Gönderen Konu: Ali Koç  (Okunma sayısı 43416 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Ali Koç
« Yanıtla #90 : 09 Mart 2020, 23:49:49 »
Ali Koç'un artı yönü ekonomiyi düzeltmek için elini taşın altına koyması.

Ali Koç'un eksi yönü transferdeki başarısızlığı.

Ali Koç'un ve dolayısıyla Fenerbahçe'nin handikapı hükûmetin ve destekçilerinin gözünde gezi olaylarının finansörü olması. Bu yüzden çoğu hükûmet görevlilerince başarılı olmasının istenmemesi. Hattâ öyle bir hava var ki Ali Koç başkan olduğu sürece Fenerbahçe şampiyon yapılmayacak gibi.

Sonuca bakarsak; Ali Koç ekonomiyi zamanla düzeltir. Deneyim kazandıkça doğru bir transfer politikası da olur uzun vâdede ama hükûmetin bu tutumu yüzünden biz şampiyon olabilir miyiz bilmiyorum.

Ali Koç şu en büyük handikapı kafadan çözmeli. Gidip biat etsin demiyorum ama ne yapıp edip hükûmet ile arasını düzeltmeli. 6 hafta önce ligin en iyi futbolunu oynayan ve şampiyonluğun 1 numaralı favorisi olan takım bugün bu hâldeyse ilk suç TFF-MHK'dir, tam 15 puanımız hakemlerce çalındı. TFF-MHK grubunun nerden cesâret aldığını ve kimler tarafından yol verildiğini söylemeye gerek yok. Ali Koç başarılı bir başkan olmak istiyorsa bu engeli hâlletmeli. Yok hâlledemeyecekse görevi bırakmalı çünkü kulübün karşısındaki güç bizi aslâ şampiyon yapmayacak, buna engel olacak.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #91 : 10 Mart 2020, 12:15:13 »
10 tane mi ne transfer yaptılar o parayla.
O adamın ne iş yaptığı kaç yaşında olduğu beni ilgilendirmiyor. Bana holigan cart curt diye laf sokarken de keşke 10 yaş büyük ve abukat olduğu aklına gelseydi

Burada yazılan mesajlara ve yorumlara bak. İnsanlar nasıl ve ne şekilde tartışıyor. Yazdığın üslupla ve içi boş argümanlarla ancak o kadarını hak edersin. Fazlasını değil.

Çevrimdışı hme1453

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Biz hayatta en çok Fenerbahçeyi sevdik.
« Yanıtla #92 : 10 Mart 2020, 15:12:25 »
Burada yazılan mesajlara ve yorumlara bak. İnsanlar nasıl ve ne şekilde tartışıyor. Yazdığın üslupla ve içi boş argümanlarla ancak o kadarını hak edersin. Fazlasını değil.
Bilmukabele
Bazen sevinçli,bazen kederli,hayat seninle güzel

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #93 : 11 Mart 2020, 06:16:46 »
Bilmukabele

Ayhan abi, bir önceki sayfada yazmış zaten. Hani burada insanların yönetici/üye vs vs olması önemli değil. Ayhan abi, yaşça benden de büyük biri olduğu için bana da bir şey söylerse, şöyle biraz durur düşünürüm. Besim'le biz aynı yaştayız, aramızda da bir muhabbet var. Ali Koç konusunda da farklı düşünüyoruz ama belli bir seviyede tartışıyoruz. Kaldı ki, birbirimize nazımız geçer. Yani biraz daha sert bir mesaj trafiğine de girebiliriz, aramızda sorun olmaz. Buna rağmen dikkat edersen birbirimize karşı gelirken, zaman zaman şakayla karşılık bir şekilde, ölçüyü koruyoruz.

Haklı ya da haksızsın demiyorum ama senden 10 yaş büyük birine yazarken biraz daha mesafeyi koruman gerekiyor. Ki bu forumun en aklı başında, sağduyulu ve mantıklı adamlarının başında geliyor Besim. Dediğim gibi bazen biz de görüş ayrılıklarına düşüyoruz ama önemli olan bu ayrımları yaşarken, ortak değerimiz olan Fenerbahçe için bir yol bulabilmektir. Senden ricam en azından bundan sonrası için biraz daha sakin yazabilmendir.

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #94 : 11 Mart 2020, 18:04:19 »
Ali Koç'u savunacak mıyız, eleştirecek mi? Bir karar verseniz...
Ben bunu yeni gördüm. Kimseye bir şey yapma takimatı vermek haddim değil.
Bunu böyle basit bie usluba indirgeyerek söylemeniz şaşırtıcı. Ben kendi adıma Doğru bulduğum şeylerini savunacağım yanlış bulduğum şeyleri eleştireceğim. Kimse siyah beyaz seviyesinde mükemmel ve rezil değildir.

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #95 : 11 Mart 2020, 18:11:41 »
Ayhan abi, bir önceki sayfada yazmış zaten. Hani burada insanların yönetici/üye vs vs olması önemli değil. Ayhan abi, yaşça benden de büyük biri olduğu için bana da bir şey söylerse, şöyle biraz durur düşünürüm. Besim'le biz aynı yaştayız, aramızda da bir muhabbet var. Ali Koç konusunda da farklı düşünüyoruz ama belli bir seviyede tartışıyoruz. Kaldı ki, birbirimize nazımız geçer. Yani biraz daha sert bir mesaj trafiğine de girebiliriz, aramızda sorun olmaz. Buna rağmen dikkat edersen birbirimize karşı gelirken, zaman zaman şakayla karşılık bir şekilde, ölçüyü koruyoruz.

Haklı ya da haksızsın demiyorum ama senden 10 yaş büyük birine yazarken biraz daha mesafeyi koruman gerekiyor. Ki bu forumun en aklı başında, sağduyulu ve mantıklı adamlarının başında geliyor Besim. Dediğim gibi bazen biz de görüş ayrılıklarına düşüyoruz ama önemli olan bu ayrımları yaşarken, ortak değerimiz olan Fenerbahçe için bir yol bulabilmektir. Senden ricam en azından bundan sonrası için biraz daha sakin yazabilmendir.
Başa gidip bütün konuşmaları okudum. Tekrar ediyorum iki senede çöpe atılan bir sürü para var. Bunları görmeden yok başkanımsı yok bilmemne diye laf sokmasını hadi büyüklüğüne verdik. Bana yok apojenist yok holigan diye cart curt diye laf sokması ne peki? Kusura bakmayın ama ne mevkisi ne konumu ne yaşı kimseye ne maniplasyon yapma ne de karşıdakine holigan, Apolijist filan diye laf sokma haddi vermez.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #96 : 11 Mart 2020, 18:25:22 »
Başa gidip bütün konuşmaları okudum. Tekrar ediyorum iki senede çöpe atılan bir sürü para var. Bunları görmeden yok başkanımsı yok bilmemne diye laf sokmasını hadi büyüklüğüne verdik. Bana yok apojenist yok holigan diye cart curt diye laf sokması ne peki? Kusura bakmayın ama ne mevkisi ne konumu ne yaşı kimseye ne maniplasyon yapma ne de karşıdakine holigan, Apolijist filan diye laf sokma haddi vermez.

Güzel kardeşim, en başından itibaren okuduysan eğer burada Ali Koç'a en sert eleştirileri yazan kişinin de ben olduğumu görürsün. Sana ya da bir başkasına kimse, ''Ali Koç'u eleştirme, hep öv, sürekli alkışla...'' demiyor.

Şimdi eskiye dönüp o tartışmayı bulamayacağım ama forumda birine baya sert çıkıştıktan sonra pişman oldum ve özür diledim. Çünkü yaşça benden büyük olduğunu gözden kaçırmıştım. Savunduğum şeyi yine savunmaya devam ettim ama örf ve adetlerimiz gereği büyükle öyle konuşulmayacağını son anda hatırladım.

Friendchip adlı yöneticiyle forum ortasında çok sert tartışmalara girdim. Özelde de devam etti bu tartışma. Şimdi dönüp baktığımda kullandığım bazı ifadelerden ötürü kendisine mahçup olduğumu fark ettim. Şu an gayet normal bir şekilde sohbetimize devam ediyoruz kendisiyle.

Sinan Yücel adlı yöneticiye de geçmişte yanlış anlaşılmadan ötürü sert çıktım. Ona da mahçup olduk sonra. Bunları yazıyorum diye o kişilere karşı R yapmış olmuyorum ya da savunduğum fikri terk etmiş değilim. Birbirimize daha saygılı olalım diyorum kısaca. Besim ya da bir başkası sana abi gibi davranmıyorsa, öyle hissediyorsan eğer, sen ona kardeş gibi yaklaş ki, sorun daha çabuk çözülsün.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2020, 18:26:38 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #97 : 11 Mart 2020, 18:32:35 »
Güzel kardeşim, en başından itibaren okuduysan eğer burada Ali Koç'a en sert eleştirileri yazan kişinin de ben olduğumu görürsün. Sana ya da bir başkasına kimse, ''Ali Koç'u eleştirme, hep öv, sürekli alkışla...'' demiyor.

Şimdi eskiye dönüp o tartışmayı bulamayacağım ama forumda birine baya sert çıkıştıktan sonra pişman oldum ve özür diledim. Çünkü yaşça benden büyük olduğunu gözden kaçırmıştım. Savunduğum şeyi yine savunmaya devam ettim ama örf ve adetlerimiz gereği büyükle öyle konuşulmayacağını son anda hatırladım.

Friendchip adlı yöneticiyle forum ortasında çok sert tartışmalara girdim. Özelde de devam etti bu tartışma. Şimdi dönüp baktığımda kullandığım bazı ifadelerden ötürü kendisine mahçup olduğumu fark ettim. Şu an gayet normal bir şekilde sohbetimize devam ediyoruz kendisiyle.

Sinan Yücel adlı yöneticiye de geçmişte yanlış anlaşılmadan ötürü sert çıktım. Ona da mahçup olduk sonra. Bunları yazıyorum diye o kişilere karşı R yapmış olmuyorum ya da savunduğum fikri terk etmiş değilim. Birbirimize daha saygılı olalım diyorum kısaca. Besim ya da bir başkası sana abi gibi davranmıyorsa, öyle hissediyorsan eğer, sen ona kardeş gibi yaklaş ki, sorun daha çabuk çözülsün.
Ben kimseye holigan yok apojilist yok bilmemne demedim. Ortada özür dilenecek bir şey yok. Bana holigan diyen kendisi bir zahmet bunu ona söyleyin güzel abicim. Büyüklere saygıyı ben çok iyi bilirim ama önce kendine saygı duymalı insan. Bana holigan diyen yok muhattab almam diyen birinden özür dilemem. Özür dileyecek biri varsa bu ben de değilim. Ki ben hakaret denilecek tek bir şey söylemedim.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #98 : 11 Mart 2020, 18:37:50 »
Ben kimseye holigan yok apojilist yok bilmemne demedim. Ortada özür dilenecek bir şey yok. Bana holigan diyen kendisi bir zahmet bunu ona söyleyin güzel abicim. Büyüklere saygıyı ben çok iyi bilirim ama önce kendine saygı duymalı insan. Bana holigan diyen yok muhattab almam diyen birinden özür dilemem. Özür dileyecek biri varsa bu ben de değilim. Ki ben hakaret denilecek tek bir şey söylemedim.

Aslında sana özür dile dememiştim sadece ben kendi adıma özür dilediğim örneği verdim. Neyse demek istediğim anlaşıldı diye tahmim ediyorum ve en azından kendi adıma konuyu kapatıyorum.

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #99 : 11 Mart 2020, 19:12:57 »
Aslında sana özür dile dememiştim sadece ben kendi adıma özür dilediğim örneği verdim. Neyse demek istediğim anlaşıldı diye tahmim ediyorum ve en azından kendi adıma konuyu kapatıyorum.
Bi bi uyari ise kusra bakmayın kim benimle aynı tonda konuşursa aynı tonda cevap vereceğim. Bu forum ile ilgili bi problemse yetkililer simdiden gereğini yapsın.
Ben de dediğimin anlaşıldığını düşünüyor ve konuyu kapatıyorum. Selametle

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #100 : 11 Mart 2020, 19:45:35 »

Günah çıkarma gibi olmuş, ben de bir seferinde sana rantçı gibi bir şey demiştim, bir kez daha özür dileyeyim, kusura bakma.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #101 : 11 Mart 2020, 19:50:47 »
Günah çıkarma gibi olmuş, ben de bir seferinde sana rantçı gibi bir şey demiştim, bir kez daha özür dileyeyim, kusura bakma.

Estağfurullah Ayhan abi, bizim zaten seninle bir sorunumuz olmaz :D Çok içten bir şekilde yazdım ama hme1453 adlı arkadaş bir agresif ve yanlış anlamaya müsait biri çıktı.

Besim yine Londra'da kırmızı şarabını yudumlayıp, pirzolasını yerken..
« Son Düzenleme: 11 Mart 2020, 19:51:43 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #102 : 11 Mart 2020, 19:57:33 »
Estağfurullah Ayhan abi, bizim zaten seninle bir sorunumuz olmaz :D Çok içten bir şekilde yazdım ama hme1453 adlı arkadaş bir agresif ve yanlış anlamaya müsait biri çıktı.

Besim yine Londra'da kırmızı şarabını yudumlayıp, pirzolasını yerken..
Benin hayatım Fenerbahçe. Başarıslıklarla dolu hayatımda bana heyecan veren şeylerin çoğu Fenerbahçe. Fenerbahçe'nin bu durumuna yüksek ihtimal benden çok üzülen yoktur. Ali Koç'un bu kadar palavrayla hayallerimle oynamasını kaldıramıyorum. Hassaslaşıyorum. Neyse

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #103 : 11 Mart 2020, 20:06:55 »

Şimdi manipülasyon demişken söz konusu olan manipülasyonun ne olduğunu söyleyeyim: Yazışmalara bakarsanız yazdığım yoruma ''dalga mı geçiyorsunuz'' diyerek giriş yaptığınızı göreceksiniz. Sizi tanımam etmem. Burada aramızda daha önceden gerçekleşen bir yazışmayı veya münasebeti de hatırlamıyorum. Böyle olunca da muhabbete atlayıp ''dalga mı geçiyorsun yaaaa'' gibi bozuk bir üslupla yazınca karşılık olarak yazdıklarım hafif bile.

Bu tür forumların temel taşı bir topluluk bilinci ile karşılıklı bir şeyler öğrenme, gerektiğinde toplu hareketlere zemin hazırlamaktır. Sahip olduğunuız üslupla forumun temeline zarar veren bir unsur haline gelirsiniz.  Buna devam etmekte ısrarcı olursanız da forumda kalıcı olamazsınız. Bu bir uyarıdır. Yoksa benim amacım da kavga etmek değil.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2020, 20:08:10 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #104 : 11 Mart 2020, 20:10:19 »
Benin hayatım Fenerbahçe. Başarıslıklarla dolu hayatımda bana heyecan veren şeylerin çoğu Fenerbahçe. Fenerbahçe'nin bu durumuna yüksek ihtimal benden çok üzülen yoktur. Ali Koç'un bu kadar palavrayla hayallerimle oynamasını kaldıramıyorum. Hassaslaşıyorum. Neyse

Hocam, eğer yaşın doğruysa daha çok yolun var, kendini başarısız olarak tanımlaman doğru değil. Bence çıkış yoluna girmek için hayatını Fenerbahçeden başka yerlere yönelterek işe başlayabilirsin. Hepimiz geçtik o yollardan.
Gene yaşının doğru olduğunu var sayarak yazıyorum, Aziz Yıldırım öncesini bilmiyorsun demektir. her 2-3 senede bir şampiyon olup sonraki yıllarda dibi gören, farklı siyasal görüşlere, tarzlara sahip yönetimleri gördük. Bir sene rekorla şampiyon olup sonra 3 sene yokuş aşağı gittik, sezonu son maçtaki galibiyetle + averajla bitirdik... Aziz Yıldırım geldi, ilk 4 senede GS üst üste şampiyon oldu, kupaları topladı, şampiyonluklarda önümüze geçti, uefa yı aldı... Üstelik evlerinde bunları 4-0 yenerek başladık sezona....  Sonra şampiyon olup, arkasından gene dibi gördük, ta ki 2003-2004 sezonu Daumu getirene kadar. Sonrasını az çok hatırlarsın. Bu süreçte tabi ki çok haksızlıklar da oldu, şanssızlıklar da, aynı sezonda 2 futbolcumuzun ayağı kırıldı mesela... Ama asıl konu o değil, Aziz Yıldırım, 8 sene sonra o efsane dönemlerine geldi, ne ffp vardı o zaman ne 3 temmuz ne bugünkü dünyanın içinde olduğu durum. Ali Koç, yanlışları olmakla beraber, bence hala biraz daha kredisi var, ama öncelikle taraftarı dinleyip ona göre iş yapmayı bırakmalı.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2020, 20:11:30 Gönderen: ayhan »