Gönderen Konu: Spor Toto Şampiyonlar Kupası Fenerbahçe Opet'in  (Okunma sayısı 336129 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Genel Haberler
« Yanıtla #690 : 11 Ocak 2015, 01:25:00 »
İlk 6'da 3 yabancının oynadığı bir ligde Naz'a kafaya oynayan her takımın ihtiyacı vardır.
Vakıf nasıl başarılı oluyor? Pasör ve 4 numarayı Türkiye'nin en iyi yerli oyunculardan yana kullanıyor.
Eczacı ve Fener ise bu mevkilere sürekli yabancı yığıyor. Pasöre de Asuman, Elif, Nilay gibi oyuncular kalıyor. Tabi bunu lig için söylüyorum. Avrupada durum farklı.

Bizim takım çok iyi bir takım. Bunu sene başında da yazmıştım. İkinci kupa gelecek bu sene avrupada inşallah diye ama Abo'ya tam olarak güvenemiyorum. Ligdeki kafa maçlarda mutlaka 3 yabancı da köşe smaçörü olmalı diye bir tarafımızı yırtıyoruz. Adam gidip takımda 3 yerli orta varken Bauer'i tercih ediyor kadroda. Sonra da pas pas oluyoruz maçta. Bu seneki iki Vakıf maçında da aynı hatayı yaptı. İlk kupa maçında da Lo Bianco ile başlamıştı. Eczacı maçında ise yabancılar smaçörlerden oluşuyordu, galip geldik. Şu kadro Abo yerine Ze'nin elinde olsa çok daha umutlu olurdum. Bosetti ile biraz daha derli toplu bir takım olucaz zamanla.

Vakifbank'i salt Naz'a ve 4 numaraya indirgersek, bu bahsi gecen arkadaslara cok kredi vermis oluruz.  O kadar yuceltme taraftari degilim.  Ikisi de pozisyonlarinda iyi oyuncular (ve Turkiye Ligi'ndeki kota maalesef degerlerini arttiriyor).  Ancak Vakifbank, senelerdir cok iyi bir Hoca tarafindan yonetilen, dengeli bir takim.  Voleybolda istikrar onemlidir.  Bizimkilere gore hayli zayif kalan oyunculardan olusan Cannes, bu istikrarin en guzel orneklerinden biri.  Bu baglamda, Hoca'nin olusturdugu sistemi, makine duzeninde isleten bir takim var.  Dikkat ederseniz, Vakifbank'ta oyuna kim girerse girsin, belli bir standartin altina dusmuyorlar.  Cok ovdugumuz Naz'in aksadigi ve maci verme noktasina geldikleri maclar oldu.  Bu noktada oyuna giren Cagla'nin cok daha iyi bir performans ortaya koyduguna da sahit olduk. 

Bizim Hoca'ya gelecek olursak, su ana kadar ki tablo, benim sezon basindaki hayallerimin cok gerisinde.  Bu ana kadar ki performans, ikinci yaridaki performans ile ilgili ciddi bir fikir verir ama tum tabloyu sunmasi da mumkun degildir.  O yuzden, ben sahsen Hoca'nin Subat sonrasi performansini gormek isterim.  Dedigin gibi, Bosetti'nin donusu bize ciddi bir savunma ve hucum artisi olacaktir.  Belli pozisyonlardaki eksikleri bu gibi ekstra oyuncularla kapatabilecegimizi dusunuyorum. 

Çevrimdışı magi

• Üye
  • gastronomy and culinary art
« Yanıtla #691 : 11 Ocak 2015, 03:52:09 »
İnşallah Bosetti'nin dönüşü Kim'i de Montano'yu da kendine getirir. Dün Vakıf-Bursa maçını izlediniz mi bilmiyorum ama ilk set Meryemi kıskandım diyebilirim. İlk sette taktik var mıydı o bile şaibeli çünkü molalarda Emin hoca 'defans yapalım','blokta açık kalan yerlere defans yerleşsin' gibi şeyler söyledi sadece. Bizim hoca kendini yırtıyor molalarda ve oyunda. Sürekli bişeyler anlatıyor o yaşa gelmiş Elif'e blok tutmayı öğretti gözümüzün önünde..Antremanda da söylüyordur bunları illaki.
Eksik olan bence ciddiyet. Sadece Eda yada Kim'in ciddi olması yetmiyor. Ben çok gayriciddi bir oyun görüyorum sahada,ekrandan hocanın sesi bize geliyo bazen ama oyuncu istemezse hocanın da çok yapabileceği bişey yok diye düşünüyorum...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #692 : 11 Ocak 2015, 05:49:08 »
Besim Hocam seni de Umut Hoca'yı da cok sevdigimi ve cok saygı duydugumu soylemek isterim.Gecende yorumda birsey yazdın.İnternetten o konuyla alakalı Cicero,mafya,Kim kazanclı cıktı,kim kaybetti vs ogrendim.Dun yine birsey yazdın ama daha onu arastırmadım:)

Hocam ben dusundugumu duz mantık soyleyen biriyim.Giovanni Guidetti 2008 den beri Vakıfbank Gunes Sigorta Turk Telokom daha sonra Vakıfbank Gunes Sigorta ve en son Vakıfbank'ın basında bulunuyor.Giovanni donemini ben 2'ye ayırıyorum.MO ve MS gibi Naz'dan once ve Naz'dan sonra seklinde...
Naz'dan once Guidetti 2008-2012 arası 0 Sampiyonluk,0 Turkiye Kupası,0 Super Kupa tek istisna 1 CL Sampiyonlugu bunu istisna dememin sebebi de butun Voleybol otoritelerinin 2011 CL icin Vakıf kazandı degil FB kaybetti demeleri ,elimizdeki macı ve tie break de 7-2 onde iken Ze'nin Naz-Seda gibi oyuncuları kenarda oturtması ve Nilay'ın belki de tek ise yaradıgı servis serisi ile inanılmaz sekilde kaybettigimiz mactır.Cunku sonucta kazanan CL Sampiyonu olacaktı.Rabita Baku o sene en ufak manset alamayan,manset ozurlu berbat bir takımdı.

Bu 5 senede ustelik 3 senesinde Turk Telekom gibi bir dev Guldeniz,Nilay,Poljak paketi ile Sponsor olup devasa bir takım olmalarına ragmen devamlı tokadı yediler.5 yabancılar,Grun'ler,Kinga'lar,Glinka'lar vurup gectik.Yani 5 senede 1 istisna dısında elde sadece Sıfır vardı.
2012-Gunumuz doneminde ise Naz rekor paraya Vakıf'a gecti.Zaten kalmayı hic dusunmemisti.Behlul kacar modunda CL gitti Naz topukladı.Naz'dan sonra ise adeta kupa yagmuru basladı.Ozge ve Nilay gibi toplasan 1 pasor etmeyecek pasorleri sutladılar.Gozde Sonsırma bu klupte 15. senem ve ilk Turkiye Kupam diye agladı.7 Yıl sonra Sampiyonluk,5. yılında Super Kupa kazandılar.2 CL oynayıp 1'ini kazanıp digerini finalde kaybettiler.

Naz olmasaydı kalıbımı basarım o kupaları alamazlardı.Naz sevelim sevmeyelim Turkiye'de dengeleri degistiren uzak ara 1 numaralı oyuncudur.FB de kalsa belki bizim 3 CL kupası vardı.Naz cogu ortadan cok daha iyi blok tutuyor,boyu sayesinde butun toplara mudahale ediyor,cıktıgı dedigin topları sahada tutuyor,ustune de pas atıyor.Takım resmen 7 kisi oynuyor.Yabancı sınırı olmasa bu kadar fark etmez diyebilirsin.Ama o sınır var.Gecen sene CL yarıfinalinde rezil oynamasına ragmen finalde Giovanni yine Cagla'nın yuzune bile bakmadı ve final macını yine o o oynadı.Sene sonu Vakıf bırakabilir vs deniyordu yine rekor paraya 2.2m TL ler yazıldı yine takımda kaldı.Naz Turkiye Ligi icin inanılmaz etkili ve dengeleri degistiren bir oyuncu ,2. isim de Gozde ama Gozde 85 dogumlu Naz daha 90 dogumlu... Bizim Elif ile de tek benzer tarafı var.İkisi de 1.86 boyunda o kadar ama Elif ne Naz gibi hareketli ne blok var ne de pas atabiliyor.Allah boy vermis ama yetenegi tartısılır.

Bu sene Naz Ecz. ya gecseydi mesela Vakıf'taki degisimi gorurduk.Cunku hem 7 kisi oynayıp hem ekstra 1 yabancı oynatıyorlar.O kadar konfor saglıyor.Ayrıca 2m lik Kubra gibi bir devleri de var.Velhasıl kelam 5 yıl sıfır ceken Guidetti kupa aldıysa Naz sayesindedir.Dunyada da 10 pasor arasına girer.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #693 : 11 Ocak 2015, 15:32:28 »
Besim Hocam seni de Umut Hoca'yı da cok sevdigimi ve cok saygı duydugumu soylemek isterim.Gecende yorumda birsey yazdın.İnternetten o konuyla alakalı Cicero,mafya,Kim kazanclı cıktı,kim kaybetti vs ogrendim.Dun yine birsey yazdın ama daha onu arastırmadım:)

Hocam ben dusundugumu duz mantık soyleyen biriyim.Giovanni Guidetti 2008 den beri Vakıfbank Gunes Sigorta Turk Telokom daha sonra Vakıfbank Gunes Sigorta ve en son Vakıfbank'ın basında bulunuyor.Giovanni donemini ben 2'ye ayırıyorum.MO ve MS gibi Naz'dan once ve Naz'dan sonra seklinde...
Naz'dan once Guidetti 2008-2012 arası 0 Sampiyonluk,0 Turkiye Kupası,0 Super Kupa tek istisna 1 CL Sampiyonlugu bunu istisna dememin sebebi de butun Voleybol otoritelerinin 2011 CL icin Vakıf kazandı degil FB kaybetti demeleri ,elimizdeki macı ve tie break de 7-2 onde iken Ze'nin Naz-Seda gibi oyuncuları kenarda oturtması ve Nilay'ın belki de tek ise yaradıgı servis serisi ile inanılmaz sekilde kaybettigimiz mactır.Cunku sonucta kazanan CL Sampiyonu olacaktı.Rabita Baku o sene en ufak manset alamayan,manset ozurlu berbat bir takımdı.

Bu 5 senede ustelik 3 senesinde Turk Telekom gibi bir dev Guldeniz,Nilay,Poljak paketi ile Sponsor olup devasa bir takım olmalarına ragmen devamlı tokadı yediler.5 yabancılar,Grun'ler,Kinga'lar,Glinka'lar vurup gectik.Yani 5 senede 1 istisna dısında elde sadece Sıfır vardı.
2012-Gunumuz doneminde ise Naz rekor paraya Vakıf'a gecti.Zaten kalmayı hic dusunmemisti.Behlul kacar modunda CL gitti Naz topukladı.Naz'dan sonra ise adeta kupa yagmuru basladı.Ozge ve Nilay gibi toplasan 1 pasor etmeyecek pasorleri sutladılar.Gozde Sonsırma bu klupte 15. senem ve ilk Turkiye Kupam diye agladı.7 Yıl sonra Sampiyonluk,5. yılında Super Kupa kazandılar.2 CL oynayıp 1'ini kazanıp digerini finalde kaybettiler.

Naz olmasaydı kalıbımı basarım o kupaları alamazlardı.Naz sevelim sevmeyelim Turkiye'de dengeleri degistiren uzak ara 1 numaralı oyuncudur.FB de kalsa belki bizim 3 CL kupası vardı.Naz cogu ortadan cok daha iyi blok tutuyor,boyu sayesinde butun toplara mudahale ediyor,cıktıgı dedigin topları sahada tutuyor,ustune de pas atıyor.Takım resmen 7 kisi oynuyor.Yabancı sınırı olmasa bu kadar fark etmez diyebilirsin.Ama o sınır var.Gecen sene CL yarıfinalinde rezil oynamasına ragmen finalde Giovanni yine Cagla'nın yuzune bile bakmadı ve final macını yine o o oynadı.Sene sonu Vakıf bırakabilir vs deniyordu yine rekor paraya 2.2m TL ler yazıldı yine takımda kaldı.Naz Turkiye Ligi icin inanılmaz etkili ve dengeleri degistiren bir oyuncu ,2. isim de Gozde ama Gozde 85 dogumlu Naz daha 90 dogumlu... Bizim Elif ile de tek benzer tarafı var.İkisi de 1.86 boyunda o kadar ama Elif ne Naz gibi hareketli ne blok var ne de pas atabiliyor.Allah boy vermis ama yetenegi tartısılır.

Bu sene Naz Ecz. ya gecseydi mesela Vakıf'taki degisimi gorurduk.Cunku hem 7 kisi oynayıp hem ekstra 1 yabancı oynatıyorlar.O kadar konfor saglıyor.Ayrıca 2m lik Kubra gibi bir devleri de var.Velhasıl kelam 5 yıl sıfır ceken Guidetti kupa aldıysa Naz sayesindedir.Dunyada da 10 pasor arasına girer.

Abicim, ben de senin dediklerine saygi duyuyorum.  Gayet tutarli bir arguman olusturmussun.  Ama her konuda dedigim gibi, Naz'i bu kadar abartmamak lazim.  Yabanci kotasinin oldugu yerde, muhim bir denge unsuru mudur?  Evet, kesinlikle oyledir ama yapilan muamele bazen dunyanin tek pasoru demeye getiriyor bazen. 

Naz oncesi ve sonrasi donem diye ayirman bence Turk voleyboluna cag atlatan Fenerbahce'ye karsi bir haksizlik olur.  Neden mi diyeceksin?  Bence Giovanni ve Vakifbank donemini Naz oncesi ve sonrasi diye doneme ayirmadan once, Fenerbahce'nnin Turk voleyboluna, rekabeti arttirip, cag atlattigi donem oncesi ve sonrasi diye ayirmak gerekir.  Vakifbank'in CL sampiyonu oldugu donemdeki kadrosu bile son birkac senedeki kadro kalitesi ile karsilastirilamayacak derecede.  Naz burada Vakifbank'in yukselisinde esas unsur degil, tali unsur.  Vakifbank'in bu yere gelmesindeki esas unsur (diger her takim gibi) Fenerbahce'dir.  Cok sevgili Naz'in Sampiyonlar Ligi'ni kazandigimiz zamanki performansini cok iyi hatirliyorum.  Takip edenler de hatirlamistir.  Hatta o zaman bizde oynarken dahi Naz'i cok ciddi bicimde elestirmistim.  Bana "Naz sizden ayrildigi icin elestiriyorsun" diyenlere de gogsumu gere gere o zamanki sozlerimi hatirlatirim.  O zamanlar degil Naz, Violet Duca bile pasor olarak ciksa o kupayi alirdi.  Cogu macta Naz'in attigi paslar sac bas yolduracak gibiydi.  Amma velakin, dunyanin en iyi oyuncusu ve en iyi orta oyuncusu kadronda olunca, bunlar siritmadi.  Hic unutmam, Yeon Koung Kim, Kore'deki bir soyleside takimla ilgili sorun olmadigini, tek sorunun pasorden gelen paslarda oldugunu soylemisti.  Bu Koreli voleybolseverlerce teyit edilmis bir husustur. 

Simdi tekrar meseleye donelim.  Vakifbank'in basarisinda, istikrar vardir.  Vakifbank'in basarisinda, Erol Unal Karabiyik vardir.  En onemlisi de, Vakifbank'in basarisinda Fenerbahce voleybol subesinin son uc senedeki basarisiz performansi vardir. 

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #694 : 11 Ocak 2015, 16:00:02 »
Besim abi sanki içimi okumuş. Naz ve Seda hakkında %100 aynı fikirdeyim. Seda'ya gerektiğinden fazla katlanıldı. Naz'a ise hakettiğinden fazla değer verildi.

Ben Naz Aydemir'in çok iyi bir pasör olduğunu düşünmüyorum. Mental olarak zayıf bir oyucu. En büyük şansı o dönemlerde dünyanın en iyi kadrolarına sahip kulüplerinde oynamış olması.

Ayrıca eleştiriye tahammülü olmayan bir kişilik. Keza çevreside öyle. Zamanında gerek Gürol Hocam gerekse de benim kaleme aldığım yazılar yüzünden babası dahil birçok fanından eleştiri almıştık. O dönemler askerdeydim. Tüm bu saçma saldırılarla Gürol Hocam uğraşmak zorunda kalmıştı.

Kendisi hakkında daha ağır konuşmak istemiyorum zira bu oyuncuya değer verenler arasında sayıp sevdiğim insanlarda var.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #695 : 11 Ocak 2015, 16:55:56 »
O Seda sakatlanmasa 3 sene önce play off yarı finalinde Vakıf'a yenilmez, lig şampiyonluğu serimizi noktalamazdık. Haa benim de çok beğendiğim söylenemez Seda'yı. Her sene üstüne koyarak performansını düşürdü. Gitmesi de doğruydu belki ama o sene Seda'yı dahi aradık biz.
Naz-Eda-Seda ne zaman bozuldu. Bizim de düşüşümüz başladı. Hala da daha toparlayamadık.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2015, 16:56:06 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #696 : 11 Ocak 2015, 18:06:49 »
Naz'ı eleştiren bir yazı sonrası Gürol Hocamın bloguna yapılan eleştiriler. (gerçi CL yi alan guidetti ve vakıfı hiç hesaba katmamışım :))

http://fenervoleybol.blogspot.com.tr/2011/02/fenervoleybola-yaplan-asaglk-saldr.html?m=0

Bütün bu yazılanlar Naz Fenerbahçe de oynarken. Gürol hocam bunları yazarken adeta geleceği görmüş. 

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #697 : 11 Ocak 2015, 19:45:09 »
alisha-lo bianco-naz-nilay-ezgi-asuman-elif arasından kimi seçerdiniz hepsi yabancı yada hepsi yerli olsa.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #698 : 11 Ocak 2015, 19:47:29 »
alisha-lo bianco-naz-nilay-ezgi-asuman-elif arasından kimi seçerdiniz hepsi yabancı yada hepsi yerli olsa.

Lo Bianco'yu bu isimlerle ayni listeye koymak hakaret gibi olmus :)  Cevap acik: sukuler olsun ki, dunyanin en iyi birkac pasorunden birine sahibiz.   

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #699 : 11 Ocak 2015, 19:52:26 »
Lo Bianco'yu bu isimlerle ayni listeye koymak hakaret gibi olmus :)  Cevap acik: sukuler olsun ki, dunyanin en iyi birkac pasorunden birine sahibiz.

peki kaç yaşında. en iyi zamanlardaki performansının yüzde kaçını verebiliyor bizde.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #700 : 11 Ocak 2015, 20:21:13 »
peki kaç yaşında. en iyi zamanlardaki performansının yüzde kaçını verebiliyor bizde.

O listede Lo Bianco'nun pas kalitesinin yanina yaklasabilecek bir oyuncu yok.  Gencken de boyleydi, simdi de oyle.  Degisen bir sey gormuyorum. 

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #701 : 11 Ocak 2015, 20:52:34 »
Leo'nun kalitesi ortada ben Naz'ı secerdim.1.72 ye 1.86 boy ustelik o boyunun da hakkını veriyor.Bundan sonra Naz,Veremeyenka,Pondexter,Emre Batur,Kaya Peker,Matovic,Mari,Paula gibi isimleri FB de gormek istemem.Tek istisnası Naz olur ama cıkıp ozur dilemesini isterim.Naz da bunu yapmaz.Naz'a 1m avro bonservis ve milyonlar verdik.Naz yaptık.Emre Batur FB de Emre oldu.Nevriye'ye kamyon dolusu paralar ustune de isteklerine gore koc,menejer degistirdik.Ama en ufak fırsatı gorup,parayı gorduklerinde topuklayıp gittiler.Naz,Vera bu takımın ihtiyacı olan isimler ama bu yaptıklarından sonra ben gormek istemem.Emre Batur da guzelce gitti.Ama her mac agresif hareketler vs onun da derdini anlamadım.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #702 : 11 Ocak 2015, 20:56:21 »
Emre batur güzelce gitmedi. Duygusal düşünüyoruz bazen. Ben naz'i da vera'yi da görmek isterim takımda. Görmek istemeyeceğim tek isim ışıl'dir.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #703 : 11 Ocak 2015, 21:13:05 »
Ben taraftarım ve duygusal dusunurum Hocam her zaman mantık aklın onune gecemeyebiliyor.Ben hicbir zaman Batiste,Kaya Peker,İlkan'ı istemedim.Sitelerde İlkan'ın Tofas ve KSK daki hareketleri vs yazıyordu.Ama isteyen arkadaslar da coktu.Ben kendi adıma konusabilirim.Mantıken bakarsan Nevriye cok kritik bir oyuncuydu.Naz cok onemli oyuncuydu.Vera en sevdigim yabancıydı.Ama burası da Dunya'nın En Buyuk Spor Klubu oyle parayı alıp profesyonel olmayan seyler yapma hakkı kimsenin olmamalı,Emenike hem top oynamıyor,son vurus yok hem de yaptıgı tripler artık bıktırdı.Gricek 2 sene yatıp 5m avro goturdu.Klube de yazık,parasına da yazık,taraftara da yazık,diger oyuncuların emegine de yazık

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #704 : 11 Ocak 2015, 21:18:18 »
Valla benim nazarimda, Neslihan veya Gozde bile gelebilir (son raddede) ama Naz geri gelsin demem.