Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4963455 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #15675 : 05 Mayıs 2015, 15:39:05 »
Ben uzun suredir Radunun Avrupayi domine edecegini dusunuyorum ve cok istiyorum. Herif cok guclu bir kere. Buralarda klasik pivotlar azalmisken Radu da bu kadar gelismisken bence altin degerinde olacak. Tam Zocun elinde Pekovic tarzi dominant bi seye sonusecek tool var herifte.

Hines’i da severim. Ama Zoc un Radu tarzi birini daha cok isteyecegini dusunuyorum. Parakhouskinin bile etkili oldugu bir El var artik. Dunya Kupasinda bile cogu pota altini dagitti Radu. Su gucte birinin burda etkili olmama ihtimali baya zor bence.  Sen nasil bakiyorsun Raduya?

soyle soyleyeyim marjanovic mi radu mu deseler radu derim , marja daha dominant, belki daha iyi pivot ama ben radu derim.
ama hines mi radu mu deseler hines derim galiba. 
once hines sonra dorsey sonra da dunston'un yaptiklarini gorunce undersize pivotlarin basarisinin tesaduf olmadigini goruyoruz , ben adam degismeli savunmada hines'in cuk oturacagini dusunuyorum , hines'la pg bile savunursun herifde ayak hizi desen enerji desen hersey var. vesely transfer edilmeden once spacing sorunu yaratir dediler ama oyle birsey olmadi , boyali alana yakin bos biraksan zaten ordan smac basiyor vesely, hines de cska'da 4 numara oynadi yine spacing sorunu olmadi.
ama Obradovic kesin Radu'yu tercih eder Hines'e , Radu'yu da cok isterim elbette cok net f4 seviyesinde bir takimin ana pivotu olucak kapasite var Radu'da ..tomic boban ayon neyse radu da odur seviye olarak.

bide Vesely'e en cok zorlandigin oyuncu kim diye sormuslar , reyiz de Hines demis..sevenleri ayirmayalim.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2015, 15:45:05 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #15676 : 05 Mayıs 2015, 16:09:11 »
Göksenin konusunda toplu cevap:

Bence doğru yapı içinde faydalı olabilecek bir oyuncu
Trabzon doğumlu olması gibi gereksiz parametrelere bakmıyorum bile
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #15677 : 05 Mayıs 2015, 16:22:31 »
Okan Y.'ye katılıyorum.
Savunma olarak vereceği katkının yanında ceza şutlarınıda sokması bile yetecekken, birde Obradovic etkisiyle kendisine katacakları olacağını da varsayarsak gayette iyi bir rotasyon oyuncusu olabilir.
...

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #15678 : 05 Mayıs 2015, 17:44:03 »
Göksenin geçen sene basketbolla uzaktan yakından alakası yoktu,sadece enerjiyle savunma yapıyordu.Bu sene özellikle şutlarda inanılmaz  bir artış sağladı,rebound katkısı da fena değil.Yinede ben bizim seviyemizde bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum zaten o bölgeye yerli bir oyuncuya ihtiyacımız yok.Melih var Serhat var o bölgeye bir yerli oyuncuya da bence gerek yok.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #15679 : 06 Mayıs 2015, 01:30:20 »
Ben Göksenin'in topa baskı dışında iyi bir savunmacı olduğunu düşünmüyorum. Ben istemem şahsen.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15680 : 08 Mayıs 2015, 17:57:02 »
Tavares'i istiyormusuz , david pick yazmis..barca ve real de istiyor.
olursa mukemmel olur ..Tomic olmuyor diye de uzulmem sahsen.
domine etti pota altini eurocup'da..kuric ve tavares mukemmel oyuncular.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #15681 : 08 Mayıs 2015, 20:28:50 »
Tavares'i bi Turk takimina karsi izlemistim Banvit sanirim... Banvit'in standart bir 5 numarasi olmadigi icin cok olcu degil ama yasindan kaynaklanan hamlik disinda domine etmisti. 23 yas tabii ki cok genc degil ama cok uzun bir oyuncu ve gelisime cok acik, hayirlisi neysr o olsun.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15682 : 08 Mayıs 2015, 20:43:18 »
tavares'in henüz eksikleri çok , ham oyuncu..bazen aldığı ribaundları rakibe veriyor, sırtı dönük oynarken hücumda çok top kaybediyor, basketbola geç başlamış yanılmıyorsam , altyapısı hiç yok, türkçe nasıl diyorlar bilmiyorum ama işlenmemiş elmas gibi , üzerinde durulursa boban 2 olur.
ayakları çok da hızlı değil , ama savunmada tomiç, pleiss ,krstiç gibi yumuşak da değil.
geleceği parlak oyuncu, tek dezavantajı gelirse 1-2 sene sonra nba yolcusu olur.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2015, 20:49:24 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #15683 : 09 Mayıs 2015, 01:19:24 »
Tavares işi kafama yattı benim. Obradovic'in elinde önemli bir oyuncu olabilir. Gherardini sever bu tarz transferleri.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2015, 02:44:05 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #15684 : 09 Mayıs 2015, 01:33:30 »
Tavares ve Kuric'in Efes ile ciddi ciddi haberleri çıkmaya başladı yalnız

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15685 : 09 Mayıs 2015, 13:33:48 »
Petteri Koponen VTB ligi'nin "six man of the year" secilmis.
Dj Cooper ise VTB'yi asist krali olarak tamamlamis, ortalamasi 9,2. Son macinda da 18 asist yapmis.  rekoru da 1 macda 23 asist simdilik.
Foruma yazmaya basladigim birinci gun bu Cooper'i istedigimi yazmisdim , bir sene euroleague'de oynadikdan sonra hazir oyuncu olucak.

23 asist yaptigi macin videosu  https://www.youtube.com/watch?v=9SKc1Ij4Rq8#t=51
50ci saniye, 1:31ci saniye , 1:50ci saniyedeki asistlerine dikkat.

dj cooper Pana'ya gidiyormus , sozlesme kac yillik olucak acaba ?
dia, pappas, dj cooper..Calathes avrupaya donerse Pao'ya gitmez herhalde , bize gelir yuksek ihtimal.

Çevrimdışı kanazawa1907

• Üye
  • Yer: Japonya
« Yanıtla #15686 : 11 Mayıs 2015, 18:17:55 »
Randle'i niye yazan yok ?sevmiyor musunuz?:)

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15687 : 11 Mayıs 2015, 18:57:17 »

bjelica giderse yerine kimi isterseniz deseler kesinlikle ilk 3'e girer Randle.
1. Printezis 2. Vorontsevich 3. Randle

yazilmama sebebi bir sene daha sozlesmesinin olmasi ve maccabi'nin pf rotasyonunun dar olmasi, birakma ihtimalleri yok.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #15688 : 11 Mayıs 2015, 19:11:13 »

Randle'ın ben çok isterim gelmesini. ama Gherardini'nin bir bildiği vardır belki de :)
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2015, 19:12:44 Gönderen: akarship »

Çevrimdışı nsmert

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #15689 : 11 Mayıs 2015, 19:33:29 »
Trey Thompkins'i niye yazmiyorsunuz./