Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4965746 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cembut

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11820 : 27 Eylül 2014, 02:54:38 »
cembut "Keşke başarı parayla satın alınabilseydi; F4 kaç paraysa bastırıp alırdık ya da F8..
Taraftar olarak cidden sabrımız yok, bugun yarın belli olmalı artık F4 e kalıp kalamıycağımız.."

Ben bunlara katılmıyorum.Sabrımız fazlasıyla mevcut,yerli kadro cok iyi iken de Semih,Omer,Oguz gibi basarıyı goremedik.Yerli kadro zayof iken de goremedik.Cok iyi yabancı kalitesine sahipken de goremedik.10 yıldır bekliyorsak yeterli sabır gosterilmistir.Oyuncuların artık daha ozverili olması ve nerde oynadıgının farkında olması gerekir.10 senedir Turkiye'de olan ve Turk Milli Takımı oyuncusu olan Emir tek kelime Turkce konusmuyor.Parayı burada kazanıyor,saygıyı burada goruyor ama kendisi gereken saygıyı gostermiyor.Sabah 6.30 da silahlı vurulma olayında barda oturuyor,Turkce ogrenmiyor ogrense de konusmuyor.CSKA diyorsun dogru duzgun salonları yok 2-3 tribunlu hic begenmedigim ve belki de EL standartlarına uymayan bir salonda oynuyorlar,seyircileri sinema seyreder gibi cıt cıkarmadan mac seyrediyorlar.

Dunya'nın en buyuk Spor Klubunde oynuyorlar.Bunu subjektif bir romantizmle soylemiyorum.Real,Barca,Bayern diyince aklıma sadece futbol ve basketbol geliyor.Ama FB SK futbol-basketbol-voleybol gibi Top 3 spor dalında Avrupa Kupaları kaldırıyor.2 saatte 2 tane Avrupa Kupası kaldırıyor.Masa Tenisinde CL finali ve ETTU Cupları alıyor.Atletizmde bayan-erkek Avrupa Sampiyonu oluyorlar.Bunu buraya gelen her sporcunun idrak etmesi ve kafasına kazıması gerekir.Burada bir sporcu hergun bir spor dalını ve Avrupa finalini izleyebilir.Burada ki imkanlar hicbir klupte yok.İstanbul gibi bir Dunya sehrinde,Avrupa'nın en modern spor kompleksinde,seyirci rekoru kıran bir Spor Klubunde ustelik geldikleri yerde 3 alırken 5-10 alarak oynuyorlar.Milano'da 700 alan Kleiza'nın bizde 500 alması lazım ama cok daha fazlasını alıyor.

F4 u seyirci ile alamayacagız,oyuncu kalitesi ile alamayacagız,para ile alamayacagız,salonu ile alamayacagız.Peki neyle alacagız?Senin aldıgın her yabancı nokta atısı olacak,yerli oyuncu calısacak ve belentileri karsılayacak.Bogdan ile Kenan'ın arasında kac yas var.Bogdan oynuyorsa Kenan da oynayacak.3 saat mi calısıyor yetmiyor mu 5 saar calısacak.Kimse Obradovic gitsin demiyor.Ama transfer hataları yapılmasın isteniyor.Bu forumdaki ve Dunyadaki butun FB taraftarları basarıyı hak ediyor.Burada oynayan her oyuncu da Dunyanın en buyuk spor klubunde oynadıgının farkında olmalı ve bu beklentiye karsılık vermeli,mucadelesini ortaya koymalı,Oly 5 kisi ile ribaunt icin mucadele ediyorsa FB oyuncusu da 5 kisi mucadele etmeli,2 tane uzun ribauntu alsın diye bakmamalı, Slukas canı istedigi gibi oynuyor iceri dalıyor,dısardaki adama atıyor,Petway gibi adam 3'lukleri sıralayıp bos smac basıyor Petway bu kalibrede bir adam da degil,bırak asisti daha top getirirken hatalı paslarla fast break yiyoruz.Bunlar olmamalı yenilsen de bu kadar basit hatalarla,ribaunt mucadelesi vermeden,her kısaya gecilmeden yenilmeli hepimiz basarı istiyoruz ve bunu hak ediyoruz.

Sölediklerinizde şu kısma katılıyorum evet Fenerbahçe taraftarı en iyisini hakediyor.10 yıllık süreçte malesef bir ekol olamadık ve devamlı arayıştaydık. Son senelerde en iyi salon, sponsor ve koça sahip olduk. Son iki üç senede bu yatırımı yaptık ve bunun sonuna kadar beklemek gerekir. Bundan daha fazla ne yapılabilir ki? Obradovici transferde yönlendiremeyeceğimize göre sonunu beklemek gerekir..

Avrupada başarı somut bir kriterle belirlenemiyor malesef çok fazla kontrol edilemeyen etmen var başarı için; oyuncu piskolojisi, birbirleriyle uyum süreci senelere yaymak bile gerekebilir takım olmayı..

Bugun maçı izlerken Hunter Zoriç eşleşmesi beni de çileden çıkardı..Ama ben bizdeki oyuncuların bize gelince değiştiğini düşünmüyorum.  O eşleşme zaten Zoriç için pek hayırlı değildi :) Taraftar olarak Özellikle transfer olduktan sonra bizde oynarken oyuncunun hataları göze batıyor.. Transfer edilirken kim bakıyor ki kaç top kaybı yapmış diye..

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #11821 : 27 Eylül 2014, 02:56:56 »
Tabii ki CSKA gibi 35m avro basamıyoruz ama biz de 5-6 klupten biriyiz.Oly nin dusen butcesinin bile bizden az oldugunu sanmıyorum ama fazla oldugunu da sanmıyorum.Oyuncu tercihleri hakkında konusabilmek icin biraz da hocanın dusuncelerini blmek lazım bence mesela Loverngc bize bana gore uyardı ama hoca neden istemedi.Ya da neden baska tercihler degil de Hickman,Goudelock istedi.Hocanın ne dusundugunu bilmedigimiz icin tercihleri saglıklı sorgulama sansı bence pek yok ya da dogru degil ama gelen gecen Zoric'i geciyorsa ve savunamıyorsa bu sorgulanabilir.Takımdaki mucadele eksikligi cok can sıkıcı hocaların ismi degisiyor ama maalesef tutarlı oldugumuz tek nokta her sene 90-100 yiyoruz ve bu insanı kahrediyor.Ribauntu 2 kisi almaz,savunmayı 2 kisi yapmaz.İnsan buralarda bir gelisme gormek istiyor.Kısalar genelde cok kolay geciliyor ve o zaman butun savunma dagılıyor. Bunlar nasıl cozulur?Artık bu tip yapısal olayların cozulmesi lazım ya da Slukas bizim savunmayı dagıtıyorsa bizim kısalar neden dagıtamıyor.İlk adımda gecilmemeliyiz,rakibe 2.,3. ribauntu vermemeliyiz.Bunun icin de nasıl takım kurulacaksa,nasıl savunma yapılacaksa artık yapılmalı

Hoca yorgunluğa bağladı bugun mac sonrası. 7 günde 6 maç dedi.. Açıkçası bu hazırlık maçlarını çok ölçü almamak lazım.. Yanlız Zoriçin Hunter veya Dunston la eşleşmesi hiç hoş olmuyor ben en çok ona takıldım bugun..

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #11822 : 27 Eylül 2014, 03:07:25 »
Tabii ki CSKA gibi 35m avro basamıyoruz ama biz de 5-6 klupten biriyiz.Oly nin dusen butcesinin bile bizden az oldugunu sanmıyorum ama fazla oldugunu da sanmıyorum.Oyuncu tercihleri hakkında konusabilmek icin biraz da hocanın dusuncelerini blmek lazım bence mesela Loverngc bize bana gore uyardı ama hoca neden istemedi.Ya da neden baska tercihler degil de Hickman,Goudelock istedi.Hocanın ne dusundugunu bilmedigimiz icin tercihleri saglıklı sorgulama sansı bence pek yok ya da dogru degil ama gelen gecen Zoric'i geciyorsa ve savunamıyorsa bu sorgulanabilir.Takımdaki mucadele eksikligi cok can sıkıcı hocaların ismi degisiyor ama maalesef tutarlı oldugumuz tek nokta her sene 90-100 yiyoruz ve bu insanı kahrediyor.Ribauntu 2 kisi almaz,savunmayı 2 kisi yapmaz.İnsan buralarda bir gelisme gormek istiyor.Kısalar genelde cok kolay geciliyor ve o zaman butun savunma dagılıyor. Bunlar nasıl cozulur?Artık bu tip yapısal olayların cozulmesi lazım ya da Slukas bizim savunmayı dagıtıyorsa bizim kısalar neden dagıtamıyor.İlk adımda gecilmemeliyiz,rakibe 2.,3. ribauntu vermemeliyiz.Bunun icin de nasıl takım kurulacaksa,nasıl savunma yapılacaksa artık yapılmalı

Buradaki sorunlari iki konsepte indirgeyebiliriz: (1) Icsel Bakis (2) Algida Secicilik.  Icsel bakis meselesine gore, hocanin bakis acisi ile bizimki arasinda sahip olunan bilgiye gore karar verme acisindan daglar kadar fark var.  Bizim istedigimiz sey, Hoca'nin "rasyonel bir bicimde" yani mevcut olan secenekler icinde en iyi secenegi secmesi.  Rasyonel secimi mukemmel bicimde yapmak icin "kusursuz bilgiye sahip olmak gerekir. Hem Hoca'nin hem de bizim sinirli bilgi ile hareket ettigimiz bir gercek.  Pektabii, burada Hoca'nin sahip oldugu bilgi ile bizim sahip oldugumuz bilgi arasinda da daglar kadar fark var.  Mesela, bizim sahip olmadigimiz ve fakat hocanin sahip oldugu bilgiye bir bakalim: (a) Ne tur bir oyun oynatmak istedigi (b) Yoneticiler tarafindan dayatilan ekonomik hususlar (c) Transfer edilmek istenen oyuncuya kulubun, kendisinin, ailesinin vesaire izin verip vermemesi...  Bu da boyle devam edip gider.  Yani mesele sadece, bize X cok uygun neden Y'yi aldiktan daha karmasik.  Yani orada hocanin sahip oldugu bilgi ile X'in Y'den daha rasyonel olmasi hayli olasi. 

(2) Algida secicilik: Genelde kotu yaptigimiz seyler daha cok dikkat ceker.  Karsi rakibin ise iyi yaptigi hususlar... 

Bu sekilde dusunuyorum. 

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #11823 : 27 Eylül 2014, 03:15:38 »
Transferle ilgili şu durumu atlamamak lazım, basitleştirerek örneklendireyim, bazen her istediğimiz olmayabilir.

Cebinde 6 lirayla markete gidip, adama Marlboro ver dersen, adam sana o paraya LM olur der, LM verir, onu içersin. Bazen de 10 lirayla gidersin, şimdi bana bir Marlboro ver dersin, adam elimde kalmadı, başka sigara vereyim der, yine LM içersin.

Başka markete gideyim derseniz, Marlboro karaborsaya düşmüş, fiyat 20'den başlıyor derim.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #11824 : 27 Eylül 2014, 03:17:52 »
Transferle ilgili şu durumu atlamamak lazım, basitleştirerek örneklendireyim, bazen her istediğimiz olmayabilir.

Cebinde 6 lirayla markete gidip, adama Marlboro ver dersen, adam sana o paraya LM olur der, LM verir, onu içersin. Bazen de 10 lirayla gidersin, şimdi bana bir Marlboro ver dersin, adam elimde kalmadı, başka sigara vereyim der, yine LM içersin.

Başka markete gideyim derseniz, Marlboro karaborsaya düşmüş, fiyat 20'den başlıyor derim.

Bu Marlboro'nun karaborsaya dustugu marketlerdeki Marlboro'lar normal Marlboro'ya benzemezmis.  O bolge disina cikmaz, adam secermis :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #11825 : 27 Eylül 2014, 03:20:31 »
Şu aşamada her şartta LM'e mahkumuz yani Besim :D

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #11826 : 27 Eylül 2014, 03:27:33 »
Bu Marlboro'nun karaborsaya dustugu marketlerdeki Marlboro'lar normal Marlboro'ya benzemezmis.  O bolge disina cikmaz, adam secermis :)

O marketten marlbora diye samsun aldığımız da oldu. Şimdi tekrar marlbora tadı vermeye çalışıyormuş,  21 sayı (5/7 üçlük)  Linas kleiza :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #11827 : 27 Eylül 2014, 03:31:45 »
O marketten marlbora diye samsun aldığımız da oldu. Şimdi tekrar marlbora tadı vermeye çalışıyormuş,  21 sayı (5/7 üçlük)  Linas kleiza :)

Samsun 216 idi daha cok :) Export, kalitelisinden.  Dedem aklima geldi, Allah rahmet eylesin...

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #11828 : 27 Eylül 2014, 03:36:01 »
Samsun 216 idi daha cok :) Export, kalitelisinden.  Dedem aklima geldi, Allah rahmet eylesin...

Kleizaya ayıp oldu biraz eski samsunu benzettim efsane olan, güzel kokan :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #11829 : 27 Eylül 2014, 03:40:45 »
Kleizaya ayıp oldu biraz eski samsunu benzettim efsane olan, güzel kokan :)

Liselinin elinde mundar olan Bafra tutunu benzetmesi yapardim ama tarih yargilar beni: takim bizim takim, hoca da Obradovic.  Tesbihte hata olmamali, dikkatli olmaliyiz :)  Denk gelirse, Galatasarayli bir yabanci hakkinda yapayim bu yorumu. 

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11830 : 27 Eylül 2014, 03:54:11 »
Dusuncelere saygım var.Ayrıca benden cok daha bilgili ve teknik konularda iyisiniz.Hayatımda sigara,icki icmedigim icin bilmem ama Dunya'nın en pahalı benzini gibi İtalya'nın 10 liraya ictigi Marlboro'yu benim 30'a icmem bana dokunuyor.Kleiza orada 3 lira alıyorsa biz neden 10 lira veriyoruz.Ayrıca belki cok sert olabilir ama sacını duzeltmekten baska hicbir is yapmadı.Nerde kısa saclı,kendini parcalayan Oly'deki Kleiza nerde bizde sacıyla oynamaktan baska bir is yapmayan Kleiza,Bo'ya 1.6m bonservis ve deli para verdik ama adam su anda bosta,anlamıyorum Dunya'nın en buyuk SK ne neden 3 lira alan adamları 10 liraya getiriyoruz.Madem butce belirli neden bu sekilde kullanıyoruz.Can KSK da kac para alıyor biz ne teklif ediyoruz.Hadi istenilen oyuncu alınamamasını gecelim gecen sene her ne kadar yetersiz olsa da kac oyuncu Bo gibi sahada kendini parcaladı.Sahada terini akıtmak icin teknige,taktige ihtiyac yok yuregini ortaya koyman yeterli kac oyuncu sayabiliriz yuregini ortaya koyan
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2014, 03:54:46 Gönderen: hmetin »

Çevrimdışı mustafailker07

• Üye
  • Yer: KIRIKHAN - HATAY
« Yanıtla #11831 : 27 Eylül 2014, 08:15:49 »
Yaz başında bastırsak acaba Zisis alınamaz mıydı ? Huertel'den kat kat daha iyi oyun kurucu.Tabi oyun kurucu alırsak eğer Goudelock transferinin de ne kadar gereksiz olduğunu göreceğiz.O zamanda Goudelock yerine 3 numara alsaydık keşke deriz.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #11832 : 27 Eylül 2014, 13:03:59 »
Yazıyı hangi konuya yazacagıma basta tam emin olamadım ama burası daha uygun sanırım…

Öncelikle kendi meslegim dolayısı ile gloria cupu bilgisayar basında kesik kesik izleyebildim. Zadarı da eh işte… ama gördügüm bazı tespitler var ki burada arkadas arasında konusurken olabilecegine inandıgımız faciaların hepsi gloria cupta  su yzüne tekkrardan cıktı.

İlk basta bu sene kurulan kadro gecen senenin hatalarından ders kurularak hazırlanacaktı ama sadece iyi olan yerler daha iyiye cıkarılabildi. sg-pf daha da ii hale getirildi. Hatta abarıp 3 tane sg getirdik. Ama basta plan onların yanına kalite bir pg getirmekti bunun için en büyük adamların peşine gittik ama elimiz bos döndük alternatifsiz hareket ettik ki bu gherardini-obradovic ikilisi için büyük bir hayal kırıklıgıdır içimde… obradovicin planını aramızda tartısırken su sekilde yorumlamıstım: kenan ve emir hangisi sahadaysa o oyunun temel kurucusu olacak  diger oyuncular ise bitirici olacaklar… ancak oyunlarda gördüm ki kenan sahadayken emirle oynuyorsa topu direk emire bırakıp ayrıldı (ki bunu hala gücsüz olmasına baglıyorum-ancak saha içinde sut dribbling performansı iiken topu eline alıp main man rolünden biraz kacındı gibi hissettim ben nacizane bakısımla-ki yanılıyorsam cok memnun olacagımm-) ancak sahaya cıkan 5 lerden anladıgım kadarı ile hickmandan harbi harbi pg oynamasını andrewdan da onun destegi olmasını bekliyoruz ki bu kocaman bir hata. Acıkcası bu ikiliden bekledigimiz performans dragic-bledsoe performansı ise net söylüyorum avcunuzu yalarsınız… hayatta bu performansı gösteremezler bu ikili sahadayken kesin emir sahada olmalı ki onları da yönetsin(ancak o zaman da savunma kevgirden hallice olur-NET-)

Pota altındaki rotasyon idare edilebilir kötü degil cünkü gercekten oraya 3 tane yabancı adam dizme lüksümüz yok(gerci 3 tane sg alma lüksümüz var ama neyse…) bu nedenle oraya alınabilecek ideal adamlardır oguzla semih, ancak bu üç adam da kendi oyununu kendi sayısını bulamaz. bunlara pozisyon yaratacaksınız ki sayı bulsunlar ki bu sayıyı onlara ricky-drew büyük maclarda saglayamayacaklar. Ne yazıkki ELde ölüm grubunda bunun sıkıntısını cok yasayacagızz…
Bu yazıda bogdan dan hic bahsetmiyorum cünkü onu ne pg- ne de sf oynatmayı denememek lazım adam temiz bir sutor iyi de dribblingi var bence drewla bogdan sgyi paylasmalı sadece. Yok bogdan sf ye kaysın yok topu alsın oyun kursun bunları bekleyip de 20 yasındaki cocugu heba etmeyelim ne olurr…

Asıl paragrafı mr sipahiye acmak lazım evet inanılmaz yetenekli hepimiz cok sey bekliyoruz artık 19 yasında da hani cocuk da degil… sakatlıtan cıktı takımla az calıstı 1-2 ay verelim demek bence yanlıs cünkü 2 ay sonrada 2 aydır düzgün oynayamadı 2 ay daha verelim ondan sonra da 4 aydır takımla tam beraber degil takımın kimyasına ayak uyduramadı zart zurt sallayıp en sonunda seneye mi bırakacagız… bakın nasıl bogdan gecen sene inanılmaz katkı verdiyse kenan da bu sene bu katkıyı eger ilerde yıldız olmak istiyorsa vermek zorunda. ki biz bile tam olarak güvenmiyorken ona obra güvendi teo/nick olmayınca ona bıraktı pgyi (ki ben bu konuda hala cok karamsarım:s) umarım kemal abimizin ve biz diğer mr sipahi hayranlarının güvenini bosa cıkarmaz bu sene. İnsanlardan inancım ne olur o genc biraz zaman falan demekten vazgecin artık birseyler almak istiyorsak artık zamanı patlaması için beklersek cenkten dogustan farkı kalmayacaktır… hani isterdim ki teo Vspan önde kenan arkada olsaydı bircok trick ögrenirdi ama bunu tek basına ögrenmek onlar rakibiyken onlardan görmek ögrenmek kendi kendini geliştirmek zorunda.. umarım basarır yolun acık olsun sipahi :)

Bu arada son paragrafta biz türk spor izleyicilerine gelsin. O kadar kendimizi birseyler sanıyoruz ki acıyorum bize de döktügümüz onca paralara da. O dökülen paralara kanıp kendimizi real barca seviyelerinde sanıyoruz, sonra takım patlayınca takımın basındaki zaten söyle beceriksizdi zaten barlardan cıkmazdı falan filan diyerek adamı postalıyoruz. Seneye aynı terane. Bu takım kac yıldır deli paralar döküp taraftarı kandırıyor biz de salak gibi yıla baslarken en güclü aday biziz hani f4 kesin de finalde aksilik olmasın… kupayı kaldırırız… gectim daha yeni dünya kupasında takımın hali belli seviyemiz belli üstüne erginin yaptıgı salakca birkac oyuncu secimi az daha o gruptan cıkamayacaktık-emirin düzen dısı iki basketi olmasa kangurular tepecekti bizi- futbolda zaten her sene aynı muhabbet sonra izlanda taktak… hani kendimizi bu kadar da büyük görmeyelim yerli oyuncularımız vasattan hallice… ersan mı en ii oyuncumuz suan milwaukee baska takıma itelemek için yer arıyor ki alan da yokk!! hani birazcık mantıklı düşünelim. Hazır su gencler ii geliyorken kendi mentalitemizi asılayıp su cocukları bozmayalım bari en azındannn!!!!

Hadi öptüm byee..:)
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #11833 : 27 Eylül 2014, 13:07:18 »
Goudelock tarzı bir oyuncu cok net sarttı. Bu derece iyi sut atan adam her türlü lazım.
Ben olsam onu bench skoreri olarak kullanırım o ayrı.

Milanodaki jerrels gibi ki ondan cok daha yetenekli bir oyuncu bana sorarsanız.
Sutu daha iyi, iceri penetleri de aynı sekilde.

Hickman bogdanovic X vesely semih 5inin yanında

kenardan

kenan (goudelock/melih) (emir-serhat) bjelica (zoric/oguz) gelebilir.

Bize lojeski, devin smith gibi bir 3 numara sart bence
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2014, 13:31:52 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #11834 : 27 Eylül 2014, 13:19:35 »
Goudelock tarzı bir oyuncu cok net sarttı. Bu derece iyi sut atan adam her türlü lazım.
Ben olsam onu bench skoreri olarak kullanırım o ayrı.

su cümleye sonuna kadar katılıyorum on numara 6. adam olabilir goodluck:)
goodbye jules we never forget U!!