Gönderen Konu: Jason Thompson  (Okunma sayısı 60951 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Jason Thompson
« : 29 Temmuz 2017, 23:51:27 »

1 yıllık imzaladık.Hayırlı olsun...
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2017, 00:01:48 Gönderen: kenz »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Jason Thompson
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2017, 01:25:33 »
Hayırlı olsun. Bakalım, nasıl bir etki yapacak.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2017, 08:42:39 »
1 yıl konusu sıkıntı. Her şekilde gelecek yaz gene kafamızı meşgul edecek bu konu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2017, 08:53:41 »
Gelisinde cok emegi olan Yilmaz kardesimizin yuzunu kara cikarmayacagina inaniyoruz.

1 yıl konusu sıkıntı. Her şekilde gelecek yaz gene kafamızı meşgul edecek bu konu.

ayhan benimde aklima geldi ama .... en azindan 1 sene vaktimiz var ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2017, 10:07:06 »
Küçük kardeşi Ryan Thompson bu sene Ulm'de oynayacak, daha önce yarım sezon Trabzon'da oynamış. Bir Türkiye bağlantısı var.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #5 : 30 Temmuz 2017, 10:26:05 »
Hoşgeldi, sefalar getirdi. İlk izlenimlerim çok karakterli bir sporcu olduğu şeklinde. Twitter'daki tutumu, kurduğu vakıf vs. Bunlar hep güzel örnekler. İnşallah sahada da koçun elinin değmesiyle çok özel bir oyuncuya dönüşecek.

1 yıla çok takmamak gerek. Udoh'ta ilk geldiğinde 1 yıllık sözleşme ile takıma katılmıştı. Amerikadan Avrupa'ya ilk kez gelen oyuncular için kulüp böyle bir planlama yapıyor herhalde. Alışacak mı, yarar sağlayacak mı görüp ona göre sözleşmeyi revize ediyorlar.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 30 Temmuz 2017, 12:09:21 »
31 yaşında olması büyük avantaj, akıllı bir uzun o yaştan sonra bir NBA denemesi daha yapmaz...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #7 : 30 Temmuz 2017, 12:30:44 »
Ekpe'deki değişimin 2/3'ünü gösterin bak nasıl gidiyor NBA'e...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Afgan

• Üye
  • Yer: Afganistan
« Yanıtla #8 : 30 Temmuz 2017, 13:32:29 »
Ilkkez gelen kendini euroleaguede kanitlayacak oyuncuyla 1 yillik antlasma yapilmasi guzel olmus,daha onceki donemlerde agzimiz yanmisti uyum sorunundan.Bu sene besteki herkesin orta mesafe sutu var,ustelik gecen seneye gore daha hizliyiz.Cok zevkli maclar bizi bekler

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #9 : 30 Temmuz 2017, 14:16:01 »
Ekpe'deki değişimin 2/3'ünü gösterin bak nasıl gidiyor NBA'e...
Seneye salary cap artmayacağı için kontratlar düşecek. Ekpe gibi ne olursa olsun NBA olsun demezse gitmez.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2017, 14:16:15 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #10 : 30 Temmuz 2017, 21:09:08 »
Bir faktör daha var, kardeşi Avrupa'da. Emekli olana kadar NBA düşünmemesi için bir sebep olabilir.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #11 : 31 Temmuz 2017, 20:20:31 »
Hele bu sezon adam gibi bir katkı versin; transfer topiğinde "gönderelim, şutlayalım, bu takımda yeri yok" yorumlarına hedef olmadan sezonu tamamlasın. Gerisini (NBA'e dönüp dönmeyeceğini) sonra düşünürüz.

Şimdi iki seçenek var:

1) Bütün NBA takımlarının ağzını sulandıracak kadar muhteşem bir sezon mu geçirsin? Gelecek yaz NBA'e gitmek pahasına...

2) NBA'den teklif alamayacak kadar vasat, "idare eder" bir sezon mu? Gelecek yaz kafamız rahat olur.

Ben ilk şıktan yanayım. Bizi yeni bir Euroleague final-four'una taşıyan kadronun en mühim, en değerli parçalarından birisi olsun. Gerekirse yazın ona da "güle güle" diyelim.

NBA hedefi olmayan Amerikalılar sahaya yüzde yüzlerini koymakta zorlanır. Hatta Euroleague'in üst seviye takımlarında oynayan Avrupalılar'da... "En üst noktam bu" duygusu bir sporcu için felakettir.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2017, 20:22:11 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #12 : 31 Temmuz 2017, 22:04:57 »
Hele bu sezon adam gibi bir katkı versin; transfer topiğinde "gönderelim, şutlayalım, bu takımda yeri yok" yorumlarına hedef olmadan sezonu tamamlasın. Gerisini (NBA'e dönüp dönmeyeceğini) sonra düşünürüz.

Şimdi iki seçenek var:

1) Bütün NBA takımlarının ağzını sulandıracak kadar muhteşem bir sezon mu geçirsin? Gelecek yaz NBA'e gitmek pahasına...

2) NBA'den teklif alamayacak kadar vasat, "idare eder" bir sezon mu? Gelecek yaz kafamız rahat olur.

Ben ilk şıktan yanayım. Bizi yeni bir Euroleague final-four'una taşıyan kadronun en mühim, en değerli parçalarından birisi olsun. Gerekirse yazın ona da "güle güle" diyelim.

NBA hedefi olmayan Amerikalılar sahaya yüzde yüzlerini koymakta zorlanır. Hatta Euroleague'in üst seviye takımlarında oynayan Avrupalılar'da... "En üst noktam bu" duygusu bir sporcu için felakettir.
Abi oyuncu hakkındaki görüşlerin neler?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #13 : 31 Temmuz 2017, 23:29:26 »
Beğendiğim bir oyuncuydu. Niye birden NBA kariyeri sonlandı anlamadım. Bize (Golden State'e) geldiğinde de mutlu olmuştum rotasyon açısından. Fakat bizim hızlı tempomuzda kendisine yer bulamadı.

Öyle üst düzey yetenekleri, fundementalı olan bir isim değil. Fakat NBA kariyeri ve orada gördüğü saygı kesinlikle Udoh'tan daha fazlaydı. Ama burada bir Udoh olur mu? Onun gibi her maça yüzde yüzünü verir mi? Sanmıyorum. Faydalı olacaktır ama... Udoh'tan daha iyi yapacağı yegane şey ise ribaunt katkısı... Bu konuda kesinlikle elimizi rahatlatacak.

Thompson için esas kritik soru şu: Eğer ununu elemiş, eleğini asmış bir psikolojide olursa hayal kırıklığı yaratma olasılığı yüksek. Yani bura olmazsa Çin'e giderim kafasındaysa katkı alamayız. Ama eğer kafasında yeniden NBA'e dönmek var ise inanın ki, faydalı olacaktır.

Yatalım kalkalım, NBA'e geri dönmek için bir basamak olarak görsün bizi. Yoksa -ribaunt dışında yetenekleri sınırlı olduğu için- tahammülü zor olur. Enerji koymaya hevesli olursa çok seveceğimiz bir isim olur. 

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #14 : 01 Ağustos 2017, 08:20:30 »
Beğendiğim bir oyuncuydu. Niye birden NBA kariyeri sonlandı anlamadım. Bize (Golden State'e) geldiğinde de mutlu olmuştum rotasyon açısından. Fakat bizim hızlı tempomuzda kendisine yer bulamadı.

Öyle üst düzey yetenekleri, fundementalı olan bir isim değil. Fakat NBA kariyeri ve orada gördüğü saygı kesinlikle Udoh'tan daha fazlaydı. Ama burada bir Udoh olur mu? Onun gibi her maça yüzde yüzünü verir mi? Sanmıyorum. Faydalı olacaktır ama... Udoh'tan daha iyi yapacağı yegane şey ise ribaunt katkısı... Bu konuda kesinlikle elimizi rahatlatacak.

Thompson için esas kritik soru şu: Eğer ununu elemiş, eleğini asmış bir psikolojide olursa hayal kırıklığı yaratma olasılığı yüksek. Yani bura olmazsa Çin'e giderim kafasındaysa katkı alamayız. Ama eğer kafasında yeniden NBA'e dönmek var ise inanın ki, faydalı olacaktır.

Yatalım kalkalım, NBA'e geri dönmek için bir basamak olarak görsün bizi. Yoksa -ribaunt dışında yetenekleri sınırlı olduğu için- tahammülü zor olur. Enerji koymaya hevesli olursa çok seveceğimiz bir isim olur.

Hakan hocam soylenen dogruysa (Daha once Tekirdagli yazmisti) aciklama ve imza icin bir sure beklenmis. En son Obra gorusmus ve o gorusmeden sonra imzalanmis.

Bu anlamda bence Obra'nin da sorguladigini ve gorusmeden aldigi intiba ile imzaya onay verdigini dusunuyorum. Ayrica Cin istatistikleri de fena degil. Tabi sunu da kabul ediyorum sadece istatistik birsey ifade etmez, ozellikle savunmada kemik sesleri gelmeye basladiginda ne yapacagi merak konusu.

En azindan profesyonellik seviyesi olusmus bir oyuncu ise, antreman seven bir oyuncu ise... geriye sadece mental kirilganlik ve yorgunluk kaliyor.
Bu anlamda ben mental olarak cok emeklilik mentalitesinde gelmeyecegini dusunuyorum, en azindan gorusmede Obra onu hissetse onay vermezdi diye dusunuyorum.

Iyi dusunelim iyi baslasin ... Ama katki alacagimiza inaniyorum.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....