Gönderen Konu: Fenerbahçe / Bayan Voleybol Türkiye Kupası  (Okunma sayısı 98871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe / Bayan Voleybol Türkiye Kupası
« Yanıtla #255 : 21 Ekim 2014, 21:55:52 »
Vakıfbank bir şekilde bizim maçlara tam kadro çıkıyor bizde en kilit oyuncular olmuyor. Bu gelenek haline geldi. Sheilla'yı dün getirip bugün oynattılar şaka gibi.

Aynen.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2014, 21:56:04 Gönderen: Besim »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #256 : 21 Ekim 2014, 21:56:29 »
istatistik kağıdı mağlubiyeti net bir şekilde gösteriyor. kötü manşet ve mükemmel manşet almışız % 36/33 almışız rakip % 64/58 civarı mükemmel manşet almış.
böyle manşet oranları ile rakibi yenmek zor hele ki bizim gibi yeni oyunculardan kurulu pasörü yeni bir takım için doğal..
moral bozmaya gerek yok...

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #257 : 21 Ekim 2014, 21:58:11 »
O kadar çok servisi dışarı attık ki servis karşılamalarına bile gerek kalmadı çoğunlukla :(

Kacirilan servisleri sayamadik.  Haklisin, abi.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #258 : 21 Ekim 2014, 21:58:59 »
istatistik kağıdı mağlubiyeti net bir şekilde gösteriyor. kötü manşet ve mükemmel manşet almışız % 36/33 almışız rakip % 64/58 civarı mükemmel manşet almış.
böyle manşet oranları ile rakibi yenmek zor hele ki bizim gibi yeni oyunculardan kurulu pasörü yeni bir takım için doğal..
moral bozmaya gerek yok...

İşte biz Sanırım Montano yu bu yüzden aldık abi..Böyle günlerde topu havaya diktiklerinde bam güm vuracak..Tıpkı geçen sene Brako nun yaptığı gibi..Neyse..O da döner..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #259 : 21 Ekim 2014, 21:59:11 »
Zeki abi..Perşembenin gelişi çarşambadan derler..

Dün koç bir Roportaj verdi..Zaten maçı kaybetmiştik.

Koça da bir çift laf edeyim bari, Kristin evet çok kötüydü üstüste hatalar yaptı demoralize oldu, be adam senin görevin oyuncuyu tamamen bitirmek ki? Al kenara dinlendir biraz bu arada hatalarını ve yapması gerekenleri anlat, ayrıca yerine de yine hatalar yapan Melihayı almak Allahın emri mi kardeşim? Gerekirse Diclede ısrar et, pasöre Elifi çekip 23-16 dan tek sayı alamadan 25-23 set kaybetmek olmaz, dünyanın en kötü hocası bile bu gaflete düşmez ve düşmemeli de.

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #260 : 21 Ekim 2014, 22:00:06 »
Murat abim resmen tarih yazmış be maçtan önce yorumlarını görmedim. Ne dediyse çıkmış helal olsun abi valla

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #261 : 21 Ekim 2014, 22:00:22 »
İşte biz Sanırım Montano yu bu yüzden aldık abi..Böyle günlerde topu havaya diktiklerinde bam güm vuracak..Tıpkı geçen sene Brako nun yaptığı gibi..Neyse..O da döner..

Biz zaten neden Brakocevici almadık ki :(

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #262 : 21 Ekim 2014, 22:10:53 »
Montano gelsin zaten çok fark ettirecek, Polenle falan bir tutmak hiç doğru değil. Ama galiba Montanoda sorun var, voleybolda maç yapmayan bir oyuncunun sakatlanması çok zor bence.

Eğer sorun yoksa, çözüm belli. Bosetti dönene kadar, ligde maçları Kim-Montano-Leo yla oynayacaksın(mecburen). Leo yerine Bauer de oynayabilir bence, özellikle büyük maçlarda yabancı orta çok büyük avantaj sağlıyor( eğer yabancı iyiyse tabii :D)  Meliha da Hildebranddan kötü olmaz bence, ama Kim-Montano şart oğlu şart. Şu maçtan sonra bir daha da güvenmem Hildebranda. Bosetti döndükden sonra da, Kim-Bosetti-Montano yla oynayacaksın.

Elif-Kim-Meliha-Montano-Eda-Bauer Merve. Hiç de fena durmuyor bu.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #263 : 21 Ekim 2014, 22:13:45 »
Bosetti gelene kadar Hildebrand kadroda olur..Yedek smaçör kalmıyor O çıkarsa..O yüzden unutun Melihayı
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #264 : 21 Ekim 2014, 22:21:20 »
Montano gelsin zaten çok fark ettirecek, Polenle falan bir tutmak hiç doğru değil. Ama galiba Montanoda sorun var, voleybolda maç yapmayan bir oyuncunun sakatlanması çok zor bence.

Eğer sorun yoksa, çözüm belli. Bosetti dönene kadar, ligde maçları Kim-Montano-Leo yla oynayacaksın(mecburen). Leo yerine Bauer de oynayabilir bence, özellikle büyük maçlarda yabancı orta çok büyük avantaj sağlıyor( eğer yabancı iyiyse tabii :D)  Meliha da Hildebranddan kötü olmaz bence, ama Kim-Montano şart oğlu şart. Şu maçtan sonra bir daha da güvenmem Hildebranda. Bosetti döndükden sonra da, Kim-Bosetti-Montano yla oynayacaksın.

Elif-Kim-Meliha-Montano-Eda-Bauer Merve. Hiç de fena durmuyor bu.

Çok fena duruyor hem de Ferrari almışsın ama direksiyon panik birinde malesef :(

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #265 : 21 Ekim 2014, 22:24:07 »
Saglık olsun onumuze bakalım.Verdigimiz son kupa olsun.Gercekten o kadar sanssısız ki bizde Seda,Garay ne kadar kotu olsa da Mari,Paula sakatlanır.Vakıf'ta hic sakatlık olmaz.Naz olmasa belki sezon gidecek.Ama hep saglamlar Naz,Gozde devamlı saglam bizde ise en kritik oyuncu olmaz.
Kristin Hilldebrand icin ben umutluydum.ABD Kaptanı idi.Sonra takımda yoktu ama hayal kırıklıgına ugradım.Cok gelisme gosterir mi bilinmez ama umarım gosterir.
Montanyo icin ben hoca secimidir diye dusundum.Sakatlık falan mı var?Varsa da benim bilgim yok.Secim bu sekilde olmustur diye dusunuyorum.

Hocayı gecen sene cok elestirdigimiz de oldu.Ama ben hocadan memnunum.Gecen sene en kritik yerde Garay sakatlandı.Hoca Glass'ı carpraza cekip cozum uretmeyi denedi.Gui gibi cirkeflik mi yapsın.
Bugun de Kristin'i oynattı.Kotuydu cıkardı Meliha'yı soktu o da kotuydu.Bircok oyuncu degisikligi yaptı.Ama takım servis atamayıp servis de karsılayamadıgı icin cozum olmadı.
Diclenur'u cıkartması cesurcaydı.Hala gelisimi olan bir oyuncu hataları olacaktır.

Ben de istiyorum Bosetti-Kim-Montanyo oynasın.Ama Violet Duca ile Elif Agca Oner ile o oyuncular pas alabilir mi eimin degilim.Gecen sene 2 kotu pas attı Garay'a TK gitti.Cok cabuk yoruluyor,cok kritik pas hataları yapıyor.Keske adı Lo Bianco degil de Leyla Busra olsaydı.Yabancı hakkımızı ligde pasore kullanmasaydık.Ama ben Elif ile,Violet ile olacagını dusunmuyorum.Aksini dusunen arkadaslara da saygı duyuyorum.Tekrar diyorum ben de Montanyo-Bosetti-Kim ile oynamak isterim.

Benim korkum kupayı kaybettik de Gui cıkar onlar havayı biz kupayı alırız der.Gozde cıkar sahada yaptıkları yetmezmis gibi 6 yabancılı takımı yendik der.Naz cıkar beni alan kupa alır der.Cunku rakibe saygı ve mutevazilik bu takımın genlerinde yok.Sonra sinirimizi bozarlar.

Çevrimdışı michael_jordan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #266 : 21 Ekim 2014, 22:35:50 »
Maçla ilgili değerlendirme yapacak olursak;

-Merve bugün durgundu ve iyi değildi, %22 ile servis karşıladı
-Kristin, %41 ile en iyi servis karşılayan oyuncumuz oldu ama hücumda %13 gibi felaket bir yüzdeyle oynadı. Kristin zaten hücumda büyük katkılar vermesi için değil özellikle manşet amaçlı ve geçen sezon yaşadığımız Garay ın sakatlık durumuna bir ihtiyat tedbiri olarak smaçörlerin olası sakatlığı durumunda CL de oynaması gayesiyle yedek oyuncu olarak transfer edilmişti takıma, bugünkü performansı buna delil oldu ama elbette ki bu kadar da düşük yüzdeyle oynayan bir oyuncu da değil, biraz da şanssızdı kendisi, hücumları iyi karşılanınca da moali bozulup daha da kötü hücum etti
-Polen %26 ile hücum etti, iyi değildi ama topları genellikle filenin bayağı gerisinden aldı, paslar fileye yaklaştıkça Polen daha etkili hücum edecektir, ama kendini geliştirmesi lazım tabii ki eksikliklerini görüp, sadece bu maç itibariyle yeni yerli transferler içinde yine de en umut vereni denilebilir
-Elif iyi değildi, onun ligimizde en azından ortalama düzeyde oynaması çok önemli çünkü ligde Vakıf ve Eczacıya karşı en iyi yabancı triosu Kim-Montano-Bosetti gibi duruyor, Elif'e ihtiyaç var bu bağlamda, ligimizde Bianco oynarsa Vakıf ve Eczacıyı yenemeyiz diye düşünüyorum çünkü Bosetti olmayınca hem manşet hem de hücumda sıkıntı çekeceğimiz açık
-Dicle heyecanlıydı, ilk resmi maçıydı, sadece 1 bloku ve 1 sayısı var, oynadıkça blok katkısı elbette artacaktır, hücum açısından ise durumu şu an için muamma, ileriki maçlardaki performansını görüp değerlendirme yapmak daha isabetli olur bence
-Meliha sıfır çekti,  sadece 2 hücum girişi vardı zaten, manşeti de iyi değildi, %25 ile oynadı, yeni yerli transferler içinde en fazla gelişim göstermesi gereken oyuncu gibi duruyor
-Kim gününde değildi, %31 ile hücum etti ve yine aynı yüzdeyle servis karşıladı, her iki takım içinde de 6 blokla en fazla bloklanan oyuncu oldu. Bugün zaten takım olarak  da hücumda çok kötüydük, %28 ile hücum ettik
-Bianco kaliteli pasör, bunu görebiliyorsunuz ama takımın servis karşılama oranı %33 olunca onun da katkısı sınırlı oluyor tabi, takım manşeti düzeldikçe ve takım arkadaşlarına uyum sağladıkça elbetteki kalitesiyle takımın ofansif gücünü büyük ölçüde arttıracaktır
-Gökçen zaten kısıtlı süre aldı, pek bir değerlendirme yapmak uygun olmaz kendisi hakkında, ama geçen sene gösterdiği ilerlemeyi hepimiz hatırlıyoruz, Rus blokörlerini aratmıyordu performans olarak, bakalım bu sene de aynı katkıyı görecek miyiz kendisinden
-Son olarak EDA, geri dönüş sinyalini verdi, bu durum ligimiz açısından çok önemliydi çünkü rakiplerin Fürst-Poljak ve Rasic-Kübra-Kruijf-Bahar gibi hücum gücü gayet iyi ortaları olduğu düşünüldüğünde ve Bauer i de sadece CL de oynatacağımızı göz önüne aldığımızda Gökçen ve Dicle ile orta hücumlarda çok pasif bir görüntü çizmiş olacaktık. Eda, hücumda %70 ile oynadı, umarız bir daha sakatlık yaşamaz ve 2 sene sonra gözlerimizin pasını nihayet silmeye başlayan değerli oyuncumuz bu performansını sürdürür

Bugün iyi değildik ama bu takıma daha Montano ve Bosetti de katılacak. Dolayısıyla şimdiden karamsar olmaya gerek yok. Endişelenilecek tek konu Bosetti'nin sakatlıktan nasıl geri döneceği meselesi. İyi dönerse sıkıntı olmaz diye düşünüyorum .

Vakıfbankta ise her zamanki gibi Gözde takımın en iyisiydi. %77 ile manşet alıp %52 ile top öldürdü. Sheila %37 ile top öldürürken, %50 ile servis karşıladı. Rasic 5 bloğuyla dikkat çekerken bugün hücumda çok kötüydü, %17 ile top öldürdü ki hücumları normalde çok üst düzey bir ortadır. Bahar ve Naz da iyiydiler bugün.

Benim tahminim, bizimle ve Eczacıbaşı ile oynayacakları maçlarda Shiela-Costa-Rasic üçlüsünü kullanacaklardır ligimizde. Vakıf ın en önemli özelliklerinden biri yine bu sene blokları olacak. Biz 7 blok yaparken, Vakıf 14 blok yaptı bugün. Yine, smaçör ve pasör çaprazlarının hepsinin manşetleri çok iyi, bu da önemli bir avantaj. Costa, Sheila, Gözde yi zaten biliyoruz. Bugün Vasileva da fena değildi. %50 ile manşet aldı ve %40 ile hücum etti, ama önemli bir eksiğini de-zaten biliyorduk-tekrar görmüş olduk ki 4 kere bloklandı yani yerleşik blokları aşmada sıkıntıları olan bir smaçör.

Vakıf ın en önemli 3 yanına gelirsek, hala Türkiyenin en iyi yerli kadrosuna sahipler. Malum, Gözde ve Naz ın zaten Türkiye'de alternatifi yok. Kübra gibi geleceğin Thaisa sı olabilecek kalitede bir oyuncu da ellerinde. Gizem gibi kaliteli liberoları, Guldeniz gibi kaliteli manşetçileri ve Eda ve Kübra ile beraber ülkenin en iyi 3 yerli ortasından bir diğerine yani Bahara da sahipler. İkinci önemli özellikleri, mental olarak çok kuvveli bir takım olmaları, Naz dışında duygusal ve kırılgan yapıda oyuncuları yok. Son olarak da tecrübeleri, çoğu yerlisi CL şampiyonluğu yaşamış oyunculardan kurulu. Sheila ve Costa gibi de yine tecrübe abidesi isimleri var yabancılar olarak.

Özetleyecek olursak, şu an için Vakıfbank net olarak daha iyi takım. Bizim yapmamız gerekenler; Montano ve Bosetti nin takıma girmesini beklemek, yeni transferler Polen, Dicle ve Melihanın gelişimlerine yardımcı olarak kendilerinden maksimum katkı almaya çalışmak, geçen sene çıkış yakalayan Merve ve Gökçenin bu  performanslarınının devamını sağlamak, yabancı-yerli rotasyonunu ligde efektif bir şekilde ayarlayıp ahenkli bir takım haline gelebilmek. Tüm bunlar da zaman istiyor tabi, sabretmek lazım, takım iyiye gidecektir ama şu durum sanki kendini belli ediyor ki, CL deki Vakıfı yenmeye kıyasen, ligimizdeki Vakıfı yenmek için daha fazla efor sarf etmemiz gerekecek. Vakıfın yerli kadrosunun kalitesi, tecrübesi ve Eczacıbaşı ile bizim takımımız pasör vesveseleri (Elif,Asuman) ile uğraşırken onlarda Naz ın mevcudiyeti, bu kanaatimin oluşmasını sağlıyor bende.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2014, 23:11:20 Gönderen: michael_jordan »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #267 : 21 Ekim 2014, 23:26:13 »
Montana, kim, bosetti üçlüsü sağlıklı bir sekilde parkeye çıksın vakıfı da eczacıyı da altederiz ligde. Avrupa kadroları ise zaten basedemez bizle. Ilerde insallah sakatlık belası yine basımıza musallat olmazsa ikinci Avrupa kupasını alır bu takım.

Çevrimdışı TitoSantana

• Üye
  • Yer: Adana
« Yanıtla #268 : 21 Ekim 2014, 23:41:10 »
Hiç kusuruma bakmayın, maçı ben de seyrettim:

İlk 10 dakika sonra kedime dedim ki, maç 3-0'a gidiyor.

- Bir tarafta Gizem, diğer tarafta Merve.
- Bir tarafta Naz, diğer tarafta Bianco.
- Bir tarafta Kristin, diğer tarafta Sheila.

İnanılmaz olan, 23-16'dan maçı vermek ki o an kedime demiştim ki bu seti aldık. Zaten en iyi beklentim 1 set almamızdı.

Başarısızlıklar beni alakadar etmiyor artık.

- Neymiş, Kristin Dünya şampiyonu takımın kaptanıymış, ilerde daha iyi olabilme ihtimali varmış: Dünya ikincisi olmakla beraber tüm FB Volley takipçilerinin yıllardır Kim abladan sonra ah bir gelse dediği ve o şampiyonanın en iyi PÇ seçilen Sheila, 14 saatlik uçak yolculuğundan sonra iki yarım antremanla maça çıkıp smaçları vurdu.

- Bilmiyorum sakat mı idi ama daha Kübra'yı bile oynatmadılar.

Sonuç olarak, efenim işte sakat olan Bosetti ve Montana hele bir gelsin hele mantığıyla bu işler yürümedi, yürümüyor.
Kupa gitti.

Üstüne üstlük geçen sezon olduğu gibi gene Bayan Voleybol maçları NTVSpor-Smart çakallığına satılırsa artık seyredecek bir maç da kalmıyacak.
Bir kere herifler uzak deplasmana kesinlikle canlı yayın aracı göndermiyorlar.

Ayrıca yayınladıkları maçı burnumunuzdan getiriyorlar: Mola olduğunda spikerin ya da yorumcunun lafını kesip reklama gidiyorlar.

Peki bu akşam TRT Spor'da seyrettiğimiz maç nasıldı?
Mükemmel: Tüm molalarda kenar yönetimlerinin nasıl olduklarını gördük, sanki laola tv gibi idi.

E, verin kardeşim maçları TRT spor'a.

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #269 : 21 Ekim 2014, 23:45:45 »
Merve: tüm yaz maç yapmadı (sayılır)
Polen: tüm yaz maç yapmadı (sayılır)
Kristin: tüm yaz maç yapmadı
Leo: sadece 1 turnuva oynadı
Eda:tüm yaz maç yapmadı
Kim: Grand Prix - Asya Turnuvası oynadı
Dicle - Gökçen: tüm yaz maç yapmadı

Vakıfbank'a bakmaya gerek yok tüm takım koca yaz maç turnuva oynadı. Hazır olmaları normal gerçekten moral bozmamak lazım. Lig başka statüde oynanıyor en iyi 4 takım kendi arasında en çok puan alan şampiyon olucak filan. Ligdeki maçlar bile formalite oldu. Sıkıntı yok karalar bağlamayalım.

Ben yenilgiden hesap sormam ama 16-23'ten sonra nasıl set verildi bunu bir yetkili açıklasın sadece bunu duymak istiyorum. Çiğdem Hoca da olur Hakan Dinçay bile olur. Bu nasıl oldu açıklsınlar nasıl dersler alındı söylesinler biz önümüze bakalım.

Şampiyonlar Ligi yarı finaline kadar zor maçımız yok bence. Hedef maçımız yok daha dogrusu. Aşarız sorunları herkes rahat olsun. Şubata kadar filan takım acaip oturur. Geçen sene kıştan sonra nasıl vites yükselttik herkes gördü.

Sakatlık olmasın oyuncularımız dönsün HALA sıkıntı yok.

Vakıfbank değil ama Eczacıbaşı takım olursa o zaman yapcak bir şey olmayabilir yalnız beni çok korkutuyorlar looser kimliklerini yırtarlarsa fena can yakarlar. İlk sınavları ikinci haftada Vakıfbank maçı olucak. O maçı kaybederlerse sıkıntı yok looserlığa devam :)