Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202277 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« : 31 Ekim 2015, 10:19:50 »
Kalinic eksik kalmasın. :)
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2015, 10:20:56 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2015, 11:04:41 »
Burası da dahil ciddi eleştiriliyor kendisi ancak parke üzerindeyken dikkatli izlenmesini tavsiye ederim. Mücadele kısmında asla geri adım atmadığını, sürekli hücum ribauntu kovaladığını ve rakibin kısalarını nasıl savunduğunu gözden kaçırmamak gerek. Ayrıca kendisine biraz adaptasyon süresi de tanınmalı.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2015, 11:17:16 »
Yine de yabancı hakkının daha yetenekli bir isimden yana olmasını isterdim. Onu zaten bu seviyelerde tutan mücadele ve savunması... Kimse bu konularda söz edemez. Tabii işin alternatif isimler kısmı farklı bir tartışma konusu ama buna Barış Hersek dahil, yazın içime sinmeyen, mutmain olmadığım belki tek transferdi. İnşallah beklentileri aşar ve başarılarda çok önemli pay sahibi olur.

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2015, 13:32:38 »
Daha çok genç ve yanılmıyorsam ilk kez ülkesi dışında oynuyor , Obradovic'in elinde gelişeceğine inancım tam :)
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2015, 13:32:52 Gönderen: ObiCanKimobi »

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2015, 17:06:50 »
Verilen bonservis çok fazla bu bir gerçek. Ancak yıllık ücretinin 400-500 bin dolar civarında olduğu söyleniyor ki 3 yıllık sözleşmede bonservisi dengeliyor.

Kalinic tarzı hücumu kısıtlı oyuncular, hücumda rolü net belli olmadan katkı veremez. Şu an için onu sadece post-up silahı olarak kullanıyoruz. Hücum oturdukça atletizmini de kullanacağımızı düşünüyorum. Dikkat ettiyseniz hiç dış şut da denemiyor çünkü boş pozisyon bulamadı pek. Bu da hücum sistemi oturunca çözülecektir. Dün Rudy'i iyi savundu.

Gelişimini en çok merak ettiğim oyuncularımızdan birisi. Bakalım Obradovic onun hücumunu ne seviyeye getirecek.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2015, 17:08:22 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2015, 00:20:05 »
kaliniç'in +/- oranı 18 , çok önemli istatistikdir bu, nba'de buna çok önem veriyorlar.

inşallah enerjisini , mücadelesini hep sürdürür , adam gibi adam.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
    • basarbukucu
« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2015, 01:21:40 »
Real maçından sonra bu maçta da çok beğendim. Sloukas'la yaptıkları alley-oop'ta Sloukas'ın harika pasının yanında Kalinic'in topsuz oyunu da çok iyiydi. Savunmada 2-3 basit hata dışında kötü değildi bence. O basit hataların nedeni (Ntvspor yayınında da bahsettiler. Ligtv'de bahsettiler mi bilmiyorum.) guard savunması... Bu seneye kadar kariyerinde kısa forvet, hatta 4 numaraları savunan Kalinic'e koç bu sene guard da savundurmaya başladı. Komple bir savunmacı olmak istiyorsa için guard da savunabilmesi gerekiyor. Bu yönünü geliştirmeli. Obradovic varken geliştirecektir de...

Alley-oop pozisyonunu buradan izleyebilirsiniz: https://twitter.com/Euroleague/status/665287847809708033
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2015, 01:36:33 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2015, 10:23:27 »
Dün bir ara Rice'ı çok iyi savundu ki kendisine en ters gelebilecek oyuncu tipiydi Rice. Severek izliyoruz Çene'yi... :)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
    • basarbukucu
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2015, 19:26:59 »
Karşıyaka maçında da çok iyi oynadı. Sistem oturdukça hücumdaki rolü de oturuyor.

Bugün ilginç bir istatistik gördüm. Kalinic ligde 8'de 7'yle üçlük atarken (%87), Euroleague'de 4'te 0 şimdilik. Düşünüldüğünden daha iyi ceza şutu atar aslında.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2015, 19:28:17 Gönderen: Başar Bükücü »

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2015, 21:18:11 »
Transfer haberini duyduğumda çok sevinmiştim. Ve gün geçtikçe ne kadar isabetli bir transfer olduğunu gösteriyor. Allah kaza bela vermesin.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #10 : 25 Aralık 2015, 07:34:03 »
Efes maçında 21 dakika sahada kalıp 0 çekti.93 sayı yediğin maçı bir oyuncun 0 çekerek kazanman zor oluyor haliyle.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #11 : 25 Aralık 2015, 12:34:01 »
... buna Barış Hersek dahil, yazın içime sinmeyen, mutmain olmadığım belki tek transferdi. İnşallah beklentileri aşar ve başarılarda çok önemli pay sahibi olur.

İlk duyduğumda kafamda soru işaretiydi. Hâlâ öyle, hâlâ öyle... Maliyetini de düşününce bu soru işareti en azından sezon sonunu görmeden bitmeyecek gibi...
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 12:35:23 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
    • basarbukucu
« Yanıtla #12 : 25 Aralık 2015, 23:57:27 »
Hücumda kötü olsa da savunmada iyi olurdu genelde. Dün savunmada da çok kötüydü.

Evimizde oynadığımız Khimki maçından sonra da yazmıştım. Guard savunamıyor. Özellikle perdeleri iyi kullanan ve hareketli guardları... Çoğu kişi Dixon diyor ama bence dün Heurtel'i ritme Kalinic soktu.

Bir görev adamına 1 milyon euro buy-out verilmez. Bu doğru. Zaten maliyeti yüksek olduğu için eleştiriler bu kadar fazla. Maliyetinden bağımsız olarak ben şimdiye kadar (dünkü maç hariç) beklediğimi aldım. Sadece hücumda biraz daha fazla katkı vermesi, topu elinde fazla tutmaması ve ceza şutlarını sokması gerekiyor.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2015, 00:00:52 »
Şu an için "Seni hiç sevmedim süt oğlan" gözüyle bakmaktayım Kalinic'e. Top-16'da da böyle devam etmez umarım.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #14 : 26 Aralık 2015, 12:02:12 »
Geçen yıl da Hickman için olumsuz düşünceler vardı. Fakat şu anda durum daha farklı. Kaliniç için de aynı senaryonun olacağını düşünüyorum.  Kaliniç şu an formsuz olabilir ama ileride herkesin güvenini kazanacaktır.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.