Gönderen Konu: 2014 FIFA Dünya Kupası (Brezilya)  (Okunma sayısı 54410 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
Ynt: 2014 FIFA Dünya Kupası (Brezilya)
« Yanıtla #270 : 14 Temmuz 2014, 01:34:40 »
Maçı değil ama turnuvayı hak eden kazandı Messi'ye yazık oldu.
Maçın özelinde Arjantin kesinlikle kazanmayı hak etmişti ama Higuain ile Palacio dallamaları ile ilk defa iyi oynayan Lavezzi'yi çıkaran Sabella maçı verdi.
Dediğim gibi Almanlar her türlü kupayı hak etmişti ama ismi karakterine benzeyen(B.Dortmund trbünlerine ve Klopp reyise hayran birisi olarak) bastı bacak golü atmayaydı iyiydi.
...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #271 : 14 Temmuz 2014, 01:41:26 »
Senden daha iyi bir takıma karşı oynuyorsan ve ayağına gelen üç tane yüzde yüzlük gol pozisyonunu değerlendiremiyorsan kaybedersin.

Turnuva boyunca yetersiz kalan Lavezzi belki en faydalı ve en iyi oynadığı bu maçın devre arasında kenara alınmamalıydı. Hele yerine Aguero gibi formu şu veya bu nedenle dibe vurmuş birisini koymak için... Büyük bir tercih hatası oldu. Formsuz oyuncunun bencili hiç çekilmiyor. Yeteneksizlerin bencilleri kadar sinir bozucular...

Messi önüne gelen en tepeye çıkma şansını 47. dakikada kendi kramponlarıyla dışarı tekmeledi.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #272 : 14 Temmuz 2014, 02:36:47 »
Bulent, yine sansasyonel bir yorumla gelmissin :)  Arjantin nasil hak etti, ben gercekten merak ettim?  120 dakika 10 kisi defans yapip, kontra ataga cikarak mi?  Bence Almanya gayet dengeli oynadi.  Hucumu dusundukleri icin Arjantin, defanslarinda yer yer gedikler acti.  Zaten Messi gibi bir oyuncun varsa, ancak yapabilirsin bunu.  Topla oynama orani neydi?  %70 filan vardi sanirim.  Yuzde yuzluk gol pozisyonlari da buldular.  Oyle hic gol pozisyonu uretemeden, gecirdikleri bir mac da degildi. 

Ben olaya oynanan oyun açısından yaklaşmıyorum.
Ayrıca sahada Almanların daha baskın olduğunu inkar edecekte değilim(bunda Almanların oyunu kadar, buna müsade eden Arjantin'in kontrollü oyun yapısı ve özellikle 60.dakikadan sonra -önceki mesajlarda yazılan- Arjantin'in yorgun olmasıyla alakalı haklı nedenlerin etkisini yazmaya gerek görmüyorum).
Lakin pozisyon açısından Arjantin maçı kazanacak fırsatları buldu.
Sizin nazarınızda bu maçı kazanmayı hak etmeyi sağlamıyor olabilir ama benim gibi sıradan bir futbol izleyicisi için gayette yeterli bir veri oluyor.
Saygılar.
...

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #273 : 14 Temmuz 2014, 04:28:22 »
Almanya hak ederek kazandı.

Löw ilk maçlarda Lahm'ı orta sahada kullanıyordu. (Bayern Münih'in kullandığı gibi) . Bayern'de o sistemin iş yapmadığını bile bile bunu tercih etmesine şaşırmıştım. Zaten Portekiz maçını saymazsak bildiğimiz Almanya gibi oynamıyorlardı. Löw'ün o saçma tercihten vazgeçip Lahm'ı asıl yerinde oynatmasından sonra takımın performansı arttı ve şampiyon oldular.

Ne yalan söyleyeyim Hollanda veya Kolombiya'nın kazanmasını çok istiyordum. Kolombiya'nın şampiyon olması gerçekleşmesi zor bir hayaldi ama Hollanda en azından finali hak ediyordu bence.

Kafama göre turnuvanın en iyi 11'ini kurdum:

Neuer

Zabaleta - Vlaar - Hummels - Kuyt (Daha önce hiç bu mevkide oynamamasına rağmen çok iyi iş çıkardı. :D )

Mascherano
      Kroos                   James R.

Messi          Müller           Robben
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2014, 06:28:36 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #274 : 14 Temmuz 2014, 06:34:08 »
Bugun gercekten cok uzuldum, Messinin elinde dunyanin gelmis gecmis en iyi futbolcusu olmak sansi vardi, olmadi. Herseyi yapti ama hucumda sadece kendisi vardi. Aguerodan beklenti buyuktu ama turnuvanin hayal kirikligi oldu benim adima. Di Maria ayni sekilde. Mashcerano, Romero da karakter koydu ama olmadi. Higuainin ve Palacionun malliklari..

Sunu da yazayim, kendimi bildim bileli sporun her turunu izlemeye calisirim. Ama bir sene icerisinde tum dallarda sampiyonluk goremedim. Her sene bir sikinti cikti. Bu da benim sanssizligim herhalde..

Sent from my iPhone using Tapatalk

2010-2011 sezonunda 5i biryerde yapmıştık takım olarak, bütün branşlarda şampiyonduk Rufat :)

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #275 : 14 Temmuz 2014, 08:45:18 »
Arjantin antrenörünün yaptığı değişiklikler maçı verdi resmen. Lavezzi ilk yarı takımın en iyisi idi. Almanya hakettiği gibi kazandı sonuçta. Tebrik etmek lazım.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #276 : 14 Temmuz 2014, 12:30:37 »
Arjantin kapasitesi kadar oynadı, Messi hayal kırıklığı yarattı. Çabuk pes etti, kabullendi.

Dünya kupası finaline çıkmışsın. Böyle fırsat, bir futbolcunun ayağına kaç defa gelir? Kazanmak için birşeyler yap. Olmadı mı? O zaman her şeyi yap. Hakeme itiraz et, sert bir faul yap, kart gör ortalığı kızıştır, takım arkadaşlarına, kenar yönetime bir mesaj ver, seyirciyi ayağa kaldır.

Belki bana kızanlar olacak ama madalya töreninde üzgün küskün küçük emrah tavırları..

Maradona'daki legal illegal kazanma hırsı, istek, mücadele, isyan hiçbiri yok.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
2014 FIFA Dünya Kupası (Brezilya)
« Yanıtla #277 : 14 Temmuz 2014, 14:47:15 »
2010-2011 sezonunda 5i biryerde yapmıştık takım olarak, bütün branşlarda şampiyonduk Rufat :)

Aynen,  o sene vakifin SLyi almasini kenara koyarak tabii. Onu da alsaydik efsane olurdu. Nba dede istedigim takim sampiyon olmustu, dallas nowitzki sevinmisti, lebron uzulmustu ben sevindim tabii :). Barca hem ligi hem slyi almisti. 2011 unutulmazdir

« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2014, 14:59:04 Gönderen: Rufat Sharafli »

• Üye
« Yanıtla #278 : 14 Temmuz 2014, 14:56:36 »
Messi daha ne yapsin, takimi 7 gol atmis bunun 5 ine direkt messi katki yapmis. Yari finalde, finalde kacan tum pozisyonlar messinin paslariyla geldi. Cok iyi oynadi finalde, olmadi. Higuain ve palacionun becersizlikleri yuzunden Arjantin alamadi kupayi, finalde arjantin daha iyi oynadi. Messi tum dunyaya xavi iniestasiz da oynayabilecegini gosterdi. Buyuk Messi hayrani olarak, gelecek sezon Messinin Barcelonada cok dusuk performans gosterecegini dusunuyorum, cok bozuldu moral olarak.

• Üye
« Yanıtla #279 : 14 Temmuz 2014, 15:09:44 »

Bu arada, bugun gordugum kadariyla, Dunya medyasi Messi'nin en iyi oyuncu odulunu almasini skandal olarak nitelendirmis.  Maradona da, elimde olsa dunyalari veririm ona ama bu odul olmadi, demis.

Katilmiyorum abi. Muller gibi oyuncu alamazdi bence, son turnuvalarda odulu alanlara bakiyorum
1998:Ronaldo
2002: Ronaldo
2006:Zidane
2010:Forlan

Bu oyuncularin ozellikleri goze hos gelen futbol oynamaklariydi, Muller daha cok asker tipli futbolcu, ki oyle de iyi top oynamadi bence 2010 da daha iyiydi. Ki 3 golu de 10 kisiyle olan portekize atti.

Messi yari final olsun, final olsun pozisyonlari yaratti, net pozisyonlari hemde. Bunu beceriksiz forvetler atamiyorsa bu Messinin sucu degil.
Ki 7 mac oynamis arjantin 4 unde man of the match secilmis arjantin.

James Rodriguez diyorlar, 1/4 elenmis bir futbolcunun odul almasinin imkani yok.

Robben olabilirdi, ama mantikli dusununce Messi en uygun aday gibi durdu. Bir de populistlik var tabii

• Üye
« Yanıtla #280 : 14 Temmuz 2014, 15:13:19 »

Rufat, Arjantin daha iyi oynadi demek icin maci gazeteden takip etmek lazim.  Seni sever, sayarim ama su spor islerine fanatiklik katip yorum yaptigin zaman hos olmuyor.  Sonra neden tepki cekiyorum diyorsun.   Simdi denk gelince, belirtmek istedim.  Bu arada, normalde Almanya'yi hic tutan biri degilimdir.  Ama adamlar analarinin ak sutu gibi hak ettiler.

Abi yapma Allah askina net pozisyonlari konusalim. Arjantinin en azindan Klose gibi bir forveti olsaydi suan baska seyler konusuyor olurduk, Almanya turnuva bazinda sonuna kadar hak ettiler, ama finalde oyle de iyi oynamadilar. Net diyebilecegim tek pozisyonu vardi Almanyanin, oda Ozilin pasinda Kroosun yavas sutu.

• Üye
« Yanıtla #281 : 14 Temmuz 2014, 15:24:21 »

Son dakikada direkte patlayan kafa vurusu?  Howedes'in donmesine ragmen vurmayip, yere dustugu pozisyon?  Schurrle'nin kaleci ile karsi karsiya sutu? 

Yahu Arjantin'in kaleyi tutan tek bir sutu bile yok :)

Son dakika direkte patlayan ofsayt degilmiydi abi? schurrle higuain messi palacionun pozisyonlari kadar net degildi, almanya topa sahip oldu ama arjantin de en az almanya kadar haketti. Ozellikle ilk yari cok iyi oynadi arjantin

• Üye
« Yanıtla #282 : 14 Temmuz 2014, 15:26:11 »

Rufat sen belli oldu, Arjantin devlet televizyonunun ozet goruntulerini izlemissin :)

Abi ne yaptin ya higuain palacio messinin kiler kadar net degildi onlar

• Üye
« Yanıtla #283 : 14 Temmuz 2014, 15:38:10 »

Arjantin, 10 kisi defans yapip, kontra-ataklarla gole gitmeye calisti.  Almanya'ya helal olsun; acik futbol oynadi.  Dogal olarak da risk almis oldu.  Bu risk neticesinde, Arjantin'in bariz pozisyonlar bulmasi kacinilmazdi.  Aama girdigi bariz gol pozisyonlarini bile degerlendiremedi.  Bunlarin disinda da zaten hicbir varlik gosteremedi.  Bu hak etmek oluyorsa, tamam, hak etti. 

Mac boyunca istatistiki olarak her alanda ustun olan; Arjantin gibi geriye yaslanmadan acik top oynayan; bir topu direkten donen ve bircok gol pozisyonu kaciran; uzatma dakikalarinda topu younda tutup, canla basla gol arayan; muthis bir organizasyonla da sonunda golu bulan Almanya hak etmedi yani?

Abi, ilk yari Arjantin daha iyi oynadi bu konuda suphe yok sanirim ve bunda Lavezzinin emegi buyuktu, ikinci yari Lavezzinin cikmasi ve Agueronun girmesiyle oyun Almanyaya dondu, ki yine Almanya hukmeden bir oyun oynamadi. Demek istedigim bu Arjantin de en az Almanya kadar haketti, yedekler buyuk faktordu, bir tarafta schurlle ve gotze girdi oyuna, bir tarafta gago ve palacio. Sabella, Tevezi ve Pastoreni kadroya almayarak buyuk hata yapti.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #284 : 14 Temmuz 2014, 15:45:43 »
Sabella'nın geçmişi ve futbol anlayışını bilen biri değilim. Ancak Dünya Kupası'nda ben de oluşturduğu intiba Arjantin'in biraz da ona karşı mücadele etmiş olması oldu turnuvada.