Gönderen Konu: Ekpe "Nightmare" Udoh  (Okunma sayısı 152447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Ekpe "Nightmare" Udoh
« Yanıtla #510 : 14 Temmuz 2017, 17:29:42 »
Bogdan gittikten gunler sonra aciklama yapti.

Hayır resmi değildi, klüple aynı gün neredeyse teşekkür yayınladılar. Klüp Udoh'a teşekkür etti. Udoh sus pus şu an.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #511 : 14 Temmuz 2017, 17:37:07 »
Hayır resmi değildi, klüple aynı gün neredeyse teşekkür yayınladılar. Klüp Udoh'a teşekkür etti. Udoh sus pus şu an.

3 gundur Twitter faaliyeti yok.  O bir yana, adam gitmis, simdi derdimiz 'neden cevapta gec kaldi' mi? :)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #512 : 14 Temmuz 2017, 17:46:07 »
3 gundur Twitter faaliyeti yok.  O bir yana, adam gitmis, simdi derdimiz 'neden cevapta gec kaldi' mi? :)

Besim Bogdanın durumu ile Udoh'un durumu elma ile armut bile değil. Karpuz ile avakado falan olur ancak :)
Açıkçası umurumda da değil. Hiç duygusal da takılmıyorum. NBA'de ne yapacağı da ilgilendirmiyor beni.
Cevap vermemesi de önemli değil. Geldi hizmet etti, karşılığını da aldı ve gitti. Hepsi bu.
Bu gidiş şekli ile giden adam nötr'dür gözümde. +1 bile değil.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #513 : 14 Temmuz 2017, 17:48:42 »
Besim Bogdanın durumu ile Udoh'un durumu elma ile armut bile değil. Karpuz ile avakado falan olur ancak :)
Açıkçası umurumda da değil. Hiç duygusal da takılmıyorum. NBA'de ne yapacağı da ilgilendirmiyor beni.
Cevap vermemesi de önemli değil. Geldi hizmet etti, karşılığını da aldı ve gitti. Hepsi bu.
Bu gidiş şekli ile giden adam nötr'dür gözümde. +1 bile değil.

Hahaha, Ilhan, "aglamiyorum, gozume bir sey kacti" aciklamasi olmus bu :)

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #514 : 14 Temmuz 2017, 18:58:04 »

(1) Udoh'un aciklama yapmamasi diye bir mazaret yok.  Bir seylerin nihayete ermesini bekleyip, adamakilli bir aciklama yapmak veya vedada bulunmak istiyor olabilir.  Sirf kizginlikla ve erken davranip, boyle bir tavri dogru bulmuyorum.

(2) Bunu da siklikla duyuyorum.  Icinden gelmeden, sirf taraftari kandirmak icin mi soyledigini dusunuyorsun?  Senin dedigine gore, adamin bir suru masrafta bulunup, sinema kapatmasi, kitaplar dagitmasi, maclar duzenlemesi vs de yalandi o zaman.  Sartlar degisebilir, Kutay. 

(3) Gurcistan Ligi'nde bir takima gitmiyor.  NBA'e gidiyor.  Euroleague'den kat be kat daha iyi bir lige.  Daha da onemlisi, istersen dag basi olsun, adamin kendi ulkesi :)

Abi öncelikle ben taraftarım, böyle üzücü bir durumda hele, rasyonel olma zorunluluğum yok.

1- Buradan yola çıkarak, ben bu durumu sevgilimin beni terk ettiğini komşu Ahmet Amca'dan duymaya benzetiyorum. Madem o kadar bize bağlıydı, her an twitter'da olan adam bize açıklama yapacak vakit bulamadı mı? Keza en profesyonel şirketler bile kamuoyunun kafasını karıştıracak bir durum olduğunda olayın sıcaklığı ile açıklama yaparlar ve soru işaretlerini giderirler. Çünkü öbür türlüsü imajlarına zarar verir. Bu da aynı durum, hatta daha kötüsü, çünkü Ekpe bize sadece müşteri olarak bakmıyordu diye düşünmek istiyorum.

2- Hayır hissederek söylediğini düşünüyorum ama bizimle ilişkisi kalmadığı anda da her şey bıçakla kesilmiş gibi bitti. Adam 6 Temmuz'da "Haftaya koç Obradoviç'le röportajım var" diye tweet etmiş, oldu ayın 14'ü. Artık Euro Angle hesabını da kapatır Utah Angle yapar, twitter'da Fener taraftarlarını sallamaz. Böyle olmaz diyebilir miyiz? Fabio Luciano, Hooijdonk vs her hafta Fener ile ilgili paylaşım yaparken bu adamın bu kadar kolay kendini koparması normal mi? Umarım yanılırım.

3- Zaten sübjektif olduğunu söyledim, Utah'ın Gürcistan olmadığı da doğru ama Niğde falan ayarında bir yer Amerika standartlarında(gitmedim). Yazdıklarımı tekrar etmeyeyim, NBA'den alabileceği belki de en kötü teklifi aldı ve koşa koşa gitti. "Ben aslında NBA'de rotasyon oyuncusu olabilirim" diyebilmek için onun kariyerini çöp olmaktan kurtaran koçu, takımı, taraftarı anında bıraktı.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Nikola Tesla

• Üye
« Yanıtla #515 : 14 Temmuz 2017, 19:29:55 »
Udoh ile ilgili anlamadığım şey sanki adam karın tokluğuna oynadı 2 sene boyunca. Evet her açıdan muhteşem bir karakterdi bize hizmet ettiği  süre boyunca, bir tane dahi kötü söz söyleyemeyiz. Ancak hizmetlerinin karşılığını fazlasıyla aldı. Paraysa para sevgiyse sevgi saygıysa saygı. Emin olun biz ona fazlasını verdik. Hatırlayın ilk geldiğinde basketbol kariyeri magmada eriyordu, saygı ve sevgi bir yana Ekpe kim deseniz ABD'de tanıyan 3 kişi çıkmazdı. Biz aldık onu her anlamda uzaya çıkardık. Bütün sene yaptığı açıklamalar ve sergilediği davranışlara bakarsak ''sırtımıza bıçağı vurdu ve gitti''. Biz yanlış tanımışız kendisini sahada olduğu gibi dışarıda'da iyi rol kesmiş anladığım budur.
 Bogdan ile Ekpe'nin gidişi arasında tek bir benzerlik yok. Bogdan bizim çocuğumuz ve hep öyle kalacak. Ama Ekpe sıradan iyi bir basketbolcu olarak hatırlanacak. Bjelica'ya laf etme Ekpe'ye etme ee napalım abi bu adamlara biz fazlasını veriyoruz. Bana kalırsa Bjelica korkağın ve vefasızın tekiydi, Ekpe'de yalancının teki çıktı.
 Ağaç bizde meyveler düşebilir problem yok oyna devam fikrindeyim.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #516 : 14 Temmuz 2017, 20:28:15 »
Ya açıkçası bende udoh a çok kızanlardanım ve daha once ki açıklamaları keşke hiç yapmasaymış en azından kendimizi daha çok alıştırabilirmişiz gidişine ama biraz durup da düşününce biraz fazla kızmışım diye düşündüm kendi kendime.

1. Geçenlerde abd de yaptığı röportajda gideceğinin sinyallerini vermişti ama biz bu sinyalleri almak istemedik. Hatta yazmıştım da forumda udoh gidiyor galiba röportajda nba a gitmesi ile ilgili soruya "yorum yok" demiş ve daha sonra “Sonuçta bu aynı zamanda benim için bir iş. NBA ise dünyanın en iyi ligi. En iyi ligde oynamayı kim istemez ki?” demiş diye ama kimse izlememişti bile :)

2 adam amerika li ve ailesi orada yani sonuçta burada bi bağ kurmuş alışmış olsada o sözleri söylemiş olsada ailesi amerika ya dönmesi konusunda baskı yaptıysa bunu kıramamış olabilir ki bu çok doğal bi durum

3 Bu sonuçta bir iş ve düşünün ki bizlerde işlerimizde bazen benzer şeyleri yaşıyoruz en basiti istediğimiz şehirde yaşamak için belki sevdiğimiz şehir belki büyüdüğümüz ailemizin olduğu bir şehir için daha düşük maaşları tercih edebiliyoruz

Insanların ozel hayatında yasadiklarini bilemeyiz belki aciklar belki aciklamaz bilemeyiz ama bu onun tercihi ve saygı duymak zorundayız bence.

Haa birde kalacağı beklentisini sağolsun mahmut uslu da arttırdı yaptığı açıklama ile o da var.

Bu arada şuan bunları yazdığıma ben bile şaşırıyordum çünkü bikac saat öncesine kadar bende çok kızgındım hala da aldatılmış hissediyorum ama aynı zamanda onu anlamaya calisiyorum

Yolu açık olsun ama bi daha dönmesini de istemem nba de takip de etmem orası baska :)
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2017, 21:17:54 Gönderen: daredevil »
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #517 : 14 Temmuz 2017, 21:20:15 »

Abi öncelikle ben taraftarım, böyle üzücü bir durumda hele, rasyonel olma zorunluluğum yok.

1- Buradan yola çıkarak, ben bu durumu sevgilimin beni terk ettiğini komşu Ahmet Amca'dan duymaya benzetiyorum. Madem o kadar bize bağlıydı, her an twitter'da olan adam bize açıklama yapacak vakit bulamadı mı? Keza en profesyonel şirketler bile kamuoyunun kafasını karıştıracak bir durum olduğunda olayın sıcaklığı ile açıklama yaparlar ve soru işaretlerini giderirler. Çünkü öbür türlüsü imajlarına zarar verir. Bu da aynı durum, hatta daha kötüsü, çünkü Ekpe bize sadece müşteri olarak bakmıyordu diye düşünmek istiyorum.

2- Hayır hissederek söylediğini düşünüyorum ama bizimle ilişkisi kalmadığı anda da her şey bıçakla kesilmiş gibi bitti. Adam 6 Temmuz'da "Haftaya koç Obradoviç'le röportajım var" diye tweet etmiş, oldu ayın 14'ü. Artık Euro Angle hesabını da kapatır Utah Angle yapar, twitter'da Fener taraftarlarını sallamaz. Böyle olmaz diyebilir miyiz? Fabio Luciano, Hooijdonk vs her hafta Fener ile ilgili paylaşım yaparken bu adamın bu kadar kolay kendini koparması normal mi? Umarım yanılırım.

3- Zaten sübjektif olduğunu söyledim, Utah'ın Gürcistan olmadığı da doğru ama Niğde falan ayarında bir yer Amerika standartlarında(gitmedim). Yazdıklarımı tekrar etmeyeyim, NBA'den alabileceği belki de en kötü teklifi aldı ve koşa koşa gitti. "Ben aslında NBA'de rotasyon oyuncusu olabilirim" diyebilmek için onun kariyerini çöp olmaktan kurtaran koçu, takımı, taraftarı anında bıraktı.

Kutay, Udoh her seyi mukemmel yapmamis olabilir.  Ancak gosterilen tepkiyi ben cok cocukca buluyorum.  Tepki ile yaptigi hata arasinda ciddi bir nisbetsizlik var. 

Ekpe olayi bu gidisle, Fenerbahce'nin "kandirildik" meselesine donusecek.

Adam, Euroleague sampiyonlugunun bas mimari idi.  Dun ne dusunuyordumsa bugun de ayni seyi dusunuyorum.  Aksi, vefasizlik olur.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #518 : 14 Temmuz 2017, 21:34:01 »

Kutay, Udoh her seyi mukemmel yapmamis olabilir.  Ancak gosterilen tepkiyi ben cok cocukca buluyorum.  Tepki ile yaptigi hata arasinda ciddi bir nisbetsizlik var. 

Ekpe olayi bu gidisle, Fenerbahce'nin "kandirildik" meselesine donusecek.

Adam, Euroleague sampiyonlugunun bas mimari idi.  Dun ne dusunuyordumsa bugun de ayni seyi dusunuyorum.  Aksi, vefasizlik olur.

Abi, senin dediğin şekilde, şartlar değişebilir. Düşünceler de değişebilir. Evet tarihimizdeki en büyük başarının Obra ve Gherardini'den sonra en önemli aktörü, evet hepimiz minnettarız, ama ben onu Alex gibi bir yere hatta belki daha yukarı koymuştum. Hiçbir sporcuyu gözünde çok büyütmemek lazım.

Çok uzattık, özetle eğer Udoh atıyorum Golden State'e, Houston'a, Cleveland'a yıllık 8 milyon gibi bir paraya (bizden aldığına denk geliyor) gidip; gitmeden önce hatta gittiği gün "My next chapter" tarzı, Bogdan'ın yaptığı gibi bir açıklama yapsa bana yeterdi. Eminim bu kadar tepki de görmezdi. Bu kadar çok insan Udoh'un tavrına "alındıysa" burada sadece suçu taraftarın münferit vefasızlığında değil Udoh'un bize karşı vurdumduymaz olmasında da aramak gerekir.

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #519 : 14 Temmuz 2017, 22:27:39 »

Abi, senin dediğin şekilde, şartlar değişebilir. Düşünceler de değişebilir. Evet tarihimizdeki en büyük başarının Obra ve Gherardini'den sonra en önemli aktörü, evet hepimiz minnettarız, ama ben onu Alex gibi bir yere hatta belki daha yukarı koymuştum. Hiçbir sporcuyu gözünde çok büyütmemek lazım.

Çok uzattık, özetle eğer Udoh atıyorum Golden State'e, Houston'a, Cleveland'a yıllık 8 milyon gibi bir paraya (bizden aldığına denk geliyor) gidip; gitmeden önce hatta gittiği gün "My next chapter" tarzı, Bogdan'ın yaptığı gibi bir açıklama yapsa bana yeterdi. Eminim bu kadar tepki de görmezdi. Bu kadar çok insan Udoh'un tavrına "alındıysa" burada sadece suçu taraftarın münferit vefasızlığında değil Udoh'un bize karşı vurdumduymaz olmasında da aramak gerekir.

Udoh'un vurdumduymaz olduguna inanmiyorum.  Rol yapan biri veya vurdumduymaz biri, sezon icinde yaptiklarini yapmazdi.  Bence gerekeni yapacaktir.  "Dun yapmadi, bugun yapmadi" demek bence cok anlam ifade eden seyler degil.  Onemli olan, eninde sonunda guzel bir bicimde veda etmesi. 

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #520 : 14 Temmuz 2017, 22:33:49 »
Gittiğin için çok üzgünüm ama bize yaşattığın için sana çok teşekkür ediyorum.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2017, 22:34:06 Gönderen: nemanja bjelica »

Çevrimdışı aaaaaa1907

• Üye
  • Yer: İzmir
    • balkabalka
« Yanıtla #521 : 15 Temmuz 2017, 08:52:24 »
twitter'da yaptığı ilk şeyi söyleyeyim ben size, girin gözlerinizle görün. utah jazz'ı takip etmiş. senin için çıldıran, kurban olacak taraftara önce bir açıklama yapman gerekmez mi, jazz'ı takip etmek yerine? kendisinin en sevdiği sözlerden biri "adamsınız", belli ki adamlık anlayışı çok başka kendisinin.
HEPİMİZ ÖLELİM FENERBAHÇE YAŞASIN!
#sarıtribün

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #522 : 15 Temmuz 2017, 09:19:21 »
gidenlerin yolu açık olsun Yeon Kim dahil.

hiçbir sporcu, antrönör ve yenetici hangi konumda olursa olsun, kızgınlıktan yada nefretten değil hiçbiriyle yolumuz bir daha kesişmesin.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #523 : 15 Temmuz 2017, 09:36:23 »
Obradovic ile olan videosunu yüklemiş ama twitter dan falan herhangi bir yazi yok kendisi de biliyor ne halt yediğini

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #524 : 15 Temmuz 2017, 12:39:05 »
Su videoyu izledikten sonra ekpe nin bu karardan sonra kocun yüzüne nasil bakacağıni düşünüyorum