Gönderen Konu: Jason Thompson  (Okunma sayısı 61116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Jason Thompson
« Yanıtla #105 : 01 Kasım 2017, 19:17:38 »
Valla ben balık hafızası gördüm ama şu Udoh üzerinden dönen kadarını görmemiştim. İlk geldiğinde, özellikle de ilk yarıda nasıl kazma muamelesi gördüğünü hatırlıyorum. Üstelik karakterinin ve savunmacı kimliğinin bu eleştirilerin birazını telafi etmesine rağmen. Ama hemen unutulmuş zira F4 MVP'si olarak ayrıldı aramızdan. Keza Bogdan'ın gelişimi. Biz, son durumu normal sanıyoruz hep. Temel problemimiz bu.

Kalinic konusu ise bambaşka bir konu. Tamamen oyuncu potansiyeli ve oyuncudan alınan verimle alakalı bence. Geçen sene F4'da ondan %100'ünü aldık. Kapasitesinde ise ne kadar daha gidilecek yer var, zaman gösterecek.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #106 : 02 Kasım 2017, 11:10:03 »
Vallahi sende değildin hocam. Taraftar arasındaki genel havaydı kastettiğim. Yani kimse alınmasın gerçekten. :)

Kalinic konusunda -hep açık kapı bırakmak ve olmaz dememekle birlikte- yetenekleri konusunda acayip çuvalladım. Bu kadarını beklemiyordum. Cidden beklemiyordum.

Thompson'la ilgili en büyük çekincem, Çin'e gitme sebebini hâlâ tam olarak bilememek... Çok hızlı düştü. Bizde (Golden State'te) geçirdiği sezonda da beklentilerin çok altında kaldı, Zaza gibi bir kazmanın şu an süre alabildiği kadroda doğru dürüst rol verilmedi. Aldığı dakikalarda da, şu an olduğu gibi sakar bir görüntü çizdi. Ama ondan önceki Sacremento kariyerinde gerçekten çok, çok iyi ve etkili bir uzundu. Bilmiyorum, belki yanında NBA'in en iyi pivotu DeMarcus Cousins'ın olması bunda ne kadar etkiliydi. Thompson orada pivot değil, 4 numara oynardı. NBA'in aktif oyuncular içindeki en çok yönlü pivotu Cousins sürekli rakip savunmaların odaklandığı isim olduğundan belki; Thompson'ın müthiş bir hücum ribauntu katkısı olur, takip smaçları yapar, orta mesafeden çok ekmek yerdi. Oldukça da hareketliydi. Cidden iyi bir tamamlayıcıydı. Bu sebeple de Golden State'e geldiğinde sevinmiştim ama pek şans verilmedi. Fakat oynamaya istekli olursa, Avrupa basketbolunda fark yaratacak yetenekte olduğunu biliyorum. İnşallah mahcup etmez.

Kalinic'in son seviyesini tahmin edebilen zaten ya tutarsa diye sallamıştır. Eurolig F4'da geldiği seviye abartılı iyi.

Thomson konusunda 31  temmuzda yazdığınız çekinge kendini oyuna verememesi yönündeymiş ama bu şekilde olmadığını gördük. Oyuna kendisini vermeye çalışan bir şeylerr yapmak için çabalayan hatta bazen aşırı istek nedniyle hata yapan  bir görünümdeydi. Bu açından sevindirici.

Benim gördüğüm eksiklikler aşırı derecede sakar ve oyunun inceliklerinden bihaber görüntüsü. Her perdede adam değişme sonrası sıkıntı yaşıyor ama basketbolda çeyrek saniye bile çok önemli. Biraz adam değişme sonrası adamını bulmakta hızlanabilirse, kısa karşısında mesafe ayarını yapmaya başlarsa şu anki halinden çok daha iyi olabilir. Avrupa basketbolunda ribaund mücadelesi bile türlü türlü çakallıklar çamurluklar içeriyor hepsine yabancı bunların. Bu nedenle de iyi bir ribaundcu olmasına rağmen şu anda takım olarak ribaund sıkııntısı çekiyoruz.

Her noktada kendisini ayarlayabilir ve geliştirirse bu ayıboğan fiziği ve iştahıyla avrupa için " beast " diye tabir edilecek hayvansı bir güçle özellikle hücumda çok etki yaratabilir.

Yine de ah Ekpe diyorum keşke kalsaydı. Bu seneki oyun olgunluğumuz geçen seneden bile daha iyi tek eksik o aslında. Şu an takımda olsaydı ne Efese ne Malagaya ne de Paoya kaybederdik.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #107 : 02 Kasım 2017, 11:41:53 »
EKPE kalsaydı euroleague normal sezonu tatsız olurdu cidden tatsız olurdu
60 sayı filan yemezdik
kısa savunmamız çok iyi Melli sayesinde savunma zekamız ve sertliğimiz de arttı ..
ama sikilmiş götün davası olmuyor işte :(

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #108 : 02 Kasım 2017, 12:05:06 »
bu arada ekpe muhtemel sezonu da tamamlayamaz NBA'de gobert'i gebertmezse falan...Avrupa için acayip balık olur

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #109 : 02 Kasım 2017, 12:09:43 »
bu arada ekpe muhtemel sezonu da tamamlayamaz NBA'de gobert'i gebertmezse falan...Avrupa için acayip balık olur
abi ekpe gibi adam sezonu yarı bırakıp Avrupa'ya gelmez

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #110 : 02 Kasım 2017, 14:09:29 »
abi ekpe gibi adam sezonu yarı bırakıp Avrupa'ya gelmez

Aldığı süreler ve istatistikleri giderek düşüyor. Resmen sıradan bir bench oyuncusu olmaya başladı.  Kenarda koltuk ısıtmak için NBA'e gitti. Valla ne desem bilemiyorum. Üstelik Avrupanın kralıydı bildiğin.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #111 : 02 Kasım 2017, 14:32:57 »
kısa savunmamız çok iyi Melli sayesinde savunma zekamız ve sertliğimiz de arttı ..
Wana+Sinan kısalara istediğimiz sertliği getirdi ama Sloukas savunmada hala çok yumuşak bence, şöyle Wana Guduriç 1-2 falan oynasa  :P

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #112 : 02 Kasım 2017, 17:43:32 »

Öyle olmadı diyip koalyca dönemiyorsun ki nba'den. Adamın kontratı var Utah feshetmezse hiçbir yere gidemez. Yıllık maaşı günümüz nba şartlarında çok çok düşük. 3,2 m dolara oynuyor ve 10-12 dakika için takımı adına faydalı oynuyor. Gobert gibi hayvani bir pota koruyucunun arkasında bir başka pota koruyucusunu çerez parasına bulmuşken Utah kesinlikle göndermez onu. Zaten elden çıkarmak isterse de feshetmek yerine takaslar, bir başka takımda çok daha iyisini yapabilir Udoh.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #113 : 02 Kasım 2017, 20:39:27 »
Udoh, bayagi iyi bloklar yapiyordu ve col caydirici.  Bir tek ofans anlaminda cok zayif kaldi.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #114 : 03 Kasım 2017, 07:37:20 »
Jason Thompson başlığında baya baya Udoh konuşmaya başlamışız ama dün akşam bence ışık verdi oyunuyla. Faul problemine girmese ki bence ilk 2 faul çok kolay çalındı, daha uzun süre alıp daha fazla katkı verebilirdi.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #115 : 03 Kasım 2017, 08:55:22 »
Udoh, bayagi iyi bloklar yapiyordu ve col caydirici.  Bir tek ofans anlaminda cok zayif kaldi.

13.6 dakikada %18 ile 1 sayı ortalaması var.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #116 : 03 Kasım 2017, 08:56:29 »
Ben de dün beğendim yine kolay basit fauller yaptı ama ilk defa sahada ne yaptığını bilen bir görünümdeydi. Adam değişmelerde bu sefer adamını daha çabuk buldu, daha iyi pozisyon aldı içeriye girenlerin karşısına daha çabuk çıktı. İlk kez olan bitenin farkında olarak oynadı. Hakemler de biraz kendisine acımasız davranıyor.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #117 : 03 Kasım 2017, 09:30:32 »
Sanırım en büyük beklentim JT den, bundan dolayı en çok onu eleştiriyor gibi görünüyorum.

JT savunmayı öğreniyor, öğrenmeye devam edecek. Bazı pozisyonlarda yaptığı faulü anlayamadığını düşünüyorum.

Dün akşam Valencia maçında bir pozisyonda, rakip pivot omuzu dayayıp üstüne geliyor. Önce tek elini rakip pivotun beline koyuyor (Buna müsade var). Sonra ikinci eliyle rakibi itmeye çalışıyor (Bu fauldür.) Rakip hala üstüne üstüne geliyor, bu sefer diziyle itmeye çalışıyor, hatta dizi adamın beline kadar yükselmiş durumda (Bu ise faul kere fauldür). Hakem de işin doğası gereği faulu çalıyor.

Sonra bizim oğlan şaşkın şaşkın bakıyor ben ne yaptım diye. Çindeki gibi savunmada vals yapılmadığını anlaması biraz daha zaman alacak. Daha önce de yazmıştım, yeni gelenlerin arasında uyum sorununu en geç JT aşacak. Bekleyelim görelim...

« Son Düzenleme: 03 Kasım 2017, 09:33:58 Gönderen: friendchip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #118 : 03 Kasım 2017, 09:39:36 »
Ben, aşılacak bir uyum süresi olmasına razıyım. Bu uyum süresi de 4-5 ay sürebilir, yeterki sonunda istediğimiz katkıyı versin. Zaten önemli dönemler de marrtan sonra başlıyor.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #119 : 03 Kasım 2017, 10:20:52 »
Udoh ilk geldiğinde de, daha sonra bizim formamızla en popüler günlerini geçirdiği günlerde de, NBA'de vasatı aşamayacağını bir kaç defa yazmıştım;

...burada onu farklı kılan birçok fiziksel özelliği NBA standartlarında vasatı geçmediği için zaten NBA'de fazla sivrilmesi bence pek de mümkün değildi. Buraya geldiği için hem biz şanslıyız, hem o. Hem getirene, hem de geldiği için ona teşekkürler.

Udoh NBA'de kalsa ne olurdu? Bizim Warriors'un draft seçimi olmasına rağmen net söylüyorum: Hiç. Evet, hiç bir şey olmazdı. Onun orada fark yaratacağı hiçbir özelliği yok. Baksanıza, Euroleague MVP'si Bjelica -üstelik özellikle sezon başı hatırı sayılır süre vermelerine rağmen- ne hâllerde? Bizde Barış Hersek ne kadar saygı görüyorsa, Bjelica ancak onu görüyor.

Udoh'un bu fiziksel özellikleriyle NBA'de ciddi bir saygınlık kazanabilmesi için ya yüksek postta pas aldığında gard gibi topa vurup adam eksilterek çembere gidebilmesi, yahut çok ciddi bir üçlük tehdidinin olması gerek.  Bunlar olmadan, bazen iyi maçlar çıkarsa bile istikrarlı bir rol edinemez. Dolayısıyla, burası kariyeri açısından en doğru tercih. Bizim kralımız olsun en az beş sene daha.

Sanırım bu kadarı yeterli. Keşke bunları Udoh'da okusaydı vakti zamanında. :)
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2017, 10:21:53 Gönderen: Hakan Yaman »