Gönderen Konu: Jason Thompson  (Okunma sayısı 61065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cemalex

• Ziyaretçi
Ynt: Jason Thompson
« Yanıtla #75 : 26 Ekim 2017, 14:55:59 »
Çok hata yapması, iyi noktalara geleceğinin göstergesi. Neticede 31 yaşında bu adam, elbet hatalarından ders çıkaracak.

Çin Ligi gibi sen-ben gitsek 20 sayı ortalamayla oynayacağımız bir ligden Avrupa'nın en elit seviyesine geldi. NBA'den Çin'e, Çinden de Avrupa'nın tepesine gelmek hep makro sıçrayış. Son 15 ayında bambaşka basketbol oynanan yerlerde dolaşması onu da şaşkın ördeğe çevirmiş durumda.

Ben güveniyorum, muhakkak iyi noktaya gelecek. Bilinçli bir şekilde çok çalışıyor. Kasım ayı da feda olsun kendisine, aralıktan itibaren gözle görülür düzelme olacaktır kendisinde.

Mesela Atina deplasmanında kendisinden çok iyi bir oyun beklersek hataya düşeriz. Bırakalım yine 4 faulünü yapsın, Vesely-Melli ikilisini dinlendirsin. JT için Atina deplasmanı hedef maç değil.

Çok hata yapması sadece çok eksiği olduğunu gösterir. Çok hata yapması çok iyi yerlere geleceğini gösterir diyerek felsefe yapmak gerçeği değiştirmiyor. Barış Hersek de oynadığında çok hata yapıyor çok iyi yerlere mi gelecek? JT eksiklerini giderebilir mi asıl nokta bu. Giderebileceğine inananlar için umut hala var, benim kendi adıma umutlarım azalıyor.

İlk adım stepsi gibi avrupa çaylağı hatalarını normal bulurum ama saha içindeki kontrolsüz hareketlerine anlam veremiyorum. Daha önce hiçbir oyuncuda görmediğim saçma davranışlarda bulunuyor. Tarzan gibi hoplayıp zıplayıp aşırı güç kullanıyor, ribaundlarda perdelerde bir gün birisi elinde kalacak kötürüm yapacak rakibini :)

Aşırı istekli olması bunda temel etken bence ama gücünü ve enerjisini kontrol edip bu özelliklerinden faydalanabilmeli. Şu anki haliyle hiçbir katkısı yok. Oyuncuların sahada kaldığı sürelerdeki + - istatiğini bulamadım ama bu alanda takımın en kötülerinden birisi olduğunu düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2017, 14:59:04 Gönderen: Cemalex »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #76 : 26 Ekim 2017, 17:54:27 »
Hersek'in potansiyeli belli, JT'nin belli. Kendisinin yapabileceği çok şey varken elbette çok hata yapması onu iyi yerlere getirir çünkü çoluk çocuk değil bu adam.

Ne yapamıyor? Adam değişimlerinde adamını kaçırıyor. Savunmada nerde duracağını bilmiyor ve bu yüzden de çok kolay faul problemine giriyor. Perdelemelerde hata yapabiliyor. JT bunları çalışarak aşacaktır. Biraz süre tanıyalım şu adama arkadaş, aralık ayında çok farklı olacak.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #77 : 27 Ekim 2017, 15:09:50 »
Jason ;
20:25 dak süre almış 6.7 sayı    55.6%   0%   0%   0.7   4.3   5 rib    1.7   asist 1 top çalma    1 kayp            1 blok              9,3 pır ile oynamış

Melli ne yapmış
26:36 dak süre almış    7 sayı    50%   25%   100%   2.3   4.3   6.7rib   1       asist   0 top çalma    1.3 top kayıp    0.7 blok       8.3 pır ile oynamış

yorumsuz..
çok şey yazılır da insanların beklenti ve algılarını ben çözemiyorum

Karşı fikirde olduğum için yazmıyorum, ama bu tablo biraz aldatıcı.
Melli, Malaga maçında felaket oynadıktan sonra toparlandı, Milano maçını kazanmamızda başrol oynadı.
Thompson ise henüz ciddi bir katkı vermiş değil. Tabi, seninde yazdığın gibi, Udoh ile kıyaslanması da bu algıların oluşmasında büyük etken ve kolay değil bu algıları yıkmak.
Takım kendine gelip sistem oturduktan sonra bu durum mutlaka değişecektir tabiki ama o güne kadar her yediğimiz turnikede yada kısa karşısında kalıp faul yaptığında yada geçildiğinde Udoh ile kıyaslanıp yetersiz bulunacak malesef.

Çevrimdışı sepettopu

• Üye
  • Yer: KAYSERİ
« Yanıtla #78 : 27 Ekim 2017, 20:49:39 »
Udohtan boşalan pozisyona alındığı için Udoh ile kıyaslanması gayet doğal. Yanlış hatırlıyor olabilirim Udoh geldiğinde herkes burun kıvırmıştı ve çok da ümit verici bir performansı yoktu. Ilk geçirdiği hazırlık dönemindeki yıl müthiş katkı vermeye başladı ve geçen yılda zirveye çıktı. Udoh kalinic örnekleri varken önümüzde thompson ve guduric için kesin yargılarla erkenden olumsuz eleştiriler yapmamamız gerekir diye düşünüyorum. O ışığı göremezse koç zaten tutmaz takımda.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #79 : 27 Ekim 2017, 22:17:18 »
Sakin olmayı öğrenmesi lazım,nerede olması gerektiğini öğrenmesi lazım çok eksiği var ama müthiş bir potansiyeli var.
İnşallah istediğimiz noktaya gelir
FENERBAHÇE

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #80 : 27 Ekim 2017, 23:35:43 »
Pozisyon bilgisi ve savunma altyapısı 31 yaşında edinilebilmesi garanti olmayan bilgilerdir. Özetle hayret verici çok temel eksiklikleri var. Hızlı öğrenen bir arkadaş gibi de durmuyor...

Çevrimdışı Penny Taylor

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #81 : 27 Ekim 2017, 23:38:21 »
Valla hiç umudum yok. Ahmeti Obradovicin sahaya atmaları aslında bunun bir işaretini veriyor. Onu gören potaya gidiyor, geçen seneki gibi udoh arkada değil. Her pozisyonda geçiliyor. Hücumda savunmada ellerine kollarına hakim olamıyor. Hücum ribaundunda iyi olması gerekirken 4 maçın 3 ünde hücum ribaundu bile alamadı. Bugün maçı kaybetmedeki önemli noktalardan birisi kesinlikle o. Sahaya attığı her adım zarar. Işık göremiyorum onda. Yapabildiği şeyleri iyi yapsa savunmada batırsa anlayabilirim ama hücumda da ribaundlarda da beğenmiyorum.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #82 : 28 Ekim 2017, 23:58:51 »
Umutlu olmamak için hala erken bence, sonuçta 4-5 maç oldu sadece ama dünkü maçın kaybedilmesinde etkisi büyük.

Sent from my iPad using Tapatalk

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #83 : 30 Ekim 2017, 14:32:11 »
Udohtan boşalan pozisyona alındığı için Udoh ile kıyaslanması gayet doğal. Yanlış hatırlıyor olabilirim Udoh geldiğinde herkes burun kıvırmıştı ve çok da ümit verici bir performansı yoktu. Ilk geçirdiği hazırlık dönemindeki yıl müthiş katkı vermeye başladı ve geçen yılda zirveye çıktı. Udoh kalinic örnekleri varken önümüzde thompson ve guduric için kesin yargılarla erkenden olumsuz eleştiriler yapmamamız gerekir diye düşünüyorum. O ışığı göremezse koç zaten tutmaz takımda.
Bu yoruma katılmayı okadar çok istiyorum ki... hem takımın hem de thomson ın alışma süreci tahminimden sıkıntılı ve uzun olacak gibi duruyor. Şu anda takımla ilgili güvendiğim tek kişi Obra başkan..
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #84 : 31 Ekim 2017, 12:18:38 »
Hersek'in potansiyeli belli, JT'nin belli. Kendisinin yapabileceği çok şey varken elbette çok hata yapması onu iyi yerlere getirir çünkü çoluk çocuk değil bu adam.

Ne yapamıyor? Adam değişimlerinde adamını kaçırıyor. Savunmada nerde duracağını bilmiyor ve bu yüzden de çok kolay faul problemine giriyor. Perdelemelerde hata yapabiliyor. JT bunları çalışarak aşacaktır. Biraz süre tanıyalım şu adama arkadaş, aralık ayında çok farklı olacak.

Adamın yaşı 20-22 değil ki 31 yaşında adam. Pas atmaktan perde yapmaya ribaunda girmeye kadar her konuda sıkıntılı. Tarzan gibi hoplayıp zıplıyor kontrolsüzce. Naptığını bilememekle alakası var durumun.

Benim umudum azaldı valla Kalinic'in durumu ile de alakası yok Kalinicin sadece şutu girmiyordu bu daha ne yapması gerektiğini bile bilmiyor. Udoh ile de alakası yok Udoh birkaç maç ortalama oynayıp sonra sazı eline almıştı Vesely harika oynadığı için biraz silik görünüyordu o kadar. Thomspon sahada kaldığı her dakika takıma eksi yazıyor. + - istatistiklerini nereden bulabiliriz bilmiyorum ama bu alanda Barış ile birlikte takımın en kötüsü olduğunu iddia ediyorum. Varlığı zarar şu haliyle ve bana göre istenen seviyeye gelemeyecek. 2 ayda evrim geçirip basketbolu öğreneceğini düşünmüyorum.Daha faulsüz perde yapamıyor adam. Dünkü bebe değil ki 31 yaşında ne kadar gelişecek ne kadar öğrenecek.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2017, 12:20:26 Gönderen: Cemalex »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #85 : 31 Ekim 2017, 14:22:36 »
Adamın yaşı 20-22 değil ki 31 yaşında adam. Pas atmaktan perde yapmaya ribaunda girmeye kadar her konuda sıkıntılı. Tarzan gibi hoplayıp zıplıyor kontrolsüzce. Naptığını bilememekle alakası var durumun.

Benim umudum azaldı valla Kalinic'in durumu ile de alakası yok Kalinicin sadece şutu girmiyordu bu daha ne yapması gerektiğini bile bilmiyor. Udoh ile de alakası yok Udoh birkaç maç ortalama oynayıp sonra sazı eline almıştı Vesely harika oynadığı için biraz silik görünüyordu o kadar. Thomspon sahada kaldığı her dakika takıma eksi yazıyor. + - istatistiklerini nereden bulabiliriz bilmiyorum ama bu alanda Barış ile birlikte takımın en kötüsü olduğunu iddia ediyorum. Varlığı zarar şu haliyle ve bana göre istenen seviyeye gelemeyecek. 2 ayda evrim geçirip basketbolu öğreneceğini düşünmüyorum.Daha faulsüz perde yapamıyor adam. Dünkü bebe değil ki 31 yaşında ne kadar gelişecek ne kadar öğrenecek.
çok acımasız bir eleştiri olmuş bence

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #86 : 31 Ekim 2017, 14:49:27 »
Pas atamıyor demek yersiz olmuş, benim seyrettiğim maçlarda yüksek posttan pota altına ya da çizgi ardına boş adama çok iyi paslar verdi. Gayet yetenekli bir adam, bunun üstüne resmen bir insan azmanı. 4 numara çevikliğinde, 5 numara iriliğinde. Bu adam biraz alışır, bunun üstünden oynamaya başlarsak net dominasyon kurar. GSaray maçında ilk ışıkları verdi.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #87 : 31 Ekim 2017, 14:55:33 »
çok iyi pasör Melli 1.5 asist ortalaması ile oynarken pas atmayı beceremiyor denilen Jason 1.3 ile oynuyor.

hataları eksikleri ve adaptasyon sorunları var bunu ben de kabul ediyorum ama adamı gereksiz yere çok gömüyorlar o kısma katılmıyorum

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #88 : 31 Ekim 2017, 16:09:38 »
çok iyi pasör Melli 1.5 asist ortalaması ile oynarken pas atmayı beceremiyor denilen Jason 1.3 ile oynuyor.

hataları eksikleri ve adaptasyon sorunları var bunu ben de kabul ediyorum ama adamı gereksiz yere çok gömüyorlar o kısma katılmıyorum

Tek bir istatistik üzerinden yorum yapmak sizin gibi basketbolu bilen birisinden gelince şaşırtıyor açıkcası. Pasörlük maçta yapacağı 1-2 asist üzerinden tam olarak değerlendirilebilecek bir şey değil. Sana inen topu doğru zamanda arkadaşına aktarsan bile o kişi de ekstra pas yaparsa asistin yanmış oluyor. Jason kaç defa topu Vesely'e aktarmaya çalışırken hata yaptı. Top kaybı olmasa bile müsait pozisyonda iyi pas vermediği için rakip el uzatıp pozisyonu bozdu. Dört kez uygun pozisyon gelse birinde boş adamı bulsan diğer üçünde bulamasan üç kez pozisyon öldürmüş ama bir asist yapmış olursun. Totalde yaptığın 1 asistle katkı vermiş değil öldürdüğün üç pozisyonla zarar vermiş oluyorsun.

İstatistik üzeirnden gideceksek JT'nin blok rakamı da iyi. 1,3 blok ortalaması ile şu anda rakamsal olarak son üç yılın içinde yılın savunmacısı ödülünü almış Dunston ve Hines'tan daha önde. Peki işin gerçeği nasıl? Potaya herkes elini kolunu sallaya sallaya girebiliyor. Rakamsal anlamda yaptığı bloğun hiçbir caydırıcılığı olmadığı gibi yaptığı asistin de oyunun akışına çok bir katkısı yok.

Kritik anları hep Melli Vesely ile oynamaya çalışmamız Thomson'dan beklediğimizi alamıyor oluşumuzun kanıtı bence. Şu ana kadar büyük bir kayalkırıklığı. Umarım bu garip kontrolsüzce hareketlerinin temelinde aşırı istek ve kıta basketbolunu henüz anlamamış olması vardır. İnş düzelir, kendisinden beklentim büyüktü çünkü o fizikle avrupada ayıboğan olması falan lazım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #89 : 31 Ekim 2017, 16:16:39 »
Tek bir istatistik üzerinden yorum yapmak sizin gibi basketbolu bilen birisinden gelince şaşırtıyor açıkcası. Pasörlük maçta yapacağı 1-2 asist üzerinden tam olarak değerlendirilebilecek bir şey değil. Sana inen topu doğru zamanda arkadaşına aktarsan bile o kişi de ekstra pas yaparsa asistin yanmış oluyor. Jason kaç defa topu Vesely'e aktarmaya çalışırken hata yaptı. Top kaybı olmasa bile müsait pozisyonda iyi pas vermediği için rakip el uzatıp pozisyonu bozdu. Dört kez uygun pozisyon gelse birinde boş adamı bulsan diğer üçünde bulamasan üç kez pozisyon öldürmüş ama bir asist yapmış olursun. Totalde yaptığın 1 asistle katkı vermiş değil öldürdüğün üç pozisyonla zarar vermiş oluyorsun.

İstatistik üzeirnden gideceksek JT'nin blok rakamı da iyi. 1,3 blok ortalaması ile şu anda rakamsal olarak son üç yılın içinde yılın savunmacısı ödülünü almış Dunston ve Hines'tan daha önde. Peki işin gerçeği nasıl? Potaya herkes elini kolunu sallaya sallaya girebiliyor. Rakamsal anlamda yaptığı bloğun hiçbir caydırıcılığı olmadığı gibi yaptığı asistin de oyunun akışına çok bir katkısı yok.

Kritik anları hep Melli Vesely ile oynamaya çalışmamız Thomson'dan beklediğimizi alamıyor oluşumuzun kanıtı bence. Şu ana kadar büyük bir kayalkırıklığı. Umarım bu garip kontrolsüzce hareketlerinin temelinde aşırı istek ve kıta basketbolunu henüz anlamamış olması vardır. İnş düzelir, kendisinden beklentim büyüktü çünkü o fizikle avrupada ayıboğan olması falan lazım.

potaya elini kolunu sallayarak herkes gidiyor kısmına hiç katılmıyorum
en az sayı yiyien 3. takımız. bu 1. algıda seçicilik yapıyorsn bence çünkü kafada hep geçen 2 sene var ve Ekpe kıyaslanıyor.

pasörlü konusunda bence Jason olduka iyi bir adam , yaptığı asistin oyuna katkısı yok demek ne demek mesela onu tam olarak anlayamadım