Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304707 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #450 : 24 Mayıs 2014, 08:29:04 »
Semih Ergül var yerli forvet. 19 yaşında, seneye oynar.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı afat

« Yanıtla #451 : 24 Mayıs 2014, 19:52:13 »
Gençleri takip etmiyorum siz abilerime soruyorum. Konuştuğunuz futbolcuların fiziği nasıl? Recep olsun beykan olsun yetersiz fizikteler hem boy hem cüsse olarak.  Yeteneklere bir şey demiyorum ama bence ligimizde en önemli şey fizik.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #452 : 24 Mayıs 2014, 21:03:07 »
Gençleri takip etmiyorum siz abilerime soruyorum. Konuştuğunuz futbolcuların fiziği nasıl? Recep olsun beykan olsun yetersiz fizikteler hem boy hem cüsse olarak.  Yeteneklere bir şey demiyorum ama bence ligimizde en önemli şey fizik.

Beykan fizik olarak ta güçlü Recepten bir nane olmaz bence, Semih te fena değil, Aziz Ceylan var o da iyi sayılır

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #453 : 24 Mayıs 2014, 21:07:03 »
Aziz ceylan geçen sene birşeyler oldu kadro dışı falan bırakılmıştı fazla izleyemedik.. Muhammet de fena topçu değil ama şuan için fizik açıdan serdar aydın ve beykan dışında hiç birisi hazır değil bence. Hakan cinemre bizim takımda seneye kesin olur ayrıca..
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #454 : 24 Mayıs 2014, 21:18:21 »
Zeki abi Recep Buca'da aldığı her dakikanın hakkını verdi ve harikalar yarattı.
Hangi takım taraftarı olduğunu bilmediğim Ptt birinci lig uzmanları bile Recep konusunda çok iyi(daha da iyi olacak) derken biz gelipte ondan bir nane olmaz yazmasak.
Düşüncemiz bu bile olsa yazmasak daha iyi olmaz mı? :)

Ayrıca stoperler için Egemen Zengin'in fiziken şuan takıma koy sırıtmaz(yaşıtlarının üstünde bir fiziği var), Hakan keza öyle.
Misal yine benim öve öve bitemediğim(Allah nazarlardan korusun) Muhammed Samet'i geçen Samsun maçında izledim, fiziken çalıştığı belli çocuğu yıkamıyorlar.
...

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #455 : 24 Mayıs 2014, 21:26:08 »
Zeki abi Recep Buca'da aldığı her dakikanın hakkını verdi ve harikalar yarattı.
Hangi takım taraftarı olduğunu bilmediğim Ptt birinci lig uzmanları bile Recep konusunda çok iyi(daha da iyi olacak) derken biz gelipte ondan bir nane olmaz yazmasak.
Düşüncemiz bu bile olsa yazmasak daha iyi olmaz mı? :)

Ayrıca stoperler için Egemen Zengin'in fiziken şuan takıma koy sırıtmaz(yaşıtlarının üstünde bir fiziği var), Hakan keza öyle.
Misal yine benim öve öve bitemediğim(Allah nazarlardan korusun) Muhammed Samet'i geçen Samsun maçında izledim, fiziken çalıştığı belli çocuğu yıkamıyorlar.

hepsinde haklısın Bülent evet nane misali de biraz sert oldu ama çok zayıf hele de fenerde oynuyorsa diğer takım kasapları tekme tokat dalıyorlar adama o bakımdan dedim yani yoksa yetenek var tabii ki, Egemen de Hakan da defansif adamlar ben golcü olanları yazdım ki en göze batanları yazdım. Daha Emrah var, Tugay var, Metincan var hiçbiri sırıtmaz A takımda

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #456 : 24 Mayıs 2014, 21:32:02 »
@ akarship

Zeki abi içlerinde aslında en potansiyellisi Metincan ama onunda kafası ne kadar futbolda tartışılır. :(

Bu arada geçen link olarak paylaştığım, ilgiyle takip ettiğim Yarısaha sitesinin Ptt1.lig uzmanı İlker Akın'ın oyuncularımız hakkında yorumları;

Alıntı
RECEP NİYAZ

Fenerbahçe taraftarının çok şey beklediği oyunculardan biri olan 1995 doğumlu Recep Niyaz, bildiğiniz gibi Denizli’de keşfedilip 15 yaşında Fenerbahçe’ye kazandırılan bir yetenek. Geçen sezon çok az da olsa A takım ile maçlara çıkan Recep Niyaz, bu sezonu Bucaspor’da kiralık olarak geçirdi. Bucaspor’un maddi sıkıntılar sebebiyle çok fazla genç oyuncuya forma verdiği sezonu fena olmayan istatistiklerle kapatan Recep, özellikle sezonun ikinci yarısında çok daha iyi bir oyun sergiledi. 27 maçta 4 gol – 7 asist üreten 19 yaşındaki ofansif orta saha, genç oyuncuların içinde en fazla asist yapan oyuncu olarak öne çıktı. İlk maçlarda gerekli fizik gücüne sahip olmadığı ve çok bocaladığı açıkça görülen Recep, sezon ilerledikçe fizik kalitesini artırdı ve mücadelenin içine dahil oldu. Özellikle hızının ve sertliğinin çok bariz biçimde arttığını söyleyebilirim. Ancak kendisinden daha fazla gol üretmesini beklerdim, o açıdan daha umulan noktada değil. Bence önümüzdeki sezonu da PTT 1. Lig’de geçirmeli. Fenerbahçe’de veya başka bir ekipte kenarda beklemek yerine, gelişimini sürdürmesi en mantıklısı gibi görünüyor.

Alıntı
HAKAN ÇİNEMRE

Fenerbahçe’nin oyuncusu olan 14. Şubat 1994 doğumlu stoper Hakan Çinemre, sezon Bucaspor’da kiralık olarak geçirdi. Kariyerinde ilk kez profesyonel seviyede forma giyen Hakan Çinemre, öncelikle Bucaspor taraftarının gönlünü kazanmayı başardı. Takımın as stoperlerinden tecrübeli Luiz Henrique’nin uzun süreli sakatlığında akranı Taha Can Velioğlu ile birlikte savunmayı toparlayan Hakan, son derece agresif, candan ve azimli oyunuyla beğeni topladı. Zaman zaman kontrolü kaybedip bireysel hatalar yapsa da, hatta bu nedenle kendini sakatlasa da, Hakan Çinemre açık biçimde ligin en iyi genç stoperlerinden biri olmayı hak etti. 29 maçta görev alıp bir de gol atan savunmacı, Fenerbahçe için dahi dikkate değer bir alternatif olduğunu bence ispat etti. Seneye onu Süper Lig’de izlememiz kimseyi şaşırtmasın.

« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2014, 21:32:33 Gönderen: Bülent »
...

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #457 : 25 Mayıs 2014, 17:57:45 »
Bülente kesinlikle katılıyorum, içlerinde 1-2 tanesi var ki Elmas gibi Reale Barçaya koysan kesinlikle sırıtmazlar. Ama başta Ersun hoca 5 dk şans vermiyor benim bütün endişem hocadan yana traftar 10-15 sene önceki taraftar kesinlikle değil, aslında bu konuda en çok taraftara güveniyorum ben en çok onların destek olacaklarına inanıyorum nedense. :)
Zeki dostum Ersun Hoca - Gencler konusunda kuga kardesimin
dedigi gibi  bu sezonu baz alma "Bu sezon mutlak sart Sampiyonluktu
" bu ugurda Turkiye Kupasi bile feda edildi unutmayalim.Sampiyonluk
 "Hem camia,hem Baskan hem kendisi icin buyuk kredi,sans ve
 gereklilikti "
 Simdi bu rahatlamadan sonra somut adimlar gorecegiz.
 Gecen gun imza toreninde dedi sanirim konu 5 dakika surmus bos
 mukaveleye imza atmis ama Baskanla 3 saat uzun uzun altyapilar
 falan her seyi konusmuslar.
  Bir de su anektotu hatirlatayim ; devre arasi FB TV'de Fatih
 Demirkol ile programda kendisi bizzat anlatti Ersun Hoca Salih konusu
sorulunca.Takimin Abileri bir kac gun daha fazla izin koparabilmek
 icin odasina gelmisler.Bir baktim arkalarinda Salih'te var
 "Senin ne isin var oglum Sen de mi ? "
dedim diye gulerek biraz kizdigini veya sitem ettigini anlatti.
  Yani hoca Salih'ten daha fazla calisma,fedakatlik beklerken
 O izin pesinde demek istedi mesaj olarak :)
 Salih'in Ersun hocanin istegi ile  fiziki
gelisimi.gucunun artmasi icin ozel fitness calistirildigini ve
 bu konuda ilerleme kaydettigini gorenler anlatiyor beden ustu
 bolgesi epey gelismis.
  Hoca dogru yoldan gidiyor gencler konusunda.
Ne kadar yetenekli olurlarsa olsunlar fizik gucleri
yeterli degilse  fazla bir is cikmaz maalesef.
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2014, 18:00:31 Gönderen: gurol1967 »

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #458 : 25 Mayıs 2014, 20:01:48 »
Zeki dostum Ersun Hoca - Gencler konusunda kuga kardesimin
dedigi gibi  bu sezonu baz alma "Bu sezon mutlak sart Sampiyonluktu
" bu ugurda Turkiye Kupasi bile feda edildi unutmayalim.Sampiyonluk
 "Hem camia,hem Baskan hem kendisi icin buyuk kredi,sans ve
 gereklilikti "
 Simdi bu rahatlamadan sonra somut adimlar gorecegiz.
 Gecen gun imza toreninde dedi sanirim konu 5 dakika surmus bos
 mukaveleye imza atmis ama Baskanla 3 saat uzun uzun altyapilar
 falan her seyi konusmuslar.
  Bir de su anektotu hatirlatayim ; devre arasi FB TV'de Fatih
 Demirkol ile programda kendisi bizzat anlatti Ersun Hoca Salih konusu
sorulunca.Takimin Abileri bir kac gun daha fazla izin koparabilmek
 icin odasina gelmisler.Bir baktim arkalarinda Salih'te var
 "Senin ne isin var oglum Sen de mi ? "
dedim diye gulerek biraz kizdigini veya sitem ettigini anlatti.
  Yani hoca Salih'ten daha fazla calisma,fedakatlik beklerken
 O izin pesinde demek istedi mesaj olarak :)
 Salih'in Ersun hocanin istegi ile  fiziki
gelisimi.gucunun artmasi icin ozel fitness calistirildigini ve
 bu konuda ilerleme kaydettigini gorenler anlatiyor beden ustu
 bolgesi epey gelismis.
  Hoca dogru yoldan gidiyor gencler konusunda.
Ne kadar yetenekli olurlarsa olsunlar fizik gucleri
yeterli degilse  fazla bir is cikmaz maalesef.
Abi Salih konusuna %100 katılıyorum. Hatta Salih için, fiziki gelişim olarak Manc. Utd kalecisi Dea Gea örneğini vermiştim. Salih bunu başarırsa Diego'dan eksiği olmaz, ama bu gelişimi gösteremezse bu fizikle ptt 1. lig bile ağır gelir.
FENERBAHÇE

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #459 : 26 Mayıs 2014, 01:15:54 »
Abi Salih konusuna %100 katılıyorum. Hatta Salih için, fiziki gelişim olarak Manc. Utd kalecisi Dea Gea örneğini vermiştim. Salih bunu başarırsa Diego'dan eksiği olmaz, ama bu gelişimi gösteremezse bu fizikle ptt 1. lig bile ağır gelir.
Cok dogru bir tespit abicim.
Her sey kendi elinde aslinda.

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • Yer: osmaniye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
« Yanıtla #460 : 26 Mayıs 2014, 15:17:19 »
2 şeyi anlamak lazım manisada genç oyuncu oynatmakla FENERBAHÇE de genç oyuncu oynatmak aynı şey degildir
manisanın, gençlerin, antep in kadro kalitesi bellidir genç oyuncular takımların tecrübeli oyuncularından daha yararlı olabiliyordur ve hocaya başarı baskısı yoktur kriter ligde kalmaktır
inş sizler haklısınızdır gençlere hocanın kapısı acıktır ama şampiyonluga oynayan bir takımda ERSUN hocanın herhangi bir gence süre vererek takıma kazandırabilecegine inanmıyorum 10  15 dk lar kimseyi takıma kazandırmaz şampiyonluk baskısı altında hatalarına ragmen 5  6 maç ilk 11 de başlayıp sabredebilirmi sanmıyorum.
(   FENERBAHÇE  )

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #461 : 26 Mayıs 2014, 15:33:02 »
2 şeyi anlamak lazım manisada genç oyuncu oynatmakla FENERBAHÇE de genç oyuncu oynatmak aynı şey degildir
manisanın, gençlerin, antep in kadro kalitesi bellidir genç oyuncular takımların tecrübeli oyuncularından daha yararlı olabiliyordur ve hocaya başarı baskısı yoktur kriter ligde kalmaktır
inş sizler haklısınızdır gençlere hocanın kapısı acıktır ama şampiyonluga oynayan bir takımda ERSUN hocanın herhangi bir gence süre vererek takıma kazandırabilecegine inanmıyorum 10  15 dk lar kimseyi takıma kazandırmaz şampiyonluk baskısı altında hatalarına ragmen 5  6 maç ilk 11 de başlayıp sabredebilirmi sanmıyorum.

O zaman Obradovic'i öpüp başımızın üstüne koyalım hiç de indirmeyelim, en zorlu maçlarda bile gençlere şans tanıyor çünkü. Bir de anlamadığım şu var, eğer bir oyuncu yetişecekse zorlu maçları oynamalı kenardan bakmakla iyi futbolcu olunsaydı bizim forumdan müthiş bir kadro çıkardı.

Bu seneki sıkıntımız Ersun hoca ile yapılan şampiyonluk odaklı sözleşmeydi, hocanın başka bir şansı yoktu. Önümüzdeki sene takımın gençleştirilmesini ve gençlere ciddi fırsatlar tanınmasını bekliyorum.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #462 : 26 Mayıs 2014, 15:51:15 »
Şu zihniyet bitirdi bizi zaten..

Madrid, Barcelona, Münih, Chelsea, United gibi takımlar gerektiği yer de oynatabiliyor ama biz oynatamıyoruz.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #463 : 26 Mayıs 2014, 18:33:56 »
Şu zihniyet bitirdi bizi zaten..

Madrid, Barcelona, Münih, Chelsea, United gibi takımlar gerektiği yer de oynatabiliyor ama biz oynatamıyoruz.

aynen öyle kardeşim önce o saçma sapan zihniyeti yıkmak lazım ama onu yıkmak için atom bombası bile yetmiyor malesef

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #464 : 26 Mayıs 2014, 20:28:01 »
Recep Niyaz sakatlandı, yaklaşık olarak 2 ay sahalardan uzak kalacak.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.