Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4964919 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

active

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10965 : 23 Temmuz 2014, 23:25:37 »
yo şampiyon olmak için kusursuz olmana gerek yok takım oturdukça eksik yanlarını geliştirirsin demek istemiştim sen üstüne almışsın kusura bakma o zaman
bir de hackett olmazsa üzülmeyin istiyorum şimdiki kadro kurabileceğimiz en iyi kadrolardan biri

yok  estağfurullah ne kusuru. ;)bence şu anki kadromuz da iyi ama kadroyu bir adım öteye taşımak da yine bizim elimizde.ben onu demek istemiştim.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #10966 : 23 Temmuz 2014, 23:48:27 »
yok  estağfurullah ne kusuru. ;)bence şu anki kadromuz da iyi ama kadroyu bir adım öteye taşımak da yine bizim elimizde.ben onu demek istemiştim.
iste  kadroyu bir adım öteye taşımak için hoca daha çok çalışarak ve kendini adayarak nisan mayıs yaklaştıkça tempo artırarak çözüyor stili bu sonra ölümüne kazanmak isteyen karakteri yüksek bir takım ortaya çıkıyor yani adam eksik parçalarını takım kendi içinde düzeltsin lideri zamanla ortaya çıkarsın istiyor
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2014, 23:50:40 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10967 : 24 Temmuz 2014, 00:42:28 »
Ne Hackett'ı beyler...
Transferler yeter de artar bile...
TOP 16'ya kalınca tekrar bakarız, kapatalım artık transferi...

obradovic transfer istiyorsa vardır bir bildiği.
pg lazım diye düşünüyorsa bize laf düşmez...
hoca kısa rotasyonunu yeterli görmüyor demek ki, pg arıyor.
bırakalım istediği gibi yapsın hoca...
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2014, 00:45:41 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #10968 : 24 Temmuz 2014, 01:02:48 »

bu da yanlış bir laf sokma olmuş İskender ;
Obradovic'in ne istediğini kim biliyor, basına bir açıklaması oldu mu bu konu hakkında, yoksa duyumlar üzerinden mi yargıya varıyoruz ?

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #10969 : 24 Temmuz 2014, 01:11:10 »
Obradovic'in ne istediğini kim biliyor, basına bir açıklaması oldu mu bu konu hakkında, yoksa duyumlar üzerinden mi yargıya varıyoruz ?

Biz alistik artik, Kemal :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10970 : 24 Temmuz 2014, 01:15:20 »

Haklısın...

Bu arada Kenan için de cevap vereyim...

Kenan'ın Euroleague'de 13-15 dakika civarı oynaması lazım bana göre.
İyi oynarsa belki daha fazla süre alır ama planlama yaparken Kenan zaten iyi oynar, 20 dakika süre veririm diye yapamazsın.
Kenan'ın 13-15 dakika süresini ayırmak ama kendisini yoksayarak plan yapmak daha doğru bence.
Kenan'ın yeterli katkı verme ihtimali B planı olmalı. Olumsuz durumda A planı devreye girmeli...

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #10971 : 24 Temmuz 2014, 01:16:18 »
transfer yapılmayadabilir beklentiye girmemek lazım

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #10972 : 24 Temmuz 2014, 01:27:25 »
Haklısın...

Bu arada Kenan için de cevap vereyim...

Kenan'ın Euroleague'de 13-15 dakika civarı oynaması lazım bana göre.
İyi oynarsa belki daha fazla süre alır ama planlama yaparken Kenan zaten iyi oynar, 20 dakika süre veririm diye yapamazsın.
Kenan'ın 13-15 dakika süresini ayırmak ama kendisini yoksayarak plan yapmak daha doğru bence.
Kenan'ın yeterli katkı verme ihtimali B planı olmalı. Olumsuz durumda A planı devreye girmeli...

NBA'de olsak bazı endişeleri anlayabilirdim, 48 dakikalık bir oyun ve genelde çoğu takım dar rotasyon tercih ediyor, bu da takımın ilk 5 oyuncusunun 35-40 dakika arası hatta daha fazla oynamasını sağlıyor. Lakin burada 40 dakika üzerinden gidersek, Obradovic'in de rotasyonu olabildiğince geniş kullandığını gözönüne alırsak, yeri geldiğinde Kenan dediğin dakikalarla sınırlı kalacak.

özellikle EL maçlarında Hickman'ı 1 numarada daha fazla görebiliriz.

Ben Hickman'ın bu anlamda çok fazla es geçildiğini düşünüyorum, onu doğrudan 2 olarak düşünmemek lazım, bazen 2'den daha fazla 1 numarada süre alacak. Hickman'a güvenmiyorsanız bu konuda onu ayrıca tartışırız lakin mevcut rotasyonları şöyle bir tartmak lazım. Ben şu kadroda fark yaratacak transferin Calathes olduğunu düşünüyordum. Onun dışında mevcut isimlere bakınca çok fark yaratacak bir isim göremiyorum açıkçası buna Hackett dahil.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #10973 : 24 Temmuz 2014, 01:41:53 »
NBA'de olsak bazı endişeleri anlayabilirdim, 48 dakikalık bir oyun ve genelde çoğu takım dar rotasyon tercih ediyor, bu da takımın ilk 5 oyuncusunun 35-40 dakika arası hatta daha fazla oynamasını sağlıyor. Lakin burada 40 dakika üzerinden gidersek, Obradovic'in de rotasyonu olabildiğince geniş kullandığını gözönüne alırsak, yeri geldiğinde Kenan dediğin dakikalarla sınırlı kalacak.

özellikle EL maçlarında Hickman'ı 1 numarada daha fazla görebiliriz.

Ben Hickman'ın bu anlamda çok fazla es geçildiğini düşünüyorum, onu doğrudan 2 olarak düşünmemek lazım, bazen 2'den daha fazla 1 numarada süre alacak. Hickman'a güvenmiyorsanız bu konuda onu ayrıca tartışırız lakin mevcut rotasyonları şöyle bir tartmak lazım. Ben şu kadroda fark yaratacak transferin Calathes olduğunu düşünüyordum. Onun dışında mevcut isimlere bakınca çok fark yaratacak bir isim göremiyorum açıkçası buna Hackett dahil.
bende hickmanla bogdan arasında kaldım takımı bogdanın üstünede kurabilir yalnız eğer bogdan 1 oynayacaksa tek handikabı ayaklarının biraz ağır olması bir oyun kurucuya göre berk can ve gou da var oyun kurucu oynatabileceğimiz

Çevrimdışı cmbhdr

• Üye
  • Yer: Sivas
    • cembahadiracar
« Yanıtla #10974 : 24 Temmuz 2014, 04:13:34 »
Hackett transferi olmaz bence.Ben son yabancı hakkımızı kullanmıyacağımızı düşünüyorum.Önümüzde bir dünya şampiyonası var ve milli takımda olan oyuncularımız var.Allah göstermesin(sakatlıktan korusun) olası bir durumda bütün yapılanma sekteye uğrar ki Obradovic ve M.G buna kesinlikle izin vermiyeceğini düşünüyorum.Semih ve Vesely kesinleşsin bana göre başka transfere gerek yok.
Bu sene topu Kenan'a vericez o da inşallah potansiyelini fazlasıyla gösterecek.Seneye de burda Kenan'ın Nba çıkısını buy-out'unu konusuyor olacağız.
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz Fenerbahçe!

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #10975 : 24 Temmuz 2014, 12:52:50 »
Yabancı Hakkı diye bişey yok..Herhangi bir sıkıntı yok bu konuda..Sadece 5+1 adında bir lig lisans prosedürü var.İstersen sakatlananın lisansını askıya alıp başka birini sokuyorsun içeri sorun yok
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #10976 : 24 Temmuz 2014, 13:37:14 »
Yabancı Hakkı diye bişey yok..Herhangi bir sıkıntı yok bu konuda..Sadece 5+1 adında bir lig lisans prosedürü var.İstersen sakatlananın lisansını askıya alıp başka birini sokuyorsun içeri sorun yok
haklısın burda tek sıkıntı gereksiz harcama yapılması oluyor gm'nin buna bu sene izin vericeğini düşünmüyorum allah korusun anca bir sakatlık halinde kullanılabilir

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #10977 : 24 Temmuz 2014, 13:40:54 »
GM değil Koç karar verecek bu duruma..Sonuçta takımı sahaya sürecek o..Bence 7 yabancı ile başlayacak
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #10978 : 24 Temmuz 2014, 14:29:42 »
Hackett muhtemelen 5 ay ceza alacak; bugün açıklanabilir...

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10979 : 24 Temmuz 2014, 15:24:46 »
bu arada diğer forummlarda dejuan summers konuşuluyor.summers a hiç ihtiyacımız yok.sallama sanırım ama yine de söyleyeyim dedim.belki 3.5 numara olması sebebiyle yazılmıştır.ha 8 yabncılı bir kadro kurup hackett summers ı alırsak tama ama summers bence öbür türlü çok gereksiz olur