Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305319 defa)

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4155 : 09 Ağustos 2020, 03:56:16 »
Darri icin duyduğum, kısa süreli bir proje olarak düşünüldüğü... Zaten ucuz oyuncu, bizde bir iki maç kendini gösterirse Arabistan'a satilabilir. Bir de Rodriguez den kotu olmaz heralde

Dostum sana şöyle diyeyim. Darri Hacı Murat 124, Rodriguez Mercedes. Aralarında bu derece fark var. Hele bir de 1 Milyon € bonservis lâfları vardı, düşündükçe delireceğim. Kim bize çaktı bilmiyorum ama bu vasıfsızı bize iteleyeni kazığa oturtmak lâzım.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4156 : 09 Ağustos 2020, 08:52:39 »
Dostum sana şöyle diyeyim. Darri Hacı Murat 124, Rodriguez Mercedes. Aralarında bu derece fark var. Hele bir de 1 Milyon € bonservis lâfları vardı, düşündükçe delireceğim. Kim bize çaktı bilmiyorum ama bu vasıfsızı bize iteleyeni kazığa oturtmak lâzım.

Yanlis anlasilmasin ikisini de beğenmiyorum... Rodriguez hele aldigi paraya gore bu sene bir halt yapmadi, bal yapmayan ari kendisi.... Mercedes olmasi icin once son vurus ogrenmesi yada pas verebilmesi lazim.... 26 macta  4 gol 1 asist ve 1 kirmizi kart.... mac basina 10-15 sut atan adam bu ....

Kanat açıklar umarim ferdi, caner, sinan a kalır.... Yani bu iki oyuncu kiyasindan bağımsız söylüyorum.

Darri icin soylenen ucuza alip arap takimlarina pazarlanacagi.... Ha olme essegim olme.... yedekte kalip 3-5 kupa macinda oynatilabilir vs belki... ama ilk 11 hamlesi degil, yedekten girip calimla kaleye gidecek bir tip.... ha biraz riskli ve gereksiz gibi bence de. Ama bir rol ve plan dahilinde aliniyorsa laf etmem
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2020, 09:00:06 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #4157 : 09 Ağustos 2020, 14:16:16 »
Darri falan almak ihanettir. Mercedes Murat örneğini Garry methetmek için değil de Darri'nin ne çöp olduğunu anlatmak için verdi ve çok da doğru.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #4158 : 09 Ağustos 2020, 14:17:30 »
Biz o kadar malız ki en altın çağlarını yaşayan Emre Gökhan Caner yollayıp kaç yıllık şampiyonluklardan olduk biz o denli malız. Gökhan Caber kaptırıp Topal ile yeniledik amk olaya bak ya. Resmen Beşiktaş'a hediye edilen iki şampiyonluk

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #4159 : 09 Ağustos 2020, 14:20:56 »
Adı çıkan oyunculara göre şu kadro iyi olabilir

Altay Harun Oytun
Gökhan Dirar(keşke gitse) Murat
Caulker Serdar
Sarr/Mandi Sadık
Caner Novak
Gustavo Tolga
Sosa/Mata Ozan
MHY Ömer Faruk
Kerk Deniz
Ferdi Rodrigues
Xxxxxx Smolov Barış

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #4160 : 09 Ağustos 2020, 14:58:59 »
Biz o kadar malız ki en altın çağlarını yaşayan Emre Gökhan Caner yollayıp kaç yıllık şampiyonluklardan olduk biz o denli malız. Gökhan Caber kaptırıp Topal ile yeniledik amk olaya bak ya. Resmen Beşiktaş'a hediye edilen iki şampiyonluk

Maalesef en büyük hatalardan biri, onlar gittikten sonra sağ ve sol bekten kaç senedir verim alamadık.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4161 : 09 Ağustos 2020, 17:45:06 »
Darri falan almak ihanettir. Mercedes Murat örneğini Garry methetmek için değil de Darri'nin ne çöp olduğunu anlatmak için verdi ve çok da doğru.

@Smith gercekten anlamadigimi dusunerek aciklama ihtiyaci mi duydun? Inan anladim.

Ama katilmiyorum ve diyorum ki; ikisi de alt kalite... ikisinin birbirinden tek farki fiyati... Bana Gary nin yaptigi gerizekali hareketler disinda nesini soyleyebilirsin? Gordugum kadari ile bu herifte o kadar calim atar..... Ama sonuc olmaz ikisinde de.

Ben de savunmuyorum alinmasini sadece duydugum kadari ile alinmasindaki nedeni yaziyorum. Dariri, arap kokenli hollandali. Hollanda genc milli vs kariyeri var. Cok ucuz. Bu hamleyi yapan kisilerin kafalarindaki 1 e alip 4-5 e seneye satmak bir arap takimina, menajerler araciligi ile. Bunu da yuksek ihtimalle iki uc gereksiz kupa macinda sure vererek vs yapabilirler gercekten. Tekrar altini cizerek yazayim; ben bu fikre katildigim icin degil ama fikir bu oldugu icin yazdim.

Ha sunu da not duseyim; bana kalsa ikiside Fenerbahce oyuncusu degil. Bir isimize yaramazlar. Ozellikle Gary ye verilen 2,5 milyon senelik para bence gereksiz kulfet. Mumkunse ikisi de gecmesin kapidan.

Bir konu daha var ki, Emre nin menajerligine destek olmak lazim. Belki de bu sekilde satis plani tutacak. O nedenle sakin olmak lazim, su ana kadar kotu bir hamle yapmadi.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4162 : 09 Ağustos 2020, 17:55:02 »
gitmesi gereken oyuncular var Zanka, Jailson, Tolgay, Zajc, Alper ve Frey gibi bu oyunculardan verim alamadık ve almamızda bundan sonrada zor. Transfer yapılabilmesi için gitmesi gereken oyuncular da var bazı mevkiler aşırı kalabalık.

Kulüp limit, ffp, ile bu kadar köşeye sıkıştırılmaya çalışılırken oyuncularımıza cazip teklifler olur mu o da ayrı konu.

En önemlisi ise limit olayını nasıl aştılar yada aşmayı düşünüyorlar.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4163 : 09 Ağustos 2020, 19:44:41 »
Rodrigues, GS'deki gibi oynasa çok iyi işler yapar ama bizdeki performansıyla kalmayı haketmediği bir gerçek. Gönderilse, kimse niye gönderdik ki demez.

Jailson'un sürekli stoperde oynatılması sebebiyle yaptığı abuk subuk hatalar piyasasını da negatif yönde etkiledi. €5,5M'dan €3M'ya düşmüş ve geçen seneki gibi hiç transfer söylentileri çıkmıyor artık.

Juan Mata için söylentiler çıkmaya başladı ve hatta, bana inandırıcı gelmese de Ahmet Ercanlar anlaşma sağlandığını yazmış. Kaliteli oyuncu olsa da, düşüşte olması, maaş yükü ağır olması ve emeklilik kontratı yapma fikriyle gelme durumu dezavantajları.

Darri için de şöyle bir analiz mevcut:

https://www.youtube.com/watch?v=8o_TCp2L4A4
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2020, 19:44:54 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #4164 : 10 Ağustos 2020, 17:06:49 »
Bu kaleci ve stoper hattıyla Messi ve Ronaldo takviyesi de yapılsa bir cacık olmaz.

Kaleyi bulan ilk şutta yenecek gollere ve sonra onu çıkarmak için bastırırken verilecek açıklara, beş maç değil, en az on maç hazır olun.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #4165 : 10 Ağustos 2020, 20:11:53 »
Bu kaleci ve stoper hattıyla Messi ve Ronaldo takviyesi de yapılsa bir cacık olmaz.

Kaleyi bulan ilk şutta yenecek gollere ve sonra onu çıkarmak için bastırırken verilecek açıklara, beş maç değil, en az on maç hazır olun.

Kaleci transferi konuşuluyor Hakan abi, stoper
hattinda de bu şekilde kalmayacaktır umuyorum.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4166 : 10 Ağustos 2020, 21:37:54 »
Vedat için 20 milyon falan veriyorlarsa düşünmeden vermek lazım. Iyi para. Zach,'i da 7-8e sutlarsak iyi para girdisi olur.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #4167 : 10 Ağustos 2020, 23:20:58 »
Şu durumda bonservis vermediğimiz oyunculara bile lisans çıkartamayacak hâldeyiz. Bu durumu nasıl aşacağımızı bilmiyorum. Şu an eski meselelerden bahsetmek doğru olmaz ancak sadece sportif açıdan bakınca bile 35 yaşındaki Gökhan'ın vereceği katkı sınırlı, 34 yaşındaki Dirar da var daha. Bek pozisyonu için fazla yaşlı ve bir rotasyon bu.

Ayrıca artık tüm hücumculardan gol katkısı almamız gerekiyor, gol atabilen bir sağ açık ve en az 1 sağlam stoper şart. Kaleci transferi ise lüks olur, Altay'ın yeri sabit, Harun giderse biri kiralık olarak alınabilir. Belli ki önümüzdeki 10 sene kaleyi ya Altay ya da Berke koruyacak, bu ikisinden başka biri ancak yedek kulübesinde oturur. Bana göre Berke'nin potansiyeli daha yüksek, en geç 2 sezon içinde bir karar verip diğer ismi de satmamız gerekecek.

Vedat gidecek gibi, bonservisi de yüksek olacak ama hem Rize'nin payı hem de bonservisin 3'te 1'ini ekleyebilme durumu yüzünden limit pek yükselmeyecek. Vedat seviyesinde bir forveti bulmak kolay değilken bir de bunu az maliyetle halletmek zorunda olmamız kötü bir durum.

Orta sahadaki kalabalıktan kurtulmamız lazım ama kulübü yönetenler bu 67 kişilik rotasyonun takımı baltaladığını hâlâ anlayamadı. Son dedikodular doğruysa da Sadık dururken Alpaslan'ı, Deniz dururken de Sinan'ı almak boşa para dağıtmak ve kadroyu şişirmekten başka işe yaramaz. Aynı mevkiler için as oyunculara ihtiyacımız var. Takımdaki yerli sayısının çok artması da hiç hoşuma gitmiyor.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #4168 : 10 Ağustos 2020, 23:56:04 »
Şu durumda bonservis vermediğimiz oyunculara bile lisans çıkartamayacak hâldeyiz. Bu durumu nasıl aşacağımızı bilmiyorum. Şu an eski meselelerden bahsetmek doğru olmaz ancak sadece sportif açıdan bakınca bile 35 yaşındaki Gökhan'ın vereceği katkı sınırlı, 34 yaşındaki Dirar da var daha. Bek pozisyonu için fazla yaşlı ve bir rotasyon bu.

Ayrıca artık tüm hücumculardan gol katkısı almamız gerekiyor, gol atabilen bir sağ açık ve en az 1 sağlam stoper şart. Kaleci transferi ise lüks olur, Altay'ın yeri sabit, Harun giderse biri kiralık olarak alınabilir. Belli ki önümüzdeki 10 sene kaleyi ya Altay ya da Berke koruyacak, bu ikisinden başka biri ancak yedek kulübesinde oturur. Bana göre Berke'nin potansiyeli daha yüksek, en geç 2 sezon içinde bir karar verip diğer ismi de satmamız gerekecek.

Vedat gidecek gibi, bonservisi de yüksek olacak ama hem Rize'nin payı hem de bonservisin 3'te 1'ini ekleyebilme durumu yüzünden limit pek yükselmeyecek. Vedat seviyesinde bir forveti bulmak kolay değilken bir de bunu az maliyetle halletmek zorunda olmamız kötü bir durum.

Orta sahadaki kalabalıktan kurtulmamız lazım ama kulübü yönetenler bu 67 kişilik rotasyonun takımı baltaladığını hâlâ anlayamadı. Son dedikodular doğruysa da Sadık dururken Alpaslan'ı, Deniz dururken de Sinan'ı almak boşa para dağıtmak ve kadroyu şişirmekten başka işe yaramaz. Aynı mevkiler için as oyunculara ihtiyacımız var. Takımdaki yerli sayısının çok artması da hiç hoşuma gitmiyor.

Kusura bakma kardeşim. Yorumlarını beğendiğim birisisin genelde. Ancak hiç kusuruma bakma, kaleci transferi lüks olur demek, Fenerbahçe 10 sene daha şampiyon olmasın demeye eş bir gaflettir. Önümüzdeki sene kaleyi yine Altay'ın koruyacak olma ihtimaline en çok Fatih Terim seviniyordur, emin ol.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4169 : 11 Ağustos 2020, 00:44:55 »
Bugün çıkan haberlerde; Altay'ın kalacağı ve rekabete girebileceği bir yabancı kaleci transferi yapılabilağı yazıyor. Yani gene kaleyi ona emanet edecekler ama çok da rahat olmasın ve performansını koruyabilsin diye orta seviye bir kaleci transferi yapılacak.

Şu an piyasası 8 milyon Euro'ya yükselmiş durumda, keşke 15 milyon Euro'ya falan satabilsek.