Gönderen Konu: Jason Thompson  (Okunma sayısı 61097 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Jason Thompson
« Yanıtla #15 : 01 Ağustos 2017, 10:49:58 »
Kendisinin önündeki en büyük engel, özellikle işler sıkıştığında Udoh'la kıyaslanacak olması bence. Bu kısmı atlatırsa büyük katkı alacağımızı düşünüyorum. Umarım yanılmam.
Kara deryalarda bir FENERsin!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 02 Ağustos 2017, 14:51:16 »
Hakan abi her türlü yorumu yapmış onun üzerine laf etmek bize düşmez , Umut'un da dediği gibi en büyük sıkıntı yapamadıkları ile hemen Ekpe ile kıyasalanacak olması.
Aslında her iki oyuncunun Nba kariyerlerine bakarsak farklı özellikte oyuncu olmalarına rağmen ( aralarında sadece 1 yaş var )
Jason Nba kariyeri daha başarılı geçmiş.

https://www.basketball-reference.com/players/t/thompja02.html

2008 2009 senesinde başladığı Sacremento kariyerinde 7 sene top oynamış
9,4 sayı  (2,3 huc rib-4,62 sav rib ) 6,9 rib 1,1 asist ,0,7 blok , 1,2 top kaybı , 0,5 top çalma
ortalama her sezon 77 maç oynamış , %65 serbest atış yüzdesi ile oynamış.

devamlılık çok iyi çok çok iyi ribandcu bir oyuncu. Ekpe geldiği zaman bu oyuncunun NBa istatistikleri ile kıyaslanmayak derecede vasat rakamlar ile gelmişti ama Obradoviç ile kendisini buldu Nba geri dönme motivasyonu ve potansiyeli ile Avrupa'nın en iyi uzunu olarak gitti ..

Jason Çin istatistikleri kesinlikle baz alınmaz ama sadece şuna baktım rib konusunda çin liginin 2. sırasındaymış . adam çok çok iyi ribuandcu bir oyuncu.

Avrupa için normal şartlarda fazla diyebileceğimiz bir oyuncu , sezon için devamlılığı çok çok iyi olan sakatlık sorunu yaşamayan ( eminim bize gelince bir sakatlık yaşar :( ) oyuncu.
oyuncu karater olarak da iyiymiş .. önündeki tek soru işareti oyuncunun motivasyonu nasıl olacak yatmaya mı geliyor yoksa iş disiplini yüksek takımı için herşeyi yapan bir oyuncu olarak mı geliyor bu performansını belirleyecek .
verilen para öyle 700 800 milyon usd değil. iyi para verdik potansiyeli ve yeteneğine inandığımız için verdik , takım olarak oyuncudan beklentimiz yüksek
obradoviç'e alışabilirse kendini ona emanet ederse çok seveceğimiz bir oyuncu olacaktır
9,4 sayı  (2,3 huc rib-4,62 sav rib ) 6,9 rib 1,1 asist ,0,7 blok , 1,2 top kaybı , 0,5 top çalma
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2017, 14:55:40 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #17 : 02 Ağustos 2017, 22:18:06 »
Alın size Jason Thompson'ın ilk beşte başlayıp, 27 dakika süre alıp, 6 sayı, 8 ribauntla tamamladığı NBA kariyerine ait bir maç... Full... Yalnız şöyle bir detay var. Burada "pivot" Cousins olduğu için Thompson'ın çembere biraz daha uzak durması olası... Fakat bizde merkez oyuncu olacağı için, çemberle arasındaki mesafe yaklaşacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=VfkG8FPlmHs
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2017, 22:20:12 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
« Yanıtla #18 : 06 Ağustos 2017, 01:57:32 »
'Mr. JT, now what you got for me'

Justin Timberlake-what you got şarkısındaki bu kısımdan güzel tezahürat olur
nedense jason abimiz açıklandığından beri bu şarkı aklımda :))
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #19 : 27 Ağustos 2017, 20:24:29 »
Reisin bu yaz yaptığı çalışmalardan kısa bir video..

https://www.youtube.com/watch?v=IOE-TrvxM3c
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #20 : 28 Ağustos 2017, 11:51:05 »
Reisin bu yaz yaptığı çalışmalardan kısa bir video..

https://www.youtube.com/watch?v=IOE-TrvxM3c

baya başarılı. 3 numaradan bile 3 lük zor atarken 4 ve 5 numaradan 3 lük atabilmek obrayı bi şaşırtır :)

Bobby Bogdan datome melli thompson :)   100 lerdik bu kadroyla maçları..

şaka bi yana udoh demıyorum vesely ayarında savunma yaparsa bu hucumla lige damga vurur.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 16 Eylül 2017, 09:16:00 »
Wanamaker gibi Jason da uyum sorunu yaşamamış, oldukça keyifliymiş zaten kendisi sosyal medyayı iyi kullanan birisi oradan da belli oluyor.
O boyda bir adam için fazla hareketli ve iyi bir dış şutu var, Ekpe ile alakasız oyuncu zaten
Bu büyük ihtimalle skor olarak çok ön plana çıkacaktır diye düşünüyorum

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #22 : 16 Eylül 2017, 13:30:00 »
Euroleague'de 15-10 gibi bir istatistik bekliyorum. Savunmayı da gayretkeş yaparsa büyük keyif alırız Ekpe sonrası...

Çevrimdışı anil7com

• Üye
    • anil10com
« Yanıtla #23 : 16 Eylül 2017, 15:56:03 »
Wanamaker gibi Jason da uyum sorunu yaşamamış, oldukça keyifliymiş zaten kendisi sosyal medyayı iyi kullanan birisi oradan da belli oluyor.
O boyda bir adam için fazla hareketli ve iyi bir dış şutu var, Ekpe ile alakasız oyuncu zaten
Bu büyük ihtimalle skor olarak çok ön plana çıkacaktır diye düşünüyorum

Cem abi Jasonin süre dağılımı nasıl olur 4-5 pozisyonlarına göre? Ana 5 numara vesely olup Jason hem vesely i hem melliyi yedekleyen pozisyonda olur gibi geliyor bana. Sen ne düşünüyorsun bu konuda?

Saygılar
Fenerbahçe!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 16 Eylül 2017, 16:57:31 »
Cem abi Jasonin süre dağılımı nasıl olur 4-5 pozisyonlarına göre? Ana 5 numara vesely olup Jason hem vesely i hem melliyi yedekleyen pozisyonda olur gibi geliyor bana. Sen ne düşünüyorsun bu konuda?

Saygılar
Kardeşim selamlar
Bence koç süreyi Melli Vesely ve Jason'a eşit bölüştürür. 3 oyuncu da 4/5 oynadığı için mobil mobil takılırız diye düşünüyorum. Ekpe gibi 35 dakikaları bulmaz hiçbirisi diye düşünüyorum ama yine de koça akıl ermez vardır planları

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #25 : 16 Eylül 2017, 21:26:42 »
Kardeşim selamlar
Bence koç süreyi Melli Vesely ve Jason'a eşit bölüştürür. 3 oyuncu da 4/5 oynadığı için mobil mobil takılırız diye düşünüyorum. Ekpe gibi 35 dakikaları bulmaz hiçbirisi diye düşünüyorum ama yine de koça akıl ermez vardır planları
Udoh Euroleague'de 30 dk civarı ortalama yaptı ligde de 25-30 arasıdır abi. Haa ama kritik maçlarda daha çok süre aldı tabii.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #26 : 16 Eylül 2017, 22:32:58 »
Kalinic'in de iyice 4'e kayacağını düşünürsek bence 25dk'ları pek geçen olmayacak. Bizde uzun süredir net bir 4-5 dağılımı olmadığı için ve de Jason'ın şutu da olduğu için rakipleri yine korkulu rüyalar bekleyecek. Melih'in gelişimi, Sinan'ın katılımı derken kısa rotasyonunda çok fena bir bolluk söz konusu. En çok kısa rotasyonunun nasıl şekilleneceğini merak ediyorum.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #27 : 22 Eylül 2017, 21:35:22 »
İlk hazırlık maçının yıldızıydı. 19 sayı, 11 ribaunt, 2 blok, 1 asist. Spikerden duyduğum son istatistikti ve maç bitmemişti. Sahada da bir o kadar farklı duruyordu. Onunla ilgili tek kaygım, Çin'e gidiş sebebiydi. Acaba kafasında basketbolu bitirmiş mi; ne işi var Çin'de diyordum. Fakat sahada aç bir Thompson vardı. Umarım katlayarak devam eder. :)

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #28 : 22 Eylül 2017, 22:52:02 »
Toplamda Udoh kadar katkı verir ancak Udoh'a göre hücumdaki üstünlüğü savunmadaki eksikliğini kompanse edebilir mi? Soru bu...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 23 Eylül 2017, 17:02:54 »
Hakan abinin yorumunu iyi hatırlıyorum, tek endişesi geliş şekli ve amacıydı ama görünen ve kamp başından beri söylenen çok pozitif ve istekli olduğu yönünde
Sahada cidden farklı duruyor kalitesi ortada
Performansı artarak devam etmesini temenni ediyorum