Gönderen Konu: Türkiye Süper Ligi  (Okunma sayısı 187132 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Spor Toto Süper Lig
« Yanıtla #120 : 17 Ağustos 2015, 00:39:30 »
2015-2016 başlığının açılması unutulmuş herhalde :)
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2015, 17:03:09 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #121 : 17 Ağustos 2015, 08:12:39 »
Beşiktaş'ın lig için en tehlikeli rakip olduğunu düşünüyordum, hala da bu fikirdeyim. Aşırı ofansif kadroları ligi taşıyabilir; zamanında Mustafa Denizli'nin bizde yaptığı gibi. Bu sebeple lig maçlarını maksimum ciddiyette oynamak durumundayız.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2015, 17:02:55 Gönderen: Hakan Yaman »
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ozancan17

• Üye
  • Yer: canakkale
« Yanıtla #122 : 20 Ağustos 2015, 17:24:48 »
Arkadaşlar bilen varsa cevaplar mi? Sponsorlukla ilgili hergün 30 arama yapmak zorunda mıyız? Yoksa bu gün 3 oldu, yarın 10 sonra ki gün 5 olsa yinede oluyor mu?
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2015, 17:03:24 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #123 : 21 Ağustos 2015, 10:27:12 »
HER arama kazandırıyor, 30 şart değil ama ne kadar çok olursa o kadar iyi tabii.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2015, 17:02:10 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #124 : 26 Ağustos 2015, 16:39:31 »
Trabzon, Marin'i aldı.

onur-esteban-fatih
cavanda-bosingwa-salih
medjani-m.yumlu
douglas-aykut-musa
constant-alper-ishak
mbia-aytaç
okay-soner-fatih
yusuf-sefa-serdar
m.ekici-özer
erkan-marin
n'doye-cardozo-deniz

« Son Düzenleme: 13 Ekim 2015, 20:51:32 Gönderen: kenz »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #125 : 03 Ekim 2015, 20:53:11 »
Başakşehir'in 2 penaltısı verilmedi + G.Saray elle gol attı.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #126 : 03 Ekim 2015, 21:56:38 »
Her zamanki gibi. Arkadan iteklenince de biranda zirveye ortak oluyor malum takım.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #127 : 26 Ekim 2015, 21:32:24 »
Beşiktaş deplasmanda kazanacak

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #128 : 26 Ekim 2015, 21:39:41 »
Beşiktaş 4-1 yaptı. Biz Vitor hazretlerine süre vermeye devam ederken atı alan Üsküdar'ı geçecek sanki. İnşallah yanılırım

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
Herkes sus pus, hiçbir yerde doğru dürüst haberi bile yok. Arayıp bulmak lazım..

Aziz Yıldırımın (kendisinin giderek ben dahil bir çok taraftarın gözünde saygınlığını yitiriyor, klubün başındaki en büyük bela olarak görünüyor ki bu ayrı bir konu) öfkeli bir şekilde koridorlarda yürüse "hakem odasını bastı" gibilerinden abartarak sürmanşetten haber yapan medya nerdeyse hasır altı edecek olayı.

http://www.hurriyet.com.tr/trabzonda-neler-oldu-neler-40007410

Süper Lig'de dün akşam oynanan Trabzonspor-Gaziantepspor maçı sonrasında inanılmaz olaylar yaşandı. Hakemin yönetimini beğenmeyen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, İstanbul'dan Trabzon'daki yöneticileri telefonla arayıp, "Özel uçakla oraya geliyorum. Ben gelene kadar hakemleri stattan çıkarmayın" dedi. Hacıosmanoğlu daha sonra ASpor Televizyonu'na telefonla bağlanıp, "O hakemi bakalım oradan kim çıkartacak?" diye rest çekti. Hakem Çağatay Şahan ve yardımcıları 4 saat statta mahsur kaldı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonu Hacıosmanoğlu’nu ikna edebildi. Hakemler 03.47’de serbest kaldı. Eski hakem Ahmet Çakar, Hacıosmanoğlu'nun sözleri için, "Futbol tarihinin en tehlikeli, en sorumsuz açıklamaları" dedi.

SON DAKİKADA KURAL HATASI YAPILDI
Maçın son dakikasında Trabzonsporlu futbolcular rakip ceza alanında hakeme penaltı itirazında bulunurken, Gaziantepsporlu oyuncular 'topun oyunda olması ve hakemin oyunu durdurmaması' nedeniyle oyunu devam ettirdi ve rakip kaleye atak yaptı. Bunu gören hakem düdüğünü çaldı ve oyunu aut atışıyla başlattı. MHK eski başkanı Hürriyet yazarı Mustafa Çulcu, hakemin bu pozisyonda büyük bir yanlışa imza attığını belirterek, "Kural hatası yapıldı" dedi.

YEDEK FUTBOLCU SALİH, KULÜBEDEN KOŞARAK SAHAYA GİRDİ
Trabzonsporlu futbolcular penaltı itirazlarında bulunurken, bordo mavili takımın yedek oyuncularından Salih Dursun koşarak sahaya girdi ve hakeme itiraz edenler arasına katıldı. Bu sırada sahaya girmeyen çalışan sportif direktör Süleyman Hurma ise güçlükle engellendi. Tribündeki Trabzonspor taraftarları da hakemlere büyük tepki gösterdi. Yüzlerce taraftar saatlerce stat çevresinde hakemleri protesto etti.

BAŞKAN HACIOSMANOĞLU YÖNETİCİLERE "HAKEMLERİ BIRAKMAYIN" DEDİ
Kulüp başkanı Hacıosmanoğlu'nun, sabaha karşı Trabzon'da olacağını söylemesi ve kendisi gelene kadar hakemlerin stadyumda tutulmasını istemesi üzerine, VIP tribünü önündeki araç giriş kapısı kilitlendi. Ayrıca tribün önünde yaklaşık 500 bordo mavili taraftar TFF ve hakemler aleyhine tezahürat yapmaya başladı. Hacıosmanoğlu A Spor canlı yayınına bağlandı. “Yöneticilerime, sabaha kadar, ben gelene kadar o hakem, o stattan çıkmayacak. O hakemi bakalım oradan kim çıkartacak?" dedi.

HACIOSMANOĞLU ÖNCE TV'YE BAĞLANIP "KADIN GİBİ YAŞAMAYACAĞIZ" DEDİ
İbrahim Hacıosmanoğlu bu arada ASpor'a telefonla bağlanıp, maçın hakemleri ve Futbol Federasyonu aleyhinde zehir zemberek açıklamalar yaptı. Hacıosmanoğlu, "Böyle bir Allah'sızlık olmaz ki ya! Bundan sonra neler olacağını Türkiye Cumhuriyeti görecek. Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız. Bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez" dedi.

HAKEMLER REHİN KALINCA 03.00'TE ERDOĞAN DEVREYE GİRDİ
Hakemlerin Avni Aker Stadı'ndan çıkışına izin verilmemesi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri ve bazı devlet görevlileri Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu telefonla aradı. Ancak Hacıosmanoğlu bu telefonların hiçbirine çıkmadı. Saatler 03.00'ü gösterdiğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacıosmanoğlu'nu telefonla arayarak, hakemlerin güvenli bir şekilde stattan çıkarılmalarını istedi. Bunun üzerine hakemler saat 03.47'de sıkı güvenlik önlemleri altında stattan çıkarıldı.

"ERDOĞAN 'DÜNYA GENELİNDE BÜYÜK BİR REZİLLİK YAŞAMAYALIM' DEDİ"
Hacıosmanoğlu, Erdoğan ile telefonda neler konuştuklarını şu sözlerle anlattı: "Beni arayan o değerli insanın, 'Hem Türkiye hem dünya genelinde büyük rezillik yaşamayalım. Ama yanlışların da hesabı sorulacak' sözü üzerine ben de arkadaşları aradım. Bizi katleden şahısların, Trabzonlu'ya yakışan şekilde en ufak fiziki müdahalede bulunulmadan bu şehri terk etmelerine izin verdik."

"KADIN GİBİ 100 SENE YAŞAYACAĞIMA..."
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, sabah 05.45'te Trabzon Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında ise, "Ben 49 yaşına kadar adam gibi yaşadım, kadın gibi yaşamadım. Allah bir gün ömür bile verdiyse onu da adam gibi yaşayıp adam gibi öleceğim. Ben kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım. Sonucunda ölüm de varsa bir gün yaşarım, ertesi gün ölürüm" dedi.

AHMET ÇAKAR: FUTBOL TARİHİNİN EN SORUMSUZ AÇIKLAMASI
Eski hakem Ahmet Çakar, Hacıosmanoğlu’nun sözleri için “futbol tarihinin en tehlikeli, en sorumsuz açıklamaları” dedi. Gazeteci Kadir Çetinçalı, Hacıosmanoğlu’nu “Trabzon için, Trabzonspor için büyük bir talihsizlik” diye niteledi.

Trabzon başkanı Hacıosmanoğlu Türk futbol tarihinin en tehlikeli en sorumsuz açıklamalarını yapmıştır.

İbrahim Hacıosmanoğlu Trabzon için Trabzonspor için büyük talihsizlik. Bir an önce arşivin küflü sayfalarında yerini almalı.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
Olacak şey değil gerçekten, bırakın Türk Futbolunu, Türk Sporunu bir yana, bu adamın dışarıda barınması bile tehlike teşkil ediyor. Söyledikleri rezil ve küstah açıklamalar ve alenen tehditler bir yana, yaptıkları fiili davranışlar bile suç teşkil ediyor hukuken. Hakemleri rehin tutmak ne demektir, nasıl iştir! Normal bir ülkenin savcıları hemen acilen bir soruşturma açmalı ve gerekeni yapmalıdır, normal bir ülkede hakemlerde birlik olup hemen şikayette bulunmalı ve gerekirse ülkede toplu eylem yapıp, bu şahıs hakkında gereken yapılana kadar maçlara çıkmamalıdır. Ama muhtemelen normal bir ülke ve normal bir adalet anlayışına sahip olamadığımız için bu olayda her zamanki gibi örtbas edilir heralde siyaseten. Bir hukuk son sınıf öğrencisi ve duyarlı bir sporsever olarak utanç duyuyorum şu gelinen noktadan.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2015, 15:31:38 Gönderen: myildirim »

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
Hacıosmanoğlu denilen canlının ne olduğunu yazmaya gerek yok.

Burada utanması , yerin dibine geçmesi gereken iki yetkili var.
1.si Trabzon Valisi , 2.si ise Trabzon Emniyet Müdürüdür.
Benim bildiğim hakem resmi bir görevlidir ki bunun bir önemide yok ,sade vatandaşda olabilir bu kişi.
Birisi çıkıp 6 kişiyi tutsak alıyor ve Vali ile  Emniyet Müdürü olayı izliyorlar.Derhal görevden alınmaları lazım.
Önceden sadece şüphe ettiğim Nisan'daki saldırının azmettiricisi hakkında da artık hiç bir şüphem kalmadı.

Maalesef bu ülkenin hukuk , emniyet ve diğer unsurları tamamen siyasetin oyuncağı olmuştur ve bu adamın normalde kişi hürriyetine saldırıdan cezaevine girmesi gerekir.Şaka değil , yaptığı ağır cezalık.Çok ağır cezası var.Ama sırtını nereye dayadığına bakmak lazım , zaten fütursuzluğuda buradan geliyor.
TFF eğer buna ve diğer sorumlulara  ömür boyu cezası vermezse , bundan sonra daha beterleri olunca hiç şaşırmasınlar.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
TFF dediğiniz "üzdüm mü sizi patron" yalakalığı ile tarihe geçen iş adamının oğlu nihayetinde. Hacıosmanoğlu yaratığı ile beslendiği kaynak aynı yani.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #133 : 22 Kasım 2015, 20:29:45 »
Bu hakemlerin avantaj kuralından ne anladığını merak ediyorum.

Mersin maçinda rakip oyuncu Alper'e faul yapıyor ama faul birkaç saniye süren bir faul.Hakem oynatmaya devam ediyor , burada bir sıkıntı  yok.
Bunu neden yapıyor?
Alper kurtulursa devam etmesini sağlamak yani avantaj kuralını uygulamak  için.
Tam Alper kurtuluyor , öndeki   arkadaşına topu atıyor, kontra pozisyon olacak  ama hakem düdüğü çalıyor.
Be sivri zeka neyi bekledin peki , ilk pozisyonda versen faulu tamam ama  tam avantaj anında kesiyorsun oyunu.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #134 : 22 Kasım 2015, 22:34:44 »
Beşiktaş'ın penaltısı hakkında ne diyorsunuz? Olur şey değil. Aynı penaltı bize verilse koro halinde ağlaşırlardı. İşine gelince adalet havarisi kesilen Şenol Güneş şimdi de konuşsun, haydi!