Gönderen Konu: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları  (Okunma sayısı 201214 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları
« Yanıtla #960 : 04 Eylül 2021, 23:08:12 »
Kusacam mecazi bıktım şunların şampiyon olmasından.Ülkede vakıf Avrupada bunlar.Terziç Busayı yedekten alıyor artık.Mlenkoviç x faktör oldu.
Sen böyle diyince İtalya zaten kupanın ucundan tutmuştu.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #961 : 04 Eylül 2021, 23:11:40 »
Şunu çok net söyleyebilirim ki egonu şu anda dünya voleybolunda rakipsiz. Ne bosko, ne zu, ne kim vs vs.  Kadın haksız rekabet.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #962 : 04 Eylül 2021, 23:12:40 »
Sen böyle diyince İtalya zaten kupanın ucundan tutmuştu.

Benim favorim İtalyaydı turnuva boyunca çok iyi oynadılar.Sırbistan gram haketmedi zaten gram aylardır leşler biz bunlara kaybettik sonra çıkıyoruz 3'üncülüğe seviniyoruz.

Egonu Mvpde esas Sylla ve De gennaro müthiş oynadılar.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #963 : 04 Eylül 2021, 23:15:34 »
Şunu çok net söyleyebilirim ki egonu şu anda dünya voleybolunda rakipsiz. Ne bosko, ne zu, ne kim vs vs.  Kadın haksız rekabet.

Ama olimpiyatlarda döküldü.Avrupa voleybolü dünyanın gerisinde.Biz bile B kadrolarla birşeyler yapıyoruz.Kadın baskette durum kötü Avrupa çöktü.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #964 : 04 Eylül 2021, 23:49:14 »
abi bu karşılaştırma için aşağı yukarı denk takımlarda performanslarını görmek gerekmez mi Sırplar 2.5-3 kişi resmen
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2021, 02:48:11 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #965 : 04 Haziran 2022, 12:17:04 »
Guidettinin ne kadar şişirme koç olduğu milli takımda görüldü.Bu adamı yollanması lazım.Ne oldu Haak Gabi ile böbürlenmen kolay.Ama şu var Fivb milletler ligi gibi saçma organizasyon yok.Oyuncular bunların kölesi olmuş durumda.Avruoa dünya şampiyonaları ve olimpiyatlar dışında az ilgilendığim organizasyon.Dinlenemiyor sporcular lig sezonu posalari geliyor.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2022, 12:23:49 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #966 : 04 Haziran 2022, 20:58:33 »
Guidettinin ne kadar şişirme koç olduğu milli takımda görüldü.Bu adamı yollanması lazım.Ne oldu Haak Gabi ile böbürlenmen kolay.Ama şu var Fivb milletler ligi gibi saçma organizasyon yok.Oyuncular bunların kölesi olmuş durumda.Avruoa dünya şampiyonaları ve olimpiyatlar dışında az ilgilendığim organizasyon.Dinlenemiyor sporcular lig sezonu posalari geliyor.

Sorun Guidetti de değil. Sorun bizi olduğumuz seviyeden çok çok yukarıda gösteren algıyı yaratan herkeste. Çin bir ekol, biz ise dünki çocuğuz. Ne felaket tellallığı yapmak lazım, ne de yüksekten uçmak. Vakıfbank'ı ben de sevmiyorum ama doğruya doğru Guidetti gayet güzel yapıyor işini. Ha yanlışı yok mu? Muhakkak var. Giderse Obradovic sonrası Fenerbahçe'ye döner milli takım. Ben sizi gerçekten anlayamıyorum. Ebrar kazma, Guidetti koç değil o şöyle, bu böyle... Voleybol sporu bağlamında yetkinliğiniz nedir? (Bu arada benim yok, onu belirteyim).

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #967 : 04 Haziran 2022, 21:07:41 »
Kaç yıldır bu arenadayız toy falan değiliz Ertan Bey.Kazma demedim sevmem o tip kelimeler.Avrupa şampiyonluğu falanda yok elde 0 başarı.Iste yabancısız Guidettiyi görüyoruz.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2022, 21:09:33 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #968 : 04 Haziran 2022, 21:29:08 »
Yine yabanci gelsin milli takim basina isi sadece milli takim olsun.Kulüp koçluğu ayrı maharet bu ayrı.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #969 : 04 Haziran 2022, 22:14:17 »
Vakıfbank'ı ben de sevmiyorum ama doğruya doğru Guidetti gayet güzel yapıyor işini. Ha yanlışı yok mu? Muhakkak var. Giderse Obradovic sonrası Fenerbahçe'ye döner milli takım. Ben sizi gerçekten anlayamıyorum. Ebrar kazma, Guidetti koç değil o şöyle, bu böyle... Voleybol sporu bağlamında yetkinliğiniz nedir? (Bu arada benim yok, onu belirteyim).

Guidetti Alman milli takımını çalıştırmış, iki defa Avrupa ikincisi olmuşlar, ayrılmasından sonra kazandıkları bir başarı yok.
Hollanda milli takımıyla Avrupa ikinciliği, olimpiyat dördüncülüğü almış, ayrılmasından sonra Hollanda'nın da madalyası yok.
Bizimle de bir Avrupa ikinciliği bir de üçüncülük almış.
Bunlar dışında bir sürü grand prix, Avrupa ligi vs. madalyaları var.

Şimdi, bu adamın yönetim anlayışı hakkında zerre bilgi sahibi olmadan "yabancılarla kazanıyor" işte demek sığlıktan başka bir şey değil, Guidetti'nin yaptığı en iyi işlerden biri oyuncu yetiştirmek. Elinden geçen çok sayıda oyuncuyu parlattı, Türkiye gibi bir ülkede özgüvenli, kendini sürekli geliştirebilen, takım olmanın ne demek olduğunu bilen öğrenciler yetiştiriyor. Ve böylesine iyi oyuncular yetiştiren/geliştiren bir antrenörün sadece para verip yabancılarla kulüp takımında başarılı olduğunu iddia edebilmek, cidden sağlıklı bir düşünce yapısı ürünü değil.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #970 : 04 Haziran 2022, 22:44:11 »
Guidetti’yi neden sevmiyorsunuz anlamadım. Adam işinde gücünde… Salon sporları içinde tartışmasız en winner çalıştırıcı. Keşke bizde olsaydı.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #971 : 04 Haziran 2022, 23:07:59 »
Bu saçma sapan turnuva Amerikanın oyuncağı oldu.Spircular ırgat sanki.Dinlenmeden milli maça.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #972 : 04 Haziran 2022, 23:30:44 »
Kaç yıldır bu arenadayız toy falan değiliz Ertan Bey.Kazma demedim sevmem o tip kelimeler.Avrupa şampiyonluğu falanda yok elde 0 başarı.Iste yabancısız Guidettiyi görüyoruz.

Toysunuz demedim. Öyle anlaşıldıysam baştan özür dileyim. Öte yandan ben de 1988 Seul olimpiyatlarından beri voleybolu takip ederim ama teknik taktik anlamda vakıf değilim bu spora. Bunun toylukla falan bir alakası yok. İşin idmanı var, oyuncu psikolojisi var, kadın oyuncu psikolojisinden anlamak var, var oğlu var yani. Guidetti'den önce kaç defa Avrupa şampiyonu olmuşuz ya da kaç defa olimpiyat çeyrek finali oynamışız, hatta onu geçtim kaç defa olimpiyatlara katılmışız? Bir bunları gözden geçirelim ve ondan sonra Avrupa ikinciliklerini ve üçüncülüklerini küçümseyelim. Başarı kriterlerinizi bir gözden geçirmelisiniz diye düşünüyorum. Çin Brezilya Sırbistan ve diğerleri bu alanın ağır ablaları. Biz daha dünkü çocuğuz ve omuz atmaya çalışıyoruz bu ablalara. Eğrisiyle doğrusuyla güzel bir jenerasyon ve iyi bir koç uyumu yakaladık ve üstüne koyarak gidiyoruz. Ben demiyorum ki Guidetti kusursuz bir insan. Kübra ve Gizem mevzusunda ben de eleştiriyorum ama Sezar'ın hakkı Sezar'a. Adam Bitlislere kadar gidip küçük kızlara idman yaptıracak kadar seviyor bu işi. Ülke voleyboluna katkısı -varsa- zararından kat be kat fazladır.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #973 : 04 Haziran 2022, 23:31:34 »
Bu saçma sapan turnuva Amerikanın oyuncağı oldu.Spircular ırgat sanki.Dinlenmeden milli maça.

VNL mantığını ayrıca eleştirelim. O konuda karşı değilim size. Eleştirilecek birçok yanı var.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #974 : 04 Haziran 2022, 23:33:50 »
Toydan kastım kadın milli takımı.Gulden Natalie Haniokogullarinsan bu yana Özlem Çiğdem takip ederim onu kart ettim.1 avrupa altını yok eksiklik bu.