Gönderen Konu: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2016-17 Sezonu)  (Okunma sayısı 74682 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Ynt: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2016-17 Sezonu)
« Yanıtla #120 : 02 Eylül 2016, 03:21:14 »
fenerbahçenin oyuncu kalitesi kötü demek çok açık bir şekilde yanlış ki. bu işle uğraşan transfermarkt sitesine göre bizim piyasa değerimiz 157, galatasarayın 106, beşiktaşın ise 117 milyon euro.
Pahalı oyuncu kesin iyi oyuncu demek değil. Hele bizim gibi rezil transfer politikaları olan bir kulüpte hiç değil. Son olarak iyi oyuncular iyi takım demek değildir. İyi bir hoca yoksa, veya oyuncular aynı tipse yine başarı zor.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2016, 03:22:10 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #121 : 02 Eylül 2016, 12:30:51 »
Özellikle ligin ikinci yarısında izleyeceğiniz fırtına gibi Fenerbahçe'ye hazırlıklı olun. En geç 23. Haftada lideriz

Çevrimdışı Afiliadam

• Üye
  • Yer: İstanbul - Adana
  • https://twitter.com/Afiliadam
« Yanıtla #122 : 02 Eylül 2016, 12:38:03 »
Kadro kalitesi olarak acik ara en iyisiyiz bunun tartismasina girmeyecegim zaten. Bu ulkede sampiyonluk icin kadro kalitesinin hic bir onemi yok bunu gecen sene birkez daha gorduk. Bjknin sampiyon kadrosuna bakin yarisi cop diyebileceginiz oyuncular. Maalesef bizim basarisizligimiz yonemtimle birlikte taraftarimizin futbol bilgisizligi!
Bizim taraftarimizda orta dige bisey yok seviyorsak cok iyi sevmiyorsak rezalet buluyoruz. Ortasahamizda yetenekleri en kisirli adamimiz alper ama hala ondan medet umuyoruz. Keza stoch istikrarsiz ona bel bagliyoruz. Takim fizik olarak cokmus vitor doneminde biraz beklemek lazim. Elbetteki yaratici ortasaha eksikligi cok ama cok buyuk kayip sampiyon olamayacak kadar hemde ama su kadroyu allah askina diger takimlarla karsilastirmayin yahu.
Queresma gecen sezon o kadar mac yapip 4gol 5asist yapti alper ve volkan sen kenardan gelip o katkiyi yapti olcayi adam yerine koymuyorum Tore top oynamadi zaten. Bizim kanatlari nasil onlardan kotu gorebiliyorsunuz gercekten anlamiyorum.
#IngaOrekhova

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #123 : 02 Eylül 2016, 13:19:40 »
Kadro kalitesi olarak acik ara en iyisiyiz bunun tartismasina girmeyecegim zaten. Bu ulkede sampiyonluk icin kadro kalitesinin hic bir onemi yok bunu gecen sene birkez daha gorduk. Bjknin sampiyon kadrosuna bakin yarisi cop diyebileceginiz oyuncular. Maalesef bizim basarisizligimiz yonemtimle birlikte taraftarimizin futbol bilgisizligi!
Bizim taraftarimizda orta dige bisey yok seviyorsak cok iyi sevmiyorsak rezalet buluyoruz. Ortasahamizda yetenekleri en kisirli adamimiz alper ama hala ondan medet umuyoruz. Keza stoch istikrarsiz ona bel bagliyoruz. Takim fizik olarak cokmus vitor doneminde biraz beklemek lazim. Elbetteki yaratici ortasaha eksikligi cok ama cok buyuk kayip sampiyon olamayacak kadar hemde ama su kadroyu allah askina diger takimlarla karsilastirmayin yahu.
Queresma gecen sezon o kadar mac yapip 4gol 5asist yapti alper ve volkan sen kenardan gelip o katkiyi yapti olcayi adam yerine koymuyorum Tore top oynamadi zaten. Bizim kanatlari nasil onlardan kotu gorebiliyorsunuz gercekten anlamiyorum.
Hay aklınla bin yaşa.. 4-4-2 de Lens Volkan ikilisi Türkiye'nin en iyi kanatlarıdır. Açık ve net.. 4-3-3 olarak bakarsak ta Sow ve Lens. Yedekleri de Aatıf Stoch falan yani beğenelim beğenmeyelim skor katkısı yapmaya açık oyuncular.. Sol bek , kale ve orta sahanın ofansif tarafı dışında hiçbir takımdan eksiğimiz yok fazlamız var diyorum tekrar,.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #124 : 02 Eylül 2016, 13:33:52 »
çok net var
Yanlış anlattım ne demenk istediğimi. Tabiki var ama bu seneki küskünlüğü sadece transferlere bağlamamak lazım. İnsanlar transferlere kanıp kombine aldılar geçen sene ama bu sene sadece oyuncu ile olmazdı taraftarla barışmak.

fenerbahçenin oyuncu kalitesi kötü demek çok açık bir şekilde yanlış ki. bu işle uğraşan transfermarkt sitesine göre bizim piyasa değerimiz 157, galatasarayın 106, beşiktaşın ise 117 milyon euro.
Bu aslında ne kadar kötü yönetildiğimizi dahada net ortaya çıkartıyor. O kadar piyasa değerimiz var ama bir tane ofansif orta sahamız yok, yaratıcı oyuncumuz yok. Formda forvetimiz yok (bu seneye bakıp konuşmuyorum, şu andaki forvetlerin hangisi geçen sene iyiydi mesela ?

Özellikle ligin ikinci yarısında izleyeceğiniz fırtına gibi Fenerbahçe'ye hazırlıklı olun. En geç 23. Haftada lideriz
Aziz Yıldırım illa çomak sokar o tekere eğer öyle bir iyileşme olursa.
Ama inanmıyorum,bence bu sezon 1 kere bile lider olamayabiliriz.
Kadiköyde Galatasarayı bile yeneceğimizden şüpheliyim.

Bunları söylüyorum ama bir yandanda geçensene lokomotif, beşiktaş maçlarının olduğu dönemdeki oyunumuzu hatırlayıp umutlanıyorum

Bizim kadro herşeyden önce dengesiz. Hangi takımda bu kadar çok defansif orta saha var ?, Topal, Josef, Ozan, hatta Roman ama topu ileri taşıyabilecek sadece (bana göre bizim oyuncumuz olmayan) Salih ve Alper var. ? defansta çok iyi kesiciler var, Kjaer, Skrtel, ama topu oyuna sokabilecek kimse yok.
Bence, yabancılardan Stoch, Aatıf, Emenike, kesinlikle bizim takımın oyuncusu olamazlar. RVP bu formuyla antremana bile çıkamamalı bizde. Josef, Skrtel, Roman, Fernandao, ancak tamamlayıcı olacak isimler.

En basitinden şunu sorayım, imkanınız olsa şu anda ligde olan ve bizde olsa iyi olurdu diyeceğiniz futbolcu yok mu hiç ? İlla vardır tabiki ama benim için hiçbir zaman sayıları bu kadar fazla olmamıştı..

Çevrimdışı Afiliadam

• Üye
  • Yer: İstanbul - Adana
  • https://twitter.com/Afiliadam
« Yanıtla #125 : 02 Eylül 2016, 14:09:41 »
Yanlış anlattım ne demenk istediğimi. Tabiki var ama bu seneki küskünlüğü sadece transferlere bağlamamak lazım. İnsanlar transferlere kanıp kombine aldılar geçen sene ama bu sene sadece oyuncu ile olmazdı taraftarla barışmak.

Bu aslında ne kadar kötü yönetildiğimizi dahada net ortaya çıkartıyor. O kadar piyasa değerimiz var ama bir tane ofansif orta sahamız yok, yaratıcı oyuncumuz yok. Formda forvetimiz yok (bu seneye bakıp konuşmuyorum, şu andaki forvetlerin hangisi geçen sene iyiydi mesela ?

Aziz Yıldırım illa çomak sokar o tekere eğer öyle bir iyileşme olursa.
Ama inanmıyorum,bence bu sezon 1 kere bile lider olamayabiliriz.
Kadiköyde Galatasarayı bile yeneceğimizden şüpheliyim.

Bunları söylüyorum ama bir yandanda geçensene lokomotif, beşiktaş maçlarının olduğu dönemdeki oyunumuzu hatırlayıp umutlanıyorum

Bizim kadro herşeyden önce dengesiz. Hangi takımda bu kadar çok defansif orta saha var ?, Topal, Josef, Ozan, hatta Roman ama topu ileri taşıyabilecek sadece (bana göre bizim oyuncumuz olmayan) Salih ve Alper var. ? defansta çok iyi kesiciler var, Kjaer, Skrtel, ama topu oyuna sokabilecek kimse yok.
Bence, yabancılardan Stoch, Aatıf, Emenike, kesinlikle bizim takımın oyuncusu olamazlar. RVP bu formuyla antremana bile çıkamamalı bizde. Josef, Skrtel, Roman, Fernandao, ancak tamamlayıcı olacak isimler.

En basitinden şunu sorayım, imkanınız olsa şu anda ligde olan ve bizde olsa iyi olurdu diyeceğiniz futbolcu yok mu hiç ? İlla vardır tabiki ama benim için hiçbir zaman sayıları bu kadar fazla olmamıştı..
Elbette var ama su begenmedigimiz oyunculari bjk ve gs havada kapar ki firsatini bulduklarinda yapiyolar zaten :)
Benim savundugum su kadro kalitesi en iyi takim biziz acik ara ama defolari iz var bi 10 numara ile bazi defolari saklayabilirdi o yuzden cok istedik yapmadilar.
Mesela gs eksik bolgelerine transfer yaptilar kagit ustunde en dengeli takim oldular ama aldiklari ne olacak muamma. Lines carole cok ortalama bekler ts den aldiklari bek cok dengesiz bi var bi yok.
Bjk desen gecen sene vali necip ismail olcay gibi adamlarla sampiyon oldular.
Sampiyon olabiliriz ama bunun icin hem teknik kadro hemde taraftara cok is dusuyor.

Mesela ersun hoca doneminde calisan bir arkadas morali dusuk oyunculari motive etmek icin cabaladigini soyluyor. Emre sakatlaniyor ersun hoca ariyor hemen motive edici bi video hazirlayip gonderiyolar. Sow bi kac hafta gol kacirip agliyor yine ayni yontem. Bu eksikleri boyle kapatmamiz lazim ama mevcut teknik kadro icin bunlar sacma seyler gormemislerdir boyle seyler bizim ulkede var sanirim bi :)  yonetim akillansa taraftari devreye soksa oyuncularin dertleriyle ilgilenip onlari sadece futbola yogunlastiracak bi iki kisi bulunsa aciklar kapanir birlik olmak cok onemli.
#IngaOrekhova

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #126 : 02 Eylül 2016, 14:43:40 »
Teknik kadro ve taraftardan önce başkalarına düşüyor aslında iş.
Yönetimin önce gerekenleri yapması lazım.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #127 : 04 Eylül 2016, 13:47:06 »
Avrupa maçları dahil, koca stadın her maç boş tribünlere oynamasından sonra yönetim, tribün gruplarıyla barış ve bilet fiyatlarında da indirime gitmeyi düşünüyormuş.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #128 : 04 Eylül 2016, 14:08:28 »
Avrupa maçları dahil, koca stadın her maç boş tribünlere oynamasından sonra yönetim, tribün gruplarıyla barış ve bilet fiyatlarında da indirime gitmeyi düşünüyormuş.
En büyük farkımız buydu diğer takımlardan kaybetmiştik son yıllarda. Tekrar eskiye dönme umudu çok güzel abi saol bilgilendirdiğini için

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #129 : 06 Eylül 2016, 04:26:40 »
Her tribüne kombine satışının tekrar açılması(bunu yazmak bile komik), kombinesi sebep gösterilmeden blok halinde iptal edilenlere bunun bir şekilde telafi edilmesi, böyle saçmalıkların bir daha olmayacağına dair güvence verilmesi de gerekiyor. Benim canım yanmadı ama kulübün yapması gereken bunlar. En azından.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #130 : 06 Eylül 2016, 09:38:48 »
Tribün gruplarıyla barış hangi şartlarda olacak? Sonuçta barış denilen şey savaş gerekçeleri üstünde uzlaşmaya varmaktır. Mesela tribün grupları bundan böyle "Yönetim İstifa" diye bağırdığı zaman yine kombine iptalleri devam mı? Yoksa hiçbir küfür ve hakaret olmaksızın yönetimi istifaya davet etmek ve kötü oynayan futbol takımına yine küfür ve hakaret olmaksızın tepki göstermek meşru ve demokratik bir hak kabul edilip, anlayışla mı karşılanacak?

Bu netleşmeden "barışacak" tribün grupları, "barış yapan" değil; "satılan" olarak geçer tarihe ve vicdanlara... Umarım ucuz bilet karşılığı bu omurgasızlığa tevessül etmezler.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #131 : 11 Eylül 2016, 14:46:33 »
Belki bir taraf ucuz bilet vererek, diğer taraf bunun karşılığında yönetim istifa vs tepkilerden vazgeçerek, bazı şeyler hasıraltı edilecek..
FENERBAHÇE

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #132 : 11 Eylül 2016, 20:43:27 »
Ozan Tufan gibi vasat futbolcularla hiçbir yere gelemez bu takım.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #133 : 11 Eylül 2016, 20:44:33 »
Ozan Tufan gibi vasat futbolcularla hiçbir yere gelemez bu takım.
Bence asıl bu yönetimle bir yere gelemeyiz

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #134 : 11 Eylül 2016, 20:51:09 »
Kjaer yok, defansımız iyi deniyordu, Skertel ve yanındaki sarı saçlının performansını izliyorsunuz değil mi?

Adam antremanda bile bu kadar rahat gol atamazdı. 6 pasın içinde güle oynaya attı golü.
FENERBAHÇE