Gönderen Konu: 2014 FIFA Dünya Kupası (Brezilya)  (Okunma sayısı 54137 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
Ynt: ANKET: Arjantin - Almanya (FİNAL) / Şampiyon Kim Olur?
« Yanıtla #255 : 11 Temmuz 2014, 19:36:11 »
Arjantin'i severim ama, bu oyun tarzıyla şampiyon olursa, benim gözümde 2004 de Avrupa şampiyonu olan Yunanistan'dan hiç bir farkı olmayacak.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
Ynt: 2014 FIFA Dünya Kupası (Brezilya)
« Yanıtla #256 : 12 Temmuz 2014, 20:30:25 »
Bugün Brezilya 3-4 yerse şaşırmam. 25 yıldır izlediğim en kötü bREZİLya.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #257 : 13 Temmuz 2014, 00:21:36 »
Fakat Brezilya kötü futboluna rağmen bu defa maruz. Bir defa maçın başında (2. dakika) verilen penaltı kesinlikle penaltı değildi. Faulün dışarıda olduğu o kadar net ki. Belki yarım metre... Fakat Roben ceza alanına girene kadar düşmedi. Bence ikinci golde de off-sayt vardı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #258 : 13 Temmuz 2014, 00:56:08 »
Holanda uzatmanın ilk dakikasında 3. golü buldu.

23 kişilik kadronun 3. kalecisi de uzatma bölümünde forma şansı buldu ve böylece Hollanda'da turnuva boyunca forma giymeyen oyuncu kalmadı.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #259 : 13 Temmuz 2014, 01:07:05 »
Holanda uzatmanın ilk dakikasında 3. golü buldu.

23 kişilik kadronun 3. kalecisi de uzatma bölümünde forma şansı buldu ve böylece Hollanda'da turnuva boyunca forma giymeyen oyuncu kalmadı.

Dünya kupasında milli takıma çağrılıp, imkan olmasına rağmen oynatılmayan oyunculara hep üzülmüşümdür(yanılmıyorsam Serhat Akın'ın, Şenol Güneş'ten bir dakika bile şans bulamadan kupadan dönmüşlüğü vardı).
Van Gaal klas bir hareket yapmış.
...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #260 : 13 Temmuz 2014, 14:58:00 »
Maçın son dakikalarında Roben'e yapılan hareket tartışmasız penaltıydı. Fakat Roben hemen hemen her pozisyonda kendini yere attığı için hakem devam ettirdi. Bu arada ben bu dünya kupasında özellikle Roben'in ve kendini yere atan tüm forvetlerin düşüşlerini hafızama kaydettim.

Büyük ihtimalle bu sezon bu tarz pozisyonların tümünün Burak Yılmaz versiyonunu izleyeceğiz.   
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #261 : 13 Temmuz 2014, 15:45:16 »
Ama skor 1-0 iken Brezilya'nın da net bir penaltısı verilmedi.

2. dakikada olmayan bir penaltı golüyle geri düştüler. Hemen ardından net bir penaltıları verilmedi. (Oscar'ın düşürüldüğü pozisyon... Tekrarda gördüm; yüzde bin penaltı... Sanırım hakem kendisini artistlik biçimde atınca çalmadı.)

Yani maça 1-0 önde başlayacakken, 1-0 geride başladı Brezilya... Bütün hikayesi değişirdi maçın.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #262 : 13 Temmuz 2014, 18:13:34 »
Yalnız 2. dakikadaki pozisyon penaltı değildi ama yüzde yüz kırmızıydı. O pozisyonda penaltı değil de olması gerektiği gibi frikik + kırmızı kart verilseydi Brezilya 10 kişiyle Almanya maçına benzer bir farkla yenilebilirdi.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2014, 18:15:27 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #263 : 13 Temmuz 2014, 19:33:11 »
Bu gece sahne Messi ye ait. Ya sazı eline alacak, kolleksiyonundaki eksik olan en önenli parçayı tamamlayacak ya da Messi ancak yıldızlar topluluğuyla bir aradayken süperyıldız tartışmaları 4 sene daha sürecek.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #264 : 14 Temmuz 2014, 00:31:04 »
Nerde o Kempesler, Batistutalar..
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı vonyc

• Üye
  • Yer: Eskişehir
  • Andrew Goudelock !!!
« Yanıtla #265 : 14 Temmuz 2014, 00:33:34 »
almanya buradan vermez maci  8)
Sevdamıza kimse engel olamaz,
Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk,
Fener sevgisinin adı konamaz,
Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk!!!

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #266 : 14 Temmuz 2014, 01:03:57 »
Bugun gercekten cok uzuldum, Messinin elinde dunyanin gelmis gecmis en iyi futbolcusu olmak sansi vardi, olmadi. Herseyi yapti ama hucumda sadece kendisi vardi. Aguerodan beklenti buyuktu ama turnuvanin hayal kirikligi oldu benim adima. Di Maria ayni sekilde. Mashcerano, Romero da karakter koydu ama olmadi. Higuainin ve Palacionun malliklari..

Sunu da yazayim, kendimi bildim bileli sporun her turunu izlemeye calisirim. Ama bir sene icerisinde tum dallarda sampiyonluk goremedim. Her sene bir sikinti cikti. Bu da benim sanssizligim herhalde..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #267 : 14 Temmuz 2014, 01:08:19 »
Zamanında Löw'ü kovan kişi ne hissediyor acaba

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #268 : 14 Temmuz 2014, 01:22:29 »
Öyle beleşe dünya kupası yok :) Sen bütün maç yat yat yat penaltılara götürmeye çalış(Bu maç değil DK özelinde söylüyorum).Almanlar izin vermez öyle şeylere.Arjantin turnuva boyunca top falan oynamadı zaten.Hakeden kazandı top oynayan kazandı güzel oldu.Futbola yatırım yapan sistemli bir şekilde altyapısını geliştiren Almanyanın hakkıydı zaten zafer
Almanya kismi dogru onlar hak etti. Ama Arjantin elindeki kadroyla maksimumunu oynadi bence. Beceriksiz hucumcular, Mascherano disinda duz orta sahalarla ancak bu sekilde basarili olabilirlerdi. Almanya beklendigi gibi kazandi ama sadece Messi sebebiyle uzuldum, Arjantin'in kazanmasini da sirf onun yuzunden istiyordum.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #269 : 14 Temmuz 2014, 01:33:41 »
Messi, bugun fazla yoktu ortada.  Almanya, sebebini anlamadigim bicimde Messi'yi yogun markaja almamisti.  Cok daha fazla one cikar diyordum, halbuki.
Futbolda tek analiz yapabilecek kadar suzemiyorum genelde, ama Messi cabukluguyla kendine nispeten bos alanlar yaratti. Kendine -soldan gelip vurdugu top haric- sut acisi bulamadi, Higuain veya Palacio atmaliydi bulduklari pozisyonlardan birini.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon