Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202622 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #120 : 20 Şubat 2016, 20:07:40 »
Kaliniç'in her maçtan sonra gidip Datome'ye sonsuz teşekkür etmesi lazım.
Sene başında 4 için alınan Datome, 3 e kaydırılıp bu harika performansları sergilemese, Kaliniç'e çoktan teneke bağlanıp yerden yere vurulurdu.
Kötü oyunu, hataları, Datome'nin istikrarlı ve üstün performansından dolayı tolere ediliyor.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #121 : 20 Şubat 2016, 23:22:28 »
Olmadıysa - ki olmadı - gönderilir. Koçun da bariz kötü oynayan ve takıma faydası olmayan bir oyuncuyu takımda tutacağını sanmıyorum. Kızılyıldız'da bayağı bayağı orta-iyi şut adan bir adamdı, resmen şut konusunda bitmiş durumda ki hal böyle olunca kafa olarak dağıldı. Velhasılkelam, varsın, şu takımın tek sorunu Kalinic olsun. Gönül isterdi ki Shaun Stonerook'umuz olsun, öyle adamlar da kolay denk gelmiyor maalesef.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #122 : 20 Şubat 2016, 23:33:49 »
NBA'e gitmeyecek diye bir kriter olacaksa, Ender Aslan filan da hiç NBA'e gitmeyecek. Yani Kutay böyle bir düşünce ile planlama yapılır mı?

Bu oyuncu "kazma" bir oyuncu ve asla bu maliyete girdiğine değecek bir basketbolcu olamaz. Yani Madonna'nın boksör olması kadar imkansız bu çocuğun iyi bir yerlere gelmesi... Çünkü yaratılışın mührü dediğimiz yetenek fukarası... Belli başlı görevleri yapar ama o görevler de gelecek planları yapmaya yetecek şeyler değil. Al bir Amerikalı, aynı maliyete Kalinic'e beş basar.

Bu kadar iyi niyet sağlığa zarar... Benimki bir kardeş tavsiyesi... Yoksa siz bilirsiniz. :)

Aynen katılıyorum. Bazen Polyanna kıskanacak duruma geliyor bizim taraftarı.
Kaliniçten umutlu olmak ciddi iyimserlik gerektiriyor ama neticede herkesin iyimserliği kendisine.

Çevrimdışı HunterInTheNight

• Üye
« Yanıtla #123 : 21 Şubat 2016, 01:54:30 »
Kaliniç'in her maçtan sonra gidip Datome'ye sonsuz teşekkür etmesi lazım.
Sene başında 4 için alınan Datome, 3 e kaydırılıp bu harika performansları sergilemese, Kaliniç'e çoktan teneke bağlanıp yerden yere vurulurdu.
Kötü oyunu, hataları, Datome'nin istikrarlı ve üstün performansından dolayı tolere ediliyor.

Ben ise tam tersini düşünüyoruz.Kalinic bizim bu sistemimizden dolayı kendini gösterme fırsatını bulamadı. Eğer iki uzun yerine dediğiniz gibi Datome 4 Kalinic 3 oynasaydı Kalinic hakkında şuan çok daha farklı şeyler söylenebilirdi. Top kullanma fırsatı bulamadıkça da tabiri caizse köreldi Kalinic.

Ben onun kalitesinden çok eminim. Ülkemizde Türk oyunculardan biraz atletik ve rakip oyuncu üzerinde baskı kuran ancak hücum yönünde topu karpuz gibi tutan oyunculara nasıl muamele edildiğini çok iyi biliyoruz. Kalinic'in bunlardan eksiği yok fazlası var, umarım yakın zamanda o da kendini gösterebileceği maçlar gelir.

Euroleagu'de playofflarda her oyuncuya fazlasıyla ihtiyacımız olacak. Umarım içerideki ilk maçımızda Kalinic'e az da olsa destek verilir. Çok uzakta değil Hickman örneği çok taze daha.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #124 : 21 Şubat 2016, 06:25:11 »
NBA'e gitmeyecek diye bir kriter olacaksa, Ender Aslan filan da hiç NBA'e gitmeyecek. Yani Kutay böyle bir düşünce ile planlama yapılır mı?

Bu oyuncu "kazma" bir oyuncu ve asla bu maliyete girdiğine değecek bir basketbolcu olamaz. Yani Madonna'nın boksör olması kadar imkansız bu çocuğun iyi bir yerlere gelmesi... Çünkü yaratılışın mührü dediğimiz yetenek fukarası... Belli başlı görevleri yapar ama o görevler de gelecek planları yapmaya yetecek şeyler değil. Al bir Amerikalı, aynı maliyete Kalinic'e beş basar.

Bu kadar iyi niyet sağlığa zarar... Benimki bir kardeş tavsiyesi... Yoksa siz bilirsiniz. :)

Abi biraz fazla kısa yazmışım, açmaya çalışayım demek istediğimi:

• Maliyet
    Kalinic'in bonservisini artık verdik. O para o anki duruma göre yapılan bir tercih ile elimizden çıktı. Ekonomide batık gider denen bu maliyeti, karar verirken dikkate almak yanlış olur. Kalinic'in yıllık maliyetini dikkate almalıyız, ki o da gayet düşüktü diye hatırlıyorum.
  • Yetenek
    Kalinic'in en zayıf yanı topu yere vuramamak. Ama takımdaki diğer isimlere bakınca zaten topla haşır neşir olmayı istemeden, diğer işleri yapacak bir adam lazım. Hücumda ceza şutu sokmak, post oyununda veya hücumun akışında doğru pası oynamak, hücüm ribaundu kovalamak... Savunmada toplu ve topsuz savunmayı iyi yapmak, doğru yardımlara gelmek, pas kanallarını kapatmak, savunma ribaundu kovalamak. Geçen yıl gördüğümüz Kalinic bunların hepsini istenen seviyede yapabilen bir adamdı. Bu sene bunlardan yapamadıklarını neden yapamıyor, buna odaklanmak gerekir.
  • NBA'e Gitmeyecek Olması
    Burada ben NBA'e gitmeyecek derken yeteneksiz diye gitmeyecek demek istemedim. Yunan ve Sırp oyuncular NBA hayali en az olan oyuncular diyebiliriz, Bjelica bu konuda bir istisna oldu maalesef. Bu duruma ek olarak transfer edildiğindeki sözlerini hatırlarsak Kalinic Obra'ya babası (en azından amcası), Fenerbahçe'ye de hayatının fırsatı olarak bakıyor. Ömer konusundan sonra ben bunun fazlaca önemli olduğunu düşünmeye başladım, benim hatam belki.
  • Yabancı Kontenjanı - Yerine NBA'den Adam Almak
    Yabancı kontenjanı olduğu sürece olabildiğince yetenekli yabancılar almalıyız argümanına kısmen katılıyorum. Sıkıntı şu ki Türk milli takımında bu ara öyle bir vasatlık hakim ki, bizimki gibi Euroleague şampiyonluğu hedefleyen bir takımda Türk oyuncular rol oyuncusu bile olmakta zorlanıyor. Bu durumda Kalinic gibi pis işleri yapacak oyuncuyu da dışarıdan getirmek mecburi oluyor.

Şu noktada biraz katılıyorum, NBA'den getireceğimiz bir oyuncuya Kalinic'in yapacağı işin fazlasını aynı maliyetle yaptırabiliriz. Ama bu oyuncuyu getirebilir miyiz? Sen pis işlere yoğunlaş top kullanma sayın az olacak diye ikna edebilir miyiz? İyi performans gösterirse seneye gitmeyeceğinden nasıl emin olacağız? Takımda kaliteli oyuncular hoşuma gitse de ben artık her sene oyuncularımız değişsin istemiyorum. Udoh, Datome, Vesely takımda kalsın; yeni gelecek oyuncular da onlar gibi Fenerbahçe'yi benimsesin ve parlayıp NBA'e dönmeyi hedeflemesin istiyorum. Bu profilde NBA oyuncuları bulabilirsek tabii ki gelsin, hatta yabancı sınırı da kalksın.

Son olarak özeleştirimi de yapayım, evet fazlaca iyi niyetli olduğum doğrudur. Pierre Jackson'dan bile ümidi kesmemiştim gidene kadar, öyle diyeyim... Hayat zaten yeterince karanlık, insan Fener'e bakarken olabildiğince iyimser olmak istiyor.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2016, 06:26:18 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #125 : 21 Şubat 2016, 07:15:16 »
Detaylı açıklamalar için teşekkürler Kutay. Ellerine sağlık. En azından ortaya bir argüman koyarak bir şeyi müdafaa ediyorsun. Argümansız eleştiri de, argümansız sevgi ve müdafaa kadar boş... Bu sebeple, hep böyle devam et. Sadece spor değil kastım. Hayatın her alanında, neyi niçin müdafaa ettiğinin veya neye niçin karşı olduğunun tutarlı bir argümanı olsun kafanda... Benden belki haddim olmayarak bir kardeş tavsiyesi... Açıklama için tekrar teşekkür ederim.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #126 : 21 Şubat 2016, 13:08:00 »
Şut konusunda hadi vazgeçtik diyelim bu adam hızlı hucümları smaçla bitiren patlayıcı sayılabilecek biri idi. Karşıyaka maçında 7 saniye kala aldığı topu direk arkasına bakıp bobby e vermek istemesi ki veremedi bu bile nasıl bir halde olduğunu gösteriyor.

Tarihin en iyi basketbolunu oynarken hedefe bu kadar yakın gösteriliyorken yerli oyuncu katkımız da ortada kaliniç in etkisiz eleman olması kabul edilemez.
Takımın sinerjisi bir yerde kaliniçe de yansıyacaktır diye düşünüyorum
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #127 : 21 Şubat 2016, 13:52:10 »
Devin Smith'i bile beğenmeyip göndermiştik ki Kalinic'ten çok çok daha iyi oynamıştı. Amerikalı olsun taştan olsun.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #128 : 21 Şubat 2016, 14:13:45 »
Detaylı açıklamalar için teşekkürler Kutay. Ellerine sağlık. En azından ortaya bir argüman koyarak bir şeyi müdafaa ediyorsun. Argümansız eleştiri de, argümansız sevgi ve müdafaa kadar boş... Bu sebeple, hep böyle devam et. Sadece spor değil kastım. Hayatın her alanında, neyi niçin müdafaa ettiğinin veya neye niçin karşı olduğunun tutarlı bir argümanı olsun kafanda... Benden belki haddim olmayarak bir kardeş tavsiyesi... Açıklama için tekrar teşekkür ederim.
Güzel sözlerin ve tavsiyelerin için teşekkürler abi.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #129 : 21 Şubat 2016, 14:15:52 »
Devin Smith'i bile beğenmeyip göndermiştik ki Kalinic'ten çok çok daha iyi oynamıştı. Amerikalı olsun taştan olsun.

Şimdi şu kadroda bir de Devin Smith gibi bir adamımız olsa.. Ah ah..
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #130 : 08 Mart 2016, 14:50:18 »
Bir gram sasirtmiyor sagolsun. Beni bu sene degil gelecek sene icin korkutuyor umarim kadroda olmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı M. Umut

• Üye
  • Yer: Singapur - Malezya
« Yanıtla #131 : 11 Mart 2016, 12:13:38 »
Kalinicin performansi su ana kadar felaketti ama devaminda bizi utandiracaktir. Gecen sene ozellikle F4de cevap veremedigimiz sertlige cozum olacak. Pis isleri yapacak, her topa el sokacak, sayi atamasa da cok kritik toplar kazandiracak.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #132 : 11 Mart 2016, 12:50:17 »
Abi biraz fazla kısa yazmışım, açmaya çalışayım demek istediğimi:

• Maliyet
    Kalinic'in bonservisini artık verdik. O para o anki duruma göre yapılan bir tercih ile elimizden çıktı. Ekonomide batık gider denen bu maliyeti, karar verirken dikkate almak yanlış olur. Kalinic'in yıllık maliyetini dikkate almalıyız, ki o da gayet düşüktü diye hatırlıyorum.
  • Yetenek
    Kalinic'in en zayıf yanı topu yere vuramamak. Ama takımdaki diğer isimlere bakınca zaten topla haşır neşir olmayı istemeden, diğer işleri yapacak bir adam lazım. Hücumda ceza şutu sokmak, post oyununda veya hücumun akışında doğru pası oynamak, hücüm ribaundu kovalamak... Savunmada toplu ve topsuz savunmayı iyi yapmak, doğru yardımlara gelmek, pas kanallarını kapatmak, savunma ribaundu kovalamak. Geçen yıl gördüğümüz Kalinic bunların hepsini istenen seviyede yapabilen bir adamdı. Bu sene bunlardan yapamadıklarını neden yapamıyor, buna odaklanmak gerekir.
  • NBA'e Gitmeyecek Olması
    Burada ben NBA'e gitmeyecek derken yeteneksiz diye gitmeyecek demek istemedim. Yunan ve Sırp oyuncular NBA hayali en az olan oyuncular diyebiliriz, Bjelica bu konuda bir istisna oldu maalesef. Bu duruma ek olarak transfer edildiğindeki sözlerini hatırlarsak Kalinic Obra'ya babası (en azından amcası), Fenerbahçe'ye de hayatının fırsatı olarak bakıyor. Ömer konusundan sonra ben bunun fazlaca önemli olduğunu düşünmeye başladım, benim hatam belki.
  • Yabancı Kontenjanı - Yerine NBA'den Adam Almak
    Yabancı kontenjanı olduğu sürece olabildiğince yetenekli yabancılar almalıyız argümanına kısmen katılıyorum. Sıkıntı şu ki Türk milli takımında bu ara öyle bir vasatlık hakim ki, bizimki gibi Euroleague şampiyonluğu hedefleyen bir takımda Türk oyuncular rol oyuncusu bile olmakta zorlanıyor. Bu durumda Kalinic gibi pis işleri yapacak oyuncuyu da dışarıdan getirmek mecburi oluyor.

Şu noktada biraz katılıyorum, NBA'den getireceğimiz bir oyuncuya Kalinic'in yapacağı işin fazlasını aynı maliyetle yaptırabiliriz. Ama bu oyuncuyu getirebilir miyiz? Sen pis işlere yoğunlaş top kullanma sayın az olacak diye ikna edebilir miyiz? İyi performans gösterirse seneye gitmeyeceğinden nasıl emin olacağız? Takımda kaliteli oyuncular hoşuma gitse de ben artık her sene oyuncularımız değişsin istemiyorum. Udoh, Datome, Vesely takımda kalsın; yeni gelecek oyuncular da onlar gibi Fenerbahçe'yi benimsesin ve parlayıp NBA'e dönmeyi hedeflemesin istiyorum. Bu profilde NBA oyuncuları bulabilirsek tabii ki gelsin, hatta yabancı sınırı da kalksın.

Son olarak özeleştirimi de yapayım, evet fazlaca iyi niyetli olduğum doğrudur. Pierre Jackson'dan bile ümidi kesmemiştim gidene kadar, öyle diyeyim... Hayat zaten yeterince karanlık, insan Fener'e bakarken olabildiğince iyimser olmak istiyor.

Kutay, Hakan Abi'nin dedigi sey daha farkli.  Ben de dahil, NBA'e gitmeyecek olmayi kriter olarak gormuyorum.  Onun gecerli bir kriter olabilmesi icin, Kalinic'in performansinin belli bir seviyeye cikmasi lazim.  Su sekliyle o seviyenin cok ama cok altinda.  Ha cikar cikmaz, onu bilemiyorum ama bugunku haliye Kalinic basketbola tepki olarak dogmus biri izlenimini uyandiriyor. 

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #133 : 11 Mart 2016, 15:19:45 »
Nikola Kalinic Fenerbahce Erkek Basketbol takıminin Nazar Boncugu

SM-G925F cihazımdan gönderildi

Çevrimdışı Tyler Khan

• Üye
« Yanıtla #134 : 11 Mart 2016, 15:24:23 »
Maalesef çok kötü oyuncu.