Gönderen Konu: Jason Thompson  (Okunma sayısı 60941 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Penny Taylor

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Jason Thompson
« Yanıtla #120 : 04 Kasım 2017, 16:13:03 »
potaya elini kolunu sallayarak herkes gidiyor kısmına hiç katılmıyorum
en az sayı yiyien 3. takımız. bu 1. algıda seçicilik yapıyorsn bence çünkü kafada hep geçen 2 sene var ve Ekpe kıyaslanıyor.

pasörlü konusunda bence Jason olduka iyi bir adam , yaptığı asistin oyuna katkısı yok demek ne demek mesela onu tam olarak anlayamadım

Şu ana kadar  potaya giden kisayi savunamadi. Gecen sene de daha dogrusu her zaman penetre eden oyunculara karsi zorlandik ama hicbir zaman boyle rahatca kisalara gecildigimizi de gormedim. Hucum tarafinda da henüz onu kullanmaya yonelik pek organizasyon yapmadigimiz icin ve eline koluna hakim olamayip her defasinda faul problemi yasadigi için şu ana kadar verimli bir oyuncu degil. İnsallah bazi arkadaslarin dedigi gibi duzeltebilir.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #121 : 06 Kasım 2017, 09:37:28 »
Karşıyaka maçında bir pozisyonda Vesely post oynarken sette Nunnaly'e durması gereken yeri işaret etmesi güzeldi. Yavaş yavaş setlere alışıyor takıma alışıyor. Orta mesafesi çok temiz ,koç bu özelliği üzerinden ona setler hazırlayacaktır. Oynadıkça daha iyiye gidiyor bence.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #122 : 06 Kasım 2017, 10:10:11 »
ben hep şunu söylüyorum

Ekpe bizde hiç oynamamış olsa ve Jason bizde süre almış olsa şimdi şu zamanki performansı için bile methiyeler dizerdik ama şimdi 2 sene boyunca Ekpe ve savunma gelişimini izlediğimiz için jason ağzıyla kuş tutsa yine de bize yaranamaz
zaman gösterecek bakalım hayırlısı diyorum

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #123 : 12 Kasım 2017, 22:09:32 »
Ben bu adama güveniyorum 8 sene nba de oynamış adamın boş olması mümkün değil zaten ama çin baya bozmuş sanırım ayarlarını. Çok büyük bir gelişim beklemiyorum ama en azından 3 ayda eline ve koluna sahip olma işini birazcık çözdbilseydi. Sürekli bir şeyden şikayet ediyor gibi sahada, daha çok vesely oynayacak zaten ama onunda faul problemine girme olasılığı korkutabiliyor bazen inşallah biraz gelişir artık hayırlısı

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #124 : 13 Kasım 2017, 10:48:17 »
Ümitlerim giderek azalıyor.. Umarım yanılırım ama böyle bütün sezon beklemek adamı hasta eder..

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #125 : 13 Kasım 2017, 10:56:52 »
Dün bazı pozisyonlarda kısa karşısında çok iyi kaldı, bir pozisyonda wilbekini cok iyi savunmustu ama datome yarımda faul yaptı..Bence switch savunmaya alışıyor ama sırtı dönük savunma ve boxout konularında ciddi sıkıntıları var. Nba alışkanlıkları burada sökmüyor. Box-out yapmadan iterek ribaundu almaya calısıyor genelde..  Bir pozisyon sonrası Obraya uzun uzun birşleyler anlattı, üzerinde cok calıstıkları ve cabası belli oluyor ama baya zaman gerekecek onun için..  Gecen seneki nunnally'nin sezonu gibi bir sezon geçirebilir veya kalina gibi son dönemde ekstra işler yapabilir..

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #126 : 13 Kasım 2017, 10:58:38 »
Yaptığı hatalar son derece temel hatalar, bunun alışmakla falan alakası yoktur. Şuta kalkmış adama dokunmak veya postup yapan adamı belinden itmek tüm dünyada basketbol kurallarını ihlal anlamına gelir. Israrla tekrar tekrar yapmanın açıklaması yok...

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #127 : 13 Kasım 2017, 11:08:14 »
Yaptığı hatalar son derece temel hatalar, bunun alışmakla falan alakası yoktur. Şuta kalkmış adama dokunmak veya postup yapan adamı belinden itmek tüm dünyada basketbol kurallarını ihlal anlamına gelir. Israrla tekrar tekrar yapmanın açıklaması yok...

Hocam bu matametik değil ki, bunları yapacaksın bunları yapmayacaksın deyince direk sonuc alasın.. Sahaya yansıttıgın enerjinin sonucunda sut pozisyonunda faul yapabilirsin..Geçen sene bogdan da 3lük pozisyonunda defalarca faul yapmıştı..

NBA cok sıkı takip etmem ama sırtı dönük pozisyonlarda  rakibi rahatsız etmedigin sürece itmelere faul calındıgını sanmıyorum.. Thomposon sırtı dönük savunurken elini koydu diye faul alıyor bu nbade calısınırsa cinayet cıkabilir.. ORadaki oyuncular zaten fiziksel olarak cok guclu ufak itmelerden cok etkilenmezler..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #128 : 13 Kasım 2017, 11:42:10 »
Hocam bu matametik değil ki, bunları yapacaksın bunları yapmayacaksın deyince direk sonuc alasın.. Sahaya yansıttıgın enerjinin sonucunda sut pozisyonunda faul yapabilirsin..Geçen sene bogdan da 3lük pozisyonunda defalarca faul yapmıştı..

NBA cok sıkı takip etmem ama sırtı dönük pozisyonlarda  rakibi rahatsız etmedigin sürece itmelere faul calındıgını sanmıyorum.. Thomposon sırtı dönük savunurken elini koydu diye faul alıyor bu nbade calısınırsa cinayet cıkabilir.. ORadaki oyuncular zaten fiziksel olarak cok guclu ufak itmelerden cok etkilenmezler..

şu yoruma imza atarım ..
saygılar

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #129 : 13 Kasım 2017, 16:24:14 »
şu yoruma imza atarım ..
saygılar

Saygı bizden :)

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #130 : 16 Kasım 2017, 12:57:53 »
Kendisini tanımadığım icin sene bası yorum yapamadım. YouTube da dahi adamin videosunu bulamamıştım. Zamanla alakası yok bu adamin durumunun.
Sisteme alışmak icin Zaman lazım olur anlarım. Savunmada nerede duracağını bilmiyor, birebir Nasıl Adam savunacağını bilmiyor, rebounda Nasıl çıkılacağını bilmiyor. Amerikan güreşi yapıyor demiştim haftalar once. Herifte gr gelişme yok. Her maç tekme Tokat 3-4 faul alıp çıkıyor. 30 yasında adam basketbol mu öğrenecek? Hadi setlerle ilgili sıkıntı yasıyorsun kı onu da neredeyse 15-20 maç oldu kabul etmiyorum ama birebirde de bir ışık gormuyorum adamda. Pota altımız pamuk gibi. Hücum reboundu vermede ilk sırada olabiliriz.
Udoh ile de kıyaslamıyorum, kıyaslarsam çunku tuhaf bir karşılaştırma olur.
Ahmet'e daha mı cok sure versek bilemiyorum.

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #131 : 16 Kasım 2017, 14:46:58 »
Obra nın elinde gram yol alamamış nadir oyuncudur

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #132 : 16 Kasım 2017, 15:25:43 »
1,5 aydır ''şu adama süre verelim, çok umutluyum iyi olacak'' diyenlerden oldum.

Dün oyunda olduğu anlarda daha bir dikkatli izledim. Nunnaly'ye yaptığı bir asist ve savunmada kaptığı bir top dışında hiçbir olumlu hareketi olmadı. Kaptığı topu da yarı sahaya sürüp top kaybına sebebiyet verdi zaten.

Dün kendisiyle ilgili ilk defa umutsuzluğa kapıldım. Bir tek tuğla koymamış oyununa bunca zamandır. Zaman dedik, sabır dedik ama hâlâ 12-13 dakikada 4 faule çıkıyor, faul problemi yaşamadığı maç yok.

Eksik yanlarının henüz hiçbirini törpülemedi. Aklım Singletonlara, Tavareslere kaymaya başladı malesef.

En basitinden, ribaunt canavarı diye aldık ama en çok hücum ribauntu veren takım durumundayız.

İnşallah çıkış yakalar yoksa seneye bu takımda olmaz.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #133 : 16 Kasım 2017, 15:27:56 »
zaten sözleşmesi bir yıllık...

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #134 : 16 Kasım 2017, 15:51:58 »
16,5 dakikada 3.7 faul ortalaması sanırım bir daha hiç kırılamayacak tüm zamanların Euroleague rekoru olabilir.