Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304710 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3735 : 14 Ağustos 2019, 22:57:18 »
Kolarov hariç Fb muhabirleride hiç oyuncu yazmıyor ki zaten jailsondan iyisini almıycaksak orta sahaya saçma bi oyuncu için para gömmeye gerek yok. Ancak kanat ve forvet oynayabilen bir oyuncu şart

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3736 : 15 Ağustos 2019, 05:08:06 »
Hocam, gerçekten anlamıyorum.

valla hocam kusura bakma da ben de seni anlamıyorum, bu gidişle anlamayacağım da.

1-Hollanda futbolunun, Milli Takımının delisiyimdir. Zanka denilen kazma 2 yıl PSV'de oynadı, ordan çok iyi biliyorum. İngilteredeki performansına dönüp bakma ihtiyâcı duymadım bile. Çok iyi hatırlıyorum ki PSV bunu davul zurnayla yolladı. Hani demişsin ya nerden biliyorsun diye, denk gelir de bir Hollandalıya sorma şansın olursa sor, Zanka nasıl bir oyuncu de, bizim sözümüz muteber değil belki onunkine inanırsın. 2 yıl izledim hocam, adamın hiçbir ekstra özelliği yok, izleyince görürsün.

2-Transfer işini hiçbirimiz yapmasak da bak eloğlu nasıl da N'Zonzi gibi bir adamı kiralayıp getirilebiliyor. Onların borcu yok mu? FFP onların da derdi değil mi? Yapıyorlar ama, gâyet beceriyor herifler.

3-Evet cümle kuramayan Albayrak soyisimli zat GS'nin transferdeki yüzü. Bizdeki muâdili Comolli. Bi düşün bakalım, Comolli'nin mi Avrupada geçerliliği olması gerekir yoksa Albayrak'ın mı? Kimin için 'resmen fazia' bi düşün bakalım bu durum?

4-Evet Ali Koç transfer kabızı. Hani Barca'dan kiralanan oyuncular? Hani Comolli'nin 100 kişilik oyuncu listesi? Hani geçen sezon Jack Wilshere? Hani bu sezon gözünü karartmalar?

5-hâlâ bekleyip görelim diyebiliyorsun. Farkında değilsin sanırım, yarın yeni sezon başlıyor. Daha neyi bekleyeceğiz, ilk 6 hafta geçsin de takımın durumunu mu görelim ha? İlk haftayı hadi bir şekilde kazanırız ama peşinden Başakşehir ve Trabzon maçları var, bu savunma hattıyla puan alacağını mı sanıyorsun bu takımın?

6-GS ile benzeri oyunculara tâlipsek ve onlar ŞL oynuyor diye oyuncu orayı tercih edecekse bu bizim için başarısızlıktır anlıyor musun? Comolli bunun için burda, ŞL oynayacak takıma gidecek oyuncuyu iknâ edip bize getirmek için var ve bunu bile beceremiyorsa, yâni en iyi yaptığı iş olduğunu iddiâ ettiği, ekmek parasını kazandığı işi başarılı bir şekilde yapamıyorsa niye var? Comolli'nin arkasında ne kadar daha durmaya devam edecek Ali Koç?

7-Bak Ayhan Hocam, ben yıllardır FB üyesiyim ve son seçimde Ali Koç'a oyumu attım. Bu zamana kadar sesimi çıkartmadıysam Ali Koç'un mâlî konulardaki çabasıdır. Adam gelir gelmez 50 Milyon € hibe etti. Şaka değil, 325 Milyon Türk Lirası bu. Bunun dışında ekonomi düzelsin diye çok büyük uğraş verdiğinden de şüphem yok, bu konularda kendisine güvenim tam ama kalkıp da yıldız getirmek konusunda coşmayacak o zaman. Çıkıp demeliydi ki ''Sevgili Fenerbahçeliler 3 sezon dişinizi sıkın, büyük oyuncu beklemeyin, sonrasında coşacağız'' diye, yine sesim çıkmazdı. ''Eldeki kadro yeterli, kimse şikâyet etmesin'' diyerek aba altında Ersun Hoca'ya sopa göstermesi ayrı bir komedi. Bu savunma hattına bir sol bek ve bir stoper gelmezse yaşanacak başarısızlık benim gözümde Ersun Hoca'ya değil, Ali Başkan'a yazar.

8-Daha 2 gün önce Eliaquim Mangala boştaydı, solak üst düzey stoper. Comolli gidip görüşmeyi bırak, Mangala'nın boşta olduğundan haberi var mıydı acaba? Vincent Company boştaydı, görüşüldü mü? Sol bek Moreno boştaydı, görüşüldü mü? Avrupada bir kamyon oyuncunun kiralık olarak sirkülasyonu var savunma ve sol bek için, ne yapıldı? Lig başlıyor yâ hu, bir takımın stoperi ve sol beki hâlâ nasıl alınmaz?

Hülâsâ; Hocam ben senin gibi pollyannacılık oynamayı sevmiyorum. Bağıra bağıra gelen gerçekleri görmezden gelemem ve bu yüzden ben de seni hiç anlamıyorum.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2019, 05:11:26 Gönderen: Erdal Soner »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #3737 : 15 Ağustos 2019, 13:29:45 »
Erdal Hocam, ben polyannacılık oynamıyorum, sadece eldeki malzemelerden ne çıkacağını görmeden bu kadar karamsar olmayalım diyorum. Bjk gol atamadı hazırlık maçlarında, biz Bayern ve Reale yenilirken GS çok daha alt seviye takımlardan 4 gol yedi.

Yukarıdaki mesajındaki bir çok noktaya katılıyorum, ama önceki mesaj farklıydı :)

Şu anda bütün oklar Comolliyi gösteriyor ama ona da ne söylendi, neden dediğin oyunculara bakmıyor vs bir bilgimiz yok.

Zanka ya gelince, Eindhoven da yaşayan arkadaşım var, yılladır PSV kombinesi var. Ona sordum, hatırlamıyor pek kendisini, sadece 2011 falan gibi gelip 2-1 sene sonra Kopenhag a geri döndüğünü, ne Cocu ne de Advoocat ın direk oynatmadığını söyledi. Zaten farklı bir performansı olsa bu yaşta bize düşmezdi ki.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #3738 : 15 Ağustos 2019, 13:32:40 »
Bence kesinlikle 1 tane daha stoper ama sağlamından, bir tane de sağlam kesici bir ön libero almamız şart. Ersun Yanal oyunu bunları gerektiriyor. Arkada boşluklar bırakarak 8 kişi hücum ediyoruz çünkü. Arkayı toplayacak sağlam oyuncularımız olmalı. Hücum hattı için ise kesinlikle bir forvet oyuncusu daha almalıyız. Sow tarzı kanat forvet olanı makul bence.

Ayrıca Garry tipi bekini oynatmayan,topu önüne isteyen bir kanat ile oynayacağımız için de bir sol bek almamız gerekli olduğunu düşünüyorum. Hasan Ali'nin olayı, dayanıklılığı ve yaptığı bindirmeler sonucu girdiği verkaçlar ile kaleye inmektir. Ancak bunu Garry,Moses ile değil Valbuena ile yapabilirsiniz. Bize o kadar da git-gel yapmayacak ancak geriden oyun kurabilecek,çok iyi orta açabilen bir sol bek oyuncusu lazım bence. İsmi lazım o Sırp varya o işte  ;D
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2019, 13:33:44 Gönderen: Zoltan Gera »

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
« Yanıtla #3739 : 15 Ağustos 2019, 15:51:01 »
Roma'nın Kolarov'u bedava veya 2 milyon gibi bir paraya bırakacağını düşünmek mallıktır.
Adamlar böyle kaliteli bir oyuncuyu neden bıraksın ki 1 sene daha faydalanmak varken. En az 4-5 milyon vermemiz lazım yoksa hayatta bırakmazlar.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3740 : 15 Ağustos 2019, 16:02:40 »
Stoper gelmedi mi hala???
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #3741 : 15 Ağustos 2019, 17:29:09 »
Stoper gelmedi mi hala???
Ali Koç yarın trt ye çıkacakmış.
Yani demek oluyor ki bu hafta değil stoper, transfer falan, alt yapıdan oyuncuyla bile profesyonel sözleşme imzalamazlar.
İcraat yerine, Büyük ihtimalle biraz sabır ve destek isteyip, yine hayal vaat edecek.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3742 : 15 Ağustos 2019, 17:31:58 »
Ali Koç yarın trt ye çıkacakmış.
Yani demek oluyor ki bu hafta değil stoper, transfer falan, alt yapıdan oyuncuyla bile profesyonel sözleşme imzalamazlar.
İcraat yerine, Büyük ihtimalle biraz sabır ve destek isteyip, yine hayal vaat edecek.

sabir istesin, feda desin ... cani sagolsun laf edenin karsisina dikiliriz .... Ama geliyor yolda, koseyi dondu vs .... sacmaliyorlar artik ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Murat

• Üye
« Yanıtla #3743 : 15 Ağustos 2019, 22:08:14 »
Gençlerbirliğinden Mert Çetin Roma ile 5 yıllık sözleşme imzalamış. Ne diyim bilemedim

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3744 : 16 Ağustos 2019, 00:13:29 »
Mert Çetin'in ismi, Ersun hoca istiyor şeklinde geçtiğinde herkes çöp demişti. Stoper olarak alsaydık ortalık karışırdı. Neyse, zaten kimseyi alamadığımız için sorun yok.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
« Yanıtla #3745 : 16 Ağustos 2019, 15:50:13 »
Durmisi ve Rojo haberleri artmaya başladı.

Chupo Moting'te kanat forvet için yazılıyor

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3746 : 16 Ağustos 2019, 16:33:19 »
Tahmin ettiğimiz üzere; bu kadar gecikmesi ve hazırlık maçlarındaki iyi performansı sebebiyle Kolarov işi yattı ve alternatif olarak düşünülen Durmisi'nin transfer edildiğinin her an ilan edilebileceği söyleniyor.

€4,5M'luk yıllık ücretinin karşılandığı taktirde, M. United'ın Rojo'nun kiralık olarak gidişine onay verebileceği söyleniyor. Haberlere göre ekstra bir kiralama bedeli söz konusu değil sanırım, yıllık ücret konusunda €3-3,5M'sunu biz, kalan kısmını M. United verecek şekilde transfer edebilirsek gayet iyi olur. Son 2 yılda sakatlık problemleri yaşaması soru işareti.

Choupo-Moting ise "hiç yoktan iyidir" türünde ve asıl hedeflerde başarılı olunamadığına delalet olan bir transfer olur. PSG, yokluğunu hissetmeyeceği için gidişine onay verebilir. Geçmişte Schalke ve Mainz'da gol ve asist konusunda iyi performansları olmuş. Aynı performansı gösterebilir ve yıllık ücreti hariç bir bedel ödenmez yine de fena değil gibi, ayrıca kanat ve santrfor olarak oynayabilmesi de avantaj.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3747 : 16 Ağustos 2019, 20:38:10 »
Benim aklım bonservisi elindeki Bamba'da kaldı(gecen sene yaşanmıştı bu) Comolli vatandaşı olduğu ülkeden bu oyuncuyu A LA MA DI !! Adam o dönemde CL'ye dahi gitmeyen Lille'e transfer oldu ligin tozunu attı. E be adam sen ne işe yararsın??? Deniz'i Vedat'ı Hasan Çetinkaya da alırdı. Bu yıl yine aynı. Kolarov Kjaer Mvila o bu hepsi yalan oldu. Kruse haricinde transfer etmenin başarı olduğu oyuncu yok. Juventus ile Barcelona ile olan ilişkiler noldu? En çok da onu merak ediyorum. Tek bir hamle bile olmadı anasını satayım. Bu takımların rotasyonda düşünmediği oyuncuları meşhur ilişkilerini kullanarak bedelsiz kiralasan zaten ligin içinden geçersin. Ama hani nerde???

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #3748 : 16 Ağustos 2019, 21:19:52 »
Hakem bir oyuncudur.Eğer hakeme çarpıp gol olursa iptal olması futbolun ruhuna aykırı saçma kural olmuş.Diğerleri güzel değişiklikler.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3749 : 17 Ağustos 2019, 07:25:28 »
Giuliano Terraneo cebinden 10 tane Damien Comolli çıkartırdı, değerini bilemedik. Adam aslında (Aziz Yıldırım'ın zorlama transferleri dışında) Ersun Yanal'a uygun bir kadro yapılanmasına gitmişti. Bizim kaderimiz bu; kadroyu doğru kursak hocayı yanlış getiriyoruz, hocayı doğru bulsak kadroyu yanlış kuruyoruz.

Neyse, zaten kimseyi alamadığımız için sorun yok.

Allahyar..
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2019, 07:26:04 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »