Gönderen Konu: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 130401 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: ANKET: FIBA 2014 Erkek Basketbolunda Dünya Şampiyonu Kim Olur?
« Yanıtla #105 : 08 Ağustos 2014, 09:43:49 »
Sanırım anketi çok erken açtık. En azından Amerika kadrosunun son şeklini almasını beklemeliydik.

Kevin Durant'ten sonra turnuvanın ikinci yıldızı olmasını beklediğim Paul George geçen hafta antremanda korkunç bir sakatlık yaşadı ve muhtemelen sezonu kapattı.

Kevin Love ise takas görüşmeleri nedeniyle affını istedi. Griffin affını istedi.

LeBron James, Carmelo Anthony, Dwyane Wade, Chris Bosh, Kobe Bryant, Dwight Howard, Russel Westbrook, Chris Paul gibi 2008 ve 2012 Olimpiyat kadrosunda yer alan süper yıldızlar zaten en baştan beri olmayacağını açıklamıştı. LaMarcus Aldridge gibi bence şu anda NBA'in en değerli power-forveti olan bir başka süper yıldız da gelmeyenler arasında...

Eğer Paul George ve Kevin Durant'siz bir kadro olacağını düşünseydim, şu şartlarda Amerika'ya vermezdim oyumu.

Kadrolar belli olduktan sonra anket başlasa daha iyi olurdu ama Abd için fark etmez..

Fark edermiş gerçekten..
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #106 : 08 Ağustos 2014, 09:59:03 »
Mevcut isimler son üç turnuvada olduğu gibi rakibe tam saha baskı yapıp onların top kaybına sebep olacak ve rakibin doğru oyun kurmasını engelleyecek isimler değil. Şu durumda oyunu tam saha baskıyla rakibi yıpratıp, maç sonunda vurup geçme üzerine değil, mecburen şut organizasyonu ve ribaunt hakimiyeti ekseninde kurmak icap eder. Geçen üç turnuvada olduğu gibi beş kısayla oynamak şu kadroda mümkün değil. (Carmelo'nun 5, LeBron'un 4 numaraya kaydığı organizasyonlar mevcut yapıda imkansız... Çünkü onların yerine gelenler arasında onların fiziksel farklılıklarını anımsatan tek bir isim yok.)

Coach-K pivotla oynamayı pek sevmese de, şu durumda uzunlara muhtaç ve mecbur... Sistemini değiştirmek zorunda... Amerika'nın kaderini üçlük performansı ve uzunların ribaunt katkısı tayin edecek. Daha farklı bir basketbol oynamak zorundalar. Coach-K gibi şablonlara takılıp kalan ve 2006'daki meşhur Yunanistan maçında sırf ezberini bozmamak için 40 dakika Schortsanitis üstünden oynanan pick-roll'lere seyirci kalan ve Howard'ı inatla kenarda oturtan eski kafa birisinden bu beklenir mi? Sanmıyorum ama farklı bir basketbol oynamaya mecbur olduklarını biliyorum.

Ben olsam ağır sakatlıklar nedeniyle 2 senedir basketbol oynamayan Derrick Rose macerasına girmem ve elde kalan isimler içinden şu 12 kişilik kadroyu seçerim:

-Stephen Curry
-Damian Lillard
-Kyrie Irwing
-Klay Thompson
-James Harden
-Kyle Korver
-Bradley Beal
-Chandler Parsons
-Anthony Davis
-Paul Milsap
-DeMarcus Cousins
-Andre Drummond

Şu kadroyu bekleyen bir numaralı tehlike James Harden'ın takıma liderlik yapmaya kalkması ve elinde gereğinden fazla top tutması olur. Bu kadro bol bol top çevirip boş şutörü bulmalı... Gerisi üçlükçülerin performansına kalmış.

Cousins'in pota altı üretimi, Drummond'ın hücum ribauntları, Tek Kaş'ın blokları ve Milsap'ın orta mesafe isabetleri altın değerinde olacaktır.

Ama mesela benim tahminim odur ki, üçlük dışında hiç bir özelliği olmayan Kyle Korver yerine tutarlar ve DeRozan'ı alırlar. Bence çok yanlış olur. Evet, bu kadroya keskin şutör her zaman olduğundan daha fazla bu turnuvada lazım.
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2014, 10:11:15 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #107 : 08 Ağustos 2014, 10:15:35 »
Amerika kazanır dedim ben de :)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #108 : 08 Ağustos 2014, 11:17:57 »
efsane koçu ve birbirinden vasıflı oyuncularıyla
TÜRKİYE favoridir
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #109 : 08 Ağustos 2014, 11:24:38 »
Abi bence anketi silip baştan yapalım. 8)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #110 : 08 Ağustos 2014, 12:40:40 »
Abi bence anketi silip baştan yapalım. 8)

Oylamayı sıfırladım abi. Oy vermek isteyenler tekrardan verebilir.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #111 : 08 Ağustos 2014, 13:36:48 »
Yeni oyum ev sahibine gitti:)) anketin yeniden başlaması hayırlı bir kadar oldu..
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #112 : 08 Ağustos 2014, 13:40:49 »
kadrosu 12 çaylaktan da oluşsa Amerika şampiyon olur :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #113 : 08 Ağustos 2014, 14:09:13 »
Elim -alışkanlık işte- yine Amerika'ya gitti. Ama objektif olduğumu söyleyemem. Tamamen duygusal... :D

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #114 : 08 Ağustos 2014, 14:10:32 »
Fransa dedim...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #115 : 08 Ağustos 2014, 14:35:49 »
Fakat şu da var. Son 1 aydır kendimi eski kolej maçlarına kaptırdım. Günde mübalağasız en az 1 maç izliyorum. Bunlardan bir çoğu da Duke maçı... Diyeceğim şu: Coack-K gerçekten kötü bir koç. Nasıl 40 senedir Duke'ün ve 10 senedir Amerika'nın başında duruyor; anlamak güç. Bunu onca başarısına rağmen söylüyorum. Yani Amerika'nın tek problemi sadece gelmek istemeyen yıldızlar değil...

Ve daha facia bir problem var ki, Paul George'un sakatlığının ve sezonu kapatmasının oluşturacağı mental handikap... Utkan'ın söylediğine göre Kevin Durant'in oynamak istemeyişinin asıl sebebi George'un antremanda yaşadığı o kötü sakatlıkmış. Bütün moraller bozulmuş. 2 hazırlık maçı iptal edilmiş. Daha önce oynamak için can atan bir çok ismin şimdi kararsız ve tedirgin olması çok büyük bir handikap... Düşünün ki, Paul George bu sene 15 milyon dolar alacaktı; sezonu kapattı ve şimdi sadece bunun yarısını alabilecek. Nereden baksan 7 milyon dolar zararda... Tam çıkış yakalamış ve süper yıldız eşiğine gelmişken kariyerinin ilerisinde yaşayacağı sıkıntılar bu 7 milyondan daha büyük problem... Onun gibi atletizme dayalı oynayan bir yetenek için kendisini toparlayıp bıraktığı noktaya dönmek çok daha sorunlu... Şu durumda bir sezon sonra dönecek ve eski haline gelmeye uğraşacak; oysa sakatlanmasaydı, bu halini bir kaç basamak üste çekmek için savaşacaktı.

Kısacası, George'un sakatlığı, George'un kendi değerinden daha fazlasını götürdü Amerika'dan... Adamları kafaca bitirdi, mental olarak bütün şevklerini kırdı. İşte, bu mental sıkıntıdır ki, asıl ayak bağı olacak şey... Eğer Paul George deseydi ki, "ben özel işlerim nedeniyle turnuvada yer almayacağım..." Bunun kaybı bir şekilde telafi edilirdi. Ama Milli Takım antremanında o şekilde sakatlanması, işte, Kevin Durant'i de yol ayrımına getirdi. İkna edilip oynasa bile şu durumda kimse yüzde yüzünü veremez.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #116 : 08 Ağustos 2014, 14:58:25 »
Bende bu sekilde dusunuyorum Zeki abi.Fakat İspanyanin evsahibi olmasi durumu biraz karistiyor.Ama yinede Amerika alacak diye dusunuyorum

Tamamen duygusal olarak yaklaşıyorum ama bu turnuvada İspanyayı dümdüz edecekler gibi bir his var içimde :)

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #117 : 08 Ağustos 2014, 15:01:46 »
İspanya nın şampiyonluğu hayırlısı olsun.

Kevin Durant, Dünya Basketbol Şampiyonasına katılmayacağını açıkladı.

Amerika olmasa bile İspanya Sırplardan daha iyi takım değil bence

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #118 : 08 Ağustos 2014, 15:47:41 »
Zeki abi yapma gözünü seveyim
Sırplarin hiçbirşey yok. 
Ispanya mevcut kadrosu ile avrupa daki bütün takımları harcar

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #119 : 08 Ağustos 2014, 16:14:51 »
Sırplar çok karışık.. Teo çok kötü durumda.. Nedovic kapattı.. Uzunlar desen İspanyol uzunları karşısında denize dökülür.

İspanya şuan için en rahat ve en doğru giden takım.. Meşhur neslinin bu son kupası olacak ve bu sefer taraftarının önünde kazanmak istiyorlar. ABD durumu ne olur bilmiyorum ama dğer favorileri de düşünce İspanya şuan da şampiyonluğa en yakın takım.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.