Gönderen Konu: TKBL Serisinin 5. Maçı, 05.05.2014 - [20.00] Galatasaray Odeabank-Fenerbahçe  (Okunma sayısı 37094 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SARI KANARYA

• Üye
  • Yer: İZMİR
Öncelikle biz nerede hata yaptık sorusunun cevabını bulmalıyız.Geçen sezon ligi serinin son maçında zar zor aldık.Euroleage de final oynayıp UMMC den fark yedik.Geçen sezon kendi sahamızda 70-62 kazanıp şampiyon olduğumuz günün ertesi pat diye yakubu,Quanitra ve tuğçe canitez ile anlaştığımız açıklandı.Sandık ki transferi biran önce bitiren takım avantajlı olur.Ama gelin görün ki Tuğçeden gazozuna maçlar haricinde sıfır katkı aldık.Yakubu dev fiziğine rağmen bir türlü beklenen katkıyı sağlayamadı.Yavaş ayaklarına ve şut tehditi olmaması da cabası.Quanitra ise şut tehditi yok tek iş yapabildiği yer pota altı.Hadi türk statüsünde olduğu için iyi bir bench oyuncusu olur.Matoviç de geçen sezon ki performansını yakalayamadığı için bu sonuçlar başımıza geldi.

Şimdi ne yaparız da başarıya giden yolu yakalarıza kafa yormak lazım.Takıma yeni bir hava lazım olduğunu herkes görüyor.Öncelikle yönetim eğer bütçe kısıtlamasına gidecekse sponsor şart.Koç gidecek zaten.Kadın basketboldan anlayan sete sete hücümları iyi çizen,takımına hakim olan bir koç getirilmeli.Cappy,matoviç,yakubaya  teşekkür edilip yollar ayrılmalı.Kadrosunu dağıtmazsa UMMC ile baş edebilecek bir takım oluşturulmalı.Odeabankın UMMC yi yenmesi 10 maçta görülebilecek bir olaydı.O maç ta yarı finalde başlarına geldi.O yüzden kıstas UMMC dir diyorum.Kadroyu da basketbolu iyi bilen arkadaşlar oluşturursa yönetimde bu kadro dahilinde veya yakın benzer oyuncuları takıma katarsa başarı gelecektir.Sadece yıldızlarla başarı yakalanmadığını birçok kez tanık olduk.Takım kimyası işte bu yüzden önemli.Takımın yıldızları olması gerektiği  gibi o yıldızların takım arkadaşlarıyla bir bütün halinde hareket etmesi bizi başarıya ulaştıracaktır.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Murat Twitterdan sallıyordu birilerine Cem :)

Orda serbest!
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
zeki abi
burada sallamasın twitterda sallamasın
iyi de bu adam nerede sallasın :) ?
abi aman içine atmasın yoksa evde ikizlere sarar bende ona sararım sonra :) 8)

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
    • ErdenayGuler
5 ay içerisinde Galatasaray'a 1 tanesi Avrupa kupası olmak üzere toplam 3 kupa veren bu takımdan ben utanıyorum, iğreniyorum, nefret ediyorum. Buradaki oyuncu ve teknik ekibi hayatım boyunca hiç unutmayacağım. Zaman romantiklik zamanı değil, üzerinde taşıdığı formanın ağırlığını kaldıramayan, şebeklik yapan ve onlara çanak tutanlardan hesap sorma zamanıdır.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
5 ay içerisinde Galatasaray'a 1 tanesi Avrupa kupası olmak üzere toplam 3 kupa veren bu takımdan ben utanıyorum, iğreniyorum, nefret ediyorum. Buradaki oyuncu ve teknik ekibi hayatım boyunca hiç unutmayacağım. Zaman romantiklik zamanı değil, üzerinde taşıdığı formanın ağırlığını kaldıramayan, şebeklik yapan ve onlara çanak tutanlardan hesap sorma zamanıdır.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
Mahmut Uslu: "Bana saldıran adam, karakolda ağlamaya başladı. Ulan yapıyorsun birşey, arkasında dur."
...

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
zeki abi
burada sallamasın twitterda sallamasın
iyi de bu adam nerede sallasın :) ?
abi aman içine atmasın yoksa evde ikizlere sarar bende ona sararım sonra :) 8)

benimki şaka tabi yahu hani çok sakinim diyordu ya, Murat canımız bizim :)

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
benimki şaka tabi yahu hani çok sakinim diyordu ya, Murat canımız bizim :)

Forum genelinde Zeki abi..Forumda negatiflik yapmam artık
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun

helal, işte bu

Çevrimdışı ahmetocak1907

• Üye
  • Yer: İzmir
8 yıldır şampiyon olan bu şubeyi kimler bu hale getirdiyse hesap versin. Taşıdığınız arma Fenerbahçe arması. Bu kadar vurdumduymazlık olamaz. Ne Angel ne Cappy kim varsa bu lakayıt oyunda hepsi kapı önüne koyulmalı. Bu kadar rezil olduğumuz bir gün olmamıştı.

Çevrimdışı Cnbaz

• Üye
    • @Mhsinusta
Maç felan bir kenara her zaman olumlu olmaya çalışmışımdır. Mahmut Usludan pek hazetmesemde o yumruk bana atılsa bu kadar koymazdı. Bundan sonra hiç kimse itidal çağrısında bulunmasın.... İtidal çağrısında bulunan yöneticide kulüpte barındırılmasın.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Alt yapıdan yetişen Olcay gibi gençler dışında gerek teknik, gerek idari, gerek oyuncu kadrosunda tek bir isim kalırsa yüz milyon defa yuh olsun, yazıklar olsun, lanet olsun.

Bunun dün kaybedilen şampiyonlukla ilgisi yok ki, zaten umurumda olmayan bir maçtı. Euroleague finalinden sonra tek bir maçı izlemediğim gibi sonuçlara da bu forumda tesadüf ederek öğrendim. Kısacası, 2014 final serisini kazansalar da benim yukarıda kurduğum cümle kendi adıma değişmeyecekti.

Benim asıl şaşırdığım, maç öncesi bu takımdan hala birilerinin bir şeyler beklemesi, bir şeyler umut edilmesi... Demek ki, biz eğrisi doğrusuna denk gelip kazara şampiyon olaydık bu taraftar bir çok şeyi sümen altı etmeye, geçen ay yaşanan rezaleti, pisliği, ihaneti affetmeye hazırmış. "Tek maç ve kaza" vurgusuyla olay geçiştirilecekmiş

Diğer yandan bu takımın bu seriden zaten şampiyonluk çıkarma şansı yoktu. Serinin 5 maça taşınması bile hayret verici bir olaydır ki, ben taş çatlasın 4 maçta biter diye bekliyordum.

Konunun beni ilgilendiren tarafı ise... Bundan böyle herhangi bir Galatasaray yöneticisini protokolde misafir edecek Fenerbahçe yöneticisi de Fenerbahçe taraftarının düşmanıdır, böyle olmalı, böyle bilinmelidir. Şiddet yasası filan diye ağlanacak yer değildir Fenerbahçe yönetimi. Ağlayacak olan yönetici defolsun gitsin. Taraftar gereğini yapacaktır, o salonun kapıları gereğini yapacak taraftara açılmalıdır. Araya girecek Fenerbahçe yöneticileri de bu yapılacak olan "gerekli"den payına düşeni almalıdır.  Bu yumruk Mahmut Uslu'nun alnında durduğu müddetçe bütün bir camia olarak alnımızda kara leke olarak kalacaktır. Biline... Bu leke alnımızda durduğu müddetçe de kibirlenmeye, böbürlenmeye, büyüklüğümüzle övünmeye vs hakkımız yok.

Çevrimdışı Süleyman Özgül

• Üye
Milliyet spor yazarı Ümit Avcı'nın bu gümkü yazısından bir paragraf:
"Fenerbahçe belki sahasındaki iki maçı taraftarlarının itici gücüyle kazanmayı başarmıştı ancak, kenara gelişlerinde McCoughrty, Matovic gibi oyuncuların coachlarının elini bile sıkmadığı takım ortamında, Galatasaraylı taraftarların hınca hınç doldurduğu salondan çıkılması kolay değildi, zaten dün de bu yaşanmadı"
Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü,ne kupa büyüklüğüdür.
Onun  büyüklüğü başka büyüklüktür işte.
Adı konamaz.

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
Matovic gerçekten 500 bin € kazanıyorsa cidden kapatalım şubeyi.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Matovic gerçekten 500 bin € kazanıyorsa cidden kapatalım şubeyi.
Seda da 400 bin euro ya yakın bir para kazanıyor yusuf... yabancı sınırı varken bu rakamlar böyle olması son derece doğal..
İvana sakatlık sonrası çok çöktü yoksa bence Avrupa nın hatırı sayılır 5 numaralarındandı... di li geçmiş zaman kullandım fark ettiysen :)