Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305293 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #135 : 28 Nisan 2014, 18:50:23 »
Haha haklısın yanlış yazmışım :) Ben öyle düşünüyorum vardır bir 36-37 diyorum yaşı Barış.
aynen banada öyle geliyo abi bence emenike 30 civarı falan gibime geliyo bi tek sow yaşını gösteriyo martins vardı bi ara interde resmi yaşı 24 gerçek yaşı 32 deniyodu :)))))
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #136 : 28 Nisan 2014, 20:37:02 »
Artık rahat rahat konuşabiliriz, mutlu mutlu...

Öncelikle hangi futbolcular gidecek-kalacak muhabbetine geçmeden Ersun Hoca'nın durumunun netleşmesi lazım. Bu kulüpte çok acayip işler gördüğümüz için emin olamıyoruz ancak şu şartlarda beklenmesinin sebebi başkanlık makamının durumuyla alakalıdır diye umuyorum. Ve kim gelirse gelsin kendisiyle devam edilecektir. Geçen sene ideal yabancı hocayı bile getirsek bundan daha iyisini yapamazdı. Kimsenin şikayetinin olmadığı yerli bir hoca, ben ilk kez görüyorum ve çok memnunum.

Transfere gelirsek, bu hususta yıldız peşinde koşmayıp kendisi kimi getirmek ve kimi göndermek istiyorsa itimat edilmeli ve uyulmalı. Bunu belirttikten sonra kendi fikrimizi de yazalım tabii ki.

İlk etapta işlevsiz yabancılardan kurtulmak lazım. Bu bağlamda en kolay göndereceğimiz oyuncu Yobo olacaktır. Kadlec'in Almanya'da piyasası var ve gitmesi istenirse yollanabilir. Holmen de STSL'de talibi olacak oyuncu. Stoch makul bir ücretle gönderilebilir, yaşı genç. Raul eğer ki gitme niyetinde değilse ve son haftalardaki gibi oynayacaksa kalabilir zira kendisinden daha iyisini almak zor. Bana göre Alves bir sene daha kalmalı. Yanında oynayacak yerli için Egemen'i yedekleyecek, kadroyu zorlayacak yerli bir alternatif lazım. Baroni kuvvetle muhtemel kalacaktır. Biraz daha temposunu yükseltip istikrar sağlarsa bence sakıncası yok. Gelelim forvet hattına. Webo, daha iyisi ve genci bulunamayacaksa kalmalı. Yaşı ne olursa olsun ortaya koyduğuna bakmak lazım. Aynı şekilde Kuyt da kalmalı ki kendisine alternatif aranacağını da düşünmüyorum. Sow ciddi para teklifi gelmemesi durumunda mutlaka tutulmalı. Emenike ise 10m veren varsa hemen gönderilmeli. Ya kafa yapısını değiştirecek ve o fiziğinin hakkını verecek ya da takıma zarar vermeye başlayacak. Benim gördüğüm bu.

Yerliler açısından bakarsak gitmemesi gerekenler az çok malum. Kale aynen devam kadro olarak. Defansta Egemen kalmalı ve iki tane genç alternatif bulunmalı. Orta sahada Alper banko olacaktır ama onu da sakatlık gibi durumlarda yedekleyecek ve zorlayacak en az iki yerli şart. Forveteyse yabancıların durumuna göre hem genç hem de alternatif olabilecek iki oyuncu gerek.

Bakalım ersun hoca nasıl bir planlama yapacak?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #137 : 28 Nisan 2014, 22:58:08 »
Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal görüşme odasına giriyor.Yönetim henüz ilk sezonunda sarı-lacivertli takımı şampiyonluğa ulaştıran Yanal'ın sözleşmesini uzatma kararı aldı.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #138 : 28 Nisan 2014, 22:59:28 »
Webo yerine Sivas'ta ki Atıf nasıl olur ? Onu Türk yapma imkanımız yok ama iyi oyuncu.

Biraz Amrabata benziyor çok şahsi oynuyor.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #139 : 28 Nisan 2014, 23:04:03 »
Biraz Amrabata benziyor çok şahsi oynuyor.
O zaman pek işimize yaramaz abi.
 Umut, Alves ve Kuyt konusunda katılıyorum sana, Webo dan ise seneye bu kadar iyi katkı alamayız gibi geliyor,daha gencini bulsak iyi olur.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2014, 15:10:39 Gönderen: Özcan Özdemir »

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #140 : 30 Nisan 2014, 15:10:03 »
Ersun hoca Cristian ve holmen i kadroda düşünmüyormus. Kadlec icin olumlu görüş bildirilmiş. Caner için görüşmeler olumsuz olursa yabancı bir isim varmış. Salih ucan ise Roma'ya gitmeyi cok istiyormus.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #141 : 30 Nisan 2014, 15:14:08 »
Cristian bu sene yerli statüsüne geçmiyor mu? Eğer öyleyse gönderilmesi çok saçma olur.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #142 : 30 Nisan 2014, 15:16:34 »
Ersun hoca Cristian ve holmen i kadroda düşünmüyormus. Kadlec icin olumlu görüş bildirilmiş. Caner için görüşmeler olumsuz olursa yabancı bir isim varmış. Salih ucan ise Roma'ya gitmeyi cok istiyormus.

Crstian ve Holmen olmasın onda sorun yok da Kadlec yedek bekleyecek bir oyuncu için çok maliyetli. Salih'in Roma'ya gitmek istemesini anlıyorum biz bu sene süre veremedik doğru düzgün benim şahsi fikrim Türkiye'de kalırsa o beklediğimiz atılımı gerçekleştiremeyecek ve sönüp gidecek çünkü forma vermiyoruz.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #143 : 30 Nisan 2014, 15:24:28 »
Kadlec bencede maliyetli ama disiplinli ve iş yapan oyuncu, Almanya'da oynarken bir iki kez izlemiştim. Salih gitmese güzel olur.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #144 : 30 Nisan 2014, 15:25:39 »
Roma'nın menajeri Salih'ten vazgeçtiklerini bunda oyuncunun Fenerbahçe'den ayrılmak istememesinin etkili olduğunu açıklamıştı.
Salih sezon başı kampının tamamına iştirak ederek giriş yaparsa gelecek sene yeterli süreyi bulacaktır.
Geçtiğimiz yaz milli takımlar nedeniyle dinlenmeden oynadı sezon başı kampını kaçırdı.
Devre arası tam yüklemeler sırasında sakattı yine geride kaldı.
Ersun hocanın Salih tercihi konusunda olaya birde bu tarafından bakmak lazım.
Takımla aynı seviyede sezona giriş yapabilmiş Salih her türlü formayı alır.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2014, 15:26:11 Gönderen: Bülent »
...

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #145 : 30 Nisan 2014, 15:26:39 »

Cristian bu sene yerli statüsüne geçmiyor mu? Eğer öyleyse gönderilmesi çok saçma olur.

Artık daha zor diye biliyorum, evrak işlerinin

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #146 : 30 Nisan 2014, 15:29:58 »
O kadar genc bir oyuncuya bu kadar yuklenilmesi zaten yanlıştı
Hem 20 hem 21 hemde a millî takimda bulundu hic dinlenmeden
Mill

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #147 : 30 Nisan 2014, 16:55:34 »
Emre-Volkan-Selçuk üçlüsüne jübile yaptırsak süper olur bu arada... Takımın yaş ortalaması bütün kadro göz önüne alındığında 27,30 ama ilk 11 olarak düşününce yaş ortalamamız 29,91 seneye bu ortalama 30'un üzerinde olucak aynı oyuncularla devam edersek. Değişim şart!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #148 : 30 Nisan 2014, 18:20:26 »
Yazdıklarımı biraz revize edeyim. Daha 3 hafta sonra lig bitiyor. Soğukkanlı olmak lazım. Gerçi yönetimin geçmişi buna engel oluyor ama‚ olsun.

Benim gönlümden geçen A2´deki 95-96 doğumlu mükemmel jenerasyonun takıma adapte edilmesinden yana ki bunu da Ersun Hoca´dan daha iyi yapacak kimse bulamayız. Bu çocuklar küçük de değiller. Kadroya gelirsek;

Kale: Volkan-Mert-Erten

Sorun yok. Sadece seneye Mert birinci kaleci olabilir bir ihtimal.

Defans: Gökhan-Alves-Bekir-Egemen-Hakan-Egemen Z.-Caner-Hasan

Gidecekler: Yobo - Elden çıkarılması zor olmaz. İngiltere istikamet.
Kadlec-Almanya´da halen piyasası var.

Buraya Tarık Çamdal gibi joker bir bek takviyesi yeterli olacaktır. Hakan ve Egemen de zaman zaman oynatılıp ısındırılabilir.

Orta saha: Topal-Selçuk-Raul-Alper-Salih-Recep-Metincan-İbrahim Serdar

Gidecekler: Emre- Bıraksın artık
Baroni- Brezilya´ya...
Topuz-Holmen- Süper ligde her daim alıcısı olur.

Bana kalırsa buraya‚ alınabiliyorsa genç bir box-to-box alınması haricinde transfer istememeli. Alper zaten formanın ilk sahibi olacaktır Topal´la birlikte. Gerçekleştireceği gelişimin sinyallerini verdi bu sene. Daha iyi pas yüzdesi yakaladığı an kimse kesemez. Gençler de arada forma almalı. Raul da kalmak istiyor ve son haftalardaki oyunu normali olacaksa kalmalı.

Forvet: Kuyt-Emenike-Sow

Esas mesele burada. Webo kalır mı bilemem ancak buraya mutlaka takviye gerek. Beykan kadroya girer mi bilemiyorum ama en az iki tane açık-forvet oynayabilen oyuncu lazım. Ayrıca Emenike bakış açısını değiştirmeyecekse gidebilir.

Stoch ve Krasic de Katar´a filan yollanabilir.

Kısaca eldeki olmayacaklardan kurtulup gençleştirmeye girişmek gerek. Bunun için de en iyi malzeme abilerine nazire yapan A2'de. Ayrıca bu işi Ersun Hoca'dan daha iyi yapacak kimse de yok.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #149 : 30 Nisan 2014, 18:33:18 »

Ersun hoca iyi hoş ta Salihe karşı tavırları çok saçma Roma salak mı daha 19 yaşında çocuğun peşinde ama hoca ondan istifade etmeyi hiç düşünmüyor nedense