Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 409069 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrebbr

• Üye
  • Yer: bursa
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1485 : 24 Haziran 2020, 01:19:26 »
bu saatten sonra yapılacak en iyi şey obranın heykelinin dikilmesi ya da salona adının verilmesi olabilir, böyle veda olmadı

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #1486 : 24 Haziran 2020, 01:31:45 »
Çook üzüldüm!! Maalesef başkan obrayı takımda tutmayarak basketbol şubesini de rafa kaldırmış oldu. Hay allah ...... yani söyleyecek birşey yok ki. Hiç olmazsa dünya gözüyle 6-7 sene nasılsa reis bir yolunu bulur rahatlığıyla maç seyrettim. Herşey için teşekkür ederim büyük hoca!!
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #1487 : 24 Haziran 2020, 01:35:24 »
Erdem can hayırlı olsun ah be başkan bu kulübü daha kötü yönetemezdin gittin kendi kafana sıktın

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1488 : 24 Haziran 2020, 01:36:46 »
Kırkıma merdiven dayadığım günlerde beni çocuklar gibi sevindiren, Üç final adrenalini bir de Avrupa Şampiyonluğu yaşatan güzel insan... Ne kadar teşekkür etsem azdır, yolun açık olsun. Öte yandan her zaman söylerim, Fenerbahçe'nin en büyük rakibi kendisidir. En büyük darbeleri hep içeriden yar. Zordur Fenerbahçeli olmak, hatta zor ötesi...

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #1489 : 24 Haziran 2020, 01:49:19 »
Küçük bir çocukken Ömer Onan,Mrsic,Ukic,Saras,Mirsad gibileriyle Fenerbahçe basketbolunu izlemeye başladım ve çok sevdim.Ama hocayla beraber bu spora aşık oldum.Benim sadece basketbola değil spora olan bakış açımı değiştirdi hoca.Ona yaşattıkları için minnettarım.

Şimdi 10-11 yaşındayken kimse izlemezken izlediğim basketbol maçlarımıza dönme zamanı.Obradovic sayesinde basketbol maçı izleyen futbol taraftarları evine dönecek ama ben ve benim gibiler bu kulübün ve sporun sevdalısı olarak ne olursa olsun Fenerbahçe Basketbolu’nu izlemeye ve sevmeye devam edeceğiz.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1490 : 24 Haziran 2020, 05:53:00 »
Senden bir hatıra bana bu şarkı
Bir gün gitsen bile hatıran yeter
Unutmak mümkün mü böyle bir aşkı
Hatıran yeter
Hatıran yeter

Bir yanda yaşanan o güzel günler
Bir yanda anılar bir yanda dünler
Seni yaşatacak neler var neler
Hatıran yeter
Hatıran yeter
Hatıran yeter

Bilinmez neleri getirir zaman
Bilinmez neleri götürür zaman
Aşka bir hatıradır maziden kalan
Hatıran yeter
Hatıran yeter

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #1491 : 24 Haziran 2020, 09:34:09 »
Öncelikle tabii ki herkes gibi çok üzgünüm. Obradovic hangi takımdan ayrılsa taraftarı yıkılır, buna söylenecek fazla bir şey yok.

Ama düşünülenin aksine ben Ali Koç'un elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Hataları çok ve beklentimizin çeyreğini bile karşılayamadı ama bu konuda düşünüldüğü şekilde suçlu olduğunu düşünmüyorum. Koçun ara vermeyi istemesi bence pandemi olayıyla ilgili ve ailesine çok düşkün bir insan olarak önünü görmek için beklemeyi seçti bence. 1 sene takım çalıştırmayacak. Merakla bekliyorum sonraki durağını. İspanya favori, İtalya plase pandemi gidişatına göre.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #1492 : 24 Haziran 2020, 09:34:30 »
Hocayla hikayemiz elbet bir gün bitecekti. Her ölüm erken ölümdür derler ya Obradovic de ne zaman giderse gitsin erken gitmiş sayılacaktı gözümde. Başkan'ın havaalanına kadar uğurlamasından anlamıştım zaten bir terslik olduğunu. İsmail Şenol küçük çaplı bir mucize demişti anlaşma olasılığı için ve bu işin içinde olanlar arasında en doğru bilgiyi kendisi verdi yine.

Koç gönül adamı 15 bütçe de versen ilgi gösterdin mi kalır bu seviyedeki adamlar için saçma geliyor bana. Demekki pazarlık yapılmış ve anlaşılamamış ki zaten Fenerbahçe tarafının anlaşmaya ne kadar niyeti vardı soru işareti. İnsanların tepkisi de bu yüzden. Yönetimin içten içe bu birlikteliği bitirmek istediğini insanlar hissetti ve konunun üstüne yeterince gidilmediğini düşünüyor herkes.

Bugün itibariyle maddi olarak mantıklı ama manevi olarak yaralayıcı ve geleceği de bağlayıcı bir karar oldu. Futboldaki her kötü sonuçta bu olay çıkacak başkanın karşısına. Geçmişten birikenlerle birlikte.

Çünkü burada şöyle bir durum var. 2 senedir futboldaki başarısızlığın sonucu gelen maddi kayıpların da etkisiyle mi basketbolda küçülmeye gittik yoksa çoktan olması gereken doğal bir süreç miydi bu ? Bence futbolda başarılı olunsa bir şekilde Obradovic ile devam edilirdi.

Son olarak ise yıllardır hocamızın sağ kolu olan Erdem Can ile yeni bir yapılanma olursa sevinirim.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #1493 : 24 Haziran 2020, 09:37:31 »
Depremin şiddeti, yıkıcı oldu bu sefer... Cenaze modu on!...  :'(
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1494 : 24 Haziran 2020, 09:38:59 »
Rahmi Koç zamanında bu şaşkın Ali'ye holdingi emanet etmediğinde garipsemiştim. Şimdi anladım. Futbolda ilk 11'de bir kez bile oynamayacak 3-5 sütçü beygiri parası kadar tasarruf etmek için basketboldaki geleneği yerle bir etti. Elbette matematik bilmeyen böyle bir çeyrek akıllıya holding emanet edilemezmiş ama biz Fenerbahçe'yi emanet ettik.

ALİ KOÇ İSTİFA !!!
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2020, 09:41:29 Gönderen: CanCan »

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #1495 : 24 Haziran 2020, 09:39:59 »
Şu hayatta tek zevk aldığım şey Obra nın liderliğinde Fenerbahçemizin basketbol maçlarını izlemekti. Bunu da elimden aldılar. Çok üzgünüm. Çok doluyum. Taraftardan hiç ses çıkmıyor buna da çok şaşkınım. Bu kadar mıydı Obra ve basketbol sevginiz?

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #1496 : 24 Haziran 2020, 09:42:23 »
Ali Koç FenerOL kampanyası başlatmıştı. Şimdi kampanya başlatma sırası bizde. Ali Koç bu kampanya senin için.
Yeni kampanyamızın adı:  "AdamOL"

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #1497 : 24 Haziran 2020, 09:56:26 »
Ali Koc kendi ayagina sikti.....

Ulan her alanda olur mu dirayetsizlik ... bu kadar mi acizlik olur....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1498 : 24 Haziran 2020, 09:59:16 »
Vizyonuna koyduklarım... Vizyonunuzu alın...

Obradovic aptal değil. En başından beri kendisiyle devam edilmek istenmediğini biliyordu.

Kalmasını istiyoruz demeçleri, görüşmeler filan hep suçu karşıya atmak, taraftar tepkisinden sıyrılmak içindi. "Biz istedik, o kabul etmedi!" maskesi...

Küçülmek istiyorlardı. Obradovic olduğu müddetçe taraftar Euroleague'de şampiyonluk beklentisi içinde olacak, final-four seviyesinde kadrolar isteyecekti. Öyle bir koç varsa, kadrolar o seviye için kurulur.

Şimdi çeyrek finallerin başarı sayılacağı bir büyük vizyon(!) dönemi başlıyor.

Obradovic gibi ben de biraz köşeme çekilip dinleneceğim. Uzunca bir süre maç izlemeyecek, televizyon bile açmayacağım.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #1499 : 24 Haziran 2020, 10:04:48 »
Gece tam yatmaya hazırlanırken aldım haberi. Böğrüme koca bir öküz oturdu. Ben umutluydum kalacağı konusunda. Gerçekten bu noktaya bu şekilde gelmiş olmamız inanılmaz. Salonda doğru dürüst vedalaşamadık bile.
Yaşattığın her şey için; gurur, zafer, yıkımdan sonra ayağa kalkma iradesi, umut, inanç,... çok teşekkürler büyük spor adamı.
Bir çok farklı nesile basketbolu sevdirdin, meydanlarda dev ekranlarda basketbola en ilgisiz insanlara bile büyük heyecan yaşattın.
Ben ilk defa bir spor dalında kombine aldım, yetmedi aslında önceden Fenerbahçeli olmayan eşime bile "bana da kombine alalım" dedirttin. 3 yıl yan yana maç izledik, küçük çocuğumuz senin sayende Fenerbahçem'i kanlı canlı tanıdı.
Felsefesiyle, karakteriyle, azmiyle ve tutkusuyla Fenerbahçem'e gelmiş en büyük spor adamı.
Elveda demeye dilim varmıyor, Hoşçakal!