Gönderen Konu: Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Şampiyonlar Ligi (2014/15)  (Okunma sayısı 161851 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Şampiyonlar Ligi (2014/15)
« Yanıtla #1185 : 06 Nisan 2015, 11:45:13 »
Sonuç ne? Neolacak amatör şubelerin hali?Yanlışlarımız nerde?Naıl düzelecek bu takımlar?Devletbankalarının hakimiyetine nezaman son vereceğiz?Naz'ı alma,Gözde'yi alma,Gizem'i alma,Neslihan'ı alma,Neriman'ı alma ozaman elimizdeki gençlerin MeliHa gibi,Melis Gibi,Polen gibi,Ezgi gibi takıma uyum sağlamalarını mı bekliyeceğiz?Sıkıldım Amotör şubelerden ALLAHTAN Masa tenisi yüzümüzü güldürdü:

Yerli oyuncu iskeletini oluşturamadığımız müddetçe başarı çok zor. Olursa da anlık, dönemlik olur.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1186 : 06 Nisan 2015, 12:56:06 »
Besim senin Naz takıntını anlıyorum.Ama Naz , Emre ,Nevriye 3 önemli Türk oyuncu gittiğinden buyana takım pek rayına gidemedi.Naz'dan buyana yerli ve yabancı bir çok pasör geldi ama onun yerinin doldurulamayışına ne diyorsun.?

Alt yapı alt yapı diyoruz bizdeki oyuncular Fenerbahçeli olsun diyoruz ama nedense Alt yapıdan bir oyuncu katamıyoruz.Sonrada rakiplere veriyoruz.Taraftar isterki biz taraftarlar gibi oyuncumuz olsun örneğin Volkan gibi.Ama olmuyor be arkadaşım.Yabancı Transferlerden hangisi Fenerbahçe'li açık konuşalım.Besim sen yaşadığın şehiride düşünürsek senin bu kalıpları aşmış olman gerekmez mi? Masa tenisini seyrettinmi?Oynuyanların biri çin'li,Biri Alman,biri Romen ama fenerbahçe için ter döktüler bizde çoştuk.bu her branşta var.Hani Melek Hu'mıuz nerde ?bu sene bizde olan önümüzdeki sene rakibimizde olabilir.Geçen sene Montana,Bianco Galatasaray'da değilmiydi.Bence farklı bir bakış açısı şart.

Pasör açığımız Naz'dan buyana sürüyor.Ben kişilik hal ve hareket olarak sevmiyorum.Hatta şuan nefret ediyorum.Ama deseler ki Fenerbahçe'ye geri getireceğiz ben sevinirim.Çünkü benim için yenilmez Arma olmak daha önemli.

Nilay bizim pasörümüzken belkide biz yeterince şanş vermedik belkide onuda biz Naz yapabilirdik.ama olmadımı olmuyor.Eczacıbaşı'nda daha çok yararlı oluyor.

Besim kardeşim birde yazdıklarından anladığım kadarıyla ben bu sene Erkek veleyboldada ,bayan basketboldada olduğu gibi Bayan veleyboldada Bianco,Montana ve Bosetti ,Kristin, gibi yanlış transfer ler yapıldığı hem fikir değiliz sanırım.Çünkü bu takımlada biz Vakıfbank'ı yenerdik diyorsun.Ozaman murat kardeşin dediği gibi Bu takımın kimyasımı eksik sizce.Birşeyler eksik ama bana göre Transfer yanlışlıkları . 

Abi, Naz'in yeri diye bir sey yok bence.  Iki seyi birbirinden ayirmak lazim.  Biz bu duruma Naz gittigi icin degil, Mehmet Ali Aydinlar gittigi icin dustuk.  "Beni alan sampiyon olur" diye bir laf etmisti, Naz Hanim.  Iki senedir, kendilerinden daha zayif takimlara kaybediyorlar.  Ne oldu, Naz Hanim'a?  Eczacıbaşıbasi'ndaki performansini Elif ortaya koysa, asar keserdik.

Simdi gelelim, Fenerbahce'nin Naz'dan sonra dustugu duruma.  Hanimefendi, yatirimlarin kesilecegini gorunce, gemiyi ilk terkeden kisi oldu.  Eger kalsa idi, Paula, Mari ve Oki'den olusan kadro ile basarili olur muydu?  Biraz voleybol izleniyorsa, buna muspet cevap veren olmaz, olmamali.  Ertesi sene gelen kadro daha iyi ama hala daha rakiplerin yarisi kadar bile degildi (her ne kadar iman gucu ve yogun destek ile mac alsak da).

Daha once de yazdim.  Avrupa'da, oyle veya boyle, 3 tane takim var.  Eczacıbaşıbasi, Fenerbahce ve Vakifbank...  Bu uc takimdan birinde oynayip da Sampiyonlar Ligi'nde Final Four'a kalmayi veya kupa kazanmayi cok matah bir sey olarak gostermeleri acikca bana biraz abes geliyor.  Buyrun, hic begenmedigimiz Asuman ve Nilay ile, kupayi rahatlikla aldilar.  Kadronun gerisi iyi olunca, isterse pasorun Violet Duca olsun, bir sekilde amorti ediyor takim. 

"Takimin gerisi iyi olsun yeter" lafinda vurgu "takimin gerisi" kisminda.  Bizde ortada bir takim yok!  Kadro muazzam ama kimya olarak cok kotu.  Bunun da Naz ile filan ilgisi yok.  Sorun pasor degil: sorun libero, orta oyuncular ve takim savunmasi.  Dikkat edin, hicbir mactaki oyunumuz icimize oturmadi.  Ona ragmen, Vakifbank'i son macta yenip, neredeyse turu gececektik.  Bu kadar kotu durumda olmamiza ragmen, biraz daha iyi bir Bosetti ile biz Vakifbank'i da duman ederdik. 

Ezcumle, bence taraftar olarak, cok da bilimsel olmayacak bir sebep-sonuc iliskisi olusturarak her seyi Naz'in gidisine isnat ediyoruz.  Ben bunu kendimize yakistiramiyorum ve buna ciddi bicimde kahroluyorum.  Fenerbahce'den ayrilisinin ertesinde yaptigi roportajda, kariyerini Eczacıbaşıbasi'na borclu oldugunu soyleyip, Fenerbahce'den hic bahsetmeyen, cok koyu bir Galatasarayliya bu denli sevgi gosterilmesini de hic anlamadim.  Bana duygusal diyenler oldu.  Sen de keza, takintin var diyorsun.  Beni bilenler teyit edecektir: ben Naz'i bizde oynadigi sene de yogun bicimde elestiriyor; en zayif halka olarak gosteriyordum.  Hayalim, cok daha dinamik oynatan bir pasor idi. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1187 : 06 Nisan 2015, 12:58:54 »
Nilay asla bir takımın as pasörü olamaz abi..Ne zaman başarılı olduysa hep birinin arkasından oyuna girdikten sonra oldu...

Ayrıca biz Nilaya şans verdik..O zaman takım da kötüydü ama asla stabil olamadı..

Nilay, stabil degil.  Sana yerden goge kadar katiliyorum.  Ancak sunu da ekleyelim.  Nilay gununde ise, onun attigi paslarin kalitesini ve set yonetimini daha hicbir Turk pasorde gormedim ben.  Bir de Ozge deniliyor ama bence Ozge cok vasat.  Cagla Akin gecen sene Vakifbank tokezledigi anlarda oyuna girip, maclari ceviriyordu.  Bu sene, o isigi goremedim.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1188 : 06 Nisan 2015, 13:05:57 »

Besim kardeşim birde yazdıklarından anladığım kadarıyla ben bu sene Erkek veleyboldada ,bayan basketboldada olduğu gibi Bayan veleyboldada Bianco,Montana ve Bosetti ,Kristin, gibi yanlış transfer ler yapıldığı hem fikir değiliz sanırım.Çünkü bu takımlada biz Vakıfbank'ı yenerdik diyorsun.Ozaman murat kardeşin dediği gibi Bu takımın kimyasımı eksik sizce.Birşeyler eksik ama bana göre Transfer yanlışlıkları . 

Abi, izninle bu son kismi tekrar izah etmek isterim.  Ben gecen sene Larson'u almamizi istedim.  Ama arkadaslarin da beni ikna ettigi uzere Bosetti de iyi transferdi.  Kimse bence kotu transfer dememeli.  Derse bence hata yapmis olur.  Ama su denilebilir: "sakatliktan sonra Bosetti yerine ayni kalibrede birini almaliydik".  Buna eyvallah derim ama o kalibrede biri de artik piyasada kalmamisti.  Kristin bence yedek smacor olarak dusunuldugu icin elestirilecek bir transfer degil.  Bauer'in kalmasi cok kotu oldu.  Kiz cok hantal, mahvetti bizi.  Ben Eda iyi oynarsa, siritmaz diyordum ama Eda sakatliklardan sonra hic o seviyeye donemedi.  Montano'ya gelirsek, o kadar elestirilmeyi hak etmiyor.  Bizdeki en buyuk sikinti maalesef Abbondanza'nin bu oyuncularin eksik yonlerini gelistirememesi ve takim huviyetini kazandiramamasi oldu. 

Buna ragmen, cok ama cok ilginctir ki, Bosetti gecen seneki gibi donse biz yine hallederdik.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1189 : 06 Nisan 2015, 13:25:48 »
Montano=Celitans

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1190 : 06 Nisan 2015, 14:26:12 »
Besim sana birileri bazı şeyleri yanlış aksetmiş ve sende yanlış bilgiler üzerinden inatla yanlışı savunuyorsun.. son kez izah edeyim,sadece  sana değil  çünkü sen ne yazıkki siyaha beyaz diyeceksin :(  ama durumu öğrenmek isteyenler olaiblir. bu arada iş işten geçti bilmem neyin davası da olmaz zaten ama olsun yine de bazı şeyleri konuşmakta fayda var. ;)

* biz şampiyonlar ligi şampiyonu olduğumuz zaman sponsorumuz UNİVERSAL idi. MAA zaten çoktan ayrılmıştı. ama
ZE nin oturttuğu sistem sayesinde işler güzel gitti . ben o seneyi çoğu maçı salonda izlemiş birisiyim.
bazen takımlar için bazı şeylerin de denk gelmesi gerekiyor.
Misal elimizde Seda vardı. Kim i alı Ze . Sokolova yı tuttu. Fabiana geldi ve Logan tom geldi.
hepimizin kafasında Ya Kim i acaba çapraz mı oynatacak diye düşünceler vardı. sezonda lig maçları dahil çoğu maçta ordayadım . SEnsiblex Kerem kardeim hatta bir seferinde büfede maç öncesi Ze ile karlışalmış ve sohbet etmişlerdi.
Sohbetin konusu şuydu.. TAkım sezona girmişti ama avrupa maçlarında dahi
SEda çapraz oynuyor - Kim ve Sokolova da smaçör oynuyordu. Logan ise yedeklerdeydi. Ze '' seda çok formada şimdi takımın ritmini bozmak istemiyorum ama Logan ı da monte etmemiz lazım '2 gibilerinden bir cümle kullanmıştı.
Allah yüzümüze baktı Sokolova hafif bir sakatlık geçirdi sonra Logan takıma girdi Kim ve Logan savunma ve manşet kısmında güzel bir uyum yakaladılar 2 veya 3 hafta sonra da Sokolova geri dönünce 3 lü smaçör sistemi dediğimiz sisteme döndü Ze ve ordan yürüdük gittik..
sezon bitti o sezon rezil bir yabancı kluralı vardı federasyonun - 2 yabancı.. ligde yarı finalde Vakıfbank a ne şekilde elendiğimizi hepimiz hatırlıyoruz
bakın biz o yarı final maçları oynandığı zaman -Gurkut abi -gürol abi sohbet etmiştik. mayıs veya nisan ayı olabİlir . ya yöneticiler takımı dağıtmayı düşünüyorlar - Universal zaten kötü bir hasanedir çalışanlarına dahi para ödemez ki bizde sorun yaşadık - ama seyircinin tepkisinden ciddi şekilde korkuyorlar. Bende hatta o zaman '' ya imkansız abi Avrupanın şampiyon takımı dağıtılır mı yahu bulsunlar 1 sponsor halletsinler. ihtimal dahi vermiyorum..
bu arada 3 sene önce eczacıbaşından genç Nazı alırken 3 senelik kontrat imzaldık . yanılmıyorsam son senesinde iken 250 bin tl ye oynuyordu. ( usd de olabilir ) Eda'nın sözleşmesi vardı. Kİm inde koredeki ''sahipleri'' kaba bir tabir oldu ama 2-3 ortaklı bir menajerlik şirketine ait olduğu iiçin hakları onunda durumu çok karışıktı. Ze nin de durumu net değildi.
lig den yarı finalden elenince ZE ile konuşulmuş ve ''yatırımı keseceğiz sen başının çaresine bak  '' denilmiş..
hatta o sırada hem erkek hemde bayan voleybol takımları avrupa şampiyonları vardı.
Nisan ayı biter bitmez yada lig biter bitmez Emre Batur kardeşimiz son derecek doğal olarak 3 senelik 2 milyon euroya (yıllık 650 bin euro ya denk gelir. bizden 200 bin alıyordu. ) çok hızlı bir şekilde sözleşme imzaladı. emre kardeşime laf etmiyorum. hakkıdır. profosyonel hayat ve çok ciddi bir para karşısında '' hayır '' demek biraz hayalcilik olurdu...
sonrasında  sanal ortamda taraftarlar arasında takımını dağılacağı anlaşılınca ciddi tepkiler verilmeye başlandı . Çok şükür Sokolova Eczacıbaşı na gittiği için oradan biraz para geldi. Ali Koç devreye girip bayan takımına sponsor oldu. Bakın sponsor oldu be o isimler alındı. yoksa takım Beşiktaş seviyesinde yabancılar bulup onlar ile mücadele edeceklerdi. durumun vahimiyetini anlayın..Naz konusunda en son geleceğim.....
ZE ye gitti bizimkiler ya bize yardımcı ol isim öner de gidip onları alalım tabi bu dendiği zaman eli yüzü düzgün bütün oyuncular sözleşme altına girmişt. dönem olmuş Haziran sen oyuncu arıyorsun . voleybol camiası küçük mayıs ayında bu işler hepsi biter.
Logan gitti
FAbi gitti
Sokolova gitti
Kim - menajer sebebiyle gitmedi 1 milyon euro da para verdik kendisine - helali hoş olsun iyi ki kaldı
Vasileva ismi dolaştı ama paramız ona dahi yetmedi.
Sarhoş Paula ve sakatlık sorunu olan Mari yi önerdi , polonyalı orta oyuncu vardı genç kız onu aldık.
tabi esas sorun hoca sorunu.. Naz'ın da ayrılmasındaki en önemli durumda budur.
Besim ini anlattığı gibi durum olsa Naz Mİlli takımlara gitmeden Emre Batur gibi takımdan ayrılırdı. Mİlli takım sonrası geldiler ve klüpte görüştüler ama en büyük sorun para puldan ile birlikte  Takımın hedefleri ve yatırım durumları oldu. haa bu süreçte MAA nın etkisi var mıdır elbetteki vardır.
Kamil söz ile ve daha düşük kalibreli bir takım ile devam edileceğini anlayınca da Naz kararını Vakıfbank tan yana kullandı.
Gittikten sonra çenesini tutamayıp aptalca konuştuğu için gerizekalıdır. bunu tartışmam. salaktır ukeladır. kendisini beğenmiştir. elit bir aileden geldiği için takındığı tavırdan nefret ettim zaten..
bunlar ayrı konular.
durumun özeti budur.. biraz fazla biraz eksik olabilir. ama durum budur.
o sezon 1 sene boyunca sakatlık bahanesi ile oynamayan yatan Eda hanıma sorun yahu neden oynamamış o sezonu ? sözleşmesi bitseydi yine duracakmıydı .
SEda da iyi fenerbahçe li o yüzden durdu. 400 bin euro maaşı vardı. seda nın.Seda ya 400 bin verilen yerde Naz a 300 bin verirsen kusura bakma ama gider...
sen/ben biz  o takımı böldüğün için böyle 3 senedir kıvranırız. Cev cl yi tv başından izler. rakipler o kupayı almasın diye değişik değişik totemler dener, gavurlar kazansın diye dualar ederiz ama içimizde patlar..

ayrıca Voleybol piyasasında maaşları rakamları yükselten takım FENERBAHÇE dir. hiç kıvırmayacağız. müeesse diye dalga geçiyoruz bizim paramız ile 4 5 6 yabancı alıyor diyoruz ama 4 5 sene önce o rakamları tavan yaptıran biz olduk. MAA ile beraber NAti ve GAmova ya 1 er milyon euro para verdik.
Kasia için PEssaryo takımına 600 bin buy out ödedik..
şimdi kimseye laf etme hakkımız yok .. bu işin lamı cimi yok. Sponsor bulacaksın bu işi devam ettireceksin yada küme düşeceksin. Fenerbahçe Bayan voleybol takımı çıtasını yukarıalara çıkartmış bir şube. orta sıralara oynayamaz.

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2015, 14:26:56 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #1191 : 06 Nisan 2015, 16:19:15 »
Abi, izninle bu son kismi tekrar izah etmek isterim.  Ben gecen sene Larson'u almamizi istedim.  Ama arkadaslarin da beni ikna ettigi uzere Bosetti de iyi transferdi.  Kimse bence kotu transfer dememeli.  Derse bence hata yapmis olur.  Ama su denilebilir: "sakatliktan sonra Bosetti yerine ayni kalibrede birini almaliydik".  Buna eyvallah derim ama o kalibrede biri de artik piyasada kalmamisti.  Kristin bence yedek smacor olarak dusunuldugu icin elestirilecek bir transfer degil.  Bauer'in kalmasi cok kotu oldu.  Kiz cok hantal, mahvetti bizi.  Ben Eda iyi oynarsa, siritmaz diyordum ama Eda sakatliklardan sonra hic o seviyeye donemedi.  Montano'ya gelirsek, o kadar elestirilmeyi hak etmiyor.  Bizdeki en buyuk sikinti maalesef Abbondanza'nin bu oyuncularin eksik yonlerini gelistirememesi ve takim huviyetini kazandiramamasi oldu. 

Buna ragmen, cok ama cok ilginctir ki, Bosetti gecen seneki gibi donse biz yine hallederdik.

Sagol Besim kardeşim içtenlikle cevap verdiğine inanıyorum.Yalnız kafamda bir soru var ama senle ilgili değil Bosetti'nin eski halini aradım ama videosunu bulamadım okadar iyi bir oyuncumuymuş demekki ama vakıfbank ve eczacıbaşındaki yabancılara bakıyorumda onların yanında bosetti boy fukarası gibi,bu bir dezavantaj değilmi?Bnim Transfer yanlışlıkları dedim sezonun başı ve ozamanda Kristin banko oynuyordu.Montano konusunda katılıyorum ondan çok iyisini almıyacaksan kalabilir hatta obradovic ayarında bir hocayla çok daha iyi olabilir.

Murat'ın Kimyası yok bu takımın demesine şimdei inanmaya başladım buda iyi bir hoca ve çok çalışmakla olur.Aslında Benim istediğim Gizem,Neriman,Neslihan,Gözde,naz ayarında (senin söylediklerinden sonra Naz'ın adı sonkez alacam :P ) Tecrübeli kişiler olamıyacaksa Polen,Ezgi,Melis,Dicle,Meliha,Gökçen gençlerlede onların yeri dolabilir .Bunun içinde Murat'ın söyledikleri devreye giriyor ve çok çalışarak iyi bir hocayla bir iki sene içinde çok iyi bir takım olabilirler.Eda konusunada katılıyorum sakatlıktan sonra eski gücüne kavuşsa biz çok rahatlarız.
Artık bende ne istiyorum bilmez duruma geldim.Tek isteğim Devlet bankalarının hegomanyasından kurtulmak.Elbet bir gün fenerbahçe Vakıfbank'ı ezerek yenecek bende Gözde ve naz'ı takip edecem :P

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1192 : 06 Nisan 2015, 17:28:20 »

Sagol Besim kardeşim içtenlikle cevap verdiğine inanıyorum.Yalnız kafamda bir soru var ama senle ilgili değil Bosetti'nin eski halini aradım ama videosunu bulamadım okadar iyi bir oyuncumuymuş demekki ama vakıfbank ve eczacıbaşındaki yabancılara bakıyorumda onların yanında bosetti boy fukarası gibi,bu bir dezavantaj değilmi?Bnim Transfer yanlışlıkları dedim sezonun başı ve ozamanda Kristin banko oynuyordu.Montano konusunda katılıyorum ondan çok iyisini almıyacaksan kalabilir hatta obradovic ayarında bir hocayla çok daha iyi olabilir.

Murat'ın Kimyası yok bu takımın demesine şimdei inanmaya başladım buda iyi bir hoca ve çok çalışmakla olur.Aslında Benim istediğim Gizem,Neriman,Neslihan,Gözde,naz ayarında (senin söylediklerinden sonra Naz'ın adı sonkez alacam :P ) Tecrübeli kişiler olamıyacaksa Polen,Ezgi,Melis,Dicle,Meliha,Gökçen gençlerlede onların yeri dolabilir .Bunun içinde Murat'ın söyledikleri devreye giriyor ve çok çalışarak iyi bir hocayla bir iki sene içinde çok iyi bir takım olabilirler.Eda konusunada katılıyorum sakatlıktan sonra eski gücüne kavuşsa biz çok rahatlarız.
Artık bende ne istiyorum bilmez duruma geldim.Tek isteğim Devlet bankalarının hegomanyasından kurtulmak.Elbet bir gün fenerbahçe Vakıfbank'ı ezerek yenecek bende Gözde ve naz'ı takip edecem :P

Abi, rica ederim.  Bosetti gecen sene Italya Ligi'nin MVP'si idi.  Italya Ligi eskisi gibi olmasa da, orada oynanan voleybolun kalitesine laf etmek mumkun degil.  Ozellikle, Italyan voleybolundaki atmosfere ve kulture ulasabilmemiz icin daha gitmemiz gereken cok yol var.  Boy hususuna da fazla takilmamak lazim zira gerek savunma gerekse de hucumdaki rakamlarina baktigimizda, bizi fazlasiyla tatmin edecek bir oyuncu idi.  Ozellikle Kim gibi her seyi yapan, skorer bir smacoru goz onune alinca, kesinlikle yanlis bir secim degildi.  Ama sakatliktan cok gec dondu ve zaten takim olmaya basaramayan bir "takim"la cok gec calisma olanagi buldu.  Zordur bu isler...

Bence Vakifbank bizi Gozde, Naz ve benzeri yerli oyunculardan ziyade oncelikle lobicilikte yeniyor. Eger bir seyleri duzeltecek isek, oncelikle adil yarisma sartlarini tekrar tahsis etmeliyiz.  Vakifbank, milli takimin sponsoru; tonla yatirim yapiyorlar; yardimci hocalari milli takim basina gecti vs.  Ayrica muessese kulupleri vergi hususunda avantajlilar.  Halkin parasi, bu kulupleri guclendirmeye harcaniyor.  Biz, Fenerbahce olarak, sponsor bulmakta sikintilar cekerken ve her donem Federasyon bizim aleyhimizde kararlar tesis ederken, A, B, C'yi takima transfer ederek stabil bir sistem olusturamayiz.  Oncelikle:

(1) Tum kulupler bir araya gelip, Vakifbank'in Federasyon'a olan yatirimlarini engellemeli;
(2) Vergi hususunda ayni imtiyazlar saglanmali;
(3) Yabanci hakki kaldirilmak suretiyle, bes para etmez Turk oyunculara akitilan tonla paranin onune gecilmelidir. 

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1193 : 06 Nisan 2015, 17:44:20 »
Besim Hocam
Maalesef bunların hicbiri olmaz.TVF yi yıllardır Vakıf-Ecz. yonetiyor.2+1 istiyorlar hemen geliyor.Sponsor oluyorlar.TVF duzgun olsa Brezilya gibi kural getirir.Bir takımda atıyorum 7 Umit-5 Genc-3 A Milli den fazla olamaz.Su kadar oynayamadıgında oyuncu serbest kalır vs getirir.İtalya'da sampiyon takım sponsor bulamadıgında cekiliyor.Kac efsane klup kapanmıs.Biz de ise Rusya sistemi var.Devletin Dinamo,Spartak,CSKA ları var.Ustune de toz kondurulmayan Ecz. var.Adamlar 50 yıldır Yıldız-Genc-Umit hepsini topluyorlar.Tonlarcasını yıllarca kiralıyuorlar.Tık yok.
Biz duzene ragmen sampiyon olurken onlar bu duzen sayesinde kendi duzenleri ile sampiyon oluyorlar.Bu durumda Cem Hocam ne derse desin elin gavurunu da tutarım bu takımlardan da zerre hoslanmam.Devlet yarısmacı olarak isin icinde,sponsor olarak isin icinde ustune de buyuk imtiyazlar verilen Ecz. var.Bunlar da basarısızlık da sorgulanmıyor.Hem bol para hem de sıfır baskı varken oyuncu almak da imkansıa yakın senelerdir yerliler de 2-3 istisna haric Naz-Seda-Eda onların begenmeyip,gozden cıkardıkları oyuncular ile oynuyoruz.Cunku hepsini topladıkları icin sana kalmıyor.

Çevrimdışı magi

• Üye
  • gastronomy and culinary art
« Yanıtla #1194 : 06 Nisan 2015, 17:49:39 »
Cem abi, sonuçta Fabiyi de paramız olsaydı göndermezdik zira Ze de öyle değil mi yanlış bilmiyorum. Naz o durumda istediği yere gidebilir bunda benim için bir sıkıntı yok. Gözüme batan Fabi oralardan hala Diego'ya Fenerbahçeme iyi bak vs gibi tweetler atıyorsa ve Ze hala oralarda Fenerbahçe beresi ile dolaşıyorsa ve de Naz gözümüze sokarcasına burda bize 'Sarı Meleğiniz olarak kalıcam' diyip sonra da nispet yapıyorsa istemem Fenerbahçeme..

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1195 : 06 Nisan 2015, 18:00:27 »
Cem abi, sonuçta Fabiyi de paramız olsaydı göndermezdik zira Ze de öyle değil mi yanlış bilmiyorum. Naz o durumda istediği yere gidebilir bunda benim için bir sıkıntı yok. Gözüme batan Fabi oralardan hala Diego'ya Fenerbahçeme iyi bak vs gibi tweetler atıyorsa ve Ze hala oralarda Fenerbahçe beresi ile dolaşıyorsa ve de Naz gözümüze sokarcasına burda bize 'Sarı Meleğiniz olarak kalıcam' diyip sonra da nispet yapıyorsa istemem Fenerbahçeme..

Naz zekidir; isini bilir.  Politikadan anlar...  "Sari Melek"iniz olarak kalicam deyip, 1 ay sonra yapilan roportajda Fenerbahce'nin adini dahi anmamasi benim aklima Jet Fadil'i getiriyor :))))

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1196 : 06 Nisan 2015, 18:01:54 »
Besim Hocam
Maalesef bunların hicbiri olmaz.TVF yi yıllardır Vakıf-Ecz. yonetiyor.2+1 istiyorlar hemen geliyor.Sponsor oluyorlar.TVF duzgun olsa Brezilya gibi kural getirir.Bir takımda atıyorum 7 Umit-5 Genc-3 A Milli den fazla olamaz.Su kadar oynayamadıgında oyuncu serbest kalır vs getirir.İtalya'da sampiyon takım sponsor bulamadıgında cekiliyor.Kac efsane klup kapanmıs.Biz de ise Rusya sistemi var.Devletin Dinamo,Spartak,CSKA ları var.Ustune de toz kondurulmayan Ecz. var.Adamlar 50 yıldır Yıldız-Genc-Umit hepsini topluyorlar.Tonlarcasını yıllarca kiralıyuorlar.Tık yok.
Biz duzene ragmen sampiyon olurken onlar bu duzen sayesinde kendi duzenleri ile sampiyon oluyorlar.Bu durumda Cem Hocam ne derse desin elin gavurunu da tutarım bu takımlardan da zerre hoslanmam.Devlet yarısmacı olarak isin icinde,sponsor olarak isin icinde ustune de buyuk imtiyazlar verilen Ecz. var.Bunlar da basarısızlık da sorgulanmıyor.Hem bol para hem de sıfır baskı varken oyuncu almak da imkansıa yakın senelerdir yerliler de 2-3 istisna haric Naz-Seda-Eda onların begenmeyip,gozden cıkardıkları oyuncular ile oynuyoruz.Cunku hepsini topladıkları icin sana kalmıyor.

Allah'tan adam gibi Turk oyuncu cikmiyor yoksa oyle bir sey olsa hepten mahvolmustuk :)  Yabanci oyuncularla da amorti edemezdik...

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1197 : 06 Nisan 2015, 18:57:23 »
keşke garay gitmeseydi. vakıf maçında bosetti sakatlık sorunu yaşayınca hala tam olarak iyileşmemiş olabileceğini düşündüm.

çok fazla transfere ihitiyaç yok iyi bir hoca, mervenin yanına bir libero, kristin yerine bir türk smaçör ve çok iyi bir yabancı orta yeterli. sağlıklı montanyo, sağlıklı bir bosetti kim ile birlikte bütün takımlara rahatlıkla üstünlük sağlar ama abbo bence oyuncuları geliştirememesinin yanında en kötü yanı maç sırasında takımı kötü yönetmesi.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #1198 : 06 Nisan 2015, 20:52:08 »
Bence Vakifbank bizi Gozde, Naz ve benzeri yerli oyunculardan ziyade oncelikle lobicilikte yeniyor. Eger bir seyleri duzeltecek isek, oncelikle adil yarisma sartlarini tekrar tahsis etmeliyiz.  Vakifbank, milli takimin sponsoru; tonla yatirim yapiyorlar; yardimci hocalari milli takim basina gecti vs.  Ayrica muessese kulupleri vergi hususunda avantajlilar.  Halkin parasi, bu kulupleri guclendirmeye harcaniyor.  Biz, Fenerbahce olarak, sponsor bulmakta sikintilar cekerken ve her donem Federasyon bizim aleyhimizde kararlar tesis ederken, A, B, C'yi takima transfer ederek stabil bir sistem olusturamayiz.  Oncelikle:

(1) Tum kulupler bir araya gelip, Vakifbank'in Federasyon'a olan yatirimlarini engellemeli;
(2) Vergi hususunda ayni imtiyazlar saglanmali;
(3) Yabanci hakki kaldirilmak suretiyle, bes para etmez Turk oyunculara akitilan tonla paranin onune gecilmelidir.

Devletin haksız Rekabeti yarattığına inanan biri olarak sana hak veriyorum.Devlet ,Fenerbahçe'nin Amatör şubelere gösterdiği Yatırımve çalışmalar karşılığında maddi yardım yapacağına Vergi ve cezalarla köstek oluyor.Besim'in dediği gibi Klupler birleşip ortak hareket etmesi gerekirken sadece Fenerbahçe ortada kalıyor.Ama ülkemizi temsil eden Boks,Atletizm,vb dallarla madalyalar gelince hemen sahiplenmeyi biliyorlar.Devlet Bankalarının yapacağı en iyi iş ancak sponsor olmalarıdır Diye düşünüyordum ama bu bile çeşitli sorunlar ve rekabet doğuracaktır.Bu konuda konuşmak forumu rahatsız edebilir kaygısıyla çok detaya girmiyorum.