Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 653480 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: NBA
« Yanıtla #1620 : 26 Ocak 2016, 09:08:30 »
Golden State Warriors ayıp etti.. Yakışmadı
30 sayı fark nedir yahu

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1621 : 26 Ocak 2016, 09:21:14 »
O değil de... Sacremento - Charlotte maçında Cousins'ın performansına yazık oldu. Geçen gün Cousins Indiana karşısında 48 sayı atarak kariyer rekoru kırmıştı. Bugün de iki uzatmalı maçta 56 sayı attı ve hem kişisel kariyer rekorunu kırdı, hemde Chris Webber'e ait olan Sacremento rekorunu... Ancak iki uzatma yanıltmasın; ikinci uzatmanın başında tartışmalı bir faul düdüğü ile faul hakkını doldurup kenara geldi ve o uzatmada sayı atamadı. Aslında basket-faul verilse şaşırılmayacak bir karardı, düdük Cousins aleyhine çıktı. Yani oyunda kalsaydı iki sene aradan sonra yeniden NBA'de bir oyuncunun 60 ve üzeri performansına tanıklık edecektik. Bu sezon da 60'ı gören olmazsa iki sezon olacak.

Bizim maçın son periyodu yerine bu maçı izledim. Malûm, fark 30 olmuştu son periyoda girerken... Cousins'ın atıldığı pozisyonda kabahatin büyüğü s.k kafalı Rondo'da... Lan oğlum, Cousins alev alev yanıyor, top istiyor, pozisyonunu almış, sen ona top indirmek yerine tutuyor, sol köşeden üçlük sallıyorsun. Hayatında kaç üçlük attıysan... Senin kaçan üçlüğünün ribauntunu üç kişinin arasından alıp baskete çeviren Cousins'a bu ribaunt için hücum-faul çalınıyor ve ikinci uzatmanın daha başında oyun dışı kalıyor. Adam belki de 65'i filan bulacaktı. Çünkü sadece ilk uzatma bölümüne 9 sayı sığdırdı. Hayır, bir de son hücumda saçmalaması var ki Rondo'nun; saçma biçimde penetreyi kesti ve top takımın diğer gardı Collison'ın elinde patladı.

Tabii Rudy Gay denilen bir başka mental özürlü arkadaşın serbest atış çizgisinden yine ikinci uzatma bölümü için konuşursam, 2/5 atmasını da es geçemem. Diyeceğim, yazık oldu Cousins'ın 56 sayısına ve 60'ı geçme ihtimaline... Çok sinirlendim. Hakemlere, Rondo'ya filan fena sövdüm.

Diğer yandan bu maç Doğu'da ve Batı'da haftanın oyuncusu seçilen iki ismi de karşı karşıya getirdi. Kemba Walker ve Cousins... Kemba şut yüzdesine bakınca felaket maç çıkarmış ama benim izlediğim bölümler gayet etkiliydi. Yine de maçın uzamasına sebep olan serbest atışı kaçıran isim oydu.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2016, 09:30:56 Gönderen: Hakan Yaman »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1622 : 26 Ocak 2016, 10:38:40 »
twitterda yazdım buraya da yazayım ..
Golden State Warriors NBa'in Fenerbahçe'sidir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1623 : 26 Ocak 2016, 11:36:50 »
Diğer yandan bizi (Warriors'u) izlemeyenler basketbol adına çok şey kaçırıyor. Oyunun iki yönünde de bu kadar efektif olabilen takım çok ama çok azdır. Hani skora bakarak bu takımın yeni model Phoenix olduğunu düşünmek eşi görülmemiş bir yanılgı olur. Cleveland'ı 40'a bağladığımız maçta yaptığımız savunma efsaneydi. Üç periyot boyunca Cleveland'ın bulduğu tek kolay basket, kaptırdığımız bir top sonrası LeBron'un yaptığı boş smaçtı. Onun dışında her topa ama her topa el gösterdik. Ne attılarsa ancak bireysel becerilerini kullanarak... Gerçekten korkunç muhteşem bir savunmaydı. Ama işte fark 40 olunca ve birbirinden göz alıcı basketler buna eklenince hep hücum yanı konuşuluyor. Bugüne gelirsek... Üç beş dakikalık bir bölüm haricinde Cleveland maçına yakın bir savunma performansı sergiledik ve Spurs'ü adeta kilitledik. (Son periyodu izlemedim ama zaten fark 30 olmuştu. Cleveland maçının da son periyodunu izlemedim.)  36 dakikanın 30'unda San Antonio hücumu zorlamalara kaldı. Cleveland maçında ise bu rakam neredeyse 36/36 idi. Öyle korkunç...

Nazar değmesin diyorum sadece. Tabii bazı maçlar (bizim TBL maçları gibi) daha rölanti geçiyor. Yani bu iki önemli rakibe gösterilen savunma her maçın çok bölümü olmuyor, gerek de kalmıyor. Ama rakip ciddi ve güçlü bir rakipse Golden State Warriors'un savunması da o derece ciddi ve büyük oluyor. Tekrar tekrar nazar değmesin diyorum. Basketbola doymak, basketbol keyfini kusursuza yakın bir lezzetle yudumlamak isteyen Golden State maçlarını kaçırmasın. Mutlaka izleyin ve izletin derim.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1624 : 26 Ocak 2016, 20:51:44 »
Son dönemde Cleveland ve bugünkü Spurs maçı da dahil 4-5 maçını izledim Golden State'in ve şunu söyleyebilirim ki Jordan'ın Bulls'taki 72-10 dönemleri sonrası böylesi ağır basan takım görmedim. Aslında fazla söze de gerek yok, gelene geçene 20+ çeken, belki de Dünya üzerindeki en iyi 2-3 koçtan birisine sahip olan, 'organize' kelimesinin hakkını dibine kadar veren Spurs'ün, amiyane tabirle, içinden geçtiler. 2. çeyrekten itibaren Spurs kafasını bile kaldıramadı. Muazzam savunmayı spektaküler hücumla süslediler ve son çeyreği tamamen yedeklerle oynadılar. Buna rağmen 30'la bitti maç.

Bu arada Curry gerçek değil bence. CGI ile yaratılmış bir karakter.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #1625 : 03 Şubat 2016, 10:17:08 »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1626 : 03 Şubat 2016, 16:31:46 »
bu arada dün lakers yenilseydi kendi antirekorunu kıracakdı (10 maç üst üste yenilme).

pezevenklerin elinden aldı kobe takımı yine.

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1627 : 04 Şubat 2016, 03:36:55 »
Curry şu anda oynanan Washington maçının ilk çeyreğinde 8'de 7 üçlükle 25 sayı attı :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1628 : 04 Şubat 2016, 10:53:17 »
Curyy NBa'in Datome'sidir...

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1629 : 04 Şubat 2016, 11:00:55 »
Curyy NBa'in Datome'sidir...

curry'nin euroleague'de henüz sayısı yok, datome'nin nba'de 187 sayısı var.

datome > curry

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1630 : 04 Şubat 2016, 11:54:49 »
Curry şu anda oynanan Washington maçının ilk çeyreğinde 8'de 7 üçlükle 25 sayı attı :)

2. çeyreğin başlarında oyuna girmedi. Girdiği zaman da Washington onu 2 kişiyle savunmaya başladı :) 2. yarıyı izleyemedim. Curry 51, Wall 41 sayıyla bitirmiş maçı ki Wall ilk yarının sonunda üst üste 2 pozisyonda Curry faulleri iyi gösterdiği için sinirlenip teknik faul almıştı. Bu da ilk çeyrek performansı:

https://amp.twimg.com/v/ef71b484-7992-4444-ab23-b23d6e3709ac
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2016, 12:22:10 Gönderen: franz392 »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1631 : 05 Şubat 2016, 09:31:23 »
38 sayilik performansdan sonra dunku (bugun aslinda) maci izleyeyim dedim, sagolsun Kobe yine resital sundu.

Omer Asig'a bi tane bile top indirmediler, yok mus gibi saydilar onu cok uzuldum.

bizde de Lou Williams sirf zarar , bi tane olumlu haraketi yoktu mac boyu.

aslinda son senesinde daha cok seyretmek lazim Kobe'yi ama mac saatleri hic uygun degil bana.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1632 : 05 Şubat 2016, 16:36:59 »
Curry'e gününde olduğu bir gün koçun full şans vermesini çok isterim.
Fark oldu diye çıkarmasın. Adam atsın maç boyu.
Muhtemelen Koby'nin 81'i kırar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1633 : 05 Şubat 2016, 16:40:27 »
Curry'e gününde olduğu bir gün koçun full şans vermesini çok isterim.
Fark oldu diye çıkarmasın. Adam atsın maç boyu.
Muhtemelen Koby'nin 81'i kırar.
kesin kırar ya.. o nasıl bir 3 sayılık atmakdır. o nedir yahu

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1634 : 05 Şubat 2016, 16:53:35 »
kesin kırar ya.. o nasıl bir 3 sayılık atmakdır. o nedir yahu

Leblebi gibi atıyor herif. Maçları genelde farklı bittiği için fazla süre almıyor. Yoksa ilginç rekorlar kırabilir.