Gönderen: Erdal Soner »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #3568 : 31 Temmuz 2019, 18:07:45 »
Marsilya'nın A takım direktörü Zubizarreta, Luiz Gustavo'nun takımdan kesinlikle ayrılmayacağını söylemiş. Fransa basınında Ben Arfa'nın İspanya'da oynayacağı haberleri var.

Merkez orta saha için M'Vila'nın yanı sıra Sevilla'dan Ibrahim Amadou'nun da adı geçiyor ama EPL'den teklif beklediği için yönetimden süre istemiş. Forvet için her sene adı geçen Bas Dost için gene söylentiler çıkmaya başladı ama maliyetniin bizim için yüksek olduğu ve Schalke'nin transfer etmeye oldukça yakın olduğu söyleniyor. Juan Jesus için Roma'nın €8M talep ettiği, bizim de €5M teklif ettiğimiz haberleri var.

ekleme: Kolarov transferi için Fonseca'nın sol bekte yeni transfer Leonardo Spinazzola ve Kolarov arasında yapacağı tercihin belirleyici olacağı ve Kolarov'un yedek pozisyonuna düşmesi durumunda ayrılmak istediğini yönetime bildireceği söyleniyor.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2019, 19:01:01 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3569 : 31 Temmuz 2019, 18:46:42 »
Bir macin sonucuna gore konusmamak lazim. Bu sene avrupada yokuz ve super ligede de bu kuvvette bir rakip yok. Ayrica daha hazirlik donemindeyiz, sakatlar var, yeni transferler olacak vs vs. Bugunku macta es kaza iyi sayilabilecek bir sonuc alsak dusunceler tamamen degisecek mi

Ben takimin kadrosundan da ersun yanaldan sikayetciyim. Oyuncu secimleri, oynattigi oyun,transfer ettirdigi oyuncularin performansi hic tatmin etmiyor. Ligde bizim canimizi yakan puan kayiplari bizden kuvvetli takimlara karsi degil o maclarda motivasyon farkli oluyor zaten, bizden daha zayif takimlara karsi can yakici kayiplar veriyoruz onlara cozum bulsun once.

Ayrica bu doneme kadar takimin eksigini giderecek transferler yapilmadiysa bundan sonrasi da zor