Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305383 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4215 : 22 Ağustos 2020, 14:36:24 »
Dün yazdık bugün Tolga ciğerci ile yeni sözleşme imzalanmış.
Alper Potuk un geçen seneden bu yana toplam alacağı para 30 milyonmuş, 20 milyonu bırakmış ,10 milyon TL ödenmiş kendisine.

Evet, demek ki Ciğerci'nin yerli ve yedek olarak katkı sağlayabileceği düşünüldü ve kadroda tutulmasında fayda görüldü. Zaten önceki kontratı da epey uygundu.

Alper'in o kadar paradan vazgeçerek sözleşme feshi yapması taktir edilecek bir durum. Saha içinden çok saha dışıyla ilgili olsa da, kendine bakmayarak form olarak dipleri görse de, kontratta kapı gibi garanti maaş var sonuçta.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #4216 : 22 Ağustos 2020, 14:45:58 »
Evet, demek ki Ciğerci'nin yerli ve yedek olarak katkı sağlayabileceği düşünüldü ve kadroda tutulmasında fayda görüldü. Zaten önceki kontratı da epey uygundu.

Alper'in o kadar paradan vazgeçerek sözleşme feshi yapması taktir edilecek bir durum. Saha içinden çok saha dışıyla ilgili olsa da, kendine bakmayarak form olarak dipleri görse de, kontratta kapı gibi garanti maaş var sonuçta.

Tolga orta sahada sakatlık yaşarsak sonradan girip katkı sağlayabilir, yeter ki kanatlara cekilmesin izlemek işkence oluyor.
Alper ben futbol oynamak istiyorum demiş, bizim için güzel haber yoksa yatar paramı alırım diyebilirdi.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4217 : 22 Ağustos 2020, 14:48:12 »
Falette duruyor mu bizde?
Bir dönemlik kiralanmıştı. Frankfurt'la 1 yıl daha sözleşmesi var.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4218 : 22 Ağustos 2020, 15:02:44 »
Tolga Ciğerci'nin yeni sözleşmesine göre maaşı 600 bin Euro.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4219 : 22 Ağustos 2020, 17:35:49 »
Dün yazdık bugün Tolga ciğerci ile yeni sözleşme imzalanmış.
Alper Potuk un geçen seneden bu yana toplam alacağı para 30 milyonmuş, 20 milyonu bırakmış ,10 milyon TL ödenmiş kendisine.

Cok cuzi bir paraya anlaşılmış...  yedekte hazir kalabilen oyuncu ....

Ama zajc, tolgay kesin gitmeli ...

Gustavo, sosa, mert, ozan, jailson, tolga, omer faruk.... bence orta alan icin yeterde artar bile ... 40 lig maci -12 kupa maci icin 3 pozisyona 7 oyuncu, belki sakatlik/antremanlar icin bir altyapi oyuncusu daha eklenebilir

diger butun ortasahalar gitmeli
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2020, 17:39:20 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #4220 : 22 Ağustos 2020, 18:52:22 »
Cok cuzi bir paraya anlaşılmış...  yedekte hazir kalabilen oyuncu ....

Ama zajc, tolgay kesin gitmeli ...

Gustavo, sosa, mert, ozan, jailson, tolga, omer faruk.... bence orta alan icin yeterde artar bile ... 40 lig maci -12 kupa maci icin 3 pozisyona 7 oyuncu, belki sakatlik/antremanlar icin bir altyapi oyuncusu daha eklenebilir

diger butun ortasahalar gitmeli

Gidecekler gibi gözüküyor, Tolgay Almanya ya gidiyor sanırım.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4221 : 22 Ağustos 2020, 21:20:18 »
Lemos transferi bitti deniliyor. Olumlu yönleri kadar soru işaretleri de olan bir oyuncu. Umarım geçen seneden ders alınmıştır da yanına, istikrarsız veya orta seviye bir adam alınmaz.

Konuyla alakalı olarak taptaze bir haber:

"Godin'in menajerliğini yapan ''Ferreira Pompeo' Türkiye'de. Emre Belözoğlu, Uruguaylı oyuncunun menajeri ile transfer görüşmesi yapacak."

Pompeo ayrıca Hulk, Godin, Mandzukic ve Kalinic'in de menajeriymiş.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2020, 21:28:44 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4222 : 23 Ağustos 2020, 12:08:24 »
Perotti'ye 2+1 sözleşmeden yıllık 1.9 milyon Euro ödeneceği söyleniyor. Tekniği ve dripling yeteneği üst düzey, ayrıca penaltı ustası. Eksi olarak son dönemde istikrarsız bir olması söylenebilir. Umarım Faydalı olur.

Perotti'ye ek olarak Enner Valencia'yla birlikte kanatlar tamamlanmış olur zira Enner'in asıl mevkisi santrfor olsa da, ileri ucun sağında da oynayabiliyor.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #4223 : 23 Ağustos 2020, 13:53:00 »
Mandzukic haberleri doğru ise 8.8 milyon Euro olan maaşı bizde 4milyon euro olacakmış. Godin in aldığı maaş 6 milyon euroden fazla onda da bu şekilde yarıdan fazla indirilirse stopere lider oyuncu alınmış olur.
Tabi bu paraları vermek bu durumda iken kolay değil.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2020, 14:11:08 Gönderen: Özcan Özdemir »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4224 : 23 Ağustos 2020, 15:35:03 »
Mandzukic haberleri doğru ise 8.8 milyon Euro olan maaşı bizde 4milyon euro olacakmış. Godin in aldığı maaş 6 milyon euroden fazla onda da bu şekilde yarıdan fazla indirilirse stopere lider oyuncu alınmış olur.
Tabi bu paraları vermek bu durumda iken kolay değil.

Abi zaten büyük liglerde acayip seviyede yüksek vergi oranları olduğu için maaş hususunda buraya kıyasla, neredeyse yarı yarıya gibi bir durum çıkıyor. Google'da bu ülkelerde oynayan futbolcuların ortalama olarak %45-%48 vergi ödediği yazıyor. İstisnai bir durum olarak; geçen sene İtalya'da yabancı oyuncular için vergi indirim yapılmış.

Ekonomik vaziyet belliyken, sponsor yardımıyla belki -en fazla- birisi olur ama ikisinin olacağını zaten sanmıyorum.

Diego Godin falan derken muhtemelen Tisserand'a falan bağlanacak bu iş. :D Erol hocanın isteği doğrultusunda Alman kulübüne resmi teklif yapıldığı söyleniyor.

« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2020, 15:47:28 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4225 : 24 Ağustos 2020, 22:12:17 »
Mauricio Lemos'un sözleşmesi 3+1 yıllık, kulübüne €1,5MN bonservis bedeli verilecek. Saat 23:15'te İstanbul'da olacağı söyleniyor.

Beklentilere göre düşük profilde bir transfer olduğu söylenebilir. Umarım tutar ve yanına kaliteli biri alınır da, geçen seneki savunmada yaşadığımız kabusları tekrar görmeyiz.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4226 : 24 Ağustos 2020, 22:21:51 »
Bir suru transfer yapiliyor ama stoper ve forvet kaliteli olmalı. Lemos soru işareti, valencia falan gelecekse de seneye bu donem yine aynı teranelere devam ederiz.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #4227 : 25 Ağustos 2020, 09:36:52 »
İlhan hocam, ben de gelenlerin kalitesini beğenmiyorum pek.

Sosa, Thiam, Lemos, Novak, Mert Hakan, Sinan, Gökhan, Caner..
Sosa yı zaten hiç anlamadım, sadece Trabzona darbe vurmak için yapılmış gibi.
Novak, Mert Hakan ve Thiam, ligimizden alınmış, tutma ihtimali olan isimler ama Santos, Tuncay, Sow, Appiah, Aurelio vs gibi isimleri görmüş bizler için tatmin edici değiller.
Sinan da neden alındı anlamak mümkün değil. O mevkiye ihtiyacı olan GS de bile tutunamamış..
Lemos da Falette e göre ne fazlası var, bize ne katar soru işareti.
Caner ve Gökhan da artık son baharlarını bile bitirmişler neredeyse..

Ama her şekilde eksik yerler için bir ilerleme var ve ligin kalitesi de ortada. Ben gene umutlu olmak istiyorum yani özetle :)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #4228 : 25 Ağustos 2020, 10:57:18 »
İlhan hocam, ben de gelenlerin kalitesini beğenmiyorum pek.

Sosa, Thiam, Lemos, Novak, Mert Hakan, Sinan, Gökhan, Caner..
Sosa yı zaten hiç anlamadım, sadece Trabzona darbe vurmak için yapılmış gibi.
Novak, Mert Hakan ve Thiam, ligimizden alınmış, tutma ihtimali olan isimler ama Santos, Tuncay, Sow, Appiah, Aurelio vs gibi isimleri görmüş bizler için tatmin edici değiller.
Sinan da neden alındı anlamak mümkün değil. O mevkiye ihtiyacı olan GS de bile tutunamamış..
Lemos da Falette e göre ne fazlası var, bize ne katar soru işareti.
Caner ve Gökhan da artık son baharlarını bile bitirmişler neredeyse..

Ama her şekilde eksik yerler için bir ilerleme var ve ligin kalitesi de ortada. Ben gene umutlu olmak istiyorum yani özetle :)
Abi ben çok soğudum futboldan. Sadece taraftarım diye takip ediyorum. Sıfır bonservisle bisiyler yapmaya çalışıyorlar. Ama yine vasat tipler geliyor. 3 senedir ne kadar vasat adam varsa doldurduk. Sonuç ortada. Forvette beğensek de begenmesek de Muric bir kaliteydi. Simdi valencia deniyor. Takim zaten vasatken iyi dedigimiz pozisyonlardan birinde de sinif düşüyoruz.  Lemos kimdir nedir ne değildir. Adamin tipini bile beğenmedim. Barcayi reddetmiş falan filan. Oynadığında görürüz nasil bir futbolcu ama içime sinmedi. Gameiro, mandzukic, hulk gibi adamlarin ismi geçerken şapkadan kaplumbağa çıkacak yine. Papis cicseyi alsalar daha iyiydi emin ol.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #4229 : 25 Ağustos 2020, 11:42:47 »
Kaleci
Gökhan-Bastos-Godin-Caner
Visca-Gustavo-Thiam-Perrotti
Gameiro-Cisse

İsmi geçenlerden canım sıkıldı bir kadro yapayım dedim, fena gözükmedi gözüme.
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2020, 11:43:00 Gönderen: iloturo »