Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 399534 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #570 : 27 Aralık 2016, 15:55:26 »
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın dünyaca ünlü Başantrenörü Zeljko Obradovic, ülkesi Sırbistan’da onurlandırıldı.

Sırbistan Spor Birliği tarafından, Sırbistan sporuna bugüne dek yapmış olduğu tüm katkılardan dolayı “Yaşam Boyu Başarı” ödülüne layık görülen Obradovic, yapılan tören ile ödülünü aldı. Törende ayrıca, Sırbistan’ın yetiştirdiği en önemli kadın hentbol oyuncularından biri olan Svetlana Kitic de ödüle layık görüldü.

Obradovic, Sırbistan basketboluna oyuncu ve antrenör olarak yaptığı katkıların özetlendiği sunumun ardından ödülünü aldı.

Zeljko Obradovic’in onurlandırıldığı bu törenin katılımcıları arasında Predrag Danilovic, Dejan Bodiroga ve Dejan Tomasevic gibi unutulmaz basketbol adamlarının yanı sıra, birçok ünlü spor insanı da yer aldı.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #571 : 09 Ocak 2017, 09:07:30 »
Bjksj ( ne berbat bir isimse artık) maçında da gördük ki Obra başkan herşeyiyle mükemmel bir basketbol adamı. Vesely formsuz, antiç ve kaliniç kadroda yok, ahmet çok sınırlı sürede sınırlı katkı veriyor, Barış hiç ilerlemiyor.sadece Udohtan uzun katkısı aldığımız bir maçta, ligin en iyi takımlarından birini, kendi sahasında, 12 sayı geriden gelip yendik. herşeye karşı bir planı var koçun. kızıyor, sövüyor, seviyor, taktik, teknik, psikolojik ... herşeyiyle her an maçın içinde.inanılmaz bir adam, herkesin yokluğuna bir şekilde katlanılır da koç olmazsa olmazı bu takımın.
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #572 : 09 Ocak 2017, 11:22:30 »
Venezüela'da bir Türk inşaat şirketinde çalışan basketbol meraklısı mühendis arkadaşım uzun süre sonra bir mektup daha gönderdi...

"Geçen gün bir maça gittim ve gözlerime inanamadım. Brezilyalı bir koç benchte üç Venezüelalı oyuncuya vurdu. Kimsenin gıkı çıkmadı."

Eskiden yurt dışı telefon konuşmaları çok pahalıydı. Gözünü seveyim şu whatsapp'ın... En fazla internet paketinden yer... Aradım arkadaşımı, olayın detayları için...

Koç meğerse baba oyunculara kızmış, onlara gözdağı vermek için gençlere vurmuş. Oyuncular ilk başta Venezüela atasözünü hatırlayarak, "Hocanın vurduğu yerde karanfil biter" deyip olayı bir süre ailelerine bile anlatmamış. İçlerinden biri kulağına gelen darbe yüzünden doktora gitmiş ama yine sesini çıkarmamış.

Arkadaşım geçmişte Türkiye'de yaşanan örnekleri bildiği için "Bizde olsa olay ortaya çıkar, o koç ceza alırdı ama burası Venezüela... Kim kime, dum duma... Zaten herkesin herkesi her fırsatta tokatladığı bir ülke. Basına bile yansımadan kapandı gitti. Duyduğuma göre olaya sadece takımın bir yabancı oyuncusu tepki vermiş. Sopayı yiyen oyuncular ve aileleri de para uğruna ağızlarını açmıyormuş. Zaten genel menajer de onları bu konuda ciddi şekilde uyarmış." dedi.

Ne diyelim... Orası Venezüela... Geri kalmış ülkenin yaşayabileceği olaylar... Bu onların sorunu... Bizde olsa yer yerinden oynardı... (Necip KAPANLI)
http://m.basketfaul.com/makale/59651/venezuelada-neler-oluyor.html

Obradovic, Egehan-Ahmet-Berk'in kastedildiği söyleniyor.Nedir olayın aslı?

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #573 : 09 Ocak 2017, 12:12:25 »
Yazı 6 Ocakta yazılmış. Hangi maçta böyle bir olay olmuş olabilir ki ?

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #574 : 09 Ocak 2017, 12:42:39 »
Bu konunun bizim koçla alakasını çözemedim. Maç içerisinde bir molada Ahmeti fena haşlıyordu ama bu çok normal bir durum bizim koç için ve oyuncuların Obradoviçin kızmasından rahatsız olduklarını düşünmüyorum. Maç sonu açıklamalarına gelince hoca sorulmamasına rağmen" Udohla ilgili de konuşmak lazım, kendisine teşekkür ederim ama o mevkideki diğer oyuncularında takıma yardım etmesi lazım" anlamında birşeyler söyledi. daha önceki demeçlerine de bakınca özellikle Antiç ve Vesely ye baya kızgın sanırım

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #575 : 09 Ocak 2017, 13:13:50 »
...................
Obradovic, Egehan-Ahmet-Berk'in kastedildiği söyleniyor.Nedir olayın aslı?

yazi ok de... nerede Egehan-Ahmet-Berk ile ilgili oldugu soyleniyor .... Yaziya gore olay mac icinde olmus. Her mac TV de yayinlaniyor ve ciddi bir seyirci kitlemiz var. Bunu yapan adam hayatinda ilk kez orada yapmamistir heralde.... fenerbahce icin olsa bugune kadar coktan dillenirdi olay fazlasiyla.... Bunu kacirmak istemeyecek en az 3-4 gazete ve televizyon kenarda bekliyor. Bir o kadar da cincon taraftari...

Bir altyapi karsilasmasi olabilir, ne yazik ki bizim zamanimizda da bazi beden egitimi kokenli hiyar hocalar tepkileri abartiyordu....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Zeljko Obradovic

• Üye
  • Yer: Aydın
« Yanıtla #576 : 09 Ocak 2017, 18:55:31 »
yazi ok de... nerede Egehan-Ahmet-Berk ile ilgili oldugu soyleniyor .... Yaziya gore olay mac icinde olmus. Her mac TV de yayinlaniyor ve ciddi bir seyirci kitlemiz var. Bunu yapan adam hayatinda ilk kez orada yapmamistir heralde.... fenerbahce icin olsa bugune kadar coktan dillenirdi olay fazlasiyla.... Bunu kacirmak istemeyecek en az 3-4 gazete ve televizyon kenarda bekliyor. Bir o kadar da cincon taraftari...

Bir altyapi karsilasmasi olabilir, ne yazik ki bizim zamanimizda da bazi beden egitimi kokenli hiyar hocalar tepkileri abartiyordu....
Gsbaskette biri kafasından sıkmış Obradovic'in üstüne maksat gündem olsun hesabı bence, başka yerde de görmedim ben bizle ilgili olduğunu. Koçu ergin olan camianın taraftarı ne olacak ki? Çok iyi yerden yakalamışsınız, maç içinde olduğunu iddia ediyor yazıyı yazan kişi bizim maçta öyle bir şey olacak yer yerinden oynar. Bunlar artık nerden saldıracağını şaşırdılar, ağzında salyalarla kuduz köpek gibi bekliyor bütün FENERBAHÇE düşmanları. Ama biz sahada kafalarına vura vura, kupaları söke söke kazanarak gereken cevabı sahada veriyoruz.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #577 : 09 Ocak 2017, 22:38:25 »
"Koç baba oyunculara kızıyor ve genç oyunculara..." diye bi şey var orada. Koç zamanında gözbebeği Bjelica'yı dövmekten beter etti.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #578 : 13 Ocak 2017, 18:55:50 »
Koçun her şeye rağmen süre bulamayan oyunculara şans vermeye devam etmesi gerektiğini düşünüyorum, geçen sene Barış Hersek bile 1-2 maç iyi bile oynamıştı, ama koç bu sene Melih, Berk, Barış gibi oyuncuları hiç denemiyor bile, sıkıntı yaşıyoruz rotasyonumuz dar diye, iyi oyunculara çok yük biniyor bence, ne kadar soluklandırsak o kadar iyi.

Tabii ki süre bulamayan oyuncuların özveri göstermesi önemli ancak koç defteri kapatmış gibi sanki, oyuncular da çok ekstra bir efor sarfetmiyor gibi, neyse Obra reis ne eylerse güzel eyler diyelim, bekleyelim.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2017, 16:40:35 Gönderen: Solamnus »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #579 : 17 Ocak 2017, 11:50:09 »
Fenerbasket yeni sunucuya taşındığı için koç hakkında yazdığımız DÜNYANIN EN İYİ KOÇU başlıklı yazının yeni linkini de paylaşalım;

https://fenerbasket.wordpress.com/2016/11/02/dunyanin-en-iyi-kocu/

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #580 : 03 Şubat 2017, 14:56:58 »
Reiasin başlığı ikinci sayfaya düşmüş... dünkü Cska maçında yine aslan payını koça veriyorum ben. 3. çeyrekteki savunma neydi öyle Allah aşkına.. ayrıca Bennett bey Obra gibi bir koçla çalıştığı için çok şanslı. daha doğru düzgün bir resmi maçta süre almamışken Cska maçına ilk beş başlatıyor. mesajı gayet açık "sen çalış yeter burda kimsenin hakkı kimseye geçmez" normalde bu mesajı 3 yıl konuşsa veremez, ama sadece 7 dakikada başardı bunu sihirbaz.

Çevrimdışı masiva

• Üye
« Yanıtla #581 : 03 Şubat 2017, 15:19:33 »
Reiasin başlığı ikinci sayfaya düşmüş... dünkü Cska maçında yine aslan payını koça veriyorum ben. 3. çeyrekteki savunma neydi öyle Allah aşkına.. ayrıca Bennett bey Obra gibi bir koçla çalıştığı için çok şanslı. daha doğru düzgün bir resmi maçta süre almamışken Cska maçına ilk beş başlatıyor. mesajı gayet açık "sen çalış yeter burda kimsenin hakkı kimseye geçmez" normalde bu mesajı 3 yıl konuşsa veremez, ama sadece 7 dakikada başardı bunu sihirbaz.
hocam ne desek eksik kalıyor o yuzden bişey diyemıyoruz o derece ☺
Doruklara sevdalandım 🇺🇦

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #582 : 03 Şubat 2017, 15:26:40 »
dün akşam 5 yaşında oğlumla maç izlerken oğlum dediki " baba ben oyuncu olarak en çok datomeyi seviyorum ama Fenerbahçede en çok Obradoviçi seviyorum" önce den van persie yi severdi))) inşallah Reis bizim çocukların iyice aklı başına gelinceye kadar bizimle kalır. sadece fenerbahçeye değil Türk basketboluna müthiş katkı veriyor. çok şanslıyız..

Çevrimdışı masiva

• Üye
« Yanıtla #583 : 04 Şubat 2017, 16:37:16 »
dün akşam 5 yaşında oğlumla maç izlerken oğlum dediki " baba ben oyuncu olarak en çok datomeyi seviyorum ama Fenerbahçede en çok Obradoviçi seviyorum" önce den van persie yi severdi))) inşallah Reis bizim çocukların iyice aklı başına gelinceye kadar bizimle kalır. sadece fenerbahçeye değil Türk basketboluna müthiş katkı veriyor. çok şanslıyız..
hocam bende türkiyenin bir ucundan diğer ucuna obradoviçi görmek için gelmeyi dusunuyorum. ☺
Doruklara sevdalandım 🇺🇦

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #584 : 04 Şubat 2017, 21:39:25 »
Vallaha Fenerbahçe camiasında branş fark etmeksizin gelmiş geçmiş en sevilen ve en çok saygı duyulan insan Zeljko Obradovic. Bu tartışılmaz. Bunu hak etti mi?  Sonuna kadar hak etti. Düşünün ki maç sırasında ismini tezahürat ediyoruz diye maç stresi ile bizi de fırçalıyor ve tek kişi bile niye böyle ayıp demiyor.  Herkesin sevgisi saygısı o kadar fazla ki "koç kızdı susalım amk" diyor. İnsanlarda bu hissiyatları oluşturmak çok ama çok zordur. Bunu; dürüstlüğü, mesleğine, camiasına yaptığı ile taraftara duyduğu saygı ve tabi ki başarısı sayesinde başardı. Daha onunla kazanacak çok kupamız var.