Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305341 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3900 : 03 Eylül 2019, 10:36:10 »
ben anlamadım bu durumu. Bence ilk 3 maça bakarak ligin en güzel futbolunu oynayan takımlardan biriyiz, yumuşak karnımız Emre ve Tolganın 90 dakikayı çıkaramaması ve sakatlıklar (yoksa onların kuvvetli olduğu dönemlerde sol bek ve stoper sorunu bile hissedilmiyordu, pazar akşamı ilk yarıda yakaladıklarımızın yarısını atsaydık konuşulmazdı bile). Yapılan 2 yeni transferin takıma monte edilmesiyle birlikte (Rami ve Gustavo) daha da güçleneceğiz, 2 bekimiz sakat, birinin dönmesi bile orta sahaya güç katacak. 3 haftanın en kötü futbolunu oynayan takımlarından birisi olan Galatasaray taraftarı uçuşta, burada güzellemeleri yapılıyor...

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #3901 : 03 Eylül 2019, 11:22:56 »
Skoru alamadığımız her maçta 65 ten sonrası böyle halı saha maçı kıvamına dönecekse işimiz var. Başakşehir maçında da Trabzon maçında da 65 ten sonrası oyun için 1 puan iyi sonuçtur. Birisinde extra 3 puan geldi neyseki.

10 tane pozisyona girip atamayınca biz mükemmel oynuyoruz demek yanlış 90 dakikanın bütününü değerlendirmek lazım bana göre. Girilen pozisyonlar ne kadar güzelse son yarım saat 5 pas yapamamak,oyundan kopmak o kadar kötü ve gelecek adına düşündürücü. Koskoca bir 30 dakikadan bahsediyoruz.

İyi yapılanları ballandıra ballandıra anlatmaktansa kötü yönlere yoğunlaşıp eksikleri gidermeyi tercih ederim. İyi yaptıklarımız zaten cepte. Yapamadıklarımızı hangi oranda yapar hale getireceğiz kaderimizi bu belirleyecek.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3902 : 03 Eylül 2019, 14:13:33 »
Yönetim müthiş bir performans ortaya koydu. Hem maaş yükünü bu iflaslık halimizde 15 milyon EUR azalttı hem de takımı baştan sona yenileyip, üst düzeye çekti. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3903 : 03 Eylül 2019, 15:08:02 »
Genel bir değerlendirme yapmak gerekirse son dönemlerde en memnun kaldığım transfer dönemi oldu. Takımın kalitesinin arttığını oynanan futboldan çok net anlayabiliyoruz. Bunda Ersun hocanın da payı büyük ama kaliteli futbolcu olmadan kaliteli futbol da oynanmıyor, malum. Trabzon maçında oynanan oyun ligi domine edeceğimizin işareti. Bu maçta son yarım saat oyundan düştüğümüzü falan düşünen varsa bir daha izlesin. 2. yarı Trabzon neredeyse hiç gelemedi. Zaten ilk yarı %64 olan topla oynama oranı maç sonunda %70'e dayanmıştı, oradan da anlayabiliriz. Sadece 2. yarı ilk yarıdaki kadar pozisyona giremedik. Ama gene de 3 tane net gol pozisyonu ardı.

Burada bir takım çıkarımlarım olacak naçizane:

- İlk olarak herkes Vedat'tan çok memnun. Kısmen ben de memnunum. Takım için asla kaçak güreşmeden her topa gitmesi, ver-kaçlara olan katkısı vs. harika. Fakat ciddi bir bitiricilik problemi var bence. a, zaten bitiriciliği de iyi olsa ligimize uğramazdı muhtemelen ama üzerine koyması lazım bu pozisyonlarda. Maçın 20. saniyesinde kaçırdığı ve 2. yarı arka arkaya kaçırdığı 2 pozisyondan en azından bir gol çıkarmalıydı. Ama üstüne koyacaktır.

- Bir diğer konu herkesin taktığı sol bek olayı. Ben buna fazla takılmıyorum zira yıllarca Ümit Özat sol bek oynadı bu takımda ve o haliyle şampiyonluk bile gördük. Sıradan oyuncu olacağına böyle idare edelim diye düşünüldü sanırım ki şu yoklukta, daha sonra satmak ya da yollamak için takla atacağımız oyuncuya para vermemek bence mantıklı. Caner'den gelmiş geçmiş en iyi yerli sol beklerden birisini yaratan Ersun hocadan benzer bir hamleyi de Hollanda altyapılı Deniz için bekliyorum. Böyle bir şey olur e alışırsa çok gol attırır bizim foretlere zira müthiş bir pas-orta yeteneği var.

- Bunun dışında tek tehlike oynadığımız baskın oyuna uyacağı şüpheli 2 stoperimizin as olarak düşünülmesi. Ben Rami'nin form yakaladıktan sonra Jailson ya da Gustavo ile partner olacağını düşünüyorum. Bana kalsa Gustavo-Ozan ikilisi orta saha için müthiş olabilir ama şu 3 maçta oynadığımız futbolu düşünürsek bu tandemde Gustao orta saha gibi oynayıp ciddi katkı da verebilir.

- Allah Kruse'yi bu şartlarda getirenden razı olsun.

- Mevlüt yedek olarak en iyi opsiyondu bence.

- Gençlerin kiralanması bana bir şey ifade etmiyor zira aklım erdi ereli kiralanıp dönünce katkı sağlayan oyuncu görmedim Türkiye için.

- Altay ile 10 sene kale güvende olur biraz çıkışlarına çalışırsa. Modern kaleci tanımına gayet de uyan bir kaleci almışız. Büyük şans.

- Rakiplerin maçlarına şöyle bir baktım. Beşiktaş'dan Lucescu zamanına benzer bir performans görebiliriz ki bence bu sene rakibimiz onlar olur. Galatasaray'ınsa anlamsızca dolu ve saçma bir kadrosu oldu bence. Şampiyon olursak maddi olarak ağır sıçarlar. Zaten bir iki puan kaybı sonrası Fato ipleri kaçırır. Şenol götü kollasın.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3904 : 03 Eylül 2019, 15:22:44 »
Bu kadar çok transferi olabilecek en uygun rakamlara bitirdik. Ben de transfer dönemini başarılı bulmakla birlikte takıma sol bek alınmaması tek büyük hatâ olarak görüyorum.

Bu süreçte Zajc'ı 5-6 milyona okutamayıp Kolarov'u alamamak Comolli'ye yazar.

Takımın güzel oyunu ve gâlibiyetlerse Ersun Hoca'ya yazar.

Daha önce de yazmıştım, şu Deniz Türüç'ü sol bekte denemek görmek gerekli. Başarırsa inanılmaz bir sol beke sâhip olmuş oluruz.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2019, 15:23:17 Gönderen: Erdal Soner »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3905 : 03 Eylül 2019, 15:42:58 »
Yönetim müthiş bir performans ortaya koydu. Hem maaş yükünü bu iflaslık halimizde 15 milyon EUR azalttı hem de takımı baştan sona yenileyip, üst düzeye çekti. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Evet aynen... Hatta ara transferde bir kac iyi hamle ile daha da iyisi olabilir.

1-Orta sahada hala kalabaligiz. Orada bir kac oyuncu satilabilir, ya da gonderilebilir. Ciddi kaynak girisi olur, maas butcelerinde kazanc olur. (Zajc, Mehmet Ekici, Tolgay .... kim giderse gitsin hayir demem)

2-Bir kac genc oyuncu daha kiralik gidebilir (Murat Saglam gibi), en azindan sure alirlar.

3-Ara transferde ucuz yollu iki guney amerikali oyuncu ile (sol bek ve yedek forvet) bence takim tamamlanir.

Gerisi biraz da bizim disimizda (sans ve hakem etkisi...). Ama en azindan yonetim adina basarili bir donem oldu.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3906 : 03 Eylül 2019, 17:41:07 »
Sol bek pozisyonundan daha buyuk problem defansin gobegi. Altay'dan da buyuk performans beklememeliyiz yoksa onumuzdeki yaz yine kaleci transferi olur.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3907 : 03 Eylül 2019, 20:23:37 »
Takımın ve transferlerin şu ana kadarki performansları memnun edici. Luiz Gustavo transferiyle birlikte orta saha da oldukça kuvvetlenmiş oldu, ayrıca sakatlık vb. durumlarda defansın ortasında da oynayabilir.

Hasan Ali sakatlanmasa sol bek transferi yapılamaması fazla göze batmayacaktı ama yine de Kolarov ve Durmisi'ye takılı kalmak yerine, alternatifleri bol tutup yeterli seviyede biri alınmalıydı.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #3908 : 03 Eylül 2019, 21:26:49 »
Büyük basiretsizlikler söz konusu. Ersun hocam Deniz'den sol bek yaratır, bir çözüm bulur.

Alper’i de denesin.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3909 : 03 Eylül 2019, 22:51:13 »
HAK ne zaman geri geliyor?

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3910 : 03 Eylül 2019, 23:33:46 »
Bence Orta sahada Emre varsa yanında Jailson olsun arkada da Gustavo ve Rami ya da Zanka. Emre olmadığında ise Ozan Ya da Jailson Gustavo orta sahada Rami Zanka arkada olsun

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3911 : 04 Eylül 2019, 00:07:15 »
Ah bir şampiyon olsak ve seneye şu kadroyu kursak düşünsenize   8)
Altay Berke Harun
Isla ya da Dirar Murat
Zanka ya da Rami Serdar
Transfer Zanka ya da Rami
Transfer Hasan Ali
Jailson Ozan
Gustavo Transfer
Ben Arfa muadili, Deniz
Kruse Genç yetenek Transferi
Rodrigues Ferdi
transfer Vedat Mevlüt Allahyar

Kusursuz beee
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2019, 00:08:43 Gönderen: smith jr »

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3912 : 04 Eylül 2019, 00:10:47 »
Bu yıl ana rotasyonda Rami hariç futbolcu karakterinden şüphe etmediğimiz oyuncu olması da çok iyi ve önemli

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #3913 : 04 Eylül 2019, 00:18:48 »
HAK ne zaman geri geliyor?
Yaklaşık 1 ay sonra deniyor.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3914 : 04 Eylül 2019, 07:28:25 »
Takım içinden yeni bir Ümit Özat çıkarmalıyız sol beke.Adaylar:
Jailson
Deniz
Moses
Alper
Tolga