Gönderen Konu: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları  (Okunma sayısı 201004 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Bayan Voleybol Milli Takım Organizasyonları
« Yanıtla #630 : 01 Ekim 2017, 18:20:14 »
Naz ve Eda harici bir tane üst düzey oyuncusu olmayan bir takım ile üçüncü olmuşuz. Takım mı var avrupada. En iyi iki takım final oynuyor işte. Asıl hala ve hala ve hala sanki dünyada oyuncu bolluğu varmış gibi Naz'a şu turnuvada bile bok atmak için gözü kapalı olmak da yetmez. Evet Rusya'yı 3-0 yendik. Kaç tane galibiyetimiz var resmi maçlarda Rusyaya karşı. Takım üçüncü oluyor hala çıkıp yok Azerbaycan, yok naz şu bu diyorsunuz. Naz yerine senin açık ara en iyi pasör dediğin lloyd'u koysan bu smaçörlerle Sırbistan'ı yenebileceğimizi mi düşünüyorsun gerçekten.

Arkadan gelen jenerasyonla ilgili de hiçbir bilgim yok. Bugün hala Naz, Eda, Gözde, Neriman, Bahar, Güldeniz oynuyorsa bir sıkıntı var o jenerasyonda.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #631 : 01 Ekim 2017, 19:15:24 »
Naz ve Eda harici bir tane üst düzey oyuncusu olmayan bir takım ile üçüncü olmuşuz. Takım mı var avrupada. En iyi iki takım final oynuyor işte. Asıl hala ve hala ve hala sanki dünyada oyuncu bolluğu varmış gibi Naz'a şu turnuvada bile bok atmak için gözü kapalı olmak da yetmez. Evet Rusya'yı 3-0 yendik. Kaç tane galibiyetimiz var resmi maçlarda Rusyaya karşı. Takım üçüncü oluyor hala çıkıp yok Azerbaycan, yok naz şu bu diyorsunuz. Naz yerine senin açık ara en iyi pasör dediğin lloyd'u koysan bu smaçörlerle Sırbistan'ı yenebileceğimizi mi düşünüyorsun gerçekten.

Arkadan gelen jenerasyonla ilgili de hiçbir bilgim yok. Bugün hala Naz, Eda, Gözde, Neriman, Bahar, Güldeniz oynuyorsa bir sıkıntı var o jenerasyonda.

Ilhan, cok basit seyleri bile karistiriyor, anlamamakta diretiyorsun.  Buna gozu kapali fanatiklik denir.  Kiz les gibi top oynadi: smacorlerin hepsinde bel rahatsizliklari bas gostermeye baslayacak, sen hala ust duzey must duzey diyorsun.  Oynadigin oyun ust duzey olmadiktan sonra ne farkeder?  Takimda baska bir pasor olsa duzelir miydi?  Tabii ki duzelmezdi ama gidip de, bizim zekamizla dalga gecer gibi "cok kotu Naz" filan diye nazire yaparcasina ortaya tas atacaksan, kusura bakma ama sonuclar aleyhine dondugunde de lafi gedigine koyan mevzulara da katlanacaksin.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2017, 19:18:21 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #632 : 01 Ekim 2017, 20:52:10 »
Sırplar en sonunda Brakoceviç'ten bile potansiyelli bir çapraz çıkarmayı başardı. Tijana Boskoviç...
Gerçekten harika bir oyuncu olacak. Avrupada ki gençler arasında pasör çaprazı olarak en beğendiğim 93 lü Natalia Malykh'di. Ama bu 97 ki genç yetenek benim için Malykh'in papucunu daha şimdiden dama atmış durumda. Yıldız oyuncuların Türkiye'ye kaymasıyla , Balkan pazarına yönelen İtalyan kulüplerinin takibindeydi ama kulübü Partizan onu kolay bırakacağa benzemiyor. Yanılmıyorsam bu sezon CL de Vakıfbank'ın grubundalar. Voleybol severlere tavsiyem ; yeni bir yıldız doğuyor ve imkanınız varsa bu doğuşu gidin İstanbul'da canlı izleyin.

İtalyanlar Piccinini ve Del Core'den bile potansiyelli olan , Elena Pietrini adında 2000 doğumlu bir oyuncu çıkardılar. Bu sezon İtalya ikinci liginde oynayacak. Eğer gelişimini durdurmayıp tıpkı Bosko gibi ileriye taşırsa son 3 Avrupa Şampiyonasında son dörde bile kalamayan İtalya milli takımı , Olimpiyatlar dahil tüm turnuvalara çok iddialı katılacak. Beklentim yeni Sokolova olacağı yönünde.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2017, 20:55:30 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı DesperateCry

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #633 : 01 Ekim 2017, 21:11:50 »
Sırbistan dağıttı ortalığı, turnuva boyunca 2 set falan kaybettiler herhalde. Rusya bizi eler diye düşünüyordum, son iki Avrupa şampiyonu olarak geldiler, onları sorunsuz geçtik. Bu oyunla Sırbıstan'ı belki geçebiliriz dedim, o da olmadı, ilk sette oyundan düştü bizimkiler. Bronz madalya iyi en azından.

Bizim takımdan gördüklerim, Kaptan Eda iyiydi, Polen pek bir şey yapamadı izlediğim son maçlarda, Merve de oynadı ama açıkcası hatırlamıyorum pek, pek süre almadı.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #634 : 01 Ekim 2017, 22:12:57 »
Ilhan, cok basit seyleri bile karistiriyor, anlamamakta diretiyorsun.  Buna gozu kapali fanatiklik denir.  Kiz les gibi top oynadi: smacorlerin hepsinde bel rahatsizliklari bas gostermeye baslayacak, sen hala ust duzey must duzey diyorsun.  Oynadigin oyun ust duzey olmadiktan sonra ne farkeder?  Takimda baska bir pasor olsa duzelir miydi?  Tabii ki duzelmezdi ama gidip de, bizim zekamizla dalga gecer gibi "cok kotu Naz" filan diye nazire yaparcasina ortaya tas atacaksan, kusura bakma ama sonuclar aleyhine dondugunde de lafi gedigine koyan mevzulara da katlanacaksin.

Kim lafı gediğine koymuş. Bişiyi bişiye koyduğun yok şu anda Besim. Konuşuyorsun konuşuyorsun boş konuşuyorsun kusura bakma. Hangi smaçörün bel rahatsızlığı geçirecekmiş. Yahu senin smaçörün kim takımda, kim oynuyor smaçörlerde de tutturmuş bir naz diyip duruyorsunuz. Kız iyi smaçörlerle oynayıp avrupa şampiyonu olur, en iyi pasör seçilir çıkıp "bu smaçörlerle tabi şampiyon olur, naza rağmen" dersiniz, rezil smaçörlerle oynar yine Naz şöyle böyle dersiniz. Şu yorumları okuyunca Cem pes etti ama ben dayanamıyorum.  Cidden bu kadar takıntı da olmaz. Ben naz fanatiği isem seninki fanatikliğin ötesinde bir saplantı olmuş Naz. başka bir şey değil. Şöylesi smaçörleri olan bir takımda , köşelerde Neriman, Polen, Güldeniz, Meryem oynuyor kalkıp hala naz diyorsunuz. Takım üçüncü olmuş, geçebileceği tüm takımları geçmiş, hala naz diyorsunuz. Pes diyorum artık. Neyse başka bir şey yazmam Besim bu konuda.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #635 : 02 Ekim 2017, 00:41:19 »
Kim lafı gediğine koymuş. Bişiyi bişiye koyduğun yok şu anda Besim. Konuşuyorsun konuşuyorsun boş konuşuyorsun kusura bakma. Hangi smaçörün bel rahatsızlığı geçirecekmiş. Yahu senin smaçörün kim takımda, kim oynuyor smaçörlerde de tutturmuş bir naz diyip duruyorsunuz. Kız iyi smaçörlerle oynayıp avrupa şampiyonu olur, en iyi pasör seçilir çıkıp "bu smaçörlerle tabi şampiyon olur, naza rağmen" dersiniz, rezil smaçörlerle oynar yine Naz şöyle böyle dersiniz. Şu yorumları okuyunca Cem pes etti ama ben dayanamıyorum.  Cidden bu kadar takıntı da olmaz. Ben naz fanatiği isem seninki fanatikliğin ötesinde bir saplantı olmuş Naz. başka bir şey değil. Şöylesi smaçörleri olan bir takımda , köşelerde Neriman, Polen, Güldeniz, Meryem oynuyor kalkıp hala naz diyorsunuz. Takım üçüncü olmuş, geçebileceği tüm takımları geçmiş, hala naz diyorsunuz. Pes diyorum artık. Neyse başka bir şey yazmam Besim bu konuda.

Ya okudugunu anlamiyorsun, ya da dedigim gibi gozun kapali fanatiklik yaptigin icin, es geciyorsun.  Naz'i surekli temcit pilavi gibi ortaya atiyorsun.  Nedir anlamadim ki?  Oyuncumuz degil, bir sey degil.  Naz da Naz.  Takimda kotu smacorlerin olmasi, verdigi kotu paslari hakli cikarmaz.  Attigi paslara bakarak nasil bir performans gosterdigini anlayabilirsin.  Tekrar ustune basa basa diyorum: bunu hala daha gormezden gelip, rakip oyuncuyu bir halt etmis gibi surekli ve gereksiz yere ovup durursan cevabini da boyle alirsin: ya gozu kapali fanatiklik yapiyorsundur ya da voleybolun v'sinden anlamiyorsun. 

Takim hala ucuncu olmus diyorsun.  Adamakilli 4 tane mac oynayip, sadece birini kazanabilen bir takimin basarisini dahi sirf Naz'i ovebilmek icin arac gibi kullaniyorsun. 

Dedigim gibi, dalga gecer gibi ve durup dururken Naz yorumlari atip, sonra "pes artik" demek yersiz kaliyor.  Ben de saf gibi "Ilhan'a bak sonunda o da gormus ne oldugunu" diye dusunuyorum.  Nerede?  Megerse, bizi dalgaya aliyormussun. 

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #636 : 02 Ekim 2017, 08:54:46 »

Avrupa Şampiyonası

Bronz Madalya:

Azerbaycan 1-3 Türkiye
(25-22, 21-25, 14-25, 8-25)

http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=29732

Şampiyonluk Maçı:

Hollanda 1-3 Sırbistan
(20-25, 22-25, 25-18, 18-25)

http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=29733
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #637 : 02 Ekim 2017, 08:56:12 »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #638 : 02 Ekim 2017, 08:59:05 »

Avrupa Şampiyonası

Dream Team

Outside Spikers: Brankica Mihajlovic (SRB), Anne Buijs (NED)
Middle Blockers: Eda Erdem Dündar (TUR), Stefana Veljkovic (SRB)
Opposite Spiker: Lonneke Slöetjes (NED)
Setter: Laura Dijkema (NED)
Libero: Valeriya Mammadova (AZE)

MVP: Tijana Bošković (SRB) 
FENERBAHÇE

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #639 : 02 Ekim 2017, 10:45:30 »
Besim sen voleyboldan anlamıyorsun. upuzun yazmissin yine bomboş bir yazı. Laf kalabalığı baska bisiy degil.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #640 : 02 Ekim 2017, 12:24:04 »
Besim sen voleyboldan anlamıyorsun. upuzun yazmissin yine bomboş bir yazı. Laf kalabalığı baska bisiy degil.

Isine gelmeyince laf kalabaligi olur.  Gercekleri kabul etmek zordur.
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2017, 12:24:29 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #641 : 15 Mayıs 2018, 10:18:31 »
Voleybol Milletler Ligi

A Bayan Milli Takımımızın 2018 FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki ilk hafta maçları:

16 Mayıs 2018 Çarşamba (Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece)
TSİ 01.00 Türkiye – İtalya

17 Mayıs 2018 Perşembe(Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece)
TSİ 03.30 Türkiye – A.B.D.

18 Mayıs 2018 Cuma (Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece)
TSİ 01.00 Türkiye – Polonya
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #642 : 15 Mayıs 2018, 10:21:10 »

Voleybol Milletler Ligi

Turnuva Statüsü:

FIVB tarafından düzenlenen Voleybol Milletler Ligi (VNL), toplam 5 ayaktan oluşuyor.

5 hafta boyunca oynanan karşılaşmaların ardından genel sıralamada ilk 5’te yer alan ülkeler ve finallere ev sahipliği yapacak ülke, FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri’ne katılma hakkı elde edecek.

Voleybol Milletler Ligi Finalleri ise ; 27 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Çin’in ev sahipliğinde Nanjing şehrinde oynanacak.

Millilerimizin 14 kişilik A.B.D. kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Pasörler: Gamze Alikaya, Cansu Özbay

Pasör Çaprazları: Meryem Boz, Ebrar Karakurt

Smaçörler: Meliha İsmailoğlu, Şeyma Ercan, Mislina Kılıç, Saliha Şahin

Orta Oyuncular: Eda Erdem Dündar (Kaptan), Beyza Arıcı, Kübra Çalışkan, Zehra Güneş

Liberolar: Şebnem Simge Aköz, Hatice Gizem Örge
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #643 : 16 Mayıs 2018, 09:22:16 »

Voleybol Milletler Ligi

Türkiye 3–0 İtalya

TÜRKİYE: Cansu, Meryem, Eda, Zehra, Şeyma, Meliha, Simge (L) (Gizem, Saliha)

İTALYA: Ortolani, Olivotto, Pietrini, Guerra, Lubian, Malinov,  Parrocchiale (L) (Mingardi, Sylla, Cambi)

SETLER: 25-21, 25-21, 25-20

http://www.volleyball.world/en/women/schedule/8801-turkey-italy/post

Grubumuzdaki diğer maçta Abd Polonya yı 3-1 yendi.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #644 : 17 Mayıs 2018, 11:56:45 »

Voleybol Milletler Ligi

Abd 2–3 Türkiye

A.B.D.: Hill, Dixon, Gibbemeyer, Drews, Robinson, Lloyd, Wong-Orantes (L) (Larson, Bartsch-Hackley, Hancock)

TÜRKİYE: Cansu, Meryem, Eda, Zehra, Şeyma, Meliha, Simge (L) (Ebrar, Gamze, Saliha)

SETLER: 26-28, 19-25, 25-20, 26-24, 14-16

http://www.volleyball.world/en/women/schedule/8810-usa-turkey/post

Grubumuzdaki diğer maçta Polonya İtalya yı 3-2 yendi.
FENERBAHÇE