Gönderen Konu: Tenis  (Okunma sayısı 422863 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Tenis
« Yanıtla #6345 : 21 Kasım 2022, 06:50:26 »
Novak, Ruud'a 4 maçtıŕ set vermiyor.
Bu turnuvaya Holger Rune  yakışırdı.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #6346 : 26 Kasım 2022, 15:18:25 »
Hewitte aktifkende çok severdim koçlukta muazzam.B takımıyla finale çıktılar.Çiftlerdeki maçı almalarını beklemiyordum.Tek Mınaur ilk 20 Vasat Kokkinakis Purcell Jordan ile finale çıktılar.Hirvat ekibi daha kuvvetliydi bence.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2022, 15:18:43 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6347 : 26 Kasım 2022, 20:33:10 »
Rafael Nadal'dan Roger Federer itirafı

Tek erkeklerde dünya 2 numarası İspanyol tenisçi Rafael Nadal, ezeli rakibi İsviçreli Roger Federer'in emekliye ayrılmasıyla içinden büyük bir parçanın koptuğunu söyledi.

Arjantin'de katıldığı özel bir turnuva öncesinde basına açıklamalarda bulunan 36 yaşındaki tenisçi, eylül ayında emekliye ayrılan Federer'i unutamadığını söyledi

Takım arkadaşı ve rakiplerinizle birçok deneyim paylaşırsınız ve bunların bazıları, çok önemlidir." diyen Nadal, "Herkesin duyguları var ve bu sporun içinde yaşıyoruz. Federer gibi bir rakibiniz olması, şanstır. Tenise başladığımda, Roger zaten kortlardaydı. Novak Djokovic karşısında Roger'den daha çok maça çıktığım doğru, ama benim için bu spor, Federer ile başladı." ifadelerini kullandı.

Aralarındaki ezeli rekabetten her zaman büyük keyif aldığını vurgulayan Nadal, "Birbiriyle çelişen oyun stilimiz ve karakterlerimize rağmen bir şekilde yakınlık kurduk ve çok fazla şey paylaştık. Rakibime her zaman büyük hayranlık duydum. Kort içinde olduğu kadar dışında da çok güzel anılarımız oldu. Federer'le grand slam maçlarına çıkmadan önce hissettiğim tüm o yoğun duygu seli, havaya karışırdı ve bu maçlar her zaman çok farklıydı. Bir daha bunu yaşayamayacağımı bilmek, beni kahrediyor. Emeklilik kararıyla, içimden büyük bir parça koptu. Bu spor için bu kadar önemli bir isimle vedalaşmak, benim için çok zor oldu." değerlendirmesinde bulundu.

İki tenisçi arasında son 20 yıl içinde oynanan maçlar, tenis tarihinin en büyük rekabetleri arasına girdi. İkili arasındaki 40 maçın 24'ünü Nadal, 16'sını ise Federer kazandı.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6348 : 26 Kasım 2022, 20:48:50 »
Tahmin etmiştim.Diğer arkadaşta tam tersi oldu.Onun amacı Atp total şampiyonlukta geçme ve slamler yapabilir mi?.Psikopat olur kendisi mümkün.Vücüt kaldırır mı.? zor gibi az başladı tepkiler.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2022, 21:11:24 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6349 : 27 Kasım 2022, 00:17:52 »
Auger tek başına finale taşıdı bravo çocuk.Shapo batırdı Auger kurtardı çeyrekte öyleydi.Her geçen ay büyüyor yakın slam finali.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2022, 00:31:34 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6350 : 27 Kasım 2022, 19:49:53 »
Auger tek başına taşıdı şampiyonluğa Kanadayı.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2022, 09:54:52 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #6351 : 16 Aralık 2022, 15:33:12 »
Nick Kyrgios: "Birçok kez söyledim ve şimdi tekrar söylüyorum. Takvimde çok fazla toprak kort turnuvası var. İlk 100'de tanımadığım adamlar görüyorum. Sokakta karşılaşsam onları tanıyamam ve onlar sadece toprak turnuvaları için oradalar. Bence bu saçmalık."

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #6352 : 16 Aralık 2022, 15:38:28 »
Nick Kyrgios: "Birçok kez söyledim ve şimdi tekrar söylüyorum. Takvimde çok fazla toprak kort turnuvası var. İlk 100'de tanımadığım adamlar görüyorum. Sokakta karşılaşsam onları tanıyamam ve onlar sadece toprak turnuvaları için oradalar. Bence bu saçmalık."
Adı üstünde ilk 100. İlla birileri olacak. Toprak kort kort değil mi? Saçma sapan konuşuyor. Adam olmuş da onu tanımam bunu tanımam diyor. Dingil, seni kaç kişi tanıyacak?

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #6353 : 16 Aralık 2022, 15:43:38 »
Alman tenis yıldızı Boris Becker, borçlarını ödememek için 2,5 milyon sterlin değerinde varlık ve krediyi saklamaktan aldığı hapis cezasının sekiz ayını yattıktan sonra serbest bırakıldı. İngiliz medyasında yer alan haberlerde, bu sabah cezaevinden çıkan Becker'in İngiltere'den sınır dışı edileceği belirtildi. 55 yaşındaki Becker, 2017'de iflasını açıklamıştı.

Altı kez Grand Slam şampiyonluğu bulunan Becker, Almanya'da da 2002'de vergi kaçırmaktan suçlu bulunmuş ve ertelenmiş hapis cezası almıştı. Becker, ilk Wimbledon finalini 1985'te 17 yaşındayken kazanmış ve tek erkekler şampiyonluğunu alan en genç sporcu olmuştu. Tenisçi, Londra'da görülen davada iddiaları reddetmiş, iflas sürecinde işbirliği yaptığını, hatta evlilik yüzüğünü bile verdiğini söylemiş ve danışmanlarının verdiği öğütlere bağlı kaldığını savunmuştu.

6 Grand Slam şampiyonluğu olan isim, İflas Kanunu kapsamında 4 ayrı suçtan ceza almıştı. Yıldız isim, İspanya'daki villasının 3 milyon sterlin tutarındaki banka kredisini ödeyememesi sonucu iflas etmişti. Becker'in yasal olarak, kredi verenlerin ödemelerinin yapılması için tüm varlıklarını beyan etmesi gerekiyordu

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6354 : 18 Aralık 2022, 21:14:12 »
Beckerin hayati tam trajedi.Yazik çok iyi oyuncuydu.Tenis federasyonları sahip çıkmalı.Bu arada Netflix belgeselinde tek bakmayacağım Kygtios denen kişi.Novak tabi ki bakarız o yıldız tamam.A ben doğdum Sırbistan fakir köy.Var 10 kardeş ortanca ben. ;) : :)

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #6355 : 18 Aralık 2022, 22:53:57 »
...

Altı kez Grand Slam şampiyonluğu bulunan Becker, Almanya'da da 2002'de vergi kaçırmaktan suçlu bulunmuş ve ertelenmiş hapis cezası almıştı. ...

Tenisle tek ilgim, zaman zaman oynadığım masa tenisi.  O nedenledir ki bu başlığa pek uğramıyordum. Bugün şöyle bir bakayım dedim ve bu kısım ilgimi çekti.  Hayret! Onlarda vergi borcu erteleme ya da ne bileyim vergi affı veya barışı yokmuş demek.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6356 : 28 Aralık 2022, 13:15:32 »
Rune:Goat kavramından haz etmiyorum evet 3 dev oyuncu çıtayı inanılmaz yukarı çıkardılar ancak rekorlar kırılmak için var ben ve benim gibi genç dönem isimlerin misyonu onları kırmak.Anglo düşünce olur olmaz ana bu zihniyet bence sağlıklı zihniyet.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2022, 15:06:10 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6357 : 29 Aralık 2022, 12:05:20 »
Tenis sezonu resmen başladı.Birleştirilmiş turnuva ile.Ufak tefek turnuvalar oldu ama özel turnuvalar gündemimde yok özel şey sevmem sporda.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #6358 : 31 Aralık 2022, 12:03:43 »
Nadal, Norrie'ye 2-1 yenildi. Sevimli süper starımızın emekli olması lazım bir an önce.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6359 : 31 Aralık 2022, 12:27:37 »
O kadar değil yeni başladı sezon farklı format.Yavas yavaş ısınacak motorlar.Insan evladı.Tüm hırsıyla oynadı olmadı.Sanirim aborjin kökenli Cameron ilk kez yendi.Seviyoruz seni Rafa sezon daha taze.