Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305166 defa)

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4275 : 29 Ağustos 2020, 17:30:42 »
Hakan Dede
@HakanDedeTV · 19m

ZAHAVİ’DE SON DURUM

Hollanda takımından teklif var.

İsrailli yıldız Fenerbahçe’de oynamak istiyor.

Eşi de ikna edildi.(zorluk çıkarmış)

İş artık oldukça ciddi boyuta geldi

-x-x-x-

Yağız Sabuncuoğlu
@yagosabuncuoglu · Aug 22

Garry Rodrigues’e teklif gelirse değerlendirilecek.

1h
Garry Rodrigues’in menajeri oyuncusunu isteyen kulüplerle görüşmelere başladı.

Fenerbahçe Nabil Dirar için gelecek teklifleri değerlendirme kararı aldı.

-x-x-x-

Rodrigues muhtemelen Olympiakos'a gidiyor. Geçen sene istenileni veremeyen bir oyuncudan kurtuluyoruz.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4276 : 29 Ağustos 2020, 18:23:55 »
Giuliano çok gereksiz ve yanlış bir transfer olur.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4277 : 29 Ağustos 2020, 20:49:35 »
Giuliano çok gereksiz ve yanlış bir transfer olur.

Uzun maratonda kadronun geniş olması iyi bir şey ama Sosa ve Mert Hakan varken, biraz lüks olur gibi sanki. Yine de, söylenildiği gibi cüzi bir miktara gelecekse, buyursun gelsin. Teknik ekip onay verirse, vardır kafalarında bir şeyler. FM mantığıyla harket edersek; talibi çıktığında bonservisini satıp para kazanma durumumuz da olabilir. :D  Bunlar bir kenara, henüz biten bir şey de yok galiba. Başka takımlara da  tavsiye edildiği söyleniyor. Başakşehir, "İrfan giderse, o zaman bakarız" demiş.

Ben olsam, eğer Vedat gidecekse, onun yerine uygun fiyata muadili özelliklere sahip bir oyuncu bulmaya çalışırdım. Vedat'ın transferi konusunda muhtemelen bonservisinden daha fazla kazanmak için tok satıcıyı oynuyoruz. Rizespor'un payı hariç temizinden €20MN kazanabilsek çok iyi olurdu.

Zahavi ileri ucun bir çok bölgesinde (forvet arkası, sol forvet, santrafor) oynayabiliyor ama umarım Erol hoca onu Napoli'deki Mertens gibi kullanır ve bitiriciliğinden en iyi şekilde faydalanırız.

Bu arada, Kalu falan derken, şapkadan Limnios da çıkabilir.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #4278 : 29 Ağustos 2020, 23:52:26 »
Vedat'ın satılma fikrinden iyice uzaklaştım artık. Absürd bir rakam verilmediği sürece satmayalım. işin yoksa eli ayağı düzgün bir santrafor bul vs zor iş.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #4279 : 30 Ağustos 2020, 00:18:55 »
https://link.medium.com/MnjGEpc3l9

Abilerim,kardeşlerim hepinize merhabalar.Bugün uzun zamandır üzerinde açmayı düşündüğüm Sahte Dokuz adlı sayfamda ilk yazımı paylaştım.İsim değişip basketbol ve diğer sporlarla ilgili yazılar da yazma düşüncem var ancak bugün böyle başladım.Bir nevi reklam gibi oldu ama sosyal medyada ne bir takipçi kitlem ne de bir popülerliğim var,yani anlayacağınız sıfırdan hiçbir itibar sahibi olmadan bu işe başladım.Özellikle Dijital Spor medyasında yer almak hayalini kurduğum bir şeydi ve adımı duyurabilmek için bu tarz çalışmalar yapmalıydım.Okuyup destek olursanız ve yol gösterirseniz çok sevinirim.Bu iletiden rahatsız olursanız da hemen silerim yanlış anlamayın lütfen.Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2020, 00:20:04 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4280 : 30 Ağustos 2020, 00:39:17 »
Vedat için Lazio'yla anlaşma sağlandı. Bahsi geçen €18M rakamının üstünde bir miktara bitmiştir umarım, transfer ilan edildiğinde netlik kazanır.

Anlaşmaya en yakın olduğumuz kanat oyuncusu Kalu olduğu söyleniyor. Hayırlı & uğurlu diyebiliriz sanırım. Umarım Gent'te oynadığı gibi oynar.

https://link.medium.com/MnjGEpc3l9

Abilerim,kardeşlerim hepinize merhabalar.Bugün uzun zamandır üzerinde açmayı düşündüğüm Sahte Dokuz adlı sayfamda ilk yazımı paylaştım.İsim değişip basketbol ve diğer sporlarla ilgili yazılar da yazma düşüncem var ancak bugün böyle başladım.Bir nevi reklam gibi oldu ama sosyal medyada ne bir takipçi kitlem ne de bir popülerliğim var,yani anlayacağınız sıfırdan hiçbir itibar sahibi olmadan bu işe başladım.Özellikle Dijital Spor medyasında yer almak hayalini kurduğum bir şeydi ve adımı duyurabilmek için bu tarz çalışmalar yapmalıydım.Okuyup destek olursanız ve yol gösterirseniz çok sevinirim.Bu iletiden rahatsız olursanız da hemen silerim yanlış anlamayın lütfen.Teşekkürler.

Rahatsız olacak bir şey yok kardeşim, o ne biçim laf... Hayırlı olsun, başarılar dilerim. ;)

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #4281 : 30 Ağustos 2020, 02:05:02 »

Anlaşmaya en yakın olduğumuz kanat oyuncusu Kalu olduğu söyleniyor. Hayırlı & uğurlu diyebiliriz sanırım. Umarım Gent'te oynadığı gibi oynar.

Rahatsız olacak bir şey yok kardeşim, o ne biçim laf... Hayırlı olsun, başarılar dilerim. ;)
Abi çok teşekkürler,twitter hesabımı da söyleyeyim hatta yazdıkça orada paylaşım yapacağım:@_efespor.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4282 : 31 Ağustos 2020, 12:13:22 »
Garry Rodrigues’i kadrosuna katmak isteyen Olympiakos, Fenerbahçe ile anlaşmak üzere.  (@choria80)

Bu sabah Fenerbahçe yetkilileri ile Eran Zahavi’nin temsilcileri arasında ek görüşmeler yapıldı. (@FadidaOren)

Fenerbahçe, Visca için Başakşehir'e para + kadroda düşünmediği bazı isimleri önerdi. Başakşehir bir kaç gün içerisinde kararını bildirecek. (Ekrem Konur)

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4283 : 31 Ağustos 2020, 22:56:31 »
Mame Thiam Antalyaspor'u hat-trick yaparak darmadağın etti. Caner'in gol yaparak değerlendirdiği penaltıyı da o yaptırdı.

Ekleme:

Maçın özeti:  https://www.youtube.com/watch?v=VqgfHnymZr8
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2020, 23:09:38 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4284 : 02 Eylül 2020, 19:15:40 »
Yeni transferlerimize gercekten lisans cikaramadik mi?

Limit olayini nasil astik hicbir aciklama yok  devre arasinda bir oyuncu bile alamazken simdi nasil cozmeyi dusunuyoruz. Problem yasamayacagimiza inanmak istiyorum

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #4285 : 02 Eylül 2020, 19:53:02 »
Yeni transferlerimize gercekten lisans cikaramadik mi?

Limit olayini nasil astik hicbir aciklama yok  devre arasinda bir oyuncu bile alamazken simdi nasil cozmeyi dusunuyoruz. Problem yasamayacagimiza inanmak istiyorum

Evet, çıkmadı henüz. Bugün resmi maç olsa 11'imiz:

Altay(Harun)
Murat
Sadık
Serdar
Deniz
Gustavo
Tolgay
Ferdi
Ö.Faruk
Garry
Vedat(Mevlüt)

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #4286 : 04 Eylül 2020, 14:59:28 »
Bu sene görece transferde nasıl oldu da hızlı hareket ettik diye düşünürken sebebi buldum. Anladığım kadarıyla Comollinin gelirken elimizde 100-200 futbolculuk listemiz hazır derken listeyi kaybedip sonra spontane olarak Frey, zanka, Reyes vb transferleri gerçekleştiren Comolli ayrıldıktan sonra hasbelkader listeyi bulmuşlar ve işe başlamışlar.  ;D
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2020, 14:59:44 Gönderen: Murat »

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #4287 : 04 Eylül 2020, 19:12:45 »
Geçen sezonki sol bek sorunu bu sezon da sağ bek sorununa dönüşecek herhalde. Gökhan'ı yedeklemesi için düşünülen isimler çok yetersiz. Sangare hiçbir özelliği tam olmayan sıradan biri. Burak ise enerjik, hareketli bir oyuncu ama ortaları ve pasları iyi değil (zaten sağ bek de sayılmaz). Bunlar yerine maliyeti fazla olsa bile Dirar'ın 1 sene daha kalmasını tercih ederim, Gökhan da yaşı nedeniyle bazı maçları kaçıracak. Umarım burada kumar oynamayız.

2 stoperin birbirlerine adapte olması çok kritik ama burada da büyük hata yaptık, ligin başlamasına 1 hafta kaldı ama as stoplerden biri daha ortada yok. Vedat işinden de sıkılmaya başladım, buradaki artık gereksiz olan pazarlık takıma zarar veriyor. Vedat da doğal olarak artık gitmek istiyor, bu noktadan sonra kalsa bile eskisi kadar verimli oynaması kolay olmaz. Yerine kimin geleceği de belli değil tabi.

Şu an tff sitesinde sadece 17 oyuncumuz gözüküyor ki bunlardan ayrılanlar da olacak. Bu limit rezaletine karşın radikal kararlar alınsa destek olurduk ama kulüp bunu yapmadı, gelecek hafta anlaşma sağlanamaz ve yeni oyuncuları maça çıkaramazsak büyük bir fiyasko olur. Herhalde güvendikleri bir şey vardır diye geçelim şimdilik, haftaya belli olacak durum.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #4288 : 04 Eylül 2020, 20:19:26 »
Zahavi transferinde herhangi bir pürüz yok, hatta Çin kulübüyle olan sözleşmesini feshetti. Eşinin bazı çekincileri varmış fakat Fenerbahçeli bir Musevi iş adamı sağ olsun, konuşup bütün çekincelerini gidermiş. Şu anda Muriç'in transferiyle bağlantılı olarak haber beklediği söyleniyor, hatta "bizim iş n'oldu" gibisinden bilgi istemiş. :D

Keşke Zahavi'nin yanına ayıboğan sınıfından Moussa Marega'yı alsak diye düşünüyordum. Normalde maliyeti bizi aşar lakin sözleşmesinin bitimine 1 yıl kaldığı için -şartların biraz zorlanmasıyla- belki bir nebze uygun fiyata alınabilirdi derken, geçen yıl Çin'e gitmeden önce söylentilere konu olan Salomon Rondon tekrar gündeme düştü. Söylenenlere göre; o da Çin'den ayrılmak istiyormuş ve durumu hakkında bilgi almışız. Sanırım henüz teklif düzeyinde herhangi bir şey yok. Eğer olursa, ileri uçta ihtiyacımız olan hava toplarında etkili "azman" santrafor eksiğini kapatacaktır.

Tık peşindeki palavracı bazı spor gazeteleri halen yazsa da, (aynı yayında) Visca işinin bu sene olmayacağı söylendi. Okan hoca bırakmak istemiyormuş, hatta bizim şu an herhangi bir resmi teklifimizin olmadığını söyledi. Seneye de ne olacağı bilinmez, belki ŞL'inde başarılı olur ve büyük liglerden teklif alır.

Perotti için oyuncuyla herhangi bir sorun yok fakat yavşak Roma yüzünden transfer sürüncemede kaldığı söyleniyor. Roma'nın başka takımların da ilgisi olduğu için fiyat yükseltmesine tepki olarak, bizimkiler "verebileceğimiz son miktar bu, kabul ederseniz masaya otururuz" demiş. Bugün Spartak Moskova'nın da bir ilgisi olduğu haberleri düştü. Perotti olmazsa da, kanatlar için Samuel Kalu ve Limnios'un da adı geçiyor.

Stoper hususunda; her konuda anlaşılan Tisserand'ın henüz ilan edilmemiş olması "acaba daha iyisi için mi çalışma var?" sorusunu akla getiriyor. Hakan Dede (HakanDedeTV) de dünkü youtube yayınında aynı şeyi söyledi. Geçen günlerde gündemde olan sponsor desteğiyle üst seviye bir oyuncu transferinin gene lafı geçti. Medhi Benatia tam ihtiyacımız olan tipte bir oyuncu; gelse, ne güzel olurdu.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #4289 : 06 Eylül 2020, 09:26:08 »
Vedat 18+2 Milyon £'ya Lazio'ya transfer olmuş.Ayrıca Lazio kulubü,Vedat'ın son 2.5 aylık maaşını da ödemiş.Bence iki taraf içinde en hayırlısı bu şekilde oldu.Hem Vedat kendisini daha büyük liglerde deneme fırsatı buldu hem de Fenerbahçe'nin kasasına bu limitle uğraştığımız bu süreçte müthiş bir para koymuş oldu.Beşiktaş maçındaki erken kırmızısı dışında her şey için çok teşekkürler Vedat,yolun açık olsun.

Vedat ve Eljif ile İtalyan pazarına,iki tane Balkan futbolcu pazarlayarak 38 milyon £ kazandık.Gerçekten bu para Euro-TL pariteside göz önüne alındığında muazzam bir para oldu bizim için.Hem de Ali Koç'un borçları belli bir sabit kur üzerinde dengelemesi ile Fenerbahçe'nin kasasına aslında daha çok para bile girmiş olabilir.

Eran Zahavi gelmek üzere diyorlar ama bence hala korkunç bir stoper eksiğimiz var.Yeni stoper Lemos'u dünkü maçta izleme şansımız pek olmadı ama sanki sürekli hata yapacakmış gibi oynuyor,sanki Serdar ya da Tisserand(muhtemelen) formayı Lemos'a vermez gibi duruyor.Stoper yedeği olarak Sadık ne kadar kalite olarak üst düzey bir futbolcu olmasa da,gerçekten inanılmaz savaşıyor,oynadığı her dakika aldığı paranın hakkını da veriyor.Böyle adamlar yedekte olmalı ki,takımın geri kalanı da formayı kapmak için savaş versinler ve takımın kalitesi artsın.Caner Erkin sadece 2-3 maçta Hasan Ali'nin 100 maçtaki toplam etkinliğini geride bıraktı.Bize bu vasat adamı yıllardır ısıtıp ısıtıp önümüze koyan yönetimlere de ayrıca selam olsun.Caner-Novak ikilisi gerçekten Fenerbahçe için çok önemli bir rotasyon oluştu.Ligimizin bu sezon 40 maç olacak olması ve takımların yaş ortalamaları göz önüne alındığında böyle bir rotasyonun olmuş olması gerçekten çok önemliydi.Ancak sağ bek rotasyonu çok büyük sıkıntı,Murat çok yetersiz ve Gökhan'ın yaşını göz önünde bulundurduğumuzda,acil bir yedek sağ bek transfer etmek gerekir.Dirar gittiği için bunları söylüyorum,eğer gitmezse yedek sağ bek olabilir.

MHY,Sosa gibi sahada kreatif işler yapacak bir oyuncu olmadığında çok ciddi üretim sorunu yaşayabiliriz.Gustavo iyi bir defansif orta saha ama onun yanına Tolga gibi topla hiçbir şey üretemeyen bir ismi de oynattığımızda ciddi üretim problemleri yaşayabiliriz.Yine,bu üretimsizlik Thiam gibi fırsatçı golcülerinde performasını düşürebilir.Frey mücadele eden bir isim ama çok ama çok yetersiz.Zahavi ile üst düzey bir bitirici almış oluyoruz.Ayrıca bence Ferdi Thiam'dan daha iyi futbolcu ve eğer Ferdi gelişmeye devam ederse onu da çok ciddi paralara satabiliriz.

Bu sezonun en büyük kazancı ise Caner Erkin'dir.Senelerdir o bölgede öyle bir vasatla oynadık ki,bu vasatlaşma süreci bizi buraya kadar getirdi.Ayrılışı ve yaptıkları kabul edilemez ama Beşiktaştaki oyunuyla karşılaştırdığımızda daha hırslı oynadığı bir gerçek.Fenerbahçe'de olduğu her an,hırçın agresif ve sürekli golü düşünen bir adam Caner,bence gelmesi doğru hamleydi.

Son olarak Altay yerine Harun'un oynaması taraftarıyım.Harun Altay'dan daha oturaklı ve en azından şampiyon olacak bir takımın kalecisi olmaya daha çok yakışıyor.Ayağında topu o kadar çok tutup,o kadar riskli işler yapıyor ki her an mağlup duruma düşebiliriz.Ya bu arkadaşın uyarılması lazım ya da yedeğe çekilmesi lazım.

Sanki bu sene o sene.İnşallah sonu çok güzel biter.
FENERBAHÇE